Streeper

homepage
Skype: tereza_filounkova

<< předchozí 1 2 3 4 18 36 53 70
    • 22.5.2020  13:13
    Simpsonovi - Série 31 (série) (2019)

Polovina dílů je nuda, čtvrtka strašná nuda a poslední čtvrtka je fajn a povedená. Líbil se mi hlavně poslední díl, který se krásně vrátil na začátek seriálu. Celkově se z posledních sérií Simpsonů stává průměr, místy i podprůměr. Už to běží ale 31 let, tak chápu, že je opravdu těžké přijít na něco originálního, ale i tak. Už to možná běží moc dlouho.

• 22.5.2020  09:36
    Brooklyn 99 - Série 7 (série) (2020)

Líbilo se mi to více než předchozí série. Docela se mi i zamlouvalo, že to má méně dílu, jen 13. Jedné, co bych sedmé sérii vytkla je, že strašně odflákli Halloweenskou loupež a to tak, že pořádně odflákli. Chápu, že to museli nějakou natáhnout, aby čas utíkal rychleji a mohli se dostat k tomu důležitému v posledním díle, ale i tak. Halloweenská loupež je prostě ikonou tohoto seriálu a tohle bylo fakt smutný. Jinak ale fajn, doufám, že tu s námi Brooklyn 99 bude ještě dlouho.

• 20.5.2020  21:30
    Forever (TV seriál) (2014)

Fajn seriál s originálním námětem a skvělým hereckým obsazením. Henry Morgan je úžasně napsaná postava, sympaťák hned od prvního okamžiku. Líbí se mi, že je mladý a přitom se dokáže chovat tak "staře". Mrzí mě, že seriál byl ukončen hned po první sérii, brala bych třeba ještě jednu. Byly tam i nudnější díly, občas se to hodně opakovalo a konec byl až příliš uspěchaný a rychle useknutý. Dokázala bych si to představit jinak. Nicméně detektivní příběhy krásně promyšlené a poutavé. Seriál určitě doporučuji, bude bavit.

• 20.5.2020  21:28

!POZOR SPOILERY! Krásně vymyšlený závěr seriálu. Jsem opravdu spokojená, jak se to tvůrci rozhodli zakončit. Michaela je stále stejný spratek jako v prvním díle, vůbec se nezměnila a stále jen myslí na sebe a svoje blaho. Mrzí mě Frank a Bonnie, přála bych si pro ně daleko lepší osud, než tento, ale zase na druhou stranu začali spolu, skončili spolu. Hanna skončila hodně rychle, to mě trochu zamrzelo, bylo to až moc uspěchané, ale ok. Celkově fajn série, bavila mě od začátku a Christopher na konci byla jen třešnička na dortu.

• 20.5.2020  21:23
    Close (2019)

Krásný hodinu a půl dlouhý akcí nadupaný thriller, který nestačí nudit. Kvůli tak krátké stopáži trochu utrpěl děj, ale není to zase tak hrozné. Možná místy trochu uspěchané, ale je tam krásně vidět ten vývin vztahu mezi Sam a Sarah po každé akci. Vždy si jsou o něco blíže, Noomi Rapace je skvělá herečka pro tyhle bezpáteřní/robotické role a pro akci se doslova narodila. Moc mě to bavilo. zvrat ve filmu jsem vůbec nečekala, celou dobu to ukazovalo jednosměrně na jistou osobu, proto jsem byla pravým viníkem opravdu překvapená.

• 17.5.2020  11:12
    L'Ascension (2017)

Už trailer mě hodně na film navnadil a francouzské filmy mám moc ráda, takže jsem očekávala dobrý film. Vcelku mě to nakonec i překvapilo, příjemně to utíkalo, má to hezký námět a příběh posiluje i to, že je to na motivy skutečných událostí. Je to hodně inspirující film, který ve vás probudí touhu se sbalit a jet si vyšlápnout nějakou horu, protože když to zvládne nezkušený francouz, proč ne vy? Alespoň takový pocit ve mě snímek vyvolal a to beru jako pozitivní znamení. Hlavní hrdina je sympaťák, Nadia mohla být možná trochu hezčí a příjemnější, ale koukat se na ni dá. Sem tam je to vtipné, konec velmi emotivní. Za mě film splňuje většinu aspektů pohodového dobrodružného filmu o lásce.

