Voxel

Voxel

akční maniak a fotbalový fanda

1 bod

• 11.6.2012  11:19
    Kmotr (1972)

Úžasný herecký výkon Marlona Branda to je fakt, děj je ale dost utahaný a často jsem se prostě nudil. Film by se mi líbil jen pokud by byl tak o hodinu kratší.

• 11.6.2012  11:08
    Skála (1996)

Connery na stará kolena docela válí :-), ale znám i výrazně lepší akční filmy. Hlavně výběr herců se povedl a některé akční scény jsou opravdu úchvatné. Atmosféra a napětí naopak nic moc. Celkově ale výborná zábava.

• 11.6.2012  10:57

Povedený katastrofák u něhož nechybí napínavý děj, dobré efekty i sympatické postavy. Řekl bych ale, že většině lidí uvízne v hlavě jen ten závěr - armageddon je celkově znatelně lepší (lepší děj, více akce, větší rozpočet, sympatičtější postavy, lepší herci).

• 11.6.2012  10:49

Jako u knih tak i u filmů mám první díl nejradši (i když i další dva jsou neskutečné). Úžasný děj, dobrý výběr herců (hlavně Gandalf, Saruman a Elrond), nádherná novozélandská krajina, dobrodružná atmosféra, povedené triky, velkolepá výprava. A i když se mi kniha líbí o dost víc, Jacksonovi tleskám, že vůbec přesvědčil studio k realizaci tak nákladného a zpočátku asi i riskantního projektu, navíc způsobem, jaký by šel jen těžko překonat. Tohle je film, který naučil mnohé diváky chodit do kina.

• 11.6.2012  10:36

Opravdu jeden z nejpodivnějších filmů, co jsem kdy viděl. Velmi tíživá atmosféra, jedna legendární brutální scéna a příběh vzdáleně podobný kill billovi. Navíc pár porno scén a němá hlavní hrdinka vraždící s kamennou tváří. Fakt síla, nedivím se, že svého času byl tento film v mnoha zemích zakázán. Pro mě se ale jedná jen o depresi vyvolávající syrovou podívanou, navíc hlavní hrdinka vraždí občas i ty, co si to nezaslouží takže jsem jí vlastně ani nefandil i přesto čím si prošla.

• 11.6.2012  10:24
    Shrek 2 (2004)

Osobně se mi dvojka líbila ještě mnohem víc než jednička - jeden z nejlepších animáků. Oproti jedničce víc vtipu, lepší animace, víc postav (kocour v botách je geniální) a Shrek mi přišel nějak sympatičtější. Filmové maniaky potěší odkazy na všechny možné klasické filmy (např. vetřelec nebo pán prstenů).

• 11.6.2012  10:17

Konfrontovat hrdiny doby ledové s dinosaury byl prostě geniální nápad. Napínavý děj, spousta vtipných situací, hlášek, gagů nebo odkazů na všechno možné a povedené akční scény. Viděl jsem v kině ve 3D a bylo to super (i ostatní diváci se podle reakcí bavili téměř královsky).

• 11.6.2012  10:08

Největším problémem je necharismatický a nevýrazný představitel hlavního hrdiny (kdyby aspoň Paul Walker zůstal). A i když je Japonsko země tunerů, mě změna prostředí nějak nesedla. Scény s auty už mi navíc přišli až moc přitažené za vlasy (schválně se koukněte na film o filmu - jednu cool scénu s milimetrovým minutím betonové zdi zvládli kaskadéři často až na několikátý pokus, zato hlavní hrdinové je metají jakoby nic. Na druhou stranu pořád je to rychle a zběsile i když suverénně nejslabší díl série.

• 11.6.2012  10:00

Nejdřív mi hrozně vadilo, že chybí Diesel, ale nakonec se hláškující černoch ukázal jako solidní náhrada. Jinak svižný děj, adrenalinové automobilové scény a nadupaný soundtrack (a to se mi normálně líbí úplně jiná muzika, jenže k tomuhle filmu vybrané songy fakt sedí jak prdel na hrnec). Takže spokojenost velká.

• 6.6.2012  13:58

Tři hvězdy hlavně za slušný výběr herců, velkolepou výpravu, obří bitvu s Peršany a především nádherně udělané starověké město Babylon. To se povedlo opravdu neskutečně a člověk má pocit, jako by tam byl spolu s hrdiny. Nelíbil se mi utahaný, rozvláčný děj, psychedelické scény a poslední třetina filmu. Z mého pohledu těžce nevyužitý potenciál.

