P.L.U.C.K.

Hmyz (2018)

,,Já vám to říkal."

• 18.2.2018  15:17
    Nemilovaní (2017)

,,You can´t live in un-love-"

• 16.2.2018  22:36
    Tvář vody (2017)

,,Today no password?"

• 13.2.2018  23:17

,,Proof be if need proof...Never mind. Proof be if need be."

• 12.2.2018  20:27
    V Bruggách (2008)

..Bruges is a shithole".

• 4.2.2018  13:38
    Happy End (2017)

,,Já vím, že nikoho nemáš rád."

• 28.1.2018  22:42

,,I think people who read are kind of secretive. They hide who really are."

• 12.10.2017  13:03

Vizuální extáze.

• 3.6.2017  15:35

Choose life.

• 1.6.2017  21:35
    Wonder Woman (2017)

Za mě tři, ale z "firemní euforie" 4.

• 26.5.2017  23:12
    Škola otců (1957)

"Nemusí být jenom vítězové a poražení, mohou být i ranění."

• 24.5.2017  13:01

Super divnej díl, ehhh 5 z 5.

• 3.2.2017  00:35
    Moonlight (2016)

Technická extáze.

• 9.10.2016  22:29

Vždy když nějaký film vyhraje Zlatou palmu, tak mám velká očekávání. Možná toto umocnilo mé mírné zklamání. Po skončení promítání jsem sice slyšel smrkání do papírových kapesníčků a vzlykot. Avšak můj pocit z filmu byl, že až moc pateticky hrál na city diváků. Čímž se odrážela určitá nereálnost, jak byrokratické situace, komunikace a emancipace mezi lidmi funguje.

• 18.8.2016  16:50
    Boj (2015)

Boj není moc akční válečný film. Žánrově zde přesahuje drama a to hned ve třech liníích. V první vidíme Vojenského důstojníka Clause a jeho boj ve válce,; ve druhé vidíme jeho ženu, jak bojuje s každodenními starostmi a ve třetí vidíme boj na poli soudní, kde se Claus a jeho rodina musí vypořádat se svoji minulostí. Boj je velice dobře esteticky natočen se skvělými dialogy a nemá žádné zbytečné záběry. To vše v podání dánského režiséra a scénáristy Tobiase Lindholma, který se například scénaristicky podílel na vynikajícím Honu s Madsem Mikkelsenem. A celkově jsou si tyto dva filmy hodně stylisticky podobné.

• 26.6.2016  11:03

Nebylo to tak špatne, jak jsem cekal. Ale v kinematografii musíte počítat s určitým poctem aspektu, které jsou zásadním pravidlem. U tohoto filmu napriklad - jednička je horší než dvojka. A ze když hrál v předchozích dílech Will Smith (a přežil) nemělo by se bez něj dělat pokračování... 5,5/10

• 25.6.2016  10:02
    Svatá hora (1973)

Někdy zvrácené, někdy poetické, někdy nepochopitelné a někdy filozofické. Tento experimentálně film od mistra Jodorowského je jak báseň. Jeho poezie nás vede přes naše chtivé sny a snaží se nás od nich oprostit.

• 16.6.2016  22:53

WarcraTF

• 7.6.2016  08:46

Průměrná komedie, která ani z poloviny nesahá po kotníky komediím Martina Friče (např. Škola základ života, která byla natočena o tři roky dříve a byla natočena mnohem propracovaněji).

• 24.3.2016  19:46

Normálně bych dal o hvězdu méně nebo bych o tom rozhodnutí aspoň trochu polemizoval, ale možnost vidět, že dnešní český film experimentuje? To je jako sen popeláře, který přijde domu a má prázdný koš. A hlavně můj tajný sen, který si vysloužil můj obdiv.

• 28.2.2016  15:14
    BoJack Horseman (TV seriál) (2014)

Chápu, že většina (včetně mě) si od tohoto koňáka podle anotací slibují humor aka Family Guy nebo Morty and Rick. I když se občas objeví, tak zjišťujeme, že to není tento typ seriálu, ale ani žádného podobného. Ze začátku jsou nám informace nejasné a v seriálu se ztrácíme. Postupem času však zjistíme jakou bohatou komplexnost nám nabízí. Ne nadarmo má první série na Metacritic hodnocení 59 a druhá 90. A na tomto portálu si i zaslouženě získal sedmou příčku za nejlepší seriál za rok 2015.