• 13.5.2020  22:05
    Sand Castle (2017)

Nejsem fanoušek vojenských filmů, ale sem tam se na nějaký podívám. Netflix jich zrovna nabízí mraky a jsem ráda, že jsem narazila zrovna na tento. Sand Castle potěší každého fanouška válečného dramatu. Už od začátku se setkáváme s hlavním hrdinou, který se snaží utéct od své povinnosti a musím říct, že mi Nicholas Hoult byl hned o začátku velmi sympatický a ve své roli opravdu věrohodný. Celkově je scénář skvěle napsaný, přiblíží nám posádku a tím u diváka posiluje tu citovou stránku k postavám. Sem tam nějaká akce, která není přemrštěná, netrvá dlouho a je hlavně uvěřitelně natočená. Je to krásně vyvážené, sledujeme jak bojují, vzdorují, jak se psychicky vyrovnávají se ztrátami. Takhle si klidně dokážu představit, že to na vojenských akcích chodí, nebo alespoň na některých. Opravdu povedený válečný film, který mě po celé dvě hodiny bavil, vzbudil ve mě nějaké emoce a doprovází ho krásná jednoduchá hudba.

• 13.5.2020  19:18
    Orphan Black - Season 3 (série) (2015)

Třetí sérii dávám o hvězdičku méně. Mělo to hodně pomalý rozběh, už jsem to pocítila v předchozí sérii, ale tam to nebylo takové. Castor je zajímavý hráč, který dělal problémy a bylo zajímavé sledovat něco a někoho jiného, bohužel zrovna díly, které se odehrávaly, když Helena a Sarah byly vězněni mě vůbec nebavily. Druhá polovina seriálu byla o dost lepší, hodně se začalo vysvětlovat a ten konec byl prostě wow. Těším se až se podívám na další sérii.

• 13.5.2020  19:16
    6 Days (2017)

Již od začátku má film hodně pomalé tempo. Námět je super, do shlédnutí filmu jsem neměla ani tušení, že něco takového v UK proběhlo, navíc za dob Thatcherové, takže jsem byla hodně překvapená, že mi to uniklo a o to více jsem se těšila. Bohužel ale z toho tvůrci nevyždímali to správné. Celou dobu je to postavené spíše na komornější atmosféře a na vyjednávání mezi Strongem a teroristou, což vůbec nefunguje ani po napínavé ani po emoční stránce. Film se stává zajímavých v posledních minutách, kdy probíhá zásah, v tu dobu je to konečně akční, napínavý thriller, jaký jsem si představovala. Škoda jen té předchozí tolik promarněné stopáže.

• 11.5.2020  15:42

Solidní válečný film se skvělým Jamiem Dornanem. Jsem ráda, že se dostal ze stínu pana Graye, trochu jsem se o jeho kariéru bála, ale jak je vidět snaží se objevovat i v jiných žánrech a filmech a jsem si jistá, že se romantickým žánrům bude vyhýbat opravdu dlouho. Film je dobrý, přiměřeně dlouhý, spousta střílení a akce, která je skvěle natočená. Já bych tam brala ale více vysvětlení, proč se to všechno děje. Ano, ze začátku máme několik vysvětlivek, stejně tak na konci, ale v průběhu filmu skoro nic, takže jsem si z toho vzala jen, že Irové bránili jakousi základnu před zlým francouzem a to vše v Africe. Nebylo to tam dostatečně vysvětleno a také mi tam chybělo trochu emocí.