• 6.6.2012  13:49

Film vznikl asi moc brzo po tragédii, protože ze samotného útoku není vidět skoro nic. Většinu filmu jen sledujeme dva zavalené policisty v troskách jedné z věží. Čekal jsem mnohem víc.

• 6.6.2012  11:12

Přeci jen lepší než seriál. Na rozdíl od něj aspoň o něco lepší děj a také nějaká výprava a triky, tudíž akční scény nejsou tak trapné jako v seriálu. I tak to není žádná sláva.

• 6.6.2012  11:07
    Strážci vesmíru (TV seriál) (1993)

Já fakt nevím, co se mi na tom mohlo jako malému líbit (i když nějak výrazně mě to zase nebralo nikdy). Každá epizoda byla totiž navlas stejná jako ta předchozí. Nové díly vyráběli tvůrci nejspíš podle šablony: na začátku pohoda študáci spolu diskutují o ničem, po chvíli se zlá čarodějnice rozhodne, že je vyřídí a pošle na ně skupinu zhruba 15 komparzistů v neskutečně směšných kostýmech, následuje trapná akční scéna kdy se studenti přemění do barevných kostýmů strážců a bitkaří s komparzisty ve směšných kostýmech dokud je neumlátí. Pak se čarodějnice opravdu rozzuří a pošle na strážce velice směšné monstrum, které se vždycky po chvíli zvětší a chodí mezi městskou zástavbou (zde reprezentovaná papundeklovými krabicemi) a následuje finální souboj se strážci, kteří si na pomoc zavolají obří barevné roboty (další nepovedená akční scéna se spoustou rádoby výbuchů co připomínají kombinaci petard a prskavek). Po chvilce je monstrum poraženo a naštvaná padouchyně slibuje, že příště už ty hrozné strážce vyřídí. Toť vše.

• 6.6.2012  10:57
    Vládci kouzel (TV seriál) (1995)

Některé díly mě bavily celkem dost, jiné vůbec. Celkově v dětství můj relativně oblíbenější seriál, dnes už bych to nerozdýchal.

• 6.6.2012  10:48

Pořád špičková parodie. U mě jsou první dva díly sice malinko výše, ale stále vysoká kvalita! Je dobře, že série skončila a vyhnula se špatným pokračováním.

• 6.6.2012  10:43

Pravděpodobně nejlepší parodie, Frank Drabin neskutečně válí. Mraky hlášek, vtipných momentů a různých gagů. V téhle šílené komedii podle mě nejsou špatné scény jen skvělé nebo geniální. Škoda, že dnešní parodie jsou v naprosté většině případů trapné a nevtipné.

• 6.6.2012  10:26

Nevím proč, ale já se u téhle stupidity celkem pobavil. Otřesný výkon George Clooneyho i Chrise O´Donnella, přihlouplý děj, extrémně kýčovité, chvílemi trochu nuda a postavy mají bradavky na kostýmech (WTF??!?). Na druhou stranu opravdu velkolepá výprava, skvělé triky (hlavně Freezův zmrazovač) a solidní porce akce. Já myslím, že jednou se to vidět dá (navíc Arnold v záporné roli!).

• 6.6.2012  10:17

Kýčovitější a méně atmosferické než první dva díly, ale konečně sympatický představitel batmana (i když Val Kilmer se na něj taky úplně 100% nehodí a nepodává ani nějak oslnivý výkon). Celkově více akční, lepší výprava i promakanější triky oproti předchozím dílům. Dva záporáci jsou také docela slušní a byl jsem rád, že přibyla postava Robina.

• 6.6.2012  10:12
    Batman (1989)

Pro mě opravdu velmi těžké ohodnotit. Keaton mi totiž jako batman vůbec nesedl (navíc se ani nepodobá komiksové předloze), ani malinko. Takže film dobrý, představitel netopýřího muže děsný (nikomu to necpu - můj názor).

• 5.6.2012  11:44

Vzhledem k roku vzniku až nečekaně kvalitně udělaný New York přeměněný na velké vězení a osídlený nejrůznějšími gaunery. Sympatický antihrdina (koukněte se na youtube na vynechané scény), napínavý děj a velmi dobrá atmosféra a temná melodická hudba. Škoda, že Útěk z L.A. je naprostá sračka, když si uvědomím, že to točil stejný režisér je to pro mě nepochopitelné.

• 5.6.2012  11:39
    Tango a Cash (1989)

Super akční komedie pro kterou mám velkou slabost. