FREEWHEELER

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 2.8.2012  17:12
    127 hodin (2010)

-„Hey, Mom. I'm really sorry I didn't answer the phone the other night. If I had, I would have told you where I was going, and then... Well, I probably wouldn't be here right now.“ Dokonalý príklad, ako má vyzerať film na 2 metroch kubických, alebo boj o prežitie pri zjavne bezvýchodiskovej situácií. Franco bol dokonalý, atmosféra účinná a pocit z filmu správne nepríjemný. Režijne veľmi originálny film s gradujúcou pointou. Ak sa po projekcií zapáči, vrhnite sa bezprostredne na taktiež ohromný Enterrado (2010).

• 9.6.2012  14:41
    23 (2007)

Veď ono to bol v podstate iba dobre zahraný sled vizuálne nie moc nápaditých obrázkov. Ale poverčivý rozhodne niesom a druhý hrát 223x omleté číslo 23 iba ak raz vyhrám 23k evrov :)

• 2.7.2012  18:05
    50/50 (2011)

"I'm peeing right now." Úžasný film. Nie je čo rozoberať.

• 9.6.2012  13:12

Parádna lovestory s neobvyklou pointou, príjemným vystupovaním a šatom, ktorý sa naozaj na nič nehrá. A kritici budú pindať a pindať a pindať....

• 9.6.2012  14:36
    8 MM (1999)

Film z prostredia, ktoré by sme na vlastnej koži rozhodne nechceli zažiť. Možno práve z tohto film ťaží, ale keď ono je to tak perfekná zápletka pre krimithriller, že výsledok, navyše v takomto depresívnom a nechutnom Schumacherovom podaní, nedokáže sklamať. A luďom v latexe sa už len a len vyhýbam :)

• 6.11.2012  14:39

A kto mi do perdéle vysvetlí, kam sa podelo to čaro z prvotiny?? Tie 3* som možno trošku presrelil, každopádne sa nejedná o stratu času, či nedajbože o brak, len mi popri tých všetkých naháňačkách chýbalo voľačo zmysluplné. Nevšímajúc si kopu klišé, ako zábava čo vám nič do života nedá, OK. A rýchle to bolo, človeče, rýchle.

• 10.8.2012  13:50

Tak toto je hádam ešte väčší prúser ako tohtoročná Piranha 3DD. Viem, že sa nepatrí porovnávať cudzie žánre, ale hlavnou náplňou je zabaviť diváka, a to sa teda rybkám podarilo viac. Absolútne si neviem vysvetliť, prečo Tim Burton priložil ruku k tomuto dielu-nedielu, veď to sa ani nepatrí od takého talentu. Že by však len marketingový prísľub? Trailer bol lepší ako samotný film a ohúrila ma iba scéna meniaceho sa Washingtonu. Za 105 minút sa nič neudeje (pár akčných scén), zápletku či inteligentné dialógy nečakajte. Sekyrka ti nevyšla milý Lojzo a v prehrávači sa nikdy neocitneš. (Opäť rozmýšľam, kedy ja vlastne siahám po možnosti Odpad!). Komentár od "teutates" je mojej myšlienke najbližšie.

• 26.10.2012  17:32

Jeden z mojich obľúbených.

• 4.7.2012  11:46
    Alf (TV seriál) (1986)

Absolútny "odvaz" o chlpatom mimozemšťanovi, ktorý si nedá pokoj, kým toho kocúra nezje, furt frfle, robí bordel. Pre mňa v detstve obrovská zábava na dopoludnie aj popoludnie. Aj dabing Stana Dančiaka úžasný.

• 2.8.2012  17:27
    Alf versus U.S. Army (TV film) (1996)

Zbytočná televízna nadstavba veľmi podareného seriálu. Celé to brzdí námet a priblblý scenár.

• 1.11.2012  18:57

Bohužiaľ ničím výnimočné, pomalé, hluché. Ono ako 25 minútový kraťas by to bol v pohode náhľad do reality "psychoušú". Ale na film je to veľmi málo a keď si uvedomíte že to nemalo ani iskru a napätie, nestojí to za nič. Žblnkot 4-roch kamier za necelé 2*.

