Daisy Jones & the Six (2023) (seriál)

Knihu jsem sice nečetla, ale koukala na mě všude v knihkupectví a jelikož jsem jí nečetla a už vyšel tento seriál, musela jsem se na to podívat. Příběh není nic originálního, jedná se o klasický love story trojúhelník, který je ale doplněný o skvěou hudbu a život v začínající úspěšné kapele, což to trochu oživuje. Kvalitě seriálu rozhodně dopomáhají herecké výkony, hlavně Riley Keough byla božská, má naprosto nádherný hlas a není divu, když je to vnučka Elvise Presleyho. Hezky se na to koukalo a bylo zajímavé vidět cestu kapely a zároveň sledovat  problémy, tajejmství a závislosti jednotlivých členů.

Terapie pravdou - Série 1 (2023) (série)

Pro mě velmi milé překvapení. Od tvůrců Teda Lassa jsem čekala laťku hodně vysokou ale nečekala jsem, že se mi seriál bude až takhle moc líbit. První díl je trochu zahřívací a průměrnější, ale pak se to od jednotlivých epizod zlepšuje a laťka kvality stoupá. Hlavně se seriál věnuje velmi těžkému tématu, ale zároveň jsem se u toho neskutečně moc zasmála. A navíc Harrison Ford!

Spolu (2022)

Trohu náročnější film z české produkce, který mě docela překvapil. Štěpán Kozub byl pro mě zajímavou volbou do role Michala, ale zvládl to naprosto na jedničku. Herečka, co ztvárnila jeho sestru Terezu mi na druhou stranu byla velmi nesympatická již od pohledu a averze k ní se nezměnila ani v průběhu filmu. Občas mi přišlo, že scénáč až moc tlačí na pilu v podobě emotivních historech "jak se všechno událo v minulosti a co vše nevíš".

Toman (2018)

Po většinu filmu jsem vlastně ani nechápala, co je pointou celého příběhu a co že se tam vlastně děje. Když jsem se v polovině zeptala své polovičky, jestli chápe o co jde, tak byl stejně zmatený jako já. Často se v příběhu přeskakovalo buď z postavy na postavu a nebo v čase, což mě dost zmátlo a nevěděla jsem kde v příběhu sem a co se děje. Celou dobu se tam žvaní o politice, což mě úplně nebere a byť je hlavní postava v podání skvělého Macháčka zajímavá, tak jsem i do teď úplně nepochopila, co že to vlastně dělal a proč je o něm natočený ten film.

Il Boemo (2022)

Velmi mě zaujala česko-italská spolupráce na filmu, takže díky tomu můžu říct, že jsme zase světový. Asi by se mi film úplně vyhnul, kdybych neviděla České lvi a právě díky nim jsem se na Il Boemo chtěla podívat. Vojtěch Dyk byl překvapivě opravdu dobrý jako Josef Mysliveček, přišlo mi, že se do role opravdu položil a jeho italština byla skvělá. Asi nejzajímavější scéna byla, když se Mysliveček setkal s Mozartem. Ale to je asi tak jediné. Film má 140 minut a z toho se tam 100 minut neděje vlastně skoro vůbec nic. Těch zbylých 40 minut je nejlepších a nejzajímavějších. Mělo to obrovský potenciál, Dyk naprosto skvělý, ale film jako celek prostě velká nuda a je to škoda. Mohl to být povedený a zajímavý životopisný snímek.

Máme tu ducha (2023)

Taková nemastná, neslaná, průměrná americká komedie, která ani neurazí ani nenadchne. Pustila jsem si to jeden večer, když jsem připravovala jídlo a jako kulisa to nebylo zlé. Občas mě to i zaujalo natolik, že jsem se zapozorvala na obrazovku. Velkým tahounem je tu určitě David Harbour, který nepromluví ani slovo, přesto to celé dokáže táhnout. Velmi mě štval přístup otce Anthonyho Mackie, strašně otravně napsaná postava. A moc mě mrzí, že více prostoru nedostala Jenniger Coolidge.

Papírový dům (Netflix verze) - Série 2 (2017) (série)

Druhá série si docela drží laťku stejně vysoko jako ta první, i když závěr mi přišel trochu přitažený za vlasy. Nemyslím si, že by se uznávaná inspektorka tak snadno obrátila. Opět mě strašně štvalo to rozpolcení ve mně mezi "únosci" a policií.

The Last of Us - Season 1 (2023) (série)

Hru jsem nehrála, takže nemám jak porovnat, ale jakožto neználek si myslím, že se stále jedná o velmi originální seriál se skvělými hereckými výkony. Samozřejmě, že Pedro Pascal je láska a neskutečně moc se mi v roli Joela líbí, i když jsem si místy říkala, že mě štve, jak všechno musí řešit hned násilím, ale v době apokalypsy, kdo ví, jak bychom se chovali my, že? Bella v roli Ellie velmi překvapila, patřila jsem k těm, kdo k jejímu obsazení byl trochu skeptický, ale nakonec proti jejímu výkonu nemůžu říct ani slovo. Byly tam epizody, které mě nudili víc, ale bylo to krásně vyvážené těmi povedenějšími.

Meet Cute (2022)

Taková podprůměrná romanťárna, která nenabízí nic originálního. Koukla jsem na to jen kvůli Kaley Cuoco, protože jsem jí zatím neviděla v ničem jiném než v TBBT. Jako zákon schválnosti, právě ona mi na celém filmu vadila nejvíce. Byla uječená, otravná, nesympatická. Upřímně, doufám, že tam blbě byla napsaná její postava, protože jestli takhle bude hrát všude, tak teda bůh se mnou. To se mi líbil víc Pete Davidson.

Papírový dům (Netflix verze) - Série 1 (2017) (série)

Začátek trochu pomalejší, ale pak se to krásně rozjelo. Akorát mám velký problém so vybrat komu vlastně fandím víc jestli Raquel nebo Profesorovi. A štve mě, jak jsem kvůli tomu rozpolcená, takže za mě super napsané.