• 18.2.2016  23:22
    Realita (2014)

Geniální film, který nás chce zmást a taky se mu daří. Film, který o nás říká, že jsme blázni.. Film, který nás neudrží v realitě.

• 21.11.2015  14:10

Takoví normální zabijáci je brilantní kousek pod taktovkou Olivera Stona. Za zmínku stojí, že scénář napsali spolu se Stonem David Veloz, Richard Rutowski a hlavně Quentin Tarantino. Film je doslova nasáknutý Tarantinovou atmosférou, takže pro milovníky filmu Pulp Fiction stojí Takoví normální zabijáci za shlédnutí. Film začíná týráním a sexuálním obtěžováním Mallory svým otcem. Jednoho večera jí otec nedovolil jít na koncert a Mallory musela zůstat doma, kde díky osudu se mohla setkat s NÍM – řezník Mickey s objednaným syrovým hovězím masem (impozantní na tom je, že scény, které se odehrávájí u Mallory doma jsou udělány ve formě sitcomu). Tím začíná velká vražedná jízda Mickey a Mallory. Mickey nad Mallory zabíjí vše živé, ale pouze to co uznají za vhodné. Kromě jednoho případu se na všech vraždách shodují bez mrknutí oka a souhlasí s tím, že každý zasluhuje zemřít, protože každý nějakým způsobem zhřešil. Když postava, která se ve filmu jeví jako kladná a byla touto proslulou dvojkou zabita, působí to velice zvláštně. Vlastně s tím nesouhlasíte, ale tak to ve světě chodí. Je to jeden z mnoha aspektů filmu, na který Oliver Stone ve filmu poukazuje. Takoví normální zabijáci je v mnoha ohledech jiný než ostatní akční filmy. Ve filmu je spousta scén nad kterýma by se měl člověk zamyslet a díky své vražedné brutalitě to rozhodně není podívaná pro každého. Quarteto Woody Harrelson (Mickey), Juliette Lewis (Mallory), Tommy Lee Jones a Robert Downey Jr. předvádí herecké výkony velikého kalibru, které doprovází skvělá hudba od Patti Smith, Boba Dylana, Leonarda Cohena a Nine Inch Nails. Takoví normální zabijáci je velice zběsilá jízda s ožehavými tématy, s chaotickou atmosférou a s smrtícími hrdiny Mickey a Mallory, kteří vraždí toho na koho si ukážou, ale přesto je svět miluje.

• 19.8.2015  19:13

Začátek nebyl nejhorší, ALE i tak to má napínavý impulz spíše pro děti. A když se jde do toho kina na akční film, tak tam člověk čeká nějakou dobrou akci. Zvlášť když jde o akční blockbuster. Bohužel některé akční scény jsou jak z béčkových filmů. Čekal jsem zklamání, ale ne takovéto.

• 19.8.2015  19:02
    Goldfinger (1964)

Zatím nejlepší Bondovka se Seanem Connerym. Děj je rozmanitější než v předchozích dílech a 007 má stále větší eleganci. Akorát škoda konce, kde podle mého názoru byla úplně nesmyslná scéna, ale nebudu spoilerovat. Už se těším na další díly....

• 31.7.2015  17:25

Film o tábákovém průmyslu, který nám říká jak být čestný a zničit si kvůli tomu (osobní) život. Jestli to stojí za to - je pouze na divákovi. Zajímavé zpracování a skvělé herecké obsazení, které nezklamalo.

• 23.7.2015  22:14

Bohužel tento snímek jsem pořádně viděl až teď a už je za zenitem. Humorné scénky nejsou takové jako když jsem byl malý klučina. Děj? Trochu lepší než Válečný kůň(slabota) A také jsem možná rozmazlený podobně tématickou herní sérií UNCHARTED, kde je děj mnohem vtipnější a zajímavější.Doufám, že UNCHARTED se dočká zfilmování.

• 23.7.2015  22:06

Přehnaný, přehnaný, přehnaný. Nechápu to. Rychle a zběsile 1 byla skvělá. Druhý díl také nebyl nejhorší. Ale co díl tím to šlo více do extrému! Ale upřímně jestli to takto půjde dál, tak se těším na Rychle a zběsile 10. To už by nás auta mohla zachránit před mimozemským útokem.

<< předchozí 1 2