kolly13

kolly13

okres Vsetín

2 body

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43
  • 9.4.2021  07:59
  Duše (2020)
  ***

  Nápad a zpracování o duši člověka je na výbornou. Leč rozmáchlé pohyby postav "samá ruka, samá noha" s dalšimi efekty zinfantilňuje příběh pro menší diváky. K nadprůměrnému filmu tomu chybí troška a to více vtáhnout diváka. Ale co mne hodně bavilo, tak to byly ztracené duše, výtah na věčnost a důraz na každou minutu života.

  • 25.3.2021  19:51

  Psychicky deptající povolání operátorky tísňové linky je dovedeno do málo uvěřitelnému extrému. Berry mi vyloženě nesedla, alespoň ze Breslin si zahrál dobrého psychouše, ale dobrého, nikoliv velmi dobrého.

  • 24.3.2021  15:07
  Bojovník (2015)
  *****

  Boxerský ring, klišé, rodinna chce oddych, peníze jsou jen na první splátku. To už tu bylo tolikrát. Tak jak je možné, že Gyllenhaalovi věřím každý pohyb a kapku krve se slzou? A proč mne několikrát málem rozbrečel naprosto přímý emocionální zásah na komoru s milovanou dcerou a ženou? Odpovědí je plný počet hvězd a silný filmový zažítek (kéž to zažít v kině, tak tam sedím snad ještě dnes).

  • 24.3.2021  11:29

  Alkoholové křepčení, nezvládnutá pořadatelská služba, tuny ženských lezoucích po charismatickém zpěvákovi s melancholií, která ho dohnala. To jsem si odnesl. A velké hity, které i dnes si rád poslechnu, nyní i s příběhem.

  • 24.3.2021  11:23

  Odlišujme změny klimatu (kterou můžeme ovlivnit z části) a čistotu přírody (kterou ničíme permanentně). Ano, jsme zabijáci druhů, ras, ať chceme či ne. Attenborough a jeho tým se chytře veze na mainstreamu, dávkování poškození a velký vliv jeho ega a osobnosti. Jeho kredit mu nikdo nebere, ani nemůže, je to pan dokumentarista. Ale zda to něco změní? Silně pochybuju a to mě zároveň rmoutí.

  • 24.3.2021  11:19

  Jak mi může tento alkoholik připadat zajímavý? Proč jej nazývají básníkem století? To mi běží hlavou celý dokument a ani na konci mi není úplně jasno. Tak jsem si půjčil pár knížek a třeba pochopím.

  • 23.3.2021  10:40

  Western souboj dvou skoro klaďasů, doplněný kvantem unylých písniček a červené barvy na plech jako krve. Neudrželo by to pozornost ani v polovičním času a dvojnásobném tempu. Proč vidět? Výborné kulisy, brutální ustřelování slepičích hlav a oba hlavní hrdinové. Jinak se zde ve stáji choulí nuda k promarnění, za výřečných songů a prachu mezi zuby.

  • 23.3.2021  10:36
  Severozápad (2013)
  **

  Další příběh, jak snadno přijít k penězům a následně bojovat o přežití, v jinak sociálně obyčejném sousedství. Míra naivity a upřímnosti je zarážející. Hlavnímu hrdinovi asi nejde moc vyčíst, nemusí to být Brad Pitt. Ale scenérie se jeví jako amatérské video. Dost jsem se nudil, předvídal a konec si neužil.

  • 17.3.2021  08:33

  Přežijte úvodní muzikální příběh (trošku šok, když čekáte pořádný western) a lehce plujte po příbězích lidí na dalekém západě. Užijte si skvélé kamery a zvuku. Zatleskejte hercům a nezapomeňte na malou pálenku, ať tento umělecký počin zůstane v paměti alespoň týden.

  • 17.3.2021  08:12

  Dokument o napadení několika chovatelů kosatkami by nebyl tak zajímavý, kdyby jej tak umně režisérka nedávkovala, zpětně tleskám. Vpodstatě je to film na 5 minutovou reportáž o obřím a masivně deprivovaném zvířeti v zajetí, o kterém víme tak málo. A které za hodné chovné zvíře na atrakce může brát jen mentálně nezdravý jedinec a přece se tak dle vyjádření aktérů běžně dělo. Za vším opět stojí peníze, ale mne zaujala i divácká vize zavřených zvířat jako zábavy a zároveň totálnímu vypnutí soucitu. A že češi nemají mořské parky, se ve světle oblíbených zoo vypaří v lesku bolestivé pravdy.