• 11.5.2020  15:37
    Prostřihy (1993)

Ty tři hodiny mě docela vyděsili, ale musím říct, že žádný tří hodinový film mi neutíkal a nebavil mě tak jako tenhle. Teda ne takový v žánru drama/komedie. Skvěle vybrané herecké obsazení, které táhne celý film, dobře napsaný scénář a skvěle natočený. Ve filmu je několik různých příběhů, které se svým způsobem prolínají, ke všemu se dostáváte postupně. A i když střih za scénami je docela častý a najednou se objevíte někde jinde, nevadí to. Protože už od začátku je vám jasné, kdo ke komu patří, co kdo dělá apod. Jediné, co bych tomu vytkla je konec, který je až příliš useknutý a uspěchaný. Za mě tam toho nebylo hodně vysvětleno, ale Altman to zřejmě chtěl nechat na představivosti diváka.

• 8.5.2020  14:55
    Poms (2019)

Původně jsem chtěla dát hvězdičky dvě, ale nakonec jsme zvýšila. Potřebovala jsem se podívat na nějakou oddechovou komedii a Poms je přesně něco takového. Navíc mám ráda Diane Keaton, takže i to mě přesvědčilo, abych se na to podívala. Typicky americký film, který cílí hlavně na starší divačky, ale i mladí si tam něco najdou. Místy se zasmějete, ale i když je Diane skvělá, tak musím říct, že jí hodně zastínila postava Jacki Weaver, opravdu úžasně zahrané.

• 8.5.2020  14:52

Já jsem docela příjemně překvapená. Opravdu se mi to líbilo, je možné, že to bylo tím, že jsem opravdu měla chuť a náladu na nějaký sci-fi žánr, takže jsem se bavila od začátku do konce. Příběh je zajímavý a originální, moc se mi líbilo, že padouchem tentokrát nebylo Německo nebo Rusko ale oblíbený Londýn. Efekty byly úžasné, trochu tam byla cítit ta LOR tvorba, ale nevadilo to. Hlavní představitelé nejsou známí, ale velmi sympatičtí, navíc se mi zamlouvalo, že do filmu neobsadili někoho vyloženě slavného, aby filmu dal jméno a hráli to hlavně na příběh.

• 7.5.2020  08:37
    Malý Sheldon - Série 3 (série) (2019)

Je super, že i třetí série si stále drží tu kvalitu. Je to vtipné a vyvážené. Některé díly se věnují jen Sheldonovi a některé zase jiným rodinným příslušníkům a Sheldon je zde jako vedlejší postava, ale neuškodí to. Je to naopak lepší a zajímavější. Je ale škoda, že v téhle sérii už se nachází pár těch prázdnějších a nudnějších dílů, tak doufejme, že to jen byl menší zkrat u scénáristů a další série bude stejně dobrá, nebo i lepší.

• 4.5.2020  19:15
    Hornblower III - Povinnost (TV film) (2003)

Závěr je poměrně průměrný. Opakuje se tam mnoho z předchozího dílu, ale je tam více kecání o emocích a málo akce, což dílu spíše škodí, než aby to bylo ku prospěchu. Velké plus je sníh, který vidíme poprvé za celou sérii, a který přidává na napínavé atmosféře. Ale jinak to byla spíše nuda a za mě dost špatně uzavřený konec. Chápu, že asi počítali ještě s další sérií, ale i tak to nemuseli ukončit tak nedbale.

• 4.5.2020  19:13
    Hornblower III - Věrnost (TV film) (2003)

Příběh je promyšlený a napínavý, akce je v tomto díle nejlepší za celou sérii. Díky těmto pozitivům díl krásně utíkal. Mám k tomu ale jednu větší výtku a to, že i když je Hornblower již kapitán je stále u všeho, ať už se vrhá do hořící kuchyně, nebo jako špeh pluje k Francii, nemyslím si, že by to jakýkoliv kapitán dělal sám, ale spíše by tím pověřil své důstojníky. Tohle je trochu nadsázka.

• 2.5.2020  18:51

Námět je skvělý, téma aktuální. Opět se jedná o příběh podle pravdivé události, který mě minul, a o kterém jsme nic nevěděla. Jsem moc ráda, že se točí takové filmy, aby o nich diváci co jsou v nevědomosti jako já věděli a rozšířili si tak přehled. Velkým tahounem filmu je obsazení a námět jako takový. Bohužel tvůrci se toho moc šťastně nechopili, takže velice slibný příběh je příliš zdlouhavý a nudný. Nedokázali s tím pracovat tak dobře, aby vytvořili solidní thriller, u kterého budete trnout, jak se co vyvine. Je to škoda, protože to mělo obrovský potenciál. Teď je z toho jen obyčejné průměrné drama.

