FREEWHEELER

okres Žilina

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 6.11.2012  14:39

A kto mi do perdéle vysvetlí, kam sa podelo to čaro z prvotiny?? Tie 3* som možno trošku presrelil, každopádne sa nejedná o stratu času, či nedajbože o brak, len mi popri tých všetkých naháňačkách chýbalo voľačo zmysluplné. Nevšímajúc si kopu klišé, ako zábava čo vám nič do života nedá, OK. A rýchle to bolo, človeče, rýchle.

• 10.8.2012  13:50

Tak toto je hádam ešte väčší prúser ako tohtoročná Piranha 3DD. Viem, že sa nepatrí porovnávať cudzie žánre, ale hlavnou náplňou je zabaviť diváka, a to sa teda rybkám podarilo viac. Absolútne si neviem vysvetliť, prečo Tim Burton priložil ruku k tomuto dielu-nedielu, veď to sa ani nepatrí od takého talentu. Že by však len marketingový prísľub? Trailer bol lepší ako samotný film a ohúrila ma iba scéna meniaceho sa Washingtonu. Za 105 minút sa nič neudeje (pár akčných scén), zápletku či inteligentné dialógy nečakajte. Sekyrka ti nevyšla milý Lojzo a v prehrávači sa nikdy neocitneš. (Opäť rozmýšľam, kedy ja vlastne siahám po možnosti Odpad!). Komentár od "teutates" je mojej myšlienke najbližšie.

• 9.7.2012  16:13

„You seriously think I'm a cop in a skintight red and blue suit?“ Poďme sa teda povenovať tejto dlho očakávanej senzácií. Kapitola 1) Ak neberieme v úvahu Raimiho Spidermana: Okúzlujúci filmový zážitok, ktorý bude zaručene strhávať všetkých na vôkol. Dejovo paráda, atmosféra ponurná. Polovica scén sa však míňa podstate a je prehnaná, pojem názvom "3D" opäť raz dokazuje, ako sa ničia filmové kvality. Záverečná pol hodinka však atmosféru a napätie nepostráda, dokonca si dovolím tvrdiť, že čím sa film blíži viac k vrcholu, tým viac ma baví a je na oko (a dušu zanietenca) lahodnejší. Kapitola 2) Ak začneme brať v úvahu aj Raimiho trilógiu, a budeme porovnávať...: ....Dnešný filmový priemysel začína byť vážne úbohý. Remaky, sequele, prequele, bonduelle, opičárne a paródie. Kedy príde opäť niečo originálne (viz. dokonalý príklad - Inception)? Trefne úbohé, tvoriť ďalšiu adaptáciu rovnakej postavy presne 10 rokov po jej modernom debute a iba 5(!!) rokov, po poslednom pokračovaní v trilógií. Oproti Raimiho Parkerovi je Webbov príliš sterilný, Tobey Maguire bol 14x úprimnejším a uveriteľnejším Spider-Manom. S Maguireom sa tvorcovia dokonale pohrali, bol mladý a utiahnutý, beznádejné zamilovaný, jeho premena bola velmi intímna. Celkovo postavy mali čo povedať a film chodil najbližšie okolo slovného spojenia Rodinné fantasy. Garfield je príliš chladný a prehnane sladký, lásku krásnej Gwen veľmi neopätoval a s osudom pavúčiej choroby sa vyrovnal príliš rýchlo. Kapitola 3) Takže aký bude verdikt?: Povedzme, že sa vážne nejedná o žiaden prepadák a film v neúprosnej konkurencií druhej desiatky 21. storočia dokonale obstojí, má pár zapamätateľných a tým pádom kľučových momentov /*A/, ktoré nám v hlave ešte pár období prežijú, je profesionálne natočený, bez výraznejších zaváhaní; ale jeho (pre mňa klasiku s Maguireom) staršie trojičky len ťažko predčí. Toto je priam nemožné - vzhľadom na to, že si svet počkal na remake prakticky len 5 rokov. A to si ešte môžme vydýchnuť, že sa vo filme neobjavil rovnaký protivník ako Raimiovkách /*B/. 3* a to bez odretých uší!! .... PS. aneb Možný SPOILER: /*A/ U mňa napríklad jednoznačne prvá scéna po uhryznutí - v metre, civilná naháňačka s gangom, či záchrana dieťaťa z auta. /*B/ Žiadny Goblin!! Svet bude chcieť ovládnuť doktor - lizard!

