Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dobrodružný

Recenze (2 332)

Krásný únik (2017)

Nebýt tak skvělého obsazení, tak by snímek dostal menší hodnocení. Není to úplně záživný příběh. Po celou dobu filmu sledujeme road trip stárnoucího manželského páru a sledujeme na nich dopady stárnutí a léta společného soužití. Nebudu lhát, Helen Mirren mi dost lezla na nervy tím jak byla vlezlá a dominantní. Chápu ale, že s tím měla co dělat její role. Donalda mi bylo po celý film velice líto, hlavně při té scéně, kdy ho nechala na truc v domově důchodců. To se mi až sevřelo srdce. Škoda, že je film tak dlouhý, kdyby byl kratší, možná by to bylo zábavnější.

Tři mušketýři (1993)

Celkově nejsem velká fanynka Mušketýrů. Ani Muž se želenskou maskou mě neoslovil, ale tohle vůbec nebylo dobrý. Byla to nuda od začátku do konce. Obsazení bylo sice zajímavé, ale bohužel nedokázali to utáhnout sami. Z příběhu tvůrci neudělali naprosto noc, žádné velké překvapení, napětí, prostě jedna velká nuda. Jediné, co stojí za vidění je herecký výkon Tima Curryho, jako zloduch je prostě nedostižný.

Late Night (2019)

Film by mohl mít potenciál být dobrý, ale prostě se mu to nedaří. Nebýt úžasné Emmy Thompson, která to jako jediná drží nad vodou, tak bych filmu dala ještě menší hodnocení. Při sledování jsem se ani jednou nezasmála a to má být komedie. Mindy Kaling, ať je sebevíce talentovaná, tak mi bude asi nadosmrti nepříjemná a nesympatická. Nemohla jsem si na ní vůbec zvyknout, navíc mi přišlo, že neumí vůbec hrát. Také mě mrzí, že z filmu nevyždímali to nejlepší pro diváka. Bohužel to dávám za vinu režisérce podprůměrných komedií. Škoda, že to nešlo na stůl někomu lepšímu. Chvílemi mi i připadalo, že film trochu vykrádá Ďábel nosí Pradu.

Liščata (1980)

Velké plus za atmosféru 80.let, úplně to na mě dýchalo. Jinak je to vcelku dost průměrný film. Nemá moc co nabídnout, kromě talentované mladé Jodie Foster. Příběh je nezáživný, plochý a jednotvárný. Celou dobu sledujeme přátelství mezi skupinou dospívajících dívek, každá se svým vlastním problémem. Bohužel ty problémy nejsou dostatečně zajímavé či atraktivní, aby to diváka vtáhlo do děje. Linka vůbec negraduje, stále to plyne v jedné linii a tím je to místy dost nudné. Nic moc film, na který si zítra už ani nevzpomenu.

plakát

Vrahoun přiznavač (2019) (TV seriál)

Tohle mě dostalo. Nikdy jsem o Lucasovi neslyšela ani nečetla, což mě překvapuje, jelikož o takové "temné" záhady a věci se zajímám. O to víc mě to zaujalo. Některá místa v seriálu jsou až příliš prázdná a nudná, nejlepší byl začátek, kdy se přiznával ke všem vraždám a pak následné odhalování, že to pravda až tak nebyla. Místy to bylo až šokující, kdy mi překvapením padla brada, ale na druhou stranu to bylo občas i zdlouhavé. Nicméně je to zajímavé téma, o kterém podle mě mnoho lidí v Česku neví, takže by je to mohlo zaujmout.

plakát

Diana osobně (2017) (TV film)

Objevila jsem kouzlo dokumentů na Netflixu a nyní se toho nemůžu nabažit. Prvním zhlédnutým dokumentem byla Diana osobně. Dostalo mě to. Slyšet tu skrytou pravdu z Dianiných úst mě šokovalo. Hlavně ty věci, jak se k ní choval Charles, nyní na něj nahlížím v úplně jiném světle. V dokumentu nebylo moc použito slov o královně, jsem si jistá, že to byl záměr, jelikož by slova mohli poškozovat její osobu jako hlavu státu, třeba se k tomu taky někdy dopracujeme.

plakát

Alita: Bojový Anděl (2019)

Hodně dlouho jsem se Alitě vyhýbala. Nějak jsem se bála, že mě to nakonec zklame. Po shlédnutí filmu se cítím nijace. Nebylo to dokonalé, ale nebylo to ani hrozné, prostě něco mezi. Takový lepší průměr. První polovina byla skvělá, plná poznávání postav, akce nabíhání děje. Pak přijde moment, kdy to celé padá dolů. Trošku mě naštvalo, že se z toho rozhodli udělat filmovou sérii. Brala bych, kdyby to osekali a finální boj dali rovnou do jednoho filmu. Takhle to bude zbytečné natahování k velkému finále, které by se možná nemuselo vůbec podařit.

Maják (2019)

Co to je? To jsem si říkala po celou dobu filmu. Dva úžasné herecké výkony, dvou super herců. Bez nich by to nebylo ono. Ta zajímavá kamera a atmosféra, která mě vtáhla do hororů 60-70 let byla dokonalá. Sem tam nějaké záběry na šílenství, kterému se Pattinson poddával. Konec byl surový, skvěle zakončený. Nebudu lhát, moc jsem ten film nepochopila a vůbec netuším, proč byl vlastně natočený, proto tak nízké hodnocení, ale vizuálně je to vážně zážitek a skvělý návrat do minulosti.

Zlom (2019)

Křesťanská propaganda? Ano, trochu ano. Ale je to příběh podle skutečné události. Ať za to mohl Bůh, štěstí, jeho tělo nebo doktoři, tak je to krásný příběh, který přiměl spoustu lidí k víře. A co je na tom špatného? Nic. Já sama v něco nadpozemského věřím, nevím co to je, nevím jestli to tam vůbec je, ale je hezké věřit. A tohle je moc krásně zpracovaný dojemný příběh, který opravdu silně hraje na city diváků. Plakala jsem skoro celý film. Emoce jsou až hmatatelné. Rozhodne to není film pro pesimisty a skeptiky, doporučila bych ho spíše ženskému publiku, které si zrovna potřebuje poplakat nebo najít v sobě trochu víry.

plakát

Pán času - Série 8 (2014) (série)

A máme tu Capaldiho jako Doktora. Trvalo mi než jsem si zvykla a než jsem se smířila s Mattovým odchodem. Pořád jsem ještě nenašla ke Capaldimu tu správnou cestu jako k dalším Doktorům. Clara jako společnice je skvělá, doufám, že tam ještě nějakou dobu vydrží. Capaldi je hodně odlišný, i díly mi přijdou jiné, všechny jsou až moc protahované, ne tak zajímavé jako před tím. Uvidíme jak bude vypadat devátá série.