Louskáček a čtyři říše (2018)

Pro mě obrovské zklamání, jakmile jsem viděla trailer, věděla jsem, že na to musím do kina a jsem si jistá, že nejsem sama, ale bylo to strašný. Po vizuální stránce je to dobré, ale místy až moc přeplácané, jediné, co je na tom nejlepší je hudba, ta se naštěstí nedala nijak zkazit, jelikož použili původní z baletu Louskáčka. Herci jsou přemalovaní a oblečení v přezdobených kostýmech. K příběhu se moc říci nedá, ale myslím si, že by se to dalo zpracovat jinak a lépe a pokud možno i tak, aby divákovi nedošla zápletka už na začátku filmu. Mackenzie Foy hrála překvapivě skvěle a dle mého názoru svým herectvím předčila i růžovou kouli Keiru nebo oscarovou Helen Mirren, který ale nedostala tolik prostoru, jak jsem doufala. Za mě zatím nejhorší zpracovaná "live disneyovka".

Lovec: Zimní válka (2016)

Bála jsem se, že to nebude tak dobré jako první díl, ale Zimní válka se mi možná líbila o trochu více než jednička. Hlavním důvodem je určitě přítomnost Emily Blunt, která roli ledové královny Frey zvládla opravdu na jedničku a rozhodně se mi ve filmu líbila ze všech nejvíc, stejně tak jako mě potěšila přítomnost Jessicy Chastain. Pokračování většinou bývá zlé, ale tohle se docela povedlo, příběh není nijak zvlášť promyšlený, ale zpracování je skvělé, stejně tak jako herecké výkony.

LOVEní (2019)

Podprůměrná romantická slaďárná, která nic originálního nenabídne. Ester Geislerová je v roli Elišky nesnesitelná a protivná. Kuba Prachařů byl na celém filmu nejelepší a to jsem se jeho obsazení troche bála. Nakonec mile překvapil. Příběh není ničím zajímavý, nic originálního. Zasmála jsem se tak 3x za celý film.

Lovingovi (2016)

Čekala bych něco více dramatického, neustále jsem očekávala scénu, kde by ztuhne krev v žilách nebo mě něco rozpláče, ale nic. Chemie mezi hlavními protagonisty je úžasná. Joel Edgerton a nádherná Ruth Negga jakoby pro sebe byli přímo stvořeni, akorát postava Joela mi postupem filmu připadala odtažitá a líbil se mi čím dál méně. Ze začátku je to krásný romantický příběh, ale postupem času je z toho nudný příběh bez drama, romantiky, no prostě bez ničeho.

Lov lososů v Jemenu (2011)

Připadá mi, že filmaři už nemají o čem točit, tak sahají po námětech, které jsou slabé a nemají tak velký nápad. Nicméně Emily Blunt a Ewan McGregor dokáží udržet pozornost, jelikož hrají vážně skvěle. Bohužel příběh je na tom hůře a místy je to velká nuda.

Luca (2021)

Silencio Bruno! Od Nového roku jsem se začala učit italsky a o to víc mě potěšilo, že jsem většině italských slovíček použitých ve filmu rozumněla. Je to milá pohádka, která ničím neurazí. Krásně se na ní koukalo, místy pobavila nebo dojala. Zajímavý nápad o mořských příšerkách, co dokáží žít i na zemi a příběh hezky vystihuje, jak důležité je přátelství a dětská dobrodružství. Pohádka mě moc bavila, přišla mi o kousek lepší než Encanto, protože měla pro mě zajímavější a propracovanější příběh.

Lucifer - Série 1 (2016) (série)

Toma Ellise a jeho Lucifera jsem si hned zamilovala. Některé díly jsou lepší, některé horší. Škoda, že ty detektivní případy nejsou více promyšlené, protože od třetího dílu jsem vraha uhodla hned od začátku a takhle to šlo s každým dílem. Pořád se opakuje ten stejný vzor, mohli na tom trochu víc zapracovat.

Lucifer - Série 2 (2016) (série)

Docela si to drží tu kvalitu první série a více se rozbíjí Luciferům příběh. Na konci samozřejmě cliffhanger jsem zvědavá, kdo to byl a proč a taky jsem zvědavá, jak to dopadne s detektivkou, co z ní nakonec bude.

Lucifer - Série 3 (2017) (série)

Třetí série už byla znatelně horší než dvě předchozí. Bylo tam hodně znát, že seriál měl skončit, takže ke konci se to všechno snažili urychlit. Byla jsem dost zmatená časovým posunem. Jeden díl Chloe Kaina nesnáší a druhý díl si ho chce vzít a další díl už řeší rozlučku. Strašně to utíkalo a neměla jsem vůbec pojem o čase.

Lucifer - Série 4 (2019) (série)

První polovina o něco horší, ve druhé půlce se to už trochu zlepšuje. Líbí se mi docela ten styl, že se celou sérii řeší jedna věc a tím pádem deset dílů na to postačí. Uvidíme, kam to půjde dál.