• 11.7.2012  09:37

"You know, if we die down there, momma's gonna kill us.." Skôr pokračovanie The Rundown (2003). Ale nevýrazné, bez akcie. Áno, v prostredí peknom, ale nenájdete jeho jediný nedigitálny záber. Všetko ostatné bolo ale v celku fajn.

• 20.10.2012  10:19
    Devil Seed (2012)

V rebríčku televíznych kvalít sa Devil Seed ocitá mierne pod slovenským zázrakom Pod Povrchom. Výpovedná hodnota dialógu, scenáru a hereckého prevedenia ako takého nestojí za zmienku ani keď si pri ohníku s priateľmi preberiete horúce novinky zo sveta politiky, športu a chudoby v Trinidad a Tobagu, po čom uviazne téma. Hercom je lepší jožko z Farmár hľadá ženu. Stačí... Kto kúpi Blu-Ray, nech sa ide hanbiť do kúta. Alebo nech už z domu nikdy nevyjde.

• 30.6.2012  14:32
    Diktátor (2012)

"It's fine. Luckily the bullet hit him in the brain." Zábava možno, ale nie prevratná, miestami až nepríjemá a nevhodná. Príbeh klišé, takže ostaňme u nevýrazného priemeru. Každopádne ako všetky Cohenove úlety.

• 6.7.2012  16:46

"If they kiss I'm gonna puke!" Výborne! Ice Age proste nesklame. Parádny dobrodružný príbeh (však ako vždy), vtipných situácií a gagov neubudlo. Super som sa bavil. Verím, že aj keď by bolo 10 častí, dobré to bude stále. Takže: v Continental Drift prevláda voda, spoznáme mnoho zábavných postáv, užijeme si prekrásne mohutné zábery a opäť sa o našich hrdinov budeme báť. Len tak ďalej, svet 2012!

• 23.8.2012  19:12

-„You're always back. This time, I'll be back.“ Hanbite sa všetci, čo do neba vyzdvihujete toto "majstrovské umenie". Akurát ma presviedčate, že to, kde sa nachádza hranica dobrého kinematografického počinu absolútne netušíte. Pekne natočená akčná scéna na začiatku, pekne natočená akčná scéna na konci, všetko medzi tým ukazuje, ako sa dá zmysluplne zničiť herecká kvalita klasikov. K scenáru nemám čo povedať, nakoľko takéto niečo nenazývam scenárom. Polovica obsadenia ani poriadne nevie rozprávať po anglicky, nad kamenným pohrebom a múdrymi rečami sa pousmejete - ale možno asi ani nie, lebo sa Vám to bude páčiť. Nevadí. Jediným plusom je vizuálna stránka. To už tohtoročný Total Recall bol zábavnejší.

• 1.11.2012  10:34
    Go On (TV seriál) (2012)

Seriál sledujem, klasický Matthew. Každá epizóda je zavŕšena "dojímavou" pointou, preto rezko s úsmevom do dňa.

• 20.10.2012  10:59
    Grave Encounters 2 (2012)

To si snáď zo mňa robíte prdel. Vlastne, pýtam sa, robíte? S podareným Grave Encounters to nemá nič spoločné, toto jeden z tých výsmechov žánru, ktorý sa raz za čas s námahou niekomu podarí.

• 9.8.2012  13:32
    Havran (2012)

-„Am I under arrest?“ Wow, ohromné. Až tak, že som tri krát zaspal. Učebnicovo-dokonalý príklad ako sa dá parádny (a né že né) nápad zbabrať na plnej koľaji. Monotónny Cusack bez akejkoľvek intonácie, nevýrazný scenár, nepodarená atmosféra, "poďme robiť z komára somára", nelogika, mám ja vôbec pokračovať?

