Země nomádů (2020)

Nejsilnější na celém filmu jsou tiché scény, kdy jen sledujeme hlavní hrdinku, jak se potýká sama se sebou a celé je to doprovázené nádhernou klavírní hudbou. Frances je skvělá herečka, věřím jí všechno co zahraje a nijak tomu není ani v tomto filmu. Nicméně i když má film spoustu pozitiv, tak příběh není tak dobrý, aby mě zabavil, takže jsem se po většinu toho nudila. Herecky, režijně a hudebně dokonalé, příběh nuda.

Boratův navázaný telefilm (2020)

Neviděla jsem první díl, takže nemůžu porovnávat, ale musím říct, že jsem byla nakonec docela pozitivně překvapená. Po shlédnutí filmu jsem si přečetla všechno možné a zjistila jsem, že většina byli opravdu neherci a že většinu scén s politiky natáčeli skrytou kamerou. Líbí se mi ten nápad. Sacha Baron Cohen má svůj vlastní smysl pro humor, který mi ale příliš blízký není. Nerada se při sledování filmu cítím trapně a tady pár momentů bylo. Jako komedii to hodnotím nízko, nezasmála jsem se, cítila jsem se trapně a není to můj styl. Ovšem nápad je to skvělý.

Croodsovi: Nový věk (2020)

Na to, že se jedná o pokračování, tak je to stejně tak kvalitní jako jednička. Pořád to umí být vtipné. Je pravda, že jednička se mi možná líbila o trošičku více, ale nic nemění na tom, že na pokračování je to pořád skvěle povedené. Nové postavy jsou zajímavé a líbí se mi, že nikdo z postav není vyloženě záporná postava.

Chicagský tribunál (2020)

Od filmu jsem nečekala naprosto nic a možná proto jsem po shlédnutí byla tak nadšená. Chicagský tribunál mi dal všechno, co od dokonalého filmu chci. Zasmála jsem se, pobrečela jsem si, byla jsem při soudních scénách zatraceně frustrovaná a chtěla jsem tomu soudci dát přes hubu za to jak se choval. Obohatilo mě to o historii Ameriky, o které jsem neměla žádné tušení a to vše bylo doplněné skvělými hereckými výkony. Sachu Baron Cohena já moc nemusím, není mi sympatický jako člověk, ale v tomhle filmu klobouk dolů. Opravdu se překonal, ale není sám. Všechny herecké výkony byly skvělé. Nemusím soudní a politická dramata, ale tohle je za mě jedno z nejlepších jaké jsem za poslední léta viděla. Opravdu jsem jako filmový divák uspokojená po každé stránce.

Ma Rainey – matka blues (2020)

Divadlo z tohoto filmu úplně září. Stejný problém jsem měla u filmu Ploty, který je také natočený podle divadelní hry. Je těžké natočit film podle hry, hlavně podle dramatu, protože divadlo se opírá o dialog a je to úplně jiný zážitek v divadle než na filmovém plátně. Navíc film se jmenuje Ma Rainey - matka blues, ale o Ma Rainey se ve filmu nedozvíme vůbec nic. Příběh je hlavně o příbězích z minulosti, které zanechali nějaké šrámy na členech kapely, hlavně na mladém trumpetistovi, která mý svojí vysněnou vizi, a když ta vize nejde podle plánu, podělá si celý život. Viola Davis byla fajn, ale zpívající scény mě doslova bili do očí, bylo vidět, že je to pouhý playback a že to není její hlas. Zrovna v tomto případě bych do takové role obsadila Queen Latifah, která umí zpívat a dala by to na jedničku. Film má ale záchranu a tím je Chadwick Boseman, jeho výkon je nejlepší z celého filmu a scény dokáže utáhnout sám.

