(2017) odpad!

KVIFF 2018 - Na snímek jsem šla s očekáváním, že uvidím nějaké dokonalé, kouzelné spojení filmových scén z vesmíru. No, rozhodně to není dokonalé, ani kouzelné, nazvala bych to slovem zbytečné. 99 minut nesmyslných sestříhaných scén, které trvaly od 2 do 10 vteřin. Chvilku bylo ticho, pak něco bouchlo, najednou byla hudba, někdo mluvil a zase to samé dokola.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Snímek byl zajímavý. Čekala jsem, že to bude horší...uff naštěstí ne. Docela mě to překvapilo. Benjamin Walker je skvělý herec a teď nám ukázal, že se do akčních hororů hodí, ale doufám, že se nám ukáže i v nějaké dramatu. Co se filmu týká: Akce tam rozhodně nechyběla, horor (zřejmě mysleli ty upíry) - neměla bych se při hororu bát? A pak mě trochu vadilo, že to byla až moc nesmyslné a smyšlené. Na mě to bylo až moc. Ale efekty byly super. Hlavně se mi moc líbila ta scéna s vlakem.

Absolventka (2009)

Takový ten hezký oddechový film, u kterého se zasmějete a vidíte i něco ze svého života. Na odpoledne ke kávě nebo večer k odpočinku je to skvělý volba. A navíc Alexis dělá film příjemným a hezkým prožitkem. Tu herečku mám vážně hodně ráda.

Absurdistán (2006)

Čekala jsem, že se zasměju víc ale některé vtípky byly vážně víc než trapné. Námět je v celku zajímavý ale nepravděpodobný (alespoň podle mě). Jednou za rok by se na to koukat dalo.

A co když je to pravda? (2005)

Film patří mezi ty hezké oddechové filmy, které neurazí, ani moc nenadchnou. Dvojice Reese a Mark jdou k sobě perfektně. U filmu jsem se zasmála, poplakala a i když to není zrovna ten nejperfektnější film, tak je to film, na který se ráda podívám znovu.

Across the Wide Missouri (1951)

Film naprosto nudný a o ničem. Příběh vůbec negraduje a celá zápletka a akce se semele na konci filmu, kde je to přiznávám trochu i dojemné, ale před koncem je to šílená nuda a spousta zbytečností.

Adaptace (2002)

Scénář je dokonalý a zpracování filmu docela ujde. Nicolas Cage velice překvapil, stejně tak jako všichni ostatní herci, ale dle mého názoru ani jeden výkon nebyl na 100% oscarový. Nominace na Oscara mají všichni ale zcela zaslouženě. Meryl Streep mě velice překvapila v některých nečekaných momentech a role Chrise Coopera mi byla velice nepříjemná. Každopádně scénář je skvělý a zpracování filmu se mi líbilo.

Ad Astra (2019)

Bohužel nemůžu dát lepší hodnocení. Mám z filmu pocit, že se režisér nedokázal rozhodnout o tom, zda to bude psychologický nebo vyložené sci-fi thriller. Jako obojí to pro mě prostě nefungovalo. Brad Pitt byl dobrý, ale jeho postava mi nijak nepřirostla k srdci, bylo mi úplně šumák, co se s ním ve filmu stane. Ostatní vedlejší postavy včetně Liv Tyler nebo Tommy Lee Jonese nedostaly ve filmu tolik prostoru, abychom je pochopili a soucítili s nimi. Celkově jsem se těšila na setkání otce a syna, čekala jsem něco epického/velkého/překvapujícího a ono nic. Jedno velké nic. Za mě opravdu zbytečný film, který nemá moc co nabídnout, snad jen kromě originálního cestování vesmírem a skvělými vizuálními efekty. Jinak je to prázdné a bezmyšlenkovité.

Addamsova rodina (2019)

Očekávala jsem od toho asi až příliš, takže jsem nakonec zklamaná. Na první polovinu jsem se dívala s přáteli, ale nakonec jsme to vypli, protože nás to nudilo a jelikož já dokoukávám každý film, i kdyby byl sebevíc horší, tak jsem to dokoukala sama. Druhá půlka už je o chlup lepší, ale i tak to nezachrání celkový dojem. Hlasový výkon je dokonalý, Charlize Theron jsem vůbec nepoznala, myslela jsem si, že Morticii mluví Mary z Downton Abbey. Ale příběhově je to hodně slabé a hodně, hodně nudné.