• Krátkometrážní

Lorax (2012)

-„You wouldn't hit a woman.“ -„That's a woman?“ Ďaľšie príjemné animované prekvapenie. Skromný príbeh, parádna animácia, zdravé a vtipné. Cuteness level vo filme je OVER 9000!!

Fany (1995)

Fany je ohromný český brak, ktorý zmiatne vaše zmysly a ocitnete sa v otázke: kde tí čechurovia brali talent na filmy s dokonalými psychologickými zápletkami? A sranda, že to bolo fakt dobré.

KISS potkávají fantoma parku (1978) (TV film)

Chápem to, že v časoch, keď Kiss ovládol celý svet ako mohutný fenomén, sa bussinessmeni z celého štátu snažili privyrobiť všetkými možnými cestami, no Kiss Meets the Phantom of the Park je podľa mňa krutý prešľap vedľa, na ktorý kapela nikdy nemala kývnuť. Hold, židovské maniere sú nenapraviteľné, a Gene sa namiesto hrdinom Sci-Fi žánru stal smiešnym déčkovým pandrlákom. A možno len málo sledoval vývoj televízie.

Kokain (2001)

-„Sometimes you're flush and sometimes you're bust, and when you're up, it's never as good as it seems, and when you're down, you never think you'll be up again, but life goes on.“ Žáner, v ktorom Deppa milujem najviac, veľmi silné a intímne dielo. Niekedy nie je všetko ako v rozprávke a ideály si človek určí až keď dospeje. S ohňom sa zahrávať neradno. Precízne vybudovaná psychológia postáv, doplnená a vyzdvihnutá šľapajúcim scenárom a odvážnou kamerou. A zvláštne je na tom to, že tento dílerský príbeh naozaj dokáže dojať.

Střihoruký Edward (1990)

Na svoju dobu veľmi otravný veľkofilm, no citeľne nechýba zanedbanie filmárskeho remesla.

Ospalá díra (1999)

-„Watch your heads!“ Bezpodmienečne jeden z najohromnejších diamantov v Burtonovej tvorbe, hoci k dokonalosti chýba ešte štipka kúzla. Bravúrne spracovaný vizuál a in/exteriérová vyváženosť, farebnosť postáv a mystika príbehu. Ricci bola vtedy ešte veľmi krehká, Depp profík a elegán, Walken zahral jednu z najlepších svojích rolí. Rozhodne si bezhlavo vychutnajte túto temnotu v HD.

Z pekla (2001)

Nekonečné peklo v spleti útlych a nepotrebných dialógov, málo vizuálu a kúzla poctivej dobovky. Rarita, kedy Depp nie je pre film prínosom, ale výnimka vždy potvrdzuje pravidlo. Spravil by som to odznova a poriadne!

Četa (1986)

-„I love this place at night, the stars. There's no right or wrong in them. They're just there.“ Silné slová, silní chlapi. Odporne sa zas rieši propaganda a patriotizmus, Platoon nie je žiadna hračka a bezvýsledný film pre platiace masy, je to spoveď, myšlienka a pointa, obrázok bezvýchodiskového stavu vo vietnamskej vojne. Autentickosť a dôraz podpísali v neposlednom rade talentovaný scenáristi, muzikálny Delerue a Oliver Stone zo zástupom bezkonkurečného kastingu.

Kameňák 3 (2005)

-„Za co pět?“ -„Sem nemohl najít Aljašku.“ -„A nenachls jí v pokojíčku?“ 100 minut po třetí. A s přehledem.