Voxel

Voxel

akční maniak a fotbalový fanda

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4
    • 6.1.2013  22:37

Nejdřív mi moc nevonělo, že je tenhle megafilm až moc odlišný od Pána prstenů (jen 3 výrazné postavy, mnohem pomalejší tempo vyprávění, příběh je víc komorní atd.). Jenže jaká kniha, takový film. Horší je to s rozdělením na 3 části – chyběla mi nějaká wao scéna (jako v PP1 průchod Morií, v PP2 bitva u HŽ a v PP3 hned několik událostí). Já jsem ale až nekritický fanda Středozemě takže stejně jsem byl nadmíru spokojen. Příště už to ale nebude mít rejža tak snadné, příště chci víc! Ve dvojce kromě haldy jiných věcí očekávám dech beroucí scény s drakem a také svižnější tempo vyprávění, tak jsem zvědav.

• 13.9.2012  18:53

Naprosto super! Škoda, že takhle nevypadala už jednička. Jednoduchý, ale dostačující děj, spousta humoru, hlášek a kupa zběsilé akce, která je opravdu dobře natočená. No a Arnie s Chuckem jako zlatý hřeb filmu. Viděl jsem to v kině a málem radostí nadskakoval na sedadle, modlím se za trojku.

• 14.6.2012  12:15

Tohle je jeden z nejoblíbenějších filmů mého dětství. Frajer Burt Reynolds dává na prdel policajtům z amerických vidlákovů, aby odlákal pozornost od kamaráda pašujícího plnej truck chlastu. Spousta automobilových honiček, svižný děj, celý film se odehrává na silnicích a je to i dost vtipné (především postava cholerického šerifa je dokonalá). Nedávno jsem to viděl na tv prima a úplně mě pohoršil nový dabing - zmizely vulgarismy a většina hlášek přestala být vtipná - děs hrůza.

• 12.6.2012  21:41

Co se týká humoru asi nejvtipnější díl z celé série. Jinak malinko slabší než první dva filmy, ale opravdu jen o kousek. Rene Russo ústřední dvojici skvěle doplňuje a postava Lea Getze naštěstí také zůstala a podílí se na některých úplně nezapomenutelných scénách (hlavně prodej domu).

• 12.6.2012  21:34

Zas tak často se nepovede aby pokračování bylo minimálně stejně dobré jako originál (u mě dokonce lepší). V tomto filmu najdu všechno děj má hlavu i patu, dokonale vybraní herci, humor, hlášky, super hudba a vrchovatá porce akčních scén. Jeden z mých absolutně nejoblíbenějších filmů, viděno snad patnáckrát.

• 12.6.2012  21:25

Kvalitní pokračování. Připadal jsem si (hlavně na začátku a na konci) jako bych sledoval mírně vytuněnou jedničku.

• 11.6.2012  12:14

Krásný fantasy příběh se sympatickým drakem a hrdinným rytířem. Pohádková atmosféra, humor, inteligentní děj, drak je jako živý a padouch je opravdu odporný.

• 11.6.2012  11:40
    Planeta dinosaurů (TV seriál) (1993)

Dnes už zapomenutý dokument s na svou dobu kvalitními dinosaury. Nemůže se srovnávat s dokumenty BBC, ale v dětství se mi to líbilo dost.

• 11.6.2012  10:49

Jako u knih tak i u filmů mám první díl nejradši (i když i další dva jsou neskutečné). Úžasný děj, dobrý výběr herců (hlavně Gandalf, Saruman a Elrond), nádherná novozélandská krajina, dobrodružná atmosféra, povedené triky, velkolepá výprava. A i když se mi kniha líbí o dost víc, Jacksonovi tleskám, že vůbec přesvědčil studio k realizaci tak nákladného a zpočátku asi i riskantního projektu, navíc způsobem, jaký by šel jen těžko překonat. Tohle je film, který naučil mnohé diváky chodit do kina.

