Streeper

okres Praha-východ
Jsem Streeper ♥

<< předchozí 1 2 3 4 20 40 59 78
    • 8.5.2021  21:32

Tohle mě bavilo od začátku do konce. Christoph Waltz je neskutečný! Ještě, že si ho Tarantino do té role vybral, protože s jiným hercem by to prostě nebylo ono. Scéna, kdy vyslýchá mlékaře a jak se mu z ničeho nic změní mimika v obličeji z hodného na zlého je herecký orgasmus. Prostě fakt klobouk dolů. Herecky je to zvládnuté bez chybičky. Tarantino si prostě vymyslel svůj alternativní příběh konce druhé světové války a zatraceně se mu to povedlo. Diváka to baví, je to napínavé, absurdní a prostě dokonalé. Jeden z jeho nejlepších filmů, bez debat!

• 8.5.2021  21:29
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

Trochu jsem měla problém vyznat se v postavách, kdo je kdo, protože jich tam je opravdu požehnaně. Navíc je to válečný seriál, takže většina z nich tam hned skončila a přišli postavy nové. Takže co se jmen a postavy týká to můj mozek nějak nestíhal pobírat. Seriál je úžasně natočený, je to jeden z nejlepších válečných děl, jaké jsem viděla. Těžko se tomu bude vyrovnávat i nějaký válečný celovečerní film. Hodně tomu dodávala na atmosféru i úvodní slova reálných postav, kteří si to zažili. Nejsilnější a "nejhorší" díl pro mě byl devátý, kdy bratrstvo osvobozuje koncentrační tábor. Jenom, když si na to vzpomenu tam mám husí kůži. Nic autentičtějšího a tak reálně natočeného jsem na filmovém plátně ještě neviděla a že mám druhou světovou válku hodně na koukanou, na tyhle záběry zatím nic nemá.

• 7.5.2021  17:40

První dokument, který jsem se Sophií viděla. Je to krásně a stručně natočené. Ráda bych se podívala i na jiný dokument, kde by její život byl více obsáhlejší. Ale tady spojily dva životní příběhy, které se na konci spojily a já byla neskutečně moc dojatá. Trochu mě to nakoplo v tom, že všechno je možné a jsem ráda za Nancy, že se mohla setkat se svým idolem, který jí doprovázel po celý život. Velice krásný, stručný a dojemný dokument.

• 6.5.2021  11:21

Nemyslím si, že by si film zasloužil až tak nízké hodnocení. Melissa je ve své roli skvělá a je fajn vidět ženy v jejich padesáti letech jako superhrdinky, protože dokazují, že ještě nepatří do starého železa, ale pořád tu páru mají. Místy jsem se opravdu upřímně zasmála, hlavně u Melissy a jejích hlášek. Pár věcí mi tam ale přišlo trapných a přes čáru. Například jedení syrového kuřete (věřím, že to byla želatina nebo něco, ale fuj) a Jason Bateman jako poloviční krabí muž, to mohli úplně vynechat, nebo mu dát něco jiného, co by nebylo až tak utápějící a trapné. Moc mi tam ani ze začátku nesedla Octavia Spencer, klidně bych si tam představila třeba Violu Davis, ale postupně při sledování jsem si na ní zvykla.

• 5.5.2021  12:00

Překvapilo mě, že Kristen Wiig zvládla tak skvělou tichou roli skoro bez jediného slova a přitom v jejím výraze toho bylo tolik. Když se dala dohromady s Kenem, tak jsem si říkala, že to buď skončí tak, že ona ho přetáhne na stranu dobra a ze všeho se dostane, nebo on přetáhne jí na stranu zla a zničí jí život. Je to takový milý pomalu jdoucí film, který neurazí ani nenadchne. Takový hezký průměr, ale zítra zapomenu o čem to bylo. Nenechá to ve vás žádnou stopu, alespoň ve mě ne.

• 2.5.2021  21:00

Očekávala jsem od toho asi až příliš, takže jsem nakonec zklamaná. Na první polovinu jsem se dívala s přáteli, ale nakonec jsme to vypli, protože nás to nudilo a jelikož já dokoukávám každý film, i kdyby byl sebevíc horší, tak jsem to dokoukala sama. Druhá půlka už je o chlup lepší, ale i tak to nezachrání celkový dojem. Hlasový výkon je dokonalý, Charlize Theron jsem vůbec nepoznala, myslela jsem si, že Morticii mluví Mary z Downton Abbey. Ale příběhově je to hodně slabé a hodně, hodně nudné.

