Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dobrodružný

Recenze (2 332)

plakát

Máma - Série 8 (2020) (série)

Nemůžu si pomoc, bez Christy mi ten seriál přišel daleko lepší. Allison je prostě tahač a dokázala zvládnout utáhnout celou sérii společně se svými hereckými kolegyněmi a bavilo mě to o dost více, než když tam byla postava Christy. Mrzí mě, že Mom nedostala ještě alespoň jednu sérii, podle mě by si to zasloužila. Vždy to pro mě bude seriál, u kterého se vždy zasměju. Pokaždé mě dokázal pobavit.

Hanebný pancharti (2009)

Tohle mě bavilo od začátku do konce. Christoph Waltz je neskutečný! Ještě, že si ho Tarantino do té role vybral, protože s jiným hercem by to prostě nebylo ono. Scéna, kdy vyslýchá mlékaře a jak se mu z ničeho nic změní mimika v obličeji z hodného na zlého je herecký orgasmus. Prostě fakt klobouk dolů. Herecky je to zvládnuté bez chybičky. Tarantino si prostě vymyslel svůj alternativní příběh konce druhé světové války a zatraceně se mu to povedlo. Diváka to baví, je to napínavé, absurdní a prostě dokonalé. Jeden z jeho nejlepších filmů, bez debat!

plakát

Bratrstvo neohrožených (2001) (TV seriál)

Trochu jsem měla problém vyznat se v postavách, kdo je kdo, protože jich tam je opravdu požehnaně. Navíc je to válečný seriál, takže většina z nich tam hned skončila a přišli postavy nové. Takže co se jmen a postavy týká to můj mozek nějak nestíhal pobírat. Seriál je úžasně natočený, je to jeden z nejlepších válečných děl, jaké jsem viděla. Těžko se tomu bude vyrovnávat i nějaký válečný celovečerní film. Hodně tomu dodávala na atmosféru i úvodní slova reálných postav, kteří si to zažili. Nejsilnější a "nejhorší" díl pro mě byl devátý, kdy bratrstvo osvobozuje koncentrační tábor. Jenom, když si na to vzpomenu tam mám husí kůži. Nic autentičtějšího a tak reálně natočeného jsem na filmovém plátně ještě neviděla a že mám druhou světovou válku hodně na koukanou, na tyhle záběry zatím nic nemá.

plakát

Mám vás ráda, ať se stane cokoli (2020)

Krásně zpracovaný smutný příběh. Při scéně ve škole jsem měla husí kůži a slzy na krajíčku. Očekávala jsem jinou smrt, ne takovou, takže mě to překvapilo. Animace je nevšední, jednoduchá a nádherná a i bez dialogu dokáže vyjádřit veškeré pocity postav.

Hamilton (2020)

Naprosto D-O-K-O-N-A-L-Ý. Strašně moc jsem se bála, že se mi to nebude líbit nebo mě to nebude bavit, ale pravý opak. Rap není můj styl, nemám ho ráda a celkově v mém playlistu narazíte asi jen na 5 písní, které obsahují rap, jinak se mu vyhýbám. Tohle se ale Mirandovi povedlo. Dokázal spojit historii s moderním hudebním žánrem a vytvořit něco originálního, dokonalého, co pobaví dospívající i dospělé a zároveň to diváka i něco přiučí a seznámí ho to s historií. Jonathan Groff v roli krále je nejlepší, naprosto bez konkurence si tu roli přivlastnil. Pokud vyloženě nejste fanoušci rapu, tak si zde moc oblíbených písní nenajdete, ale pokud milujete muzikály jako já, tak to pro vás bude neskutečný zážitek. Nemusí vás odradit ani stopáž, muzikál má krásné tempo a hezky utíká.

Chicagský tribunál (2020)

Od filmu jsem nečekala naprosto nic a možná proto jsem po shlédnutí byla tak nadšená. Chicagský tribunál mi dal všechno, co od dokonalého filmu chci. Zasmála jsem se, pobrečela jsem si, byla jsem při soudních scénách zatraceně frustrovaná a chtěla jsem tomu soudci dát přes hubu za to jak se choval. Obohatilo mě to o historii Ameriky, o které jsem neměla žádné tušení a to vše bylo doplněné skvělými hereckými výkony. Sachu Baron Cohena já moc nemusím, není mi sympatický jako člověk, ale v tomhle filmu klobouk dolů. Opravdu se překonal, ale není sám. Všechny herecké výkony byly skvělé. Nemusím soudní a politická dramata, ale tohle je za mě jedno z nejlepších jaké jsem za poslední léta viděla. Opravdu jsem jako filmový divák uspokojená po každé stránce.

plakát

Kravaťáci - Série 2 (2012) (série)

Stále si to drží ten standart první řady za což dávám palec nahoru. Co mě trochu mrzí je to, že se tam pořád řeší to samé a hlavní představitelé dělají úplně totálně hloupé, naivní a s prominutím debilní rozhodnutí, které by snad normálně inteligentní člověk neudělal. Když ale nad tím přivřu oči, protože je to přeci jen seriál, tak si to pořád zaslouží plný počet.

plakát

Kravaťáci - Série 1 (2011) (série)

Překvapilo mě, jak moc mě seriál baví. Bála jsem se, že tím, že se to odehrává v právnickém prostředí, tak mě to bude spíše nudit, ale naopak, Je to skvěle napsané a natočené, krásně to utíká, oba hlavní herci jsou sympaťáci a první série si mě získala. Trošku se bojím, aby se z toho nestala nějaká nesmyslná telenovela (hlavně mezi Mikem a Rachel), ale uvidíme.

plakát

Koruna - Série 4 (2020) (série)

Dokonalý! Seriál si ode mě zase vysloužil plný počet hvězdiček za čtvrtou sérii, která je skvělá. Emma Corrin v roli Diany je skvělou volbou, nedokážu si představit nikoho lepšího. Do série dali spoustu důležitých věcí, jsem ráda, že se to neopíralo jen o nešťastné manželství Charlese a Diany. Dva díly mě i překvapili tím, že jsem nevěděla, že se něco takového stalo, takže za to palec nahoru. K dalšímu obsazení pro nadcházející série jsem lehce skeptická, ale uvidíme.

plakát

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Diváci Harry Pottera už odrostli a s ním i atmosféra posledního filmu, která je temná, akčnější a děsivější. Z filmového konce jsem ráda, opravdu je to nabité akcí od začátku do konce, sem tam nějaký vtípek a spousta smutných smrtí, které mě dokázali rozplakat. Navíc je tu rozuzlení se Severusem, který se ukáže jako dobrák a to mě vzalo za srdce, protože byl moje nejoblíbenější postava z celé série. Už když jsem tehdy četla knížku, tak jsem byla z rozuzlení nadšená. JK je opravdu neuvěřitelná a smekám před jejím spisovatelským talentem, stejně jako smekám před filmovým štábem, že nám připravili tak dokonale natočenou sérii, která je knihám docela i věrná.