Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Animovaný
  • Krimi

Recenze (2 701)

plakát

Rachel Stoneová: Sázka na Srdce (2023) 

Možná tomu pomohlo, že od Netflixových filmů čekám fakt málo, ale Rachel Stone se mi fakt líbila. Gal Gadot je nádherná a skvělá herečka, takže věřím, že za to může taky ona. Navíc tam byl jeden zvrat, který jsem nečekala a překvapil, za což klobouk dolů. Je to krásně vyvážené akce, dialogy, atmosféra, všechno dobře funguje. Klidně bych si to dokázala představit jako sérii. Každopádně si ale myslím, že pokud by se konceptu chytl někdo jiný než Netflix, tak by z filmu byla daleko, daleko větší bomba, třeba něco ve stylu James Bond nebo Mission Impossible.

plakát

Černé zrcadlo - Série 1 (2011) (série) 

Nejvíc se mi líbil první díl, pak mi přišlo, že ta kvalita pomalu klesala. A je to zajímavý koncept, docela depresivní, ale pravdivý, klidně by nás tohle všechno mohlo čekat. Jsem zvědavá na další díly.

plakát

John Wick: Kapitola 4 (2023) 

Tak tohle bylo neskutečný zklamání. Přišlo mi to tak strašně špatně natočený, že jsem měla pocit, že koukám na parodii nebo na tréninky Keanu. V několika scénách bylo hodně cítit, jak ty bojové scény jsou nacvičené, vůbec to nepůsobilo přirozeně. A nerada to říkám, ale na Keanovi už ta léta jdou hodně vidět, hlavně v pohybech a někdy mi přišel strašně prkený. A ta scéná na schodech? Scénáristu, který to napsal bych vykopla z Hollywoodu. Neskutečný nesmysl. Fakt jsem hodně zklamaná a mrzí mě, že se rozloučil zrovna tímhle filmem.

plakát

Možná řeknu ano (2023) 

Trošku mě překvapilo, jak nízké má film hodnocení, ale na druhou stranu to chápu. Není to typická romantická komedie, na kterou by diváci mohli být zvyklí. Je to prostě konverzačka a to mě na tom strašně bavilo. Místy scénář teda působil jak vystřižený z novely, ale navzdory tomu to bylo krásně natočené, napsané a hlavně zahrané. Navíc film má stopáž jen 95 minut, což je příjemná změna oproti dnes často moderním dvěma hodinám a víc. Za mě fajn film, který mě bavil a odpočala jsem si.

plakát

Božena (2021) (seriál) 

Jsem neskutečně překvapená českou kinematografií, že dokázala něco takového natočit. Boženu Němcovou považuji za jednu z našich nejlepších spisovatelů a vidět její život takto skvěle zpracovaný mi úplně vyrazilo dech. Svojí úlohu zvládla skvěle Anna Kameníková jako mladší verze Boženy, tak Aňa Geislerová jako starší verze. Opravdu se mi to neskutečně líbilo a doufám, že takových seriálů nebo filmů natočíme víc!

plakát

Malá mořská víla (2023) 

Nikdy jsem zvlášť nemusela animovanou verzi a od hrané jsem toho moc nečekala. Nakonec se mi to docela i líbilo. Halle je krásná a má naprosto úžasný hlas, do role Ariel se mi skvěle hodila. Stejně tak jako Melissa v rolu Uršuly, byla skvělá, užívala si to. Nicméně musím ale filmu vytknout to, jak je nesnesitelně dlouhý, je to pohádka, dítě by mělo vydržet se na to koukat a já měla dost velký problémy, aby mě to bavilo. Navíc závěrečná "bojová" scéna s obrovskou Uršulou byla příšerná, to CGI se fakt nepovedlo. Znovu to asi vidět nemusím, možná až s dětmi, ale vizuálně je to vážně krásně natočené, hlavně ten podmořský svět.

plakát

Minamata (2020) 

Místy je to trochu pomalejší a celkově nám to o postavách ve filmu ani moc neřekne, ale ta atmosféra filmu je naprosto úžasná. A abych byla úplně upřímná, tak do posledních pár minut filmu jsem tomu chtěla dát tři hvězdy, ale posledních pár minut filmu mě tak dostali a dojali, že jsem se rozhodla dát o tu hvězdu navíc.

plakát

Bournův mýtus (2004) 

Druhé pokračování série Jasona Bournea hodnotím stejně jako první díl. Má to své mínusy a plusy, ale již od začátku jsem měla tušení, kdo bude tentokrát padouchem a to se vyplnilo. Taky mi přijde, že dostatečně nevytěžili z postavy Karla Rodena a tudíž se ani úplně nedozvíme proč za tím stál, jaký měl motiv, chtělo to víc prostoru.

plakát

Po čem muži touží 2 (2022) 

Pokračování vcelku úspěšné jedničky mi dodalo to, co jsem čekala. Párkrát jsem se od srdce zasmála a klobouk dolů před Langmajerem, vážně se skvěle snažil a zahrál to na výbornou. Nicméně, když jeho výkon srovnám s Aničkou Polívkovou v jedničce, tak byla o poznání lepší.

plakát

Falešný agent (2022) 

Takový neznámý film, o kterém jsem nikdy neslyšela a ani nevěděla co čekat. Nicméně jako fanynka OZ se mi námět moc líbil a to víc, když jsem zjistila, že je natočený podle skutečné události. Upřímně jsem hodně překvapená, že takový člověk momentáně běhá na svobodě a manipuluje s dalšími lidmi. Příběh ve filmu hezky gradoval, ale místy mi to přišlo docela hluché.