• 29.4.2021  10:06
    Shameless - Season 9 (série) (2018)

Fiona byla velká část rodiny Gallagherů, fungovala hlavně jako lepidlo a záchranář. V posledních dvou sérií ale její roli postupně přebíral Lip, takže předpokládám, že po jejím odchodu nastoupí on na její místo. Mrzí mě, že opět spadla na dno, zasloužila si konečně svůj pořádný úspěch, ale jak říkal Lip, je potřeba se dostat na dno, abychom si uvědomili, že se máme sebrat a bojovat. Myslím si, že její příběh byl zakončený dobře. Závěrečná scéna, kdy odchází a i samotný Frank má slzy v očích mě opravdu rozplakala. Uvidíme jak seriál bude dál fungovat bez ní.

• 29.4.2021  10:03

Druhé pokračování dobrodružství Asterixe a Obelixe je pro mě naprosto srdcová záležitost. Pokud se nepletu, tak jsem druhý díl viděla jako úplně první a zamilovala jsem si ho. Líbí se mi, že se děj odehrává v Egyptě, všichni herci jsou sympatičtí, je to vtipné, má to krásné tempo a dokonce se objeví i jedna legendární písnička I Feel Good. Třešničku na dortu tomu ale dává Monica Bellucci, ta ženská je naprostá bohyně a její ztvárnění Kleopatry je dokonalé, řadí se hned na druhé místo za Liz Taylor. K tomuhle filmu se vždycky ráda vrátím.

• 22.4.2021  16:08

Hodně to stylem připomíná Zombieland, ale v trochu modernějším pojetí. Takový typ filmů mám ale ráda, trocha katastrofické budoucnosti, příjemný týpek, skvělé vizuální efekty, které působí realisticky a super příběh. Hezky to utíká, pobaví to, je to zase něco jiného. A navíc si tvůrci nechali prostor pro možné pokračování v případě úspěchu a myslím, že by si to pokračování zasloužilo a bylo by i povedené. Jasně zápletka filmu je předvídatelná, ale bavilo mě to a má to skvělé tempo a obsazení, tak proč ne?

• 20.4.2021  18:26

Bohužel závěrečná série se mi vůbec nelíbila. Spoustě postav se změní charakter, což mě vážně vytáčelo. Nejvíce mi bylo líto Red, byla to moje nejoblíbenější postava, silný charakter, sebevědomá žena a stane se z ní tohle? Rozumím tomu, že chtěli ukázat, co dokáže udělat samotka člověku, ale i tak škoda tak skvělé napsané postavy ze začátku. Závěr byl ale povedený. Ne všechno se vyřešilo, nechali si několik otevřených konců (možná prostor pro pokračování za pár let?), ale nedalo by se to ukončit vše najednou, takže se závěrem jsem spokojená. Ale série jako celek se strašlivě táhla a vůbec nebavila.

• 15.4.2021  14:26

Ovečka Shaun se nikdy nedostal mezi mé oblíbence a nezměnil to ani druhý díl. Obdivuji tyhle druhy filmu, věřím, že je to pořádná makačka, udělat takový film, ale není to nic pro mě. Nepřijde mi to vtipné, maximálně roztomilé, je to určeno převážně pro ty menší děti. Vím, že se k tomu už nikdy nevrátím.

• 10.4.2021  20:44
    Greyhound (2020)

Říkala jsem si, že je zvláštní, že válečný film s Tomem Hanksem, který i sám napsal má jen jednu nominaci na Oscara. Ale po shlédnutí to docela chápu. Není to špatné, myslím si, že pro milovníky válečných filmů a válečných lodí je to skvělý film, který krásně ukazuje jak za války takové lodě fungovali a co všechno museli udělat pro to, aby na vodě přežili. Ani nemáte moc času se nudit, protože pořád se tam něco děje. Co mě ale mrzí nejvíce je to, že se tvůrci totálně vyprdli na představení postav. To znamená, že mi bylo úplně jedno, když někdo zemřel, vůbec mě to nezasáhlo, nijak to se mnou emočně neotřáslo, což je škoda. Kdyby se tomu věnovali více a ukázali nám trochu i background postav bylo by to o dost lepší a více emotivnější.