• 6.7.2012  13:49
    Hlas Česko Slovenska (TV pořad) (2012)

Naozaj, unikátny formát! Banda falošných pseudo-spevákov, ktorým bude štvorica porotcov dookola omieľať, akí su dobrí. Auto-tune v semifinálových kolách je televízny prešľap desaťročia. Zainteresovaní vedia o čom hovorím. Svetlé momenty (ktoré bohužiaľ na hodnotenie vplyv mať nebudú): Weingartner, Zaujec, Hlinica.

• 6.7.2012  13:57
    Hotel Paradise (TV pořad) (2012)

A viete, čo je na tom najväčšia sranda? Slovač to bude pozerať!

• 20.10.2012  11:00

Nie, tento snímok nebol dôležitý.

• 26.6.2012  10:38

-„When did I get stabbed? That's awesome!“ Dlho som rozmýšľal medzi 3 a 4*, nakoniec povedzme, že je to niekde v strede. Oddychovka s originálnym nápadom, svojským humorom a vtipnými situáciami, (na moje prekvapenie) množstvom akcie a skvelými hosťovaniami (Johnny). Z toho Channinga nám azda aj vyrastie dobrý herec!

• 14.7.2012  10:20
    Kontraband (2012)

-„Where's my buddy Jesus?“ -„We fed him to the wolves.“ -„What.. literally!?“ Až príliš jednoduchý film na to, aby som ho rozoberal. Lepší priemer medzi žánrovkami, ublížilo mu práve iba to, že je len jeden z mnohých a všetko sme už raz videli. Mark Wahlberg, Kate Beckinsale, Ben Foster a Giovanni Ribisi boli stávkou na istotu.

• 10.6.2012  13:45
    Kronika (2012)

-„It was the black guy this time!“ Zábava, ktorá nanešťastie prerástla do nekontrolovateľných rozmerov a ja som si vážne začal myslieť, že si to zo mňa robí srandu.

• 2.7.2012  14:55
    Kurz sebeovládání (TV seriál) (2012)

"I'm a sexy ghost. Booo." Hodnotenie po prvých troch dieloch. No, absolútne nič prevratné, ale humor je príjemný. Lepšie ako Two and a Half Man to nie je, ale pozerateľnejšie ako slabšie časti TAAHM rozhodne, alebo príšerná 9. séria. Čo ma odrádza, sú absolútne nerozvinuté postavy, neviem kto je čo, aký je, prečo je. Pokiaľ to Charlieho bude baviť točiť, a nestane sa z toho brak, pojdem s hodnotením vyššie.

• 2.12.2012  16:10
    Looper (2012)

Vizuálne podarený a pestrý film, no deju chýba LOGIKA! Tým pádom ide o jednohubku, ktorej 2 hodiny miestami plynú enormne pomaly. Sváko Jozef by sa so svojou kariérou zahrávať nemal, lebo je obrovský talent, no v Looper mi jeho Willisovský xicht liezol pekne na nervy.

• 13.8.2012  15:48
    Lorax (2012)

-„You wouldn't hit a woman.“ -„That's a woman?“ Ďaľšie príjemné animované prekvapenie. Skromný príbeh, parádna animácia, zdravé a vtipné. Cuteness level vo filme je OVER 9000!!

• 6.7.2012  13:32
    Madagaskar 3 (2012)

Wow. Pýtam sa. Čo toto bolo? Videl som ten istý Madagascar 3?? To bolo niečo príšerné. Adept na najhorší scenár (áno, nie len scenár) v histórií. Nejdem to ďalej rozvádzať, aj tak nič nechápem, 1* za to, že sú to moje obľúbené postavičky. Či boli?

