FREEWHEELER

okres Žilina

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 5.11.2012  15:31

-„Look, we have potato chips!“ Dokonalý film. Superlatív nemusím hádzať veľa, našiel som ich skoro vo všetkom. Aj vtipné, aj ponurné, aj vám z toho začne šibať, aj záhadné, aj napínavé, aj nepríjemné - taký má byť horor!! Prekvapivo jednoduchá pointa, ktorá sadne jak riť na šerbeľ a nemusí ísť o mimozemšťanov s úchylkou o exploitation (tu sa zastavím, už trochu spoilerujem) dodá snímku elegantný šmrc, ja som po zhliadnutí veru ostal s úsmevom na perách. A keď tak nad tým rozmýšľam, nešlo o nič výnimočné, ale za to, že je to takto účinné môže fakt, že sa to na nič nehrá a s úprimnosťou filmy vždy balansujú v divákovej hlave najúspešnejšie. PS.: Ak aj vy chcete vedieť ako a kedy smrdí dieťa, či venovať darček s ostrými, alebo kedy vhodno rúčkovať, neváhajte!

• 26.10.2012  17:25
    Terč (1997)

To najlepšie, čo v danom žánri a s Jackiem možno dostať. U mňa klasika.

• 12.8.2012  16:59
    Kokain (2001)

-„Sometimes you're flush and sometimes you're bust, and when you're up, it's never as good as it seems, and when you're down, you never think you'll be up again, but life goes on.“ Žáner, v ktorom Deppa milujem najviac, veľmi silné a intímne dielo. Niekedy nie je všetko ako v rozprávke a ideály si človek určí až keď dospeje. S ohňom sa zahrávať neradno. Precízne vybudovaná psychológia postáv, doplnená a vyzdvihnutá šľapajúcim scenárom a odvážnou kamerou. A zvláštne je na tom to, že tento dílerský príbeh naozaj dokáže dojať.

• 12.8.2012  16:40
    Četa (1986)

-„I love this place at night, the stars. There's no right or wrong in them. They're just there.“ Silné slová, silní chlapi. Odporne sa zas rieši propaganda a patriotizmus, Platoon nie je žiadna hračka a bezvýsledný film pre platiace masy, je to spoveď, myšlienka a pointa, obrázok bezvýchodiskového stavu vo vietnamskej vojne. Autentickosť a dôraz podpísali v neposlednom rade talentovaný scenáristi, muzikálny Delerue a Oliver Stone zo zástupom bezkonkurečného kastingu.

• 2.8.2012  17:49
    Yes Man (2008)

-„You ever had a Red Bull? Ive never had a Red Bull before, but I had a Red Bull last night - I really like Red Bull.“ Yes Man je poctivá kinovka. Film napísaný pre Jima a tak nemožno čakať nič iné ako Jima - našťastie v jeho najlepšiej forme! Škoda to przniť superlatívmi, proste som z toho nadmieru spokojný. Veľa svižných scén, dospelého humoru a v neposlednom rade - šikovnej Deschanel.

• 2.8.2012  17:40
    Maska (1994)

-„Our love is like a red, red rose... and I am a little thorny.“ Tadáá. Jeden z Carreyho najpodarenejších filmov, skok do rozprávkového komixu, ktorý nedá viac ako dokonalú zábavu. Však načo aj??

• 2.8.2012  17:37

Poprdeli zvládnutá originalita v podobe "sci-fi romance" s kopou nápadov, ktoré v perách mladých či starších tvorcov už nenájdete. A pritom je Eternal Sunshine of the Spotless Mind o niečom viac ako dokonalosti scenár/Carrey/Winslet.

• 2.8.2012  17:12
    127 hodin (2010)

-„Hey, Mom. I'm really sorry I didn't answer the phone the other night. If I had, I would have told you where I was going, and then... Well, I probably wouldn't be here right now.“ Dokonalý príklad, ako má vyzerať film na 2 metroch kubických, alebo boj o prežitie pri zjavne bezvýchodiskovej situácií. Franco bol dokonalý, atmosféra účinná a pocit z filmu správne nepríjemný. Režijne veľmi originálny film s gradujúcou pointou. Ak sa po projekcií zapáči, vrhnite sa bezprostredne na taktiež ohromný Enterrado (2010).

