Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dobrodružný

Recenze (2 332)

plakát

(J)elita ze střídačky (2006)

Další podprůměrná komedie z produkce Adama Sandlera, která vás pobaví svými třemi skvěle napsanými vtipy, ale zbytek je jen trapná snaha o legraci. Občas mi to přišlo jako opravdová blbost plná trapných a nezábavných vtipů. Na druhou stranu bylo hezké vidět Roba Schneidera v trochu vážnější roli než jak ho známe.

(Ne)matky (2019)

Úžasné obsazení s průměrné komedii. Je to na oddych a pro zasmání, opravdu jsem se párkrát upřímně zasmála, za což dávám velké plus, ale jinak to není nic světoborného. Existuje spousta lepších a zábavnějších komedií, ale naštěstí se tohle nepočítá mezi ty úplně nejhorší.

(Ne)obyčejný kluk (2017)

Opravdu dlouho jsem přemýšlela kolik tomu mám dát hvězdiček, ale rozhodla jsem se pro plný počet. V tom filmu je všechno. Zasmějete se, popřemýšlíte o svém chování a hlavně, hlavně si několikrát pobrečíte. Hlavní postavy si ve filmu hned zamilujete, s každým z nich soucítíte. Kniha mě jaksi minula, ale po shlédnutí tak hezkého filmu si jí rozhodně precut a už se na knihu moc těším. Julia a Owen skvělý manželský par,docela mě překvapilo, jak k sobě hezky jdou. Rozhodně je to film, který ve mě něco zanechal a vždy se na něj ráda podívám.

(Ne)zadaní (2013)

Vtipy mi připadali trapné, trojka namachrovaných kluků nesympatická a celkově jsem se u filmu nudila. Nemám co dodat.

101 dalmatinů (1996)

Dřív bych tomu dala klidně čtyři hvězdičky, protože mě to vážně bavilo. Ale když jsem se na film včera podívala (a to jsem na to opravdu měla náladu), tak jsem si říkala, jak plochý ten příběh vlastně je. Pamatuji si, že když jsem byla menší, jak mě fascinovala zlost, kterou Cruella v podání Glenn Close oplývala, ale hodně tomu dopomohl dabing od Valerie Zawadské - jiný hlas si ke Cruelle ani nedokážu představit. Glenn je dokonalá, bez ní by to nebylo ono, bohužel příběh samotný je příliš jednoduchý a hloupoučký, pro děti ale postačí.

101 dalmatinů (1961)

Klasická pohádka ale hraná se mi možná líbila o trošičku víc, každopádně tahle disneyovka své kouzlo má.

plakát

101 dalmatinů II: Flíčkova londýnská dobrodružství (2003)

Příběhově je to stejné jako jednička, možná že dvojka je více akčnější. Je zde stále známá záporná postava Cruela, která se nesnaží o nic jiného než o to, že chceš zabít štěňata a použít jejich kůži na všechno, co je jí milé. Naštěstí je tu jeden ze 101 dalmatinů - Flíček, který se se svým idolem Bleskem o všechno postará.

102 dalmatinů (2000)

V dětství, dřív než jsem viděla 101 dalmatinů jsem viděla tohle pokračování. A možná proto k tomu mám blíže než k jedničce. Díky tomuto filmu zbožňuji papoušky, upřímně Pajda je nejlepší postavou v tomhle filmu a dabing Jiřího Korna je dokonalý. Samozřejmě mě těší i super obsazení, že se vrátila Glenn Close, nově tam byl Gerard, Ioan a Alice za mě super a na jedničku. Příběhově je to sice slabší, ale i tak mě to bavilo.

12 let v řetězech (2013)

První polovina filmu se dost táhne a moc mě nezaujala, ale druhá polovina je skvělá. Je tam daleko víc emocí, skvělých scén, na které jen tak nezapomenu a navíc skvělý a dojemný konec. Ve filmu je spousta scén, které by se dali zkrátit nebo by tam nemuseli být vůbec. Ale čekala jsem od toho daleko víc.

plakát

12 podmínek k dědictví (2006)

Splnilo to mé očekávání na výbornou. Film má skvělý námět, podle mě by si každý měl takhle odzkoušet a uvědomit si, co je v životě opravdu důležité. Film krásně plyne, několikrát jsme si pobrečela. Není úplně bezchybný, místy se to táhne, místy je to nuda, ale převažuje to pozitivní.