• 6.4.2021  13:53
    Chlast (2020)

Skvělý originální námět, který mě zaujal a nečekala jsem, že se mi bude tolik líbit. Herecké výkony taky vydařené. Film má pár momentů, které mi úplně vzali dech, ale pak tam jsou momenty, které mě hodně nudili. Takže proto hodnotím zlatou střední cestou, ale je to lepší průměr. Závěrečná taneční scéna je dokonalá oslava života a přátelství. Trochu mě mrzí, že jsme se do životů postav nepodívali trochu hlouběji, třeba by mě ta ztráta na konci zajímala o něco víc a více bych empatizovala.

• 6.4.2021  13:48

Souhlasím s komentářem uživatele dr.horrible. Seriál celou dobu stavěl na určitém charakteru postav a po riot se to totálně změnilo. Většina už se nechová tak, jak se chovala dřív a strašně mi to vadí. Zatraceně, vždyť mě už začíná být sympatická i Alex, kterou jsem poslední série vůbec neměla ráda. Taky mě mrzí, že se tvůrci zbavili několika postav, například Boo mi tam chybí. Ale na druhou stranu se mi moc zamlouvaly postavy sester Carol a Barb, zajímavě napsané, zajímavý příběh akorát konec trochu odfláknutý.

• 6.4.2021  13:44

Začátek velmi slibný, vzpoura věznice byla zajímavým nápadem, který mohl zafungovat. Kdyby se ale celou sérii neřešila Possey. Chápu, že to byla tragická ztráta, ale poslouchat o tom celou sérii mě vážně nebavilo a unavovalo. Na konci jsem byla pak pěkně naštvaná na Taystee, že to tak rozhodla, mohla mít všechno a neměla nic.

• 6.4.2021  13:42

Co si budeme povídat je to silně ženský film, kterému vévodí dvě skvělé herečky. Obě své role zvládli na jedničku. Mám ale několik věcí, které filmu musím vytknout. Vadilo mi, že je film natočený tak, že z Marie dělá světici a z Alžběty tu zlou. Myslím si, že obě měli pozitiva a negativa, ale film se staví spíše na stranu Marie, chápu je to film o ní, ale i tak mi to prostě vadilo, nemůžu si pomoc. Taky mi to přišlo historicky nepřesné. Několik věcí si tvůrci vymysleli nebo natočili podle svého, aby se jim to do filmu hezky hodilo. Když se dívám na historický film, tak očekávám, že mi alespoň 95% řekne co se opravdu stalo.

• 29.3.2021  18:39

Krásně zpracovaný smutný příběh. Při scéně ve škole jsem měla husí kůži a slzy na krajíčku. Očekávala jsem jinou smrt, ne takovou, takže mě to překvapilo. Animace je nevšední, jednoduchá a nádherná a i bez dialogu dokáže vyjádřit veškeré pocity postav.

• 29.3.2021  18:38

Mohlo to být tak povedené drama o přátelství, traumatech z války a chamtivosti a Spike Lee z toho udělal doslova krvák. První polovina je skvělá, seznamujeme se s postavami, sem tam nějaká hádka, nesouhlas, traumata z války, ale jakmile narazí na zlato, hned se to otočí. A ze super dramatu se najednou stává boj o přežití plný krve, střílení, bomb, výbuchů. Dokonce bych řekla, že se to blížilo typické Tarantinovce, ale proč to dělat? Příběh měl tak hezky našlápnuto, nemuselo to být dvě a půl hodiny dlouhé, stačila hodina a půl/tři čtvrtě a bylo by to solidní drama. Jsem docela výsledkem zklamaná.

• 29.3.2021  18:35
    Bílý tygr (2021)

Bollywoodské filmy moc nemusím, ale když se Bollywood spojí s Hollywoodem, tak vytvoří skvělé koukatelné filmy, na které bych se normálně nepodívala (pokud by nebyly součástí MFFKV). Skvěle zpracovaný příběh, hlavní hrdina sice spáchá něco nemorálního, ale ani jsem se na něj nedokázala zlobit. Byl chytrý, ambiciozní, měl vizi a šel si pro ni. Jen mě mrzí, že to byl zrovna ten "milejší" šéf, ale situace nedala na výběr. Bavila jsem se od začátku do konce. Možná mi jen trošku vadilo, že celý svůj příběh píše emailem asijskému ministrovi nebo premiérovi, aby ukázal, že jsou vlastně stejní a film se tomu věnuje tak 5 vteřin, kdy se rychle setkají a to je konec. To už to mohl hlavní hrdina odvyprávět klasickým způsobem, třeba i do kamery.