Mank (2020)

Vizuálně dokonalé. Hudba naprosto úžasná. Je mi jasné, za co bude tenhle film sbírat ceny, ale příběh je slabší. Občana Kanea jsem viděla asi před třemi lety, bylo to pro mě nic moc, ale věděla jsem, že na tu dobu, to byl obrovský a nevídaný film. Ale o Mankovi jsem slyšela poprvé až v tomhle filmu. Na jednu stranu mi to vysvětlilo pár věci k Občanu Kaneovi, které jsem nevěděla, na druhou stranu je tam tak moc postav, že bylo těžké se vyznat, kdo je kdo a o kom se právě mluví. Velkou nevýhodou filmu je stopáž. Je to příliš dlouhé, ještě tak o půl hodinky zkrátit a bylo by to fajn, ale takhle jsem to pauzla, myslela jsem si, že už mi zbývá do konce filmu pár minut a zjistila jsem, že jsem teprve v polovině. Strašlivě se to táhlo, nic moc se tam neděje, ale jak říkám vizuálně, hudebně a herecky moc povedené. Škoda jen toho samotného příběhu.

Střípky ženy (2020)

První půl hodina mi dala pořádně zabrat. Ještě jsem nikdy neviděla tak vydařenou filmovou scénu porodu, která ukazuje všechno, co je na tom tak děsivé, bolestivé a zároveň krásné. Za tu první půl hodinu dávám jednu hvězdu navíc, jinak bych hodnotila třemi. Vanessa byla dokonalá. Musím ale říct, že mi často ve scénách připomínala Lady Gaga, mají docela podobné rysy. Shiu bych ani nepoznala, nevědět, že je to on a svou roli zvládl také na jedničku, mám moc ráda jeho styl hraní. Celkově je to herecky moc povedené. Místy je to občas zdlouhavější, ale naštěstí to vyvažují scény plné vypjatých emocí a vše je završené skvělou scénou u soudu.

The Prom (2020)

Miluju muzikály a miluju tvorbu Ryana Murphyho, takže mi bylo od začátku jasné, že se mi to bude líbit. Je to kýčovité? Ano. Je to příliš sladké? Ano. Film má svá negativa, ale strašně jsem se u něj bavila. Od začátku do konce jsem se pousmívala, odpočinula si, nemusela jsem na nic myslet a bylo to super odreagování od všech starostí. Je tam pár písní, které bych vyškrtla a tím film zkrátila, je to možná až moc dlouhý. Upřímně postava Nicole Kidman mi přišla úplně zbytečná, nemusela tam vůbec být. Jsem s výsledkem vcelku spokojená. Věřím, že si film nenajde příliš fanoušků, protože je jiný než ostatní kvalitnější muzikály. Ale jako oddechový film, který zlepší náladu funguje bezvadně.

Bitva u Midway (2019)

Typický průměrný válečný film. Když pominu strašlivý, ale opravdu strašlivý začátek v podobě bombardování Pearl Harboru, kde je viditelné zelené plátno v každé scéně, tak to nebylo zas až tak zlé. To zelené plátno a CGI mě sice strašilo po zbytek filmu, ale už to nebylo tak do očí bijící jako na začátku. Ed Skrein, který hraje hlavní roli mi byl strašně nesympatický a protivný. Ke konci se to trochu zlepšilo, když už nebyl tak namyšlený, ale i tak mi prostě nepřirostl k srdci. A bohužel to platí pro všechny postavy. Občas to bylo hodně zmatečné, protože jsem nevěděla, kdo je kdo. Darren Criss tam v jednu chvíli byl, pak dlouho ne, tak jsem si říkala, že je mrtvý a najednou se tam zase objevil jako by nic. Hodně často i přeskakovali a byl z toho zmatek.

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Docela mile mě to překvapilo. Nevěděla jsem co mám čekat ale výsledek se mi moc líbil. Zatím jsem neviděla film, který by vysvětlovat jak se z Drákuly stal Drákula a tahle verze se mi moc líbila. Luke Evans se do téhle role hodil, Dominic Cooper v roli záporáka byl trochu nezvyk, ale nakonec to ustál se ctí. Jasný, je tam pár momentů, kdy jsem si říkala, že to bylo možná trochu moc a filmaři se nechali unést, protože chtěli z budgetu vytáhnout co nejvíce. Navzdory tomu mě to ale stála bavilo a má to příjemných 92 min. Docela bych se i ráda dočkala pokračování, zajímalo by mě, co by vymysleli.