• 9.7.2012  16:13

„You seriously think I'm a cop in a skintight red and blue suit?“ Poďme sa teda povenovať tejto dlho očakávanej senzácií. Kapitola 1) Ak neberieme v úvahu Raimiho Spidermana: Okúzlujúci filmový zážitok, ktorý bude zaručene strhávať všetkých na vôkol. Dejovo paráda, atmosféra ponurná. Polovica scén sa však míňa podstate a je prehnaná, pojem názvom "3D" opäť raz dokazuje, ako sa ničia filmové kvality. Záverečná pol hodinka však atmosféru a napätie nepostráda, dokonca si dovolím tvrdiť, že čím sa film blíži viac k vrcholu, tým viac ma baví a je na oko (a dušu zanietenca) lahodnejší. Kapitola 2) Ak začneme brať v úvahu aj Raimiho trilógiu, a budeme porovnávať...: ....Dnešný filmový priemysel začína byť vážne úbohý. Remaky, sequele, prequele, bonduelle, opičárne a paródie. Kedy príde opäť niečo originálne (viz. dokonalý príklad - Inception)? Trefne úbohé, tvoriť ďalšiu adaptáciu rovnakej postavy presne 10 rokov po jej modernom debute a iba 5(!!) rokov, po poslednom pokračovaní v trilógií. Oproti Raimiho Parkerovi je Webbov príliš sterilný, Tobey Maguire bol 14x úprimnejším a uveriteľnejším Spider-Manom. S Maguireom sa tvorcovia dokonale pohrali, bol mladý a utiahnutý, beznádejné zamilovaný, jeho premena bola velmi intímna. Celkovo postavy mali čo povedať a film chodil najbližšie okolo slovného spojenia Rodinné fantasy. Garfield je príliš chladný a prehnane sladký, lásku krásnej Gwen veľmi neopätoval a s osudom pavúčiej choroby sa vyrovnal príliš rýchlo. Kapitola 3) Takže aký bude verdikt?: Povedzme, že sa vážne nejedná o žiaden prepadák a film v neúprosnej konkurencií druhej desiatky 21. storočia dokonale obstojí, má pár zapamätateľných a tým pádom kľučových momentov /*A/, ktoré nám v hlave ešte pár období prežijú, je profesionálne natočený, bez výraznejších zaváhaní; ale jeho (pre mňa klasiku s Maguireom) staršie trojičky len ťažko predčí. Toto je priam nemožné - vzhľadom na to, že si svet počkal na remake prakticky len 5 rokov. A to si ešte môžme vydýchnuť, že sa vo filme neobjavil rovnaký protivník ako Raimiovkách /*B/. 3* a to bez odretých uší!! .... PS. aneb Možný SPOILER: /*A/ U mňa napríklad jednoznačne prvá scéna po uhryznutí - v metre, civilná naháňačka s gangom, či záchrana dieťaťa z auta. /*B/ Žiadny Goblin!! Svet bude chcieť ovládnuť doktor - lizard!

• 10.6.2012  12:55

Opäť efektne nakrútený thriller podľa Brownovej predlohy, z ktorého sa nakoniec vykľula celkom napínavá krimi.

• 10.6.2012  13:11
    Antikrist (2009)

Nikdy viac.

• 9.6.2012  13:19
    Apollo 18 (2011)

JO, konečne nápad, ktorý sa vo svete hanbiť nemusí. Nižšie hodnotenie proste dať nemožem, to je chujovina rozoberať tu nedostatky, mne stačí ten chlad a kameň.

• 13.11.2012  19:49
    Avatar (2009)

Nebudem sa vyjadrovať.

• 27.6.2012  15:35

Avril je bombová, ale vypustiť tak spevácky falošné DVD ako je toto je teda naozaj guráž....

• 5.7.2012  09:05

Bugs Bunny hľadá v encyklopédií, či sa môže ocitnúť na jedálničku Tasmánskeho čerta.

• 1.11.2012  10:47

To sa nemuselo remakeovať. Príliš zdĺhavé, bez napätia. Pointa vás neoslní, je vyriešená už po prvej polhodine. Škoda, radšej ten čas a energiu mohli investovať do nejakého pôvodného námetu.

• 5.11.2012  15:08
    Baby Blues (2008)

Veľmi rýchly štart, po ktorom začína bezmocná hra s bolestivým napätím. Klín do spokojnosti všetkým ľuďom ktorý majú radi decká a zvieratká. Našťastie to nebolo dlhé, film trpí scenáristickou slepou uličkou a najväčšia hlúposť bol ten záver. Trošku blbosť nie?

• 28.6.2012  09:23

Na baseballovom zápase medzi Gashouse Gorillas a Tea-Totallers je trafený Bugs nútený hrať na všetky pozície proti tvrdým Gorillas. Samozrejme, ich svaly nie sú žiaden problém pre Bugsovú vynaliezavosť, vtip a nadhadzovacie schopnosti.

• 30.7.2012  13:01
    Batman (1989)

"Have you ever danced with the devil in a pale moonlight?" Film o Jokerovi asi potrebuje rozhodne dlhšiu minutáž, lepšie spracovanie a zaujímavejší scenár. Burton to pojal veľmi farebne, ale na môj vkus je to prázdne, postavy nemajú charakter. Batman nemá pôvod, na scénu vstupuje nelogicky. Celkovo boom zatienil účel a dovolím si tvrdiť, že tento začiatok teda vôbec filmárom nevyšiel. Čierny Harvey (nič osobné, lidi jsou lidi, to je jasný), spomalený Bruce (lebo Keaton je taký od prírody), v kostýme sa veľa neukázal, no na druhu stranu je Nicholsonov Joker ako výkon par excellance s kopou skvelých momentov. Na rok 89 chválim aj jeho veľmi podarenú masku a aj komplet kostymérov a kulisákov. Z obsadenia už stojí za spomenutie len Kim Basinger. Oveľa viac sa podarilo v Batman Returns, tak honem na to priatelia.