  • 11.3.2021  08:12
  V síti (2020)
  ****

  Po odkládaném shlédnutí je jisté, že vidět tento dokument je vhodné, pro rodiče takřka povinné. Sledujeme drsnou zpověď části virtuálního světa. Co ale chybí, je bližší náhled na techniky a finty magorů shánějících holčičky. Také skoda, že gradace je uprostřed filmu. Ve dvojce by mohli rozkrýt lépe, co a kdy říkají ti, kteří jsou schopni přesvědčit puberťačky jim poslat intinmí foto. PS: být genderově pomatený, zmíním absenci druhého pohlaví.

  • 7.3.2021  19:09
  Titus (1999)
  *

  Hlubinné divadlo v alternativní podobě platformou filmu? U mne propadák. Nechytlo mě to skoro vůbec, přestože výkon herců je velmi dobrý. Ale slabý kuchař vařící ze sněhu nezaujme.

  • 7.3.2021  17:58

  Prvoplánově pro malé děti, kterým se to líbilo. Pro dospělého na pár vtipných hlášek a pěkné dětské animace to nestačí.

  • 5.3.2021  08:01
  Koruna - Olding (S03E01) (epizoda) (2019)
  **

  Čysto vylekaná venkovská selka s korunou se přeobsadila za chladnou můru, s korunou. Nesympatická (ale možná blíže skutečnosti) královna dál politikaří se svým manželem, který lavíruje mezi diváckým sympatií a odmítnutím. Ale především, ztratila se šťáva, energie, ta esence, která přes politiku táhla předchozí série.

  • 3.3.2021  13:31

  Verbal použil slovo "unylost", což je krásně vystihuje tento snímek, jenž má být oslavou Churchilla. Jeho geniality na poli politickém, literárním a rétorickém. Bohužel, nestalo se tak. Jsem znuděn a zahlcen byrokratickým aparátem, jenž je zpodobňuje psací stroj a lejstro.

  • 3.3.2021  13:27
  Leviathan (2012)
  **

  Dokument o drancování moře je dobré vidět v krátké stopáži, ale celodokument je náročný na divákovu trpělivost a chuť odejít za jiným zážitkem, protože v praxi se nic nezmění. PS: zajimavější by bylo vidět japonce na chráněných velrybách nebo rusáky na tuleních.

  • 3.3.2021  13:25
  21 Bridges (2019)
  *

  Koincidence při loupeži se zvrtne na pronásledování pravdy. A po počátečním nadšení z dobré technické práce filmařů zjišťuji, že je to naprosto zbytečný film. Jako by na objednávku policie a úřadů, které alespoň ve filmu upřednostní spravedlnost.

  • 18.2.2021  21:20

  To jest obyčejná citová scéna natáhnutá na celý díl série, za doprovodu okaté počitačové simulace a radoby chlapské zábavy.

  • 18.2.2021  21:18
  Koruna - Gloriana (S01E10) (epizoda) (2016)
  ***

  Nechte sestru Alžběty taky zazářit a Kirby ji dopomohla ke slunci relfketorů, za cenu zlomeného srdce.

  • 18.2.2021  21:16

  Ve státě, který ustrnul v čase, se zvedl vítr rodinného dramatu v podobě stárnoucí Roberts a nestárnoucí Streep. Obnaženost charakterů, soucit nastavený krutostí. Scénář podpořen režií a povýšen herci. To je unikátní soukolí v jinak nudném prostředí balíků, kteří si žijí své obyčejné životy. Stejně jako my.

  • 18.2.2021  21:13

  Pojďme si říct, že prožít si western s prachem mezi zuby, fazolemi u ohně, ohlušujícím zabíjením, zlatou horečkou a neustálým cestovaním spojeným s nebezpečím... to se jen tak nevidí. Žádné svaly, ale povolené břicha hlavních hrdinů nám ukazuje pravdou podstatu a ukazuje reálnost života, který bych moderní člověk vpravdě nechtěl. Audiard umožňil, aby Reilly vykvetl jak pouštní kaktus vedle škorpióna Phoenixe a hereckou volavkou Gyllenhaala. Nedoceněný snímek, pro mne neprávem.

  • 10.2.2021  08:24
  Koruna - Série 1 (série) (2016)
  ****

  Detailní zpracování kralování Alžběty je doplněno již historickými aspekty, což ale neumocňuje její životní příběh a lidskost (v dobré i zlém) aktérů z nejbližšího okolí. Jak být součástí rodiny a zároveň následník rodové linie střežící monarchii a tím i své bohatství, slávu a moc? PS: z herců zdůrazněme Foy a Lithgowa.

  • 9.2.2021  12:42

  Čím překvapit? Kvalitní záběry komisaře a trapně amatérské scény havárie či dramatu. Držíme mu palce, jak jinak. Ale aby to nakonec bylo dobré a to je za tři.

  • 9.2.2021  12:33

  Zastavit globalizaci nebo vyslyšet hlas svého srdce (a své podstaty)? To řeší hrdinka z lidu, která není jen tak obyčejná učitelka zpěvu. Chybělo mi trošku zabrousit do intimity přibližně 45-leté ženy. Ale za odpor, odvahu a vytrvalost proti koncernům palec nahoru. Je je otázkou, zda to k něčemu bude.

  • 9.2.2021  12:25
  Chlast (2020)
  *****

  Jaká hranice alkoholu je dobrá? Jaké výhody a nevýhody skýtá bytí v náladě se rozhodla vyzkoušet parta kamarádu ve středních letech. A pozorný divák si užívá hranici pijáctví, oživení vztahu a zaměstnání, důsledky chlastu a možná i zavidí vzájemnost a přátelství. Líbí se mi pojetí bez velkých efektů, ale za to s pauzami na emoce A nejde jen o koncert Mikkelsena, režie drží všechny potřebné střípky filmu v obdivuhodném souboji se zobrazením psychologie postav. A to je umění.

  • 5.2.2021  12:18
  Srbský film (2010)
  *

  Hrana umění a úchylnosti. Filmového extrému a násilí. Důvod shlédnutí je jen a pouze se nechat šokovat. Vykolejit své zaběhané filmové zážitky a uvidět svět očima, které nechceme vidět.

  • 5.2.2021  09:29

  Vlastenecká agitka o neohrožených bolšivických hrdinech a zcela hloupých němcích. Počítačové triky na úrovní starších her člověka zamrzí (chápu ekonomický důvod), naopak atmosféra mně bavila. Souboje jsou uvěřitelné a tak se nám zrodil pro nesoudruha průměrný film, kdy času nelitujete a hledáte si při sledování útržky zábavy. A ponaučení, že do tanku normální člověke nevleze.

  • 4.2.2021  14:22

  Skvělý současný příběh naivních puberťaček, které sice už můžou sexovat závodně, ale v hlavě toho mají sakra málo. A pak se banda těchto naivců seber a chce změnit svět. A dojedou na dřeň. Zde už jsme v moderním béčkovém hororu (hranost domorodců je až zarážejícně slabá) a přiblížení surovosti navýší zajímavost, ale kvalitě nepřidá.

  • 4.2.2021  14:19
  Hnüs (2019)
  *****

  Skvělý životopisný snímek o Mötley Crüe, o které jsem nikdy neslyšel a jejich hudba mne více méně nezajímá. Přes ambiciózně dementní oblečky, pytle drog a ojetých fanynek mi kapela, tedy spíše jejich protagonisté, přišli sympatičtí a film mne bavil až do konce. Zejména svou otevřeností a přímou dějovou linkou. PS: scéna s dcerkou frontmena mi takovou flákla, že jsem byl schopen mu vše odpustit a soucítit v nezměrné bolesti, kterou by nikdo neměl zažít.

  • 1.2.2021  13:21

  Líbilo i nelíbilo. Sympatické i ne. McGregor ano i ne. Nevím sám, alespoň že napojení na předlohu funguje zřetelně.

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43