• 29.7.2012  11:31

"You have nothing, nothing to threaten me with! Nothing to do with all your strength!" Anarchia a chaos. Áno, tak ono to prišlo. Po kostrbatom Nolanovom debude Batman Begins prišiel dokonalý thriller The Dark Knight, ktorý nakopal prdele po celom svete svojou dôraznosťou, nápaditosťou, špičkovým scenárom, perfektným Ledgerom a hlavne ožaril ako kompaktný diamant. Näpatie stúpalo a budovalo podložku pre atmosféru príbehu až od prvých minút, či priam sekúnd. Baleovi a Jokerovi (ktorý je strelený blázon ako sa patrí) schopne sekunduje Eckhart, všetko tu má svoje miesto, všetko zapadá, každý detail je prerýpaný do základov. Zimmerov jednotónový motív to celé vystihol a pri gradácií scén mi vždy dvíha špičky na úroveň obočia. Nolan je špílmacher, ktorý to celé vzal vlastným povrazom, šikovne sa oddialil komixu a zladil to celé do tajomna, po svojom a čo najbližšie k reálu. K Batmanovi sme konečne dostali aj výbavičku od Matella - štýlovú motorku, ktorá efektívne zdôrazní, aký je náš temný rytier frajer. Takže, len to celé chutnať a chutnať, užívať, chutnať, užívať a užívať. Viac netreba... 96%

• 29.7.2012  10:45

"There's a storm coming, Mr. Wayne. You and your friends better batten down the hatches, because when it hits, you're all gonna wonder how you ever thought you could live so large and leave so little for the rest of us..." Strach, smrť, depresia, temnota, des, násilie, hrdinstvo, krutosť, nadvláda.. Alebo ako niekto dokáže perfektnú trilógiu zavŕšiť dokonalosťou. Zážitok z kina teda vyzeral takto: už od začiatku, kedy sa nám postupne začínaju objavovať postavy - úžas a zaťaté ňochty v sedadle; cez stred - kde hlavne mrazí a krúti žalúdok mravcami v Sewers a The Pit; postupne k poslednej polhodine - kedy telo začne postupne odpájať životne dôležité drobnosti ako dýchacie a srdcové činnosti; až po poslednú dvojminútovku, po ktorej som obdržal šok, triašku so studeným potom a rozsiahly celo-telný kŕč, po čom som mal samozrejme problém vstať a vrátiť sa do reality. Záver bude neodmysliteľne patriť k najlepším kinematografickým zážitkom vôbec. Obrovská poklona a vďaka, Mr. Nolan.... 100%

• 23.7.2012  07:30

-„Does it come in black?“ =

• 22.7.2012  07:46

-„The only upsides are the pets. While other places have ponies or, parrots... we have... dragons.“ Animák z nie príliš hviezdneho štúdia, ktorý predčil moje očakávania snáď na desiatky násobkov. Celý čas to plachtí s neuveriteľným nadhľadom a pohodou, striedajú sa sekvencie s vtipom, hravosťou, dobrodružnou zábavou, ale aj ponaučením. Charaktery dokonale vycibrené, čo podporuje skvelý Jay Baruchel. A keď som si začal myslieť, že už ma neprekvapí nič, doják v závere zaklincoval (hoci istý) plný počet..

• 19.7.2012  07:34

-„What's up, Dog?“ Najlepší plasteliňák z tejto série, Wallace a Gromit sú v najlepšej forme. Dokonale okúzlujúce, vtipné, milé, dojemné, super gagy, chytlavý príbeh.

• 5.7.2012  16:30

Naozaj dospelé vyvrcholenie trilógie. Sneh vystriedal prales, kúzelne farebné. Luke sa vracia so zeleným mečom (vravím, už je dospelý) zachrániť princeznú Leiu. 5,5* aj bez bikín.