• 25.3.2021  14:27

Jelikož jsem velká fanynka muzikálů, tak od hudebních filmů nemám daleko a ráda se na ně dívám. Musím říct, že jsem se ale k filmu moc neměla kvůli Willu Ferrellovi. Jako člověk ani jako herec mi nevadí, ale nesedí mi jeho filmový smysl pro humor, který je po většinou trapný a já takové momenty nesnáším. Nicméně tady to jde. Všechno to naštěstí odlehčuje Rachel McAdams a i mě překvapilo, jak skvěle si s Willem sedli. Za nejlepší scénu považuji společné zpívání soutěžících, krásně natočená scéna a pak samozřejmě samotné finále na Eurovizi. Zápletka i konec jsou předvídatelné, ale i tak jsem se bavila a film obsahuje opravdu dobré písně.

• 24.3.2021  16:02
    Minari (2020)

Film o opravdu milé rodině, která se snaží začít od znovu navzdory finančním problémům a zdravotním komplikací u syna. Od začátku si tu rodinu zamilujete, je to milá pracovitá rodina, které nepřejete nic zlého, ale smůla se jím lepí na paty, takže je to trochu frustrující. Moc se mi líbila ta hudba, je krásná a chvílemi mi připomínala moje milované Vzpomínky na Afriku. Film má ale hodně pomalé tempo, první polovina je fajn, ale druhá už je trochu horší. Sice se tam objevuje více problémů, ale negraduje to natolik, aby mě to bavilo. Bohužel jsem se spíše nudila, herecky je to ale skvěle zahrané. Znovu se na film asi nepodívám, ale nelituji toho, že jsem ho viděla.

• 22.3.2021  14:53
    Raya a drak (2021)

Krásný dobrodružný příběh. Postava draka je vtipná, nechybí ani zvířecí parťák se svými vtipnými a roztomilými grimasy. Animace, atmosféra a grafika je naprosto dokonalá. Opravdu nevěřím vlastním očím kam se ta animace dostala, klobouk dolů. Co se mi ale moc líbí je to, že úplně vynechali romantickou linku, že ukázaly nezávislou hlavní ženskou postavu, která s pomocí přátel zachránila svět. To se mi moc líbilo a víte co, na konci mi přišlo, že by se Raya klidně mohla dát dohromady s Namaari. Chápu, že je asi brzo to cpát do pohádek pro děti, ale trošku jsem to tam vycítila, že to mohl být tvůrcův záměr, což mě potěšilo.

• 22.3.2021  14:44
    Shameless - Season 8 (série) (2017)

Osmá série nezklamala a pořád si drží laťku krásně vysoko. Je neuvěřitelné, jak daleko se všichni Gallagherovi dostali, když si to vezmete od první série. Nejvíce jsem ale pyšná na Fionu, která ze všeho dokázala vyhrabat na vlastní nohy a je úspěšná a baví jí to a taky na Lipa, že pořád drží a doufám, že to tak zůstane. Musím říct, na to, že je to už 8.série, tak pořád dokáže být vtipná, zajímavá a napínavá.

• 19.3.2021  13:45

Čtvrtá série, která na konci pořádně vygradovala. I když musím říct, že závěrečný díl se trochu vlekl a byl utahanější, než jak jsem zvyklá. Judy King byla velkým přínosem pro tenhle seriál, nová postava, která bavila, ale zároveň jsem proti ní pořád něco měla. Vadily mi ty její výhody. Konec byl emotivní, nečekala jsem, že zrovna tahle postava odejde, byla to jedna z těch rozumnějších postav.

