Úžasná paní Maiselová - Série 4 (2022) (série)

První polovina série velmi slabá, pomalejší a méně vtipná. Rozjelo se to až od pátého dílu, kdy mě to opravdu začalo bavit a příběh se konečně začal někam posouvat. Jinak je to docela slabší série skoro o ničem. Příběh se nikam moc neposunul a bojím se že závěrečná pátá série bude kvůli tomu až moc uspěchaná.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Přemýšlela jsem jestli dát čtyři nebo tři. Nejraději bych dala tři a půl, ale tahle možnost není, proto jsem se přiklonila k nižšímu hodnocení. Věřím, že díky úspěchu, který film vyvolal bude pokračování, takže na základě toho, pak hodnocení když tak změním. Líbilo se mi ten mix známých filmů, kterým je inspirovaný Truman Show a Ready Player One. Bavilo mě to, zasmála jsem se. Je to příjemný pohodový film. V paměti mi utkvěje nejvíce závěrečná bojová scéna s Dudeem s prvky SW a Marvel, to pobavilo hodně.

Zabijákova žena & bodyguard (2021)

Hodnotím stejně jako první díl. Nic úžasného, ale pobavila jsem se. Hlavní dvojici v pokračování doplňuje Salma Hayek. To je tak zatraceně nádherná ženská! Mohla bych se na ní dívat celý den a neomrzelo by mě to. Ve filmu mi ale přišla až moc ukřičená a to mi malinko lezo na nervy, připomínala mi Lucku Bílou. Hlášky a vtipy, ale dobré, hodněkrát jsem se upřímně zasmála. Zápletka nebyla úplně nejvymakanější, stejně tak záporák v podobě Banderase, mohl by tam být víc. Morgan Freeman skvělý.

Cyrano (2021)

Režisér Joe Wright se mi někdy trefí do chuti, někdy ne. Cryano je tak na půl. Je to velmi dobře zpracovaná divadelní hra/muzikál. A jsem nadšená, že hlavní roli ztvárnil Peter Dinklage, je to úžasný herec, který by měl dostávat víc příležitostí. Je tam pár scén, které mi přišly zdlouhavější a  pro dějovou linku zbytečné, vůbec bych je tam nedávala. Muzikál hodně drží nad vodou herecké obsazení, ať už skvělý Dinklage nebo Mendelsohn, u kterého jsem měla velké potíže ho poznat. I tak ale to vyloženě není film, který se mi zaryje do paměti. Jsem ráda, že jsem ho viděla, nelituji toho, ale nic velkého a dokonalého to není, i když konec je zpracovaný krásně.

Paralelní matky (2021)

Nevěděla jsem, co od filmu čekat, neřečetla jsem si ani anotaci k filmu (což v poslední době nedělám skoro nikdy), takže jsem byla příjemně překvapená. Je to skvěle natočené drama o dvou matkách, každá v jiné věkové kategorii, ale ve stejné situaci. Příbě pomalu graduje a zamotává se. Chápu, proč se postava Janis rozhodla si nechat vše pro sebe a svěřila se s tím později. Je to pochopitelné, ale kdybych byla v roli Any, asi bych to neodpustila tak snadno. Ta vedlejší dějová linka o výkopu mrtvých vojáků/příbuzných mi přišla zbytečná, na druhou stranu chápu, že je to pro španělské obyvatele velmi citlivé téma a režisér to chtěl do filmu zakomponovat.

Drive My Car (2021)

Haruki Murakami jakoby z toho filmu přímo dýchal. Nemohu se ale zbavit pocit, že film nedokáže zcela vyjádřit celou podstatu knih, které Hurakamo píše a po celou dobu jsem měla pocit že mi tam něco chybí a že by Hurakamo dokázal prostřednictvím knihy toho sdělit mnohem víc. Uvítala bych kdyby film nebyl tak příliš dlouhý. Musela jsem si to rozdělit nadvakrát, protože délka filmu mě opravdu odrazovala. Místy je to zdlouhavější a úplně to není můj šálek čaje. Je to zajímavý film, už jen že je natočený podle Murakamiho povídky je samo o sobě skvělé, ale není to film pro mě. Za týden si nebudu pamatovat o čem to bylo.

Luca (2021)

Silencio Bruno! Od Nového roku jsem se začala učit italsky a o to víc mě potěšilo, že jsem většině italských slovíček použitých ve filmu rozumněla. Je to milá pohádka, která ničím neurazí. Krásně se na ní koukalo, místy pobavila nebo dojala. Zajímavý nápad o mořských příšerkách, co dokáží žít i na zemi a příběh hezky vystihuje, jak důležité je přátelství a dětská dobrodružství. Pohádka mě moc bavila, přišla mi o kousek lepší než Encanto, protože měla pro mě zajímavější a propracovanější příběh.

Belfast (2021)

Velmi intimní a osobní příběh Kennetha Branagha a několika dalších Irů, kteří tohle prožívali. Pro mě to žádný dopad nemělo. Nevěděla jsem, že se něco takového dělo, takže plus za to, že jsem se něco dozvěděla. Kamera je úžasná a černobílé zpracování jakbysmet. Líbil se mi ten kontrast mezi černobílem a filmy v kinech, které byly barevné, nádherná práce. Místy mi to připomínalo naše české Po srtrništi bos. Zajímavý nápad, ale nic moc dokonalého. Věřím, že pro Kennetha se jedná o důležitý film, na který je nesmírně pyšný a to je dobře. Mě to ale nijak neoslovilo. Herecky, vizuálně dokonalé. Scénář trochu pošlapává, místy nudí, ale nic, co by mi mělo utkvět v paměti.

Arcane: League of Legends - Season 1 (2021) (série)

LOL mi vůbec nic neříkalo. Vím, že je to nějaká hra, že existuje nějaký turnaj a že to můj přítel po večerech hraje. Samozřejmě on tušil, kdo je kdo v seriálu a postavy poznával, já ne. Což není nic negativního. Arcane je skvěle natočený a může se na něj podívat kdokoliv, kdo o tomhle světě nemá ani ponětí jako já. Začalo mě to pořádně bavit od třetího dílu. První dva jsou dost utahanější, ale pak se to pořádně rozjíždí. Je tam plno akce, smrti, šílených postav a skvělý cliffhanger na konci. Měla jsem své pochyby než jsem se na to podívala, ale nakonec se mi to moc líbilo a těším se na pokračování.

Temná dcera (2021)

Herecké výkony naprosto skvělé. Olivia dokonalá, Jessie Buckley skvělá a i Dakota Johnson se mi moc líbila. Měla jsem občas velký problém si uvědomit, že je to Dakota. Ale film má 121 minut a těch 121 minut mi přišlo šíleně ale šíleně nekonečných. Nudila jsem se, strašně moc jsem se nudila. Jo, jsou tam zajímavé scény a upřímně nejvíc mě bavily ty flasbacky do minulosti, ale po většinu dobu jsem myslela na něco jiného nebo jsem měla nutkání dělat něco na mobilu. Prostě velká a nezáživná nuda. Tenhle film už rozhodně znovu ne.