• 2.8.2012  08:52

-„Yep, we'll kill her later, we've got work to do.“ Všetko fajn, až na jednu maličkosť. Že všetko je na hovno. A teraz vážne. Film preskakuje za tú obávanú hranicu, keď to začína byť trápne. Bane prihlúply, Ivy nevýrazná, Freezer debilko. Divím sa, že sa to na Batman Forever vôbec nepodobá. Clooney tu bol fakt ohyzdný, O'Donnell ohyzdne nadržaný. Mierne to zachraňuje výprava a kostými (i keď tie su tiež trápne).

• 31.7.2012  09:25

-„Riddle me this, riddle me that, who's afraid of the big, black bat?“ Zabite ma, ale môj najobľúbenejší film zo staršej kvadrológie (o filmové kvality ho rozhodne obieha predchodca). Takto má vyzerať komixový film, akčný a teatrálny; Batmana je tu spústa, jeho hračky - či už autíčko, či lietadielko - sú štýlové jak sviňa. S hercom v hlavnej úlohe sa zmenil aj hudobný motív (ktorý sa mu veľmi hodí), Val Kilmer chytil ten správny dúšok na Bruce Waynea, sadlo mu to ako riť na šerbeľ a vo filme konečne nazrieme aj na spôsob života excentrického biliardára, či jeho milostné pletky (ktoré Kilmer rozpráva ako správny herec má) a otázku masky-nemasky. Vo filme nenájdete jediné studené alebo prázdne (vatovina) miesto, stále je na čo pozerať, vizuálne, trikovo a kamerovo sa to opäť posúva na vyšší stupienok. Prototyp kostýmu je povinnou lahôdkou pre fandov netopiera. Harvey a Riddler? Za prvé majú vinikajúce obsadenie, Jones je rozprávkovo zlý, Carrey je môj favorit medzi šialencami; za druhé výborný výber zákernosti do Gothamu - tak ako Penguin v Batman Returns, majú aj títo dvaja čo povedať a herci využili všetok priestor aby sa s nimi pobavili a užili si ich (ja si naozaj neviem predstavit Di Capria v kostýme Riddlera). Vtipné hlášky boli na mieste, boli našťastie naozaj vtipné a patrili tam. A nakoniec zženština Nicole Kidman - bola proste okúzlujúca. Dávam 3 a 1/2, ale len za to, že nelogické miesta bili zbytočne do očí a po prvej našlapanej hodine tá druhá vyzerá ako odvar a zaostáva.

• 30.7.2012  18:40

-„A kiss under the mistletoe. You know, mistletoe can be deadly if you eat it....“ -„But a kiss can be even deadlier... if you mean it.“ Najrozprávkovejší film o Batmanovi, s citeľnou Burtovou réžiou. Všetko, čo u predošlého dielu neplatilo, tu sedí, je temnejší, odvážnejší, kompaktnejší. Objavilo sa viac priestoru, ktoré dostali charizmatickú formu a viac priestoru. Oswald Cobblepot ako Gothamský supervilliagn bol výborný nápad, výborne zahraný, zimná krajinka dopomohla vytvoriť ponurnejšiu atmošku. Pfeiffer bola špičková. Keaton sa konečne naučil chápať Waynea, v kostýme dostal viac minútiek a vhodnejšie okolie, čo sa odrazilo tým, že krom Nolanových pochutín sa jedná o najlepší film zo ságy.

• 23.7.2012  07:30

-„Does it come in black?“ =

• 6.11.2012  14:24

Poďme na to Pomovským písmenkovaním. Béčko s Áčkovým tigrom, Céčkové kulisy a atmoškou na výbornú. Priznám sa, že som takto dobrý film nečakal (už len ten náámet!?). Krátke a účinné.

• 12.6.2012  20:30
    Big Lebowski 2, The (2011)

Zaujímavé komentáre: omnihash

• 5.7.2012  19:56
    Black Books (TV seriál) (2000)

Začalo to ohromneee. Pučil som sa na koberci držiac si brucho. Nejakým záhadným prútikom sa čaro vytratilo a po 6tich častiach sa to stalo priam nepozerateľné. Toto mi bude navždy záhadou. "Jam jam jaaam, jam jam jaaam."

• 12.6.2012  17:14
    Blade Runner (1982)

Hoci Ridley Scott v tých časoch písal históriu a pravidlá Sci-Fi, tento film nemal už s dokonalosťou Alien nič spoločné, a ťažko by som našiel vec ktorou by sa aspoň priblížil. Zo scenáricktických medzier som ostával mierne nervózny, atmosféra ma nevtiahla a o dramatickosti či dokonca pointe sa veru hovoriť nedá. 3* za hlavnú rolu, kameru a nadčasovosť. PS. Videl som iba režisérsky zostrih.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13