• 5.7.2012  16:25

Oproti prvému dielu je tu všetko o triedu lepšie (to znamená, že by som mal hodnotiť 7*). Dokonalá snežná krajina a dramatické vyvrcholenie stretávky s Lukovým tatkom (bacha, spoiler) ktoré dvíha z kresla. Neviem čo po mne viac chcete.

• 5.7.2012  16:23

Dal by som päť korún tomu, kto to všetko vymyslel! Fenomén Star Wars prachom nikdy nezapadne a navždy ostane najoriginálnejším vesmírnym zážitkom.

• 5.7.2012  09:33
    Tom a Jerry (TV seriál) (1940)

Podobne ako Pat & Mat, hodnotený každý film zvlášť.

• 5.7.2012  08:26

No toho Sylvestra mi nikdy nebolo viac ľúto :))

• 4.7.2012  12:15
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Áno, ľudia sa delia na dve skupiny: milujem Priateľov alebo neznášam Priateľov. Mne to bol čert dlžný, u mňa jednoznačne najobľúbenejší seriál. Odpredu dozadu už asi 11x. Dokonalý humor, príjemné situácie, zaľúbené príbehy.. Týmto mi šestica trafených newyorčanov dokáže spríjemniť život.

• 4.7.2012  12:09
    Jmenuju se Earl (TV seriál) (2005)

Vynikajúce! Ako sa vraví sto ľudí - sto ľudí. Pre mňa obľubená sranda, Jason Lee bohový, fakt mu to sadlo. Priznám sa, že druhú sériu som na poprvýkrát vypol, strácal som sa v tom a je asi najnevydarenejšia zo všetkých (to je 4* samozrejme). Na druhý krát ma zastavila už len nenatočená 5. séria. Obrovská škoda, že sa to štúdia kôli TV čislam vysrali. A z čoho som bol vždy najviac fascinovaný sú scenáristické prepletanice. To čo je niekde na začiatku načrtnuté troma minútami, je o dve série na 15 min. To sa museli tvorcovia a réjžovia riadne zapotiť. PS.: Kto má rád srandu, nech si to tutovo pozrie (min. pilot), ostatní chlapi aspoň koli Nadine Velazquez.

• 4.7.2012  11:56
    Terminál (2004)

Opýtajme sa takto: pre koho je tento film určený? Nepochopím nízke hodnotenia, je to vtipná romanca medzi sympatickou Catherine a dokonalým Hanksom. Veľmi zručný nápad na film, Spielbergovú réžiu dokážem oceniť.

• 4.7.2012  11:36

Sylvester a orandžové mačiatko bojujú v chladnej noci o priazeň Elmera Fudda.

• 4.7.2012  11:34

Sam Von Schamm Hesián a Bugs Bunny bojujú v málo známej Americkej revolučnej vojnovej bitke o Bagel Heights.

• 2.7.2012  18:05
    50/50 (2011)

"I'm peeing right now." Úžasný film. Nie je čo rozoberať.

• 1.7.2012  13:37

Mama sup chce, aby sa jaj deti naučili nosiť mäso na večeru. Jeden je však nesmelý, a tak ho mama musí z hniezda vykopnúť. Jeho úlohou je uloviť aspoň králika.

• 1.7.2012  13:32

Ovčiarský pes marí úsilie vlka zlodeja, ktorý sa snaží všemožne ukradnúť ovce.

• 30.6.2012  15:14
    Koťátko (1952)

Krásny príbeh o oddanom buldogovi a vďačnej mačičke.

• 29.6.2012  18:22

Kľudný život Porky Pig-a v byte výškovej budovy je nerušený, keď sa objaví nepríjemný Charlie Dog, vkradne sa dnu a nechce odísť.

• 29.6.2012  18:13

Prvý film Looney Tunes o Road Runnerovi, naozaj parádička - kojot sa ani nestačí diviť!

• 28.6.2012  18:27
    Volby (1951)

Na pódiu predstavuje Yosemite Sam svoju novú kampaň, ktorá zahŕňa aj králičiu genocídu a tak musí Bugs proti nemu zakročiť.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13