Arvéd (2022)

Nakoľko po dopozeraní filmu mi nič nedávalo zmysel usúdila som že nie som pravdepodobne cieľovou skupinou pre akú bol tento film natočený. Jediné čo však môžem oceniť bol výkon Michala Kerna, ktorého výkon zachránil aj moje nepochopenie.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Dobre natočené a emocionálne silné. Dejová linka je príjemná aj napriek ťažkému prostrediu vo väzení som nebola znudená alebo znechutená ani na chvíľu. Konečne excelentná filmová adaptácia Kingovho diela. 5/5

Jsem božská (2018)

Nakoľko komédia bola sama o sebe dosť priemerná, celková pointa filmu to zachránila aj napriek tomu, že z druhej polovice filmu zmizol humor --- 55%

Čo ja viem (2014) (pořad)

Samotná vedomostná súťaž by možno nebola až na päť hviezdičiek, ale kedže spustili veľmi zaujímavo aj mobilnú aplikáciu ktorá umožňuje aj bežnému divákovi si len tak v piatok večer zasúťažiť hodnotím to na výbornú.

Lovci stínů: Nástroje smrti (2016) (seriál)

Narozdiel od filmového spracovania má toto určite niečo do seba! A musím podotknúť že či už to je seriál alebo film musí sa niesť v akomsi teen žánri, keďže kniha nieje napísaná inak.

Svět podle Evelyn (2015) (seriál)

Ja to hodnotím ako niečo nové, moderné a svieže (teda na slovenskej scéne podotýkam). Cieľová skupina sú hlavne tínedžeri a mladí ľudia a pre starších ľudí to može byť nudné a trápne. Ja obľubujem tento druh humoru ktorý musíte milovať alebo nenávidieť, takže to hodnotím kladne. Vyhovuje mi spojenie známych hercov s naopak len s vychádzajúcou internetovou hviezdičkou.

Znovu a jinak (2011)

Za komédiu by som to neoznačila, skôr trefná dráma. Film dokonale poukazuje na to, ako aj napriek úspechu a obľúbenosti na strednej človek môže psychicky klesnúť. V takomto prípade nieje práve vhodnou voľbou vrátiť sa a obnovovať si nenávratné spomienky. Celkový dojem z filmu je v podstate depresívny a skôr nepríjemný, ale musím uznať že Charlize Theron ukázala aj svoju vážnejšiu stránku hereckého umenia, ktorú podľa môjho názoru zvládla viac než dobre.

Banshee (2013) (seriál)

Spočiatku som tomu veľmi nerozumela, ale od tvorcov True Blood som očakávala veľa. A veľa som nakoniec aj dostala! Asi po troch dieloch som sa nato úplne namotala. Má to v sebe prvky všetkého čo mám rada a presne v tej správnej miere. Neočakávala som však, že to ostane také nadupané dlhšie ako jednu sériu, ale momentálne sledujem už tretiu sériu a musím podotknúť že nezaostáva ani o kúsok.

Kredenc (2014) (pořad)

Vtipy v Kredenci raz vyjdú inokedy ostávajú nepochopené, všetko záleží od každého dielu. Považujem za veľké plus parodovanie súčasných seriálov alebo udalostí. Každopádne zábavu istia známe tváre pri ktorých si myslím že platí že buď ich niekto nenávidí a považuje ich za trápnych, alebo ich miluje. Na slovenské pomery mi to pripadá dosť trefné aj zábavné, ale myslím si že slováci radšej odsúdia aj ten kúsok humoru akoby ho mali odceniť.

Kontakt (1997)

Výborne spracované sci-fi, vhodne zvolený herci ale tá posledná polhodina bola z mojej strany maximálne nepochopená. Nakoľko je toto môj najobľúbenejší žáner, viem že skoro žiadne sci-fi sa nekončí "normálne" s podrobným, respektíve nejakým vysvetlením všetkého čo sa vo filme udialo. Ale v tomto filme sa mi tá posledná polhodinka nepáčila a dopozerala som to len vďaka kvalitnej časti filmu predtým.