• 2.5.2020  18:48
    Hornblower II - Odplata (TV film) (2001)

Příběhově podobně kvalitní jako předchozí díl. Ale není to tak dobré. Bohužel mě opět nebavily scény na souši při dobíjení pevnosti. Hornblower a celkově celý příběh nejlépe funguje na moři. I když scéna u soudu nebyla zas tak špatná. Upřímně jsem čekala, že to dopadne jinak a Kennedy bude hodně chybět, byla to skvělá postava.

• 2.5.2020  18:45
    Hornblower II - Vzpoura (TV film) (2001)

Hornblower opět nasadil laťku hodně vysoko a Vzpoura, stejně tak jako Odplata patří mezi mé nejoblíbenější epizody, nebo alespoň prozatím. Příběh je skvělý a napínavý. Nejlepší na tom všem je ale volba kapitána a jeho napsaná postava, která je tak podlá, ale zároveň mi ho bylo velmi líto, jelikož z větší části za to nemohl on, ale jeho nezdravá mysl. Nicméně i tak to bylo skvělé, emoce jsem měla jako na horské dráze a napětí by se dalo krájet. Za mě zatím nejlepší díl z celé série.

• 2.5.2020  18:42
    Bright (2017)

Na film jsem se chtěla podívat pouze kvůli Willu Smithovi, jako herce ho mám moc ráda a v akčních filmech mi sedí nejvíce, tak jsem se těšila jaká paráda mě čeká, ještě navíc s Joelem jako jeho parťákem a navíc s tou mytologií kolem, no a jsem hodně zklamaná. Z té mytologie tvůrci nevytěžili vůbec nic. Po celou dobu filmu se jen utíká a chrání se kouzelná hůlka, která se mohla už několikrát použít, aby jim ulehčila útěk, ale její pravá moc se ukazuje až na konci, kdy se "nečekaně" z jedné postavy stane mocný "Bright". Čistá nuda bez jiskry, zajímavosti a napětí.

• 1.5.2020  11:28

Hodnotím stejně jako první díl, i když příběhově to bylo o něco slabší. Jde o to, že veškerou originální část jsme viděli už v prvním díle a tady toho není už moc co nabídnout. Herecké výkony jsou ale stejně kvalitní, zvrat je očekávaný a co si budeme říkat konec taky. Ale moje něžné, naivní romantické srdce to vcelku uspokojilo.

• 1.5.2020  11:26

Stejný problém jako u třetího filmu. Z 90% se příběh odehrává na pevnině, takže opět nuda. Oproti třetímu filmu má tohle ale pár světlých okamžiků, kterými jsou, že Hornblower má konečně holku, i když ukončení jejich vztahu je docela předvídatelné a samozřejmě pak postava markýze de Moncoutanta. Tak samolibou, sebestřednou, sobeckou a po krvi lačnící postavu jsem dlouho neviděla, tak dobře zahranou. Jen ale doufám, že se Hornblower společně s posádkou opět vrátí na moře, na pevnině to začíná být opravdu už nudné.

• 1.5.2020  11:24
    Hornblower - Vévodkyně (TV film) (1999)

Začátek skvělý, vévodkyně mi nejdříve vůbec neseděla, ale pak jsem si k ní cestu našla. Nicméně od doby co se Hornblowerova posádka dostane do zajetí a následně do vězení, tak je to šílená nuda. Nic pořádného se tam neděje a opět mě to začalo bavit, když se rozhodli zachránit nepřátelské vojáky z moře. Na pevnině film prostě nefunguje a nebaví.

• 1.5.2020  11:22

Je to o trochu horší než jednička, ale stále si alespoň trochu drží tu kvalitu. Film se stále zaměřuje na osobnosti postav, což už je na mě možná moc, stačilo nám to v prvním díle, v tomto je to už zbytečné a mohlo se to více soustředit na samotný příběh. Nicméně musím říct, že dějová linka s morem nebo samotná zkouška byla skvěle natočená a moc mě bavila.