• 8.7.2012  19:25

"Stop bleeding on my money." Béčko z nevýrazného prostredia, plné nelogiky, nevášnivých zvratov, ktoré nezachráni ani spasiteľ Mel. Príbeh tuctový /A*/, a prišlo mi to ako keby si robil srandu sám zo seba. Filmári sa vlastne vykašlali aj na podstatné (aspoň podľa mňa v tomto druhu filmu) veci, ako útek, či prepravu, blá blá. Celé to tak stroskotá na tom, že to neni ani akcia, ani dramat, ani vajco, ani kýbeľ /*B/. A nakoniec - nikto sa neunúva preložiť španielčinu do tituliek? Tretina filmu tým pádom nepodstatná. PS. aneb Možný SPOILER: /*A/ Mel sa nezmyselne (a rýchlo) zamiloval do chlapca s mamkou. /B*/ Akcie je tam asi desať minút, kôli tomu sa to už rozhodne nemusí vidieť.

• 11.7.2012  17:58

Man on a Ledge je dokonalý prípad ako klišé vo svete nefunguje. Celkom slušný nápad vlastne zanikol už na parapetnej doske. Postavy nedomyslené/nelogické, film je veľká naivita v obrovskej bubline, ktorá ma dnes aj prirovnanie "víťazstvo formy nad obsahom". A odo mňa ešte celkom slušné 2*.

• 26.6.2012  18:14

Pohodička. Pre Tommy Leeho "o nás, bez nás", ale zábavná sci-fi, kde sa zbytočne nenaťahuje a efekty sú na úrovni. Žiadny boom ako prvý film, ale ako zábava na večer postačí.

• 8.7.2012  16:26
    Méďa (2012)

"....or, maybe the floor is on the shit!" Tákže, filmík by som nazval osobnou výpoveďou Setha MacFarlaneho, možno jeho prerastená detská predstava. Taký Medvedík Yogi (možno práve film z 2010), ale pre dospelých - keďže mu chľast, drogy, nadávky a ženy nie sú cuzdie. Mark Wahlberg a Mila Kunis ujdú, vcelku sympatický párik, tvorcovia sa vyhli aj nelogických, či prázdnych, dokola-omielajúcich dialógov. Čo sa týka konkrétnosti, scenár ma príliš horlivý spád - takže sa tu vyskytne otázka prvoplánovosti. Typ takejto komédie by si zaslúžil svižnejší a originálnejší prístup (pretože si stále myslím, že takýto origoš nápad tu ešte nebol, a tak by sa patrilo z neho vytrieskať maximum). Objavilo sa pár dobrých paródií, desiatky odkazov na iné filmy /*A/, naozaj super gagy /*B/, poloakčná naháňačka, či šialená párty /*C/. Na prvé zhliadnutie teda hodnotím ako vcelku príjemnu komédiu, Ted-exot za 65%. Kúpte si pivo a chrumky... PS. aneb Možný SPOILER: /*A/ Pink Panther, Jack and Jill, Airplane!, alebo jeho (Sethov) vlastný Family Guy... /*B/ Hlášok je tu dostatočne, najvtipnejšie scény sa však objavili už v trailery. /*C/ Sam J. Jones si rozhodne srandu zo seba spraviť vie.

• 9.8.2012  13:27

-„Actually, I'm just trying to be a dad right now...“ Sám som tomu neveril, ale miestami to bola vážne prdel. A je to úchylarina, tak sa nezľaknite. PS: Nikto nech mi netvrdí, že sa nechce volať HAN SOLO!!

• 9.6.2012  14:49

Veľmi milé a vôbec nie lepkavé. A tí dvaja sú takí sympoši, že som si vážne prial nech to skončí takto :)

• 5.11.2012  19:12

Boha jak som sa ťa ľakla! To je tiež kumšt, vystavať atmošku v troch minútach..

• 28.6.2012  13:07
    Piraňa 3DD (2012)

Oni to fakt mysleli vážne :) Neviem čo mám k tomu povedať, naozaj, neviem kto je na tom teraz horšie, či film alebo divák. To je relatívne - preto na zamyslenie: Niekto ti strčí nos do zadku. A teraz - on má nos v riti, aj ty máš nos v riti. Kto je na tom relatívne lepšie?

• 28.6.2012  13:00
    Piráti! (2012)

Príjemná pohodová plastelínová komédia z dielne tvorcov klasiky Wallace & Gromit. Scény do seba pekne zapadali, film nestíhal nudiť, proste fajn pirátsky príbeh loptoša Captaina.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13