Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krimi

Recenze (2 512)

plakát

Panství Downton: Nová éra (2022)

A tím se uzavřela kapitola Panství Downton, nebo alespoň doufám. Za mě už tenhle film byl asi zbytečný. Nelituji, že jsem ho viděla, ráda jsem se zase vrátila na své oblíbené panství, ale kdyby nevznikl, tak by mi to srdce netrhalo. Jako nostalgie dobrý, ale jinak je to hodně průměrný film s docela slabou zápletkou a spíše se snaží hrát na dojetí a emoce.

Mafiáni (1990)

Budu upřímná, tenhle film mě nějak úplně minul a vůbec jsem ho neznala, což je divný. Mám ráda De Nira, mám ráda Pesciho, mám ráda Scorsese, miluju mafiány, tak netuším, kde se stala chyba. Nicméně bylo to napraveno a viděno. Líbil se mi styl vyprávění příběhu, že vše vidíme z pohledu Liotty a místy i jeho filmové manželky, na druhou stranu nám to napovídá, že těm dvoum se zřejmě nic nestane a do konce to dotáhnou. Ten styl mě nicméně opravdu bavil, udržovalo mě to ve střehu, sem tam nějaká akce, o kterou se postaral hlavně Joe Pesci a samozřejmě ta mafiánská vážnost v podáno De Nira, naprostá dokonalost. Pořád mi tam ale něco chybělo, něco, u čeho bych si řekla wow. Nebylo tam vyloženě nic z čeho bych si sedla na zadek, takže celý počet hvězd dát nemůžu. Ale rozhodně se jedná o jeden z lepších filmů Scorsese, co jsem viděla.

Slepý (2017)

Už od začátku filmu jsem se bála, že to Alecovi nebudu věřit, ale docela mě překvapil. Škoda jen, že nedával víc najevo emoce, dalo by to tomu filmu něco víc. Demi je super herečka, ale nemůžu se přenést přes ty plastiky, které jí vůbec, ale vůbec nelichotí a neskutečně mě to odtahovalo od hlavního příběhu. Když ale dám tohle všechno stranou, tak se jedná o smutnou romantiku, ale potěší. Má to krásné tempo, hezké dialogy, jen ty hlavn herce bych trochu přehodnotila.

plakát

The Offer (2022) (seriál)

Kmotr je pro mě mistrovským dílem, naprosto dokonalým filmem, který by měl dle mého názoru vidět každý filmový fanoušek, aby zjistili, jak se to správně dělá. Seriál byl tedy pro mě must see a jsem z něho nadšená. Herecké obsazení naprosto skvělé. Překvapilo mě kolik věcí museli tvůrci řešit, aby se film vůbec natočil. Představa, že by Al Pacino v Kmotrovi nehrál je pro mě naprosto nemyslitelná a překvapilo mě, že se tak proti němu stavěli. Zkušební scéna rodinné večeře mě naprosto odrovnala a považuji jí za nejlepší scénu z celéhé seriálu, měla jsem husinu po celém těle. Místy mi ale přišlo, že má seriál trochu pomalejší tempo a nelíbilo se mi, že docela zazdili linku s Ribisem, takže jsme se o něm už moc nedozvěděli, ale jinak super. 4,5.

Pinocchio (2022)

Nikdy jsem neměla ráda animovanou verzi a bylo pro mě hodně těžké si představit, jak by vypadal live remake a je to tady. Pinocchio je skvěle zanimovaný, své kreslené předloze je naprosto věrný, i ten dabing byl skvělý. Tom Hanks je skvělý herec, ale v poslední době mám pocit, že ho vidím všude, jako vážně všude a uřpímně, začíná mě to trochu štvát. Občas mi tady přišlo, že přehrává, ve finálové scéně jsem měla pocit, že už to je moc, jako bych se dívala na hodně špatnou divadelní hru. Film jako celek ale ujde, je tam pár nových postav, jedna nebo dvě nové písně, což filmu dodává na originalitě a živosti, ale i tak snímek hodnotím stejně jako ten animovaný. Konec je sice jiný, což mi zas tak nevadí, ale ta pohádka mě nikdy ničím neokouzlila a nepovedlo se to ani live remaku.

plakát

Westworld - The Choice (2022) (série)

Mě se čtvrtá série moc líbila, oproti zmatené trojce mi přijde, že se čtyřka vrátila do starých kolejí a konečně nasadila to správné tempo. Hodně příběhu se tady uzavřelo, ale teď je otázkou jestli napořád, věřím, že se nějaké oblíbené postavy v páté sérii vrátí. I když tahle řada byla zdařila, tak už by to ten seriál asi chtělo ukončit, ať to zbytečně neprotahují.

Vem si mě (2022)

Neočekávala jsem od toho nic velkého, jasný, je to převídatelný, tenhle typ romanťáren vidíme skoro každý měsíc, je to jako přes kopírák, ale navzdory tomu je to koukatelný. Já jsem si u toho krásně odpočinula, užívala jsem si to, film krásně utíkal. Ani jsem neměla potřebu sledovat kolik je hodin nebo kolik zbývá do konce, takže mě to opravdu bavilo. Možná bych jen trochu ubrala na těch písničkách a při svatební scéně na pódiu vypadala JLo jako napuchlá ryba, ale to přisuzuji špatně volenýmu závoji, jinak super romantická komedie, která pobaví.

plakát

Sabrinina děsivá dobrodružství - Série 1 (2018) (série)

První dva díly trochu pomalejší, ale byl to rozjezd, takže se to dá pochopit. Nicméně potom díl od dílu lepší a temnější. Užívala jsem si pak každý díl. Úplně jsem nevěděla, co od toho má čekat, ale nakonec se mi to vážně líbí a jsem z toho nadšená. Jsem zvědavá na další série, doufám, že si udrží tuhle kvalitu.

Duna (1984)

První půlka se mi neskutečně moc líbila, fakt jsem byla za to, že tomu dám čtyři hvězdy a to jsem se na to původně ani nechtěla koukat. Druhá půlka je ale o poznání horší. Z ničeho nic se tam objeví skok v čase, což divákovi nikdo nedá vědět, byla jsem zmatená, protože jsem nechápala o jak velký skok v čase se jedná a celkově mi přijde, že ta druhou polovinu hodně uspěchali. Přišlo mi to neuzavřený. Už docela chápu, proč nová Duna je rozdělená na dvě části, tenhle příběh se prostě nedokáže vejít do jednoho filmu.

Rakeťák (2022)

Animace je technologicky naprosto bezchybná, je to neuvěřitelné, kam se animace za ta léta posunula (ale i tak mám raději klasické 2D animace od Pixaru i Disney). Příběhově je to ale hodně slabé. Hodně to těží z pohádky Vall-e, je to přeci jen trochu něco podobného, akorát Vall-e ve mě dokázal vzbudit šíleně moc emocí a dokonce mě i rozplakal. Rakeťák vsází hlavně na akci a dobrodružství, což neříkám, že je špatně, ale přeci jen Pixar a Disney nastavili nějakou laťku, většinou mě každá pohádka od nic nejakým způsobem dojala, ale tohle mi přijdepříliš odměřené a chladné vůči divákovi.

Ovládací panel