• 29.4.2020  18:08
    Hornblower - Rovná šance (TV film) (1998)

První film skvěle hraje na to, že je potřeba, aby divák poznal postavy a aby si k nim vytvořil vztah. Navíc je to vcelku šikovně propojené se zajímavým příběhem a také se super zápornou postavou Simmonsem, kterému by snad každý chtěl dát přes hubu. Přítel mě na to nalákal z důvodu, že on sám je fanoušek této doby a také celkově loďstva. Já ale na tohle moc nejsem, takže jsem mile překvapená, že se mi to tolik líbilo a jsem zvědavá, co se bude dít dál.

• 29.4.2020  17:59

Docela jsem se bavila. Byl to super oddechový romantický film a že romantiky tam je až nad hlavu. Ale neuškodí to. Je skvělé vidět komedii, kde jsou jen Asijští herci , všichni byli navíc hodně sympatičtí, hlavně hlavní hrdinka, herečka Constance Wu, teprve až tady jsem zjistila, že je to ta samá herečka co hrála ve Zlatokopkách. Skoro bych jí nepoznala. Film má ale velkou nevýhodu, je šíleně dlouhý a vyloženě tam není žádná pořádná zápletka, vše se dá vlastně čekat. Nicméně atmosféra, herecké výkony to vše na jedničku.

• 29.4.2020  17:56

Atmosféra vcelku ušla, ale nevím zda to bylo opravdu špatným dabingem nebo prostě jen herečkou, ale Bridget Fonda mi strašně nesedla. Byla mi děsně nesympatická. Připadalo mi, jakoby se ze všech sil snažila působit jako Demi Moore v Duchovi (ale možná to bylo jen tím účesem). Jennifer byla naopak super, psychotickou maniačku zahrála skvěle, líbili se mi převážně její tiky nebo menší nervové zhroucení, kdy se snažila uklidnit, aby nikomu neublížila. Jenže má to být thriller a něco tomu sakra chybělo. Vůbec jsem se necítila napnutá, nesoucítila jsem s hlavní hrdinkou a nikomu jsem ani nefandila.

• 29.4.2020  17:54
    Glee - Série 3 (série) (2011)

Třetí série si stále drží laťku pořád stejně vysoko. Písně jsou super, možná kvalita zpěvu nebo celkově vystupování všech se daleko zlepšila, takže je to propracovanější. Sue se mi líbí daleko víc, když je hodná a má občas sarkastické a urážlivé řeči, ale když spolupracuje s Glee je to super. Za mě top díl byl, kdy se Tina praštila do hlavy a byly přehozené všechny postavy, hodně jsem se pobavila. Obávám se, co přinese odjezd do New Yorku a opuštění staré dobré party. Velké plus za postavu Unique, jsem moc zvědavá, co přinese do Glee.

• 26.4.2020  16:45
    Máma - Série 7 (série) (2019)

I sedmá série si udržela laťku pěkně vysoko. Musím říct, že Mom je jeden z mála seriálů, který mě opravdu vždy dokáže rozesmát. Velkou zásluhu na tom má bez pochyb Bonnie, bez které by to prostě nebylo ono. Nicméně se mi ke konci už moc nelíbilo, jak Christy neustále fňuká nad tím, že je sama, tak doufám, že v další sérií jí už dají nějakého chlapa, jinak Christy raději vyškrtněte úplně.

• 26.4.2020  16:43

Pokračování mazlíčků má daleko slabší děj než jednička. Kdežto původní film nám nabídl originalitu, skvělé postavy a super námět, tady už vše známe. Sem tam se objeví pár nových postav, ale nikdo není vyloženě důležitý či zapamatování hodný. Příběh je slabý, bez napětí, dokonce i bez poučení pro ty nejmenší. Sem tam jsem se ale zasmála a navíc dali více prostoru Snížkovi, což mě potěšilo. Jednička je ale o dost lepší!

<< předchozí 1 2 3 4 18 36 53 70