• 11.6.2012  10:24
    Shrek 2 (2004)

Osobně se mi dvojka líbila ještě mnohem víc než jednička - jeden z nejlepších animáků. Oproti jedničce víc vtipu, lepší animace, víc postav (kocour v botách je geniální) a Shrek mi přišel nějak sympatičtější. Filmové maniaky potěší odkazy na všechny možné klasické filmy (např. vetřelec nebo pán prstenů).

• 6.6.2012  10:48

Pořád špičková parodie. U mě jsou první dva díly sice malinko výše, ale stále vysoká kvalita! Je dobře, že série skončila a vyhnula se špatným pokračováním.

• 6.6.2012  10:43

Pravděpodobně nejlepší parodie, Frank Drabin neskutečně válí. Mraky hlášek, vtipných momentů a různých gagů. V téhle šílené komedii podle mě nejsou špatné scény jen skvělé nebo geniální. Škoda, že dnešní parodie jsou v naprosté většině případů trapné a nevtipné.

• 5.6.2012  11:39
    Tango a Cash (1989)

Super akční komedie pro kterou mám velkou slabost. Dva sřílející, mlátící a hláškující hlavní hrdinové musí spojit své síly (přestože se navzájem nemají rádi), aby potrestali zlého padoucha, který na ně ušil boudu a dostal je do lochu. Děj rychle odsýpá, občas nějaká akční scéna (dobře natočená), spousta hlášek a výborné finále. Jo a má to fajn hudbu od tvůrce legendární melodie "Axel F". K mé spokojenosti to naprosto stačí.

• 5.6.2012  10:48

Úžasný, i když v některých chvílích trošku rozvláčný dokument o mém milovaném klubu. Každému musí být jasné, že pokud má United rád bude nadšen, v opačném případě asi těžko.

• 5.6.2012  10:43
    Simpsonovi (TV seriál) (1989)

Naprosto neuvěřitelně kvalitní seriál. Tolik sezón a stále si drží úroveň, kterou by mohly ostatní seriály opravdu závidět. Když sleduji film, kde je každá scéna vtipná a hlášky se jen sypou, říkám si - jak to sakra dělají? No a v tomto seriálu si tohle říkám v každé druhé epizodě. Navíc tvůrci se nebojí dělat si bžundu i z docela vážných věcí (pro Američany). Jinak, nejlepší je Homer!

• 4.6.2012  12:35

Humoru a skvělých hlášek, z nichž některé z nich zlidověly, je zde požehnaně. O popularitě "Slunce, seno série" svědčí i neustálé omílání v televizi - kdyby to nebylo vtipné nikdo by to přece nesledoval (pořád dokola). Docela mě udivuje, že mnozí uživatelé jsou u vytržení z homolkových, ale na Slunce, seno se jim prý nelíbí buranský humor. Záhady, záhady...

• 4.6.2012  11:10

Gigantická nálož efektů, triků, bitev s emzáky. Velkolepá výprava, sympatičtí hrdinové, solidní příběh. Na tuhle sci-fi nedám dopustit, protože při jejím sledování si připadám jak v zábavním parku plném atrakcí a klidně překousnu některé extrémní dějové nesmysly.

• 1.6.2012  23:16

Docela mě překvapuje znatelně nižší hodnocení oproti 1ničce. Pro mě jsou první 3 díly zhruba na stejné úrovni - i když chápu, že originál je jenom jeden.

• 1.6.2012  23:13

Minimálně první 3 díly série byly opravdu vtipné - aspoň já se bavil :-).

• 11.1.2013  21:46
    Police Story (1985)

O police story jsem neměl dlouhá léta tušení, že vůbec existuje, a to jsem nějaké Chanovo filmy znal a líbily se mi. Neřekl bych, že by to u nás nějak mockrát dávali, přitom se jedná o opravdu fantastickou akčně/komediální oddechovou záležitost (a mnohé horší akčňáky melou furt dokola). Rozumný děj, spousta humoru a bojové scény s neuvěřitelnou choreografií, které si nadšenec do těchto filmů prostě musí zamilovat + neokoukané prostředí Hongkongu 80. let přidávající na atmosféře.

