Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dobrodružný

Recenze (2 332)

plakát

Eurosong: Příběh skupiny Fire Saga (2020)

Jelikož jsem velká fanynka muzikálů, tak od hudebních filmů nemám daleko a ráda se na ně dívám. Musím říct, že jsem se ale k filmu moc neměla kvůli Willu Ferrellovi. Jako člověk ani jako herec mi nevadí, ale nesedí mi jeho filmový smysl pro humor, který je po většinou trapný a já takové momenty nesnáším. Nicméně tady to jde. Všechno to naštěstí odlehčuje Rachel McAdams a i mě překvapilo, jak skvěle si s Willem sedli. Za nejlepší scénu považuji společné zpívání soutěžících, krásně natočená scéna a pak samozřejmě samotné finále na Eurovizi. Zápletka i konec jsou předvídatelné, ale i tak jsem se bavila a film obsahuje opravdu dobré písně.

Minari (2020)

Film o opravdu milé rodině, která se snaží začít od znovu navzdory finančním problémům a zdravotním komplikací u syna. Od začátku si tu rodinu zamilujete, je to milá pracovitá rodina, které nepřejete nic zlého, ale smůla se jím lepí na paty, takže je to trochu frustrující. Moc se mi líbila ta hudba, je krásná a chvílemi mi připomínala moje milované Vzpomínky na Afriku. Film má ale hodně pomalé tempo, první polovina je fajn, ale druhá už je trochu horší. Sice se tam objevuje více problémů, ale negraduje to natolik, aby mě to bavilo. Bohužel jsem se spíše nudila, herecky je to ale skvěle zahrané. Znovu se na film asi nepodívám, ale nelituji toho, že jsem ho viděla.

Raya a drak (2021)

Krásný dobrodružný příběh. Postava draka je vtipná, nechybí ani zvířecí parťák se svými vtipnými a roztomilými grimasy. Animace, atmosféra a grafika je naprosto dokonalá. Opravdu nevěřím vlastním očím kam se ta animace dostala, klobouk dolů. Co se mi ale moc líbí je to, že úplně vynechali romantickou linku, že ukázaly nezávislou hlavní ženskou postavu, která s pomocí přátel zachránila svět. To se mi moc líbilo a víte co, na konci mi přišlo, že by se Raya klidně mohla dát dohromady s Namaari. Chápu, že je asi brzo to cpát do pohádek pro děti, ale trošku jsem to tam vycítila, že to mohl být tvůrcův záměr, což mě potěšilo.

plakát

Shameless - Season 8 (2017) (série)

Osmá série nezklamala a pořád si drží laťku krásně vysoko. Je neuvěřitelné, jak daleko se všichni Gallagherovi dostali, když si to vezmete od první série. Nejvíce jsem ale pyšná na Fionu, která ze všeho dokázala vyhrabat na vlastní nohy a je úspěšná a baví jí to a taky na Lipa, že pořád drží a doufám, že to tak zůstane. Musím říct, na to, že je to už 8.série, tak pořád dokáže být vtipná, zajímavá a napínavá.

plakát

Orange Is the New Black - Série 4 (2016) (série)

Čtvrtá série, která na konci pořádně vygradovala. I když musím říct, že závěrečný díl se trochu vlekl a byl utahanější, než jak jsem zvyklá. Judy King byla velkým přínosem pro tenhle seriál, nová postava, která bavila, ale zároveň jsem proti ní pořád něco měla. Vadily mi ty její výhody. Konec byl emotivní, nečekala jsem, že zrovna tahle postava odejde, byla to jedna z těch rozumnějších postav.

plakát

The United States vs. Billie Holiday (2021)

Film jako celek není dobrý, označila bych ho i za podprůměrný. Nebýt Andry Day, která díky svému výkonu film drží nad vodou, tak by to bylo velké zklamání. Film se věnuje silnému tématu a chápu, že Billie Holiday byla zpěvačka, ale na můj vkus je tam, až moc zpívajících scén. Film se měl podle mě více věnovat příběhu samotnému než pěveckým vystoupením. Nevím, asi bych si to dokázala představit úplně jinak a lépe. Příběh se věnuje jen poslední etapě života zpěvačky a díky jejímu občasnému vyprávění nebo vyprávění druhých se dostaneme i do jejího dětství, ale tomu se podle mě měl režisér věnovat víc. Divák by jí tak pochopil a vcítil by se do její kůže. Andra Day je skvělá, ale neřekla bych, že to bylo nejlepší vystoupení z pěti nominovaných výkonů.

Music (2021)

Vypadá to, že se úplně odkloním od zdejšího hodnocení, protože se mi to líbilo. Četla jsem na film spoustu kritizujících článků a spoustu negativním názorů, takže jsem čekala něco děsného, ale není tomu tak. Musíte si uvědomit, že to točila Sia a když si vezmete její videoklipy, tak musíte vědět do čeho jdete. Film mě moc bavil. Celý příběh je prostříhaný různými hudebními čísly, které si představuje postava Music a díky tomu to nenudí. Bez těch hudebních čísel by to nemělo žádný potenciál, zajímavost a jiskru. Mrzí mě, že příběhová linka adoptovaného Asiata bydlícího naproti přes ulici nebyla dostatečně rozvinutá a rychle ukončená. Herecké výkony obstojné, písně ušly a na první filmoví počin Sii to nebylo vůbec špatné.

The Father (2020)

Opět film natočený podle divadelní hry, který je silný v dialozích. Nejsou to ale dialogy na čem film drží, je to herecký koncert Anthonyho Hopkinse, opravdu ukázal, že herecké řemeslo ještě nezahodil. Skvěle mu sekunduje Olivia Colman, i když by mohla dostat více prostoru. Film jako celek je ale utahanější, i když to sledujeme z pohledu hlavní postavy, která nemá pojem o čase a lidech, takže sám divák může být trochu zmatený a může to navodit malinko napětí, tak to nefunguje natolik, aby mě to bavilo. Nebyla jsem do toho stoprocentně vztažená.

plakát

Orange Is the New Black - Série 3 (2015) (série)

Tahle série je docela zklamáním. Po odchodu Vee jakoby se tvůrci báli tam dát zase někoho záporného, takže se to celé točí na tom, jak se Piper postupně mění povaha z hodné vězenkyně na gangsterku, která šéfuje kalhotkovému gangu. Taky mě zamrzel návrat Alex, jako postavu jí nemám ráda a doufala jsem, že konečně z příběhu odejde. Musím říct, že u mě zatím vede Red na plné čáře, doufám, že si to u mě holka nijak nepokazí.

plakát

One Night in Miami (2020)

Asi je to teď nějaký velký hit natáčet filmy podle divadelních her. Dříve jsem se s takovýto filmy setkávala tak dvakrát do roka a teď jsou hned tři nominovaní na zlatý Globus. Divadlo je z toho cítit. Naštěstí herecké výkony jsou kvalitní a jelikož jsem o nikom ze zúčastněných nic nevěděla, tak jsem se jako divák i něco přiučila. Tempo filmu je strašně pomalé a pořád to přeskakuje z jedné postavy na druhou a pořád si něco vyčítají. Věřím, že na divadelním prkně by to na mě jako na diváka působila silným dojmem, ale jako film to pro mě moc nefungovalo. Moc utahané a pomalé a spíše jsem se nudila.