Červený trpaslík - Série 13 (2020) (série)

Vcelku povedené zakončení seriálu. Ta hodina a půl by se dala rozdělit i na díly a udělat z toho sérii, ale nevadilo mi, že to bylo natočené jako film. Příběhově tím završili a zodpověděli otázku, kam se poděli všichni koucouří potomci. Místy vtipné, místy nudné, takový průměr.

Ferrari (2023)

Tenhle film má jednu velkou chybu a to je, že tvůrci nevěděli, co chtějí natočit. Buď natočím snímek o závodění, konkrétně o závodě, který skončil tragicky nebo životopisný snímek o Ferrarim. Tady je to tak půl na půl a přijde mi, že právě kvůli tomu to nefunguje tak, jak má. Adam byť je to skvělý herec, tak to moc nezachránil, naopak je tu velmi odměřený a divák si nestačí s ním vytvořit nějaké pouto. Líbil by se mi plnohodnotný životopisný snímek o Ferrarim než jen část jeho života, která se věnovala milostnému trojúhelníku a byla prokládána tragickým závodem. Prostě jsem od toho čekala něco jiného než jsem nakonec dostala a jsem spíš zklamaná.

Jeden život (2023)

Myslím si, že u mě na té atmosféře přidalo to, že jsem to viděla v kině. Pustit si to doma, tak bych možná šla s hodnocením o hvězdičku dolů. Kino má vždycky něco navíc. Nicholas Winton si už dlouho zasloužil svůj film za to, co udělal a tohle je krásně zpracované. Věnuje se to opravdu jen té dané době, kdy Nicholas společně s ostatními v týmu zachraňoval děti s Československa. Některé scény jsou srdcervoucí, hlavně u poslední vlaku, který nedorazil. Helena mi tu přišla taková upozaděná, na to jak skvělá herečka tu je a hlavní herec v mladší verzi Wintona by mohl být víc charismatičtější, aby udělal na diváka větší dojem. Jinak doporučuju spoustu kapesníčků, slz teklo hned několik.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Nebylo to vyloženě nejhorší pokračování série. Hodně tomu pomohl opětovný návrat Arnolda a taky herecké výkony Nicka Stahla a Claire Danes. Bavili mě a měli mezi sebou dobrou chemii. Příběh jako takový taky nebyl k zahození a koukat se na to dalo. Zároveň mě potěšil i závěr, kdy dostaneme trošku nečekaný zvrat a nemá to tradiční americký happyend, což mě bavilo.

Saltburn (2023)

Emerald Fennell je prostě paní režisérka a nemůžu se dočkat na další její počiny, protože mě opět naprosto dostala. Nejhorší je, že jsem postavu Barryho Keoghana chápala a vlastně jsem s ním i soucítila bez ohledu na to, co všem udělal. A přesně tohle Emerald prostě umí. Je to slabší než její prvotina, to rozhodně, ale kvalitu, gradaci, moment překvapení to pořád má a dokázala si to udržet.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Filmu hodně pomohlo to, že je příběh postavený na mladém klukovi, který hledá otcovský vzor, kterým se ironicky stane terminátor, jenž je ale hodný a má za úkol ho chránit. Film správně hraje na emoce a ne jenom na skvělou akci, proto tak funguje dobře a je lepší než první díl, který byl sice originálním a nevídaným filmem, ale příběhově byl slabší.

Hra doopravdy (2024)

Podpůrměrná americká akční podívaná, na kterou jsem se chtěla podívat hlavně kvůli Kaley.  Překvapuje mě v komentářích, že nemůžou od Kaley odpárat roli Penny, mě to třeba v tomhle filmu vůbec nepřišlo a naopak jsem si na Penny ani nevzpomněla. Přišlo mi, že Kaley to zahrála skvěle a věřila jsem jí to. Kdo mi tam moc neseděl byl spíš David Oyelowo a celkově příběh, který nebyl nijak originální.

Zóna zájmu (2023)

Bylo zajímavé vidět to z druhé strany a o to zajímavější, že jsme za celou dobu filmu neviděli ani jednoho vězně. Hodně tomu přidával ale ten zvuk a často jsem při sledování měla husí kůži, když si člověk uvědomí, že to vážně takhle muselo znít a vypadat. Musím pochválit i nápad se skrytými kamerami, dodávalo to na pocit realnosti. Místama mi to ale přišlo příliš zdlouhavé a vlastně celkově o ničem. Žádný hlubší příběh, žádná gradace. Glazer to postavil hlavně na atmosféře, což fungovalo spíš na půl.

Asteroid City (2023)

Wes je hodně specifický režisér, ale jeho film si většinou nikdy nenechám ujít, protože mě baví to, jak si dokáže vyhrát a vizuálem, kamerou, atmosférou a kulisami. S tímhle snímkem nezklamal. Místama to bylo zdlouhavější a o ničem, ale takové jeho filmy bývají. Herecky mi tady pár lidí nesedělo, jako třeba Steve Carell. Člověk by řekl, že jako komediální herec by se sem dokázal hodit, ale vůbec. Neseděl. Osobně mám od něj raději animované snímky, které má naprosto dokonalé.