• 6.1.2013  22:42
    Junior (1994)

Asi jsem blázen, ale co může být lepšího, než Arnold v 5. měsíci stěžující se, že má ranní nevolnosti a citlivé bradavky. Prostě je to tak nesmyslná a ujetá komedie až je skoro geniální. Sobotní pozdní večer, lahvinka píva a pohoda :-), moc jsem se pobavil.

• 14.6.2012  12:34
    Blade Runner (1982)

Jeden z mála filmů s trošku utahanějším dějem (spíš bych měl říct pozvolněji vyprávěným, přesto napínavým), který mě opravdu baví. Skvělá atmosféra, hudba, herecký výhon Forda a především úžasně ztvárněná temná budoucnost.

• 14.6.2012  11:21
    Ivanhoe (TV film) (1986)

Když jsem byl malý tak se mi tahle kreslená verze Ivanhoa líbila a ani ve snu by mě nenapadlo, že to natočili zrovna Australané. Kvalitní animace, chytlavý děj, nějaké ty boje a pěkná hudba. Naposledy jsem to viděl už strašně dávno a nevzpomínám si, že by to u nás dávali víc než jednou.

• 12.6.2012  21:53
    Kriminál (1989)

Hlavní záporák tohoto filmu je jeden z nejodpornějších co jsem kdy viděl, Donald Sutherland podal fakt mimořádný výkon. Tohle dílo boduje hlavně atmosférou, napětím a kvalitními hereckými výkony.

• 12.6.2012  21:48
    Cobra (1986)

Stallonova odpověď na Arnoldovo komando je kvalitní s lepší atmosférou, horším dějem, menším počtem akčních scén a srovnatelně nereálným finále. Stačí vypnout mozek a bavit se.

• 12.6.2012  21:30

V podstatě zapomenutá komedie, přitom poměrně dost kvalitní. Viděl jsem to jako malý pivo, ale pamatuji si dobře, že se mi to dost líbilo. Vidět to dnes tak nevím...

• 12.6.2012  21:11

Především hutná, mrazivá atmosféra beznaděje je hlavní devízou tohoto filmu. Děj solidně napínavý, taky se mi velice líbila kamera (té si většinou všimnu spíše když je nepovedená) a i všichni herci dobří. Navíc solidní výprava a pocit - co kdyby se to stalo?

• 12.6.2012  21:04
    Cesta draka (1972)

Ze všech bojových filmů možná největší klasika. Kdo ví? Děj není nijak strhující, vše je vynahrazeno super kung-fu scénami a závěrečný duel s extrémně chlupatým Chuckem Norrisem mě úplně zboural.

• 11.6.2012  11:52
    Osvobození (1969)

Všechny části natočeny úžasně. Filmy kombinují jakoby historické černobílé záběry s reálnými postavami (např. Hitler, Stalin, Mussolini, plukovník Stauffenberg nebo Churchill) s velkolepými bitvami (bitva u Kurska nebo dobývání Berlína) a občas se objeví i skutečné archivní záběry. Prostě velkolepá podívaná oslavující hrdinství ruských vojáků.

• 11.6.2012  11:27
    Ben Hur (1959)

Škoda přemrštěné stopáže i když chápu, že mnoha lidem to vyhovuje kvůli ponoření se do děje. Nadchla mě lodní bitva a neskutečně natočená (v poměru k době) scéna závodu vozů. Výprava monumentální, historicky působí docela věrně a Heston byl výborný herec. Vzhledem k době vzniku se nedivím, že film byl oceněn 11 plešouny.

<< předchozí 1 2 3 4