• 17.3.2021  09:45

Film jako celek není dobrý, označila bych ho i za podprůměrný. Nebýt Andry Day, která díky svému výkonu film drží nad vodou, tak by to bylo velké zklamání. Film se věnuje silnému tématu a chápu, že Billie Holiday byla zpěvačka, ale na můj vkus je tam, až moc zpívajících scén. Film se měl podle mě více věnovat příběhu samotnému než pěveckým vystoupením. Nevím, asi bych si to dokázala představit úplně jinak a lépe. Příběh se věnuje jen poslední etapě života zpěvačky a díky jejímu občasnému vyprávění nebo vyprávění druhých se dostaneme i do jejího dětství, ale tomu se podle mě měl režisér věnovat víc. Divák by jí tak pochopil a vcítil by se do její kůže. Andra Day je skvělá, ale neřekla bych, že to bylo nejlepší vystoupení z pěti nominovaných výkonů.

• 15.3.2021  17:45
    Music (2021)

Vypadá to, že se úplně odkloním od zdejšího hodnocení, protože se mi to líbilo. Četla jsem na film spoustu kritizujících článků a spoustu negativním názorů, takže jsem čekala něco děsného, ale není tomu tak. Musíte si uvědomit, že to točila Sia a když si vezmete její videoklipy, tak musíte vědět do čeho jdete. Film mě moc bavil. Celý příběh je prostříhaný různými hudebními čísly, které si představuje postava Music a díky tomu to nenudí. Bez těch hudebních čísel by to nemělo žádný potenciál, zajímavost a jiskru. Mrzí mě, že příběhová linka adoptovaného Asiata bydlícího naproti přes ulici nebyla dostatečně rozvinutá a rychle ukončená. Herecké výkony obstojné, písně ušly a na první filmoví počin Sii to nebylo vůbec špatné.

• 13.3.2021  17:14
    The Father (2020)

Opět film natočený podle divadelní hry, který je silný v dialozích. Nejsou to ale dialogy na čem film drží, je to herecký koncert Anthonyho Hopkinse, opravdu ukázal, že herecké řemeslo ještě nezahodil. Skvěle mu sekunduje Olivia Colman, i když by mohla dostat více prostoru. Film jako celek je ale utahanější, i když to sledujeme z pohledu hlavní postavy, která nemá pojem o čase a lidech, takže sám divák může být trochu zmatený a může to navodit malinko napětí, tak to nefunguje natolik, aby mě to bavilo. Nebyla jsem do toho stoprocentně vztažená.

• 13.3.2021  17:11

Tahle série je docela zklamáním. Po odchodu Vee jakoby se tvůrci báli tam dát zase někoho záporného, takže se to celé točí na tom, jak se Piper postupně mění povaha z hodné vězenkyně na gangsterku, která šéfuje kalhotkovému gangu. Taky mě zamrzel návrat Alex, jako postavu jí nemám ráda a doufala jsem, že konečně z příběhu odejde. Musím říct, že u mě zatím vede Red na plné čáře, doufám, že si to u mě holka nijak nepokazí.

• 13.3.2021  17:09

Asi je to teď nějaký velký hit natáčet filmy podle divadelních her. Dříve jsem se s takovýto filmy setkávala tak dvakrát do roka a teď jsou hned tři nominovaní na zlatý Globus. Divadlo je z toho cítit. Naštěstí herecké výkony jsou kvalitní a jelikož jsem o nikom ze zúčastněných nic nevěděla, tak jsem se jako divák i něco přiučila. Tempo filmu je strašně pomalé a pořád to přeskakuje z jedné postavy na druhou a pořád si něco vyčítají. Věřím, že na divadelním prkně by to na mě jako na diváka působila silným dojmem, ale jako film to pro mě moc nefungovalo. Moc utahané a pomalé a spíše jsem se nudila.

• 11.3.2021  17:54

Herecky naprosto skvělé. Daniel Kluuya už svůj herecký um dokázal v hororu Uteč a film od filmu dokazuje, že na to má a v budoucnu na něj nebude zapomenuto. Stejně jako hlavní herec Lakeith Stanfield, toho jsem do teď viděla pouze ve vedlejších rolích a tak mě překvapilo, že se dokázal tak skvěle chopit hlavní úlohy. Navzdory hereckým výkonům je ale film strašně nudný. Je to příliš utahané a pomalé a skoro po celou dobu filmu jsem se nudila. Pořádné emoce přicházejí až na samotném konci filmu, jinak je to takové nijaké. Na to jak silné téma to je bych čekala lépe propracovaný příběh s více emocemi.

<< předchozí 1 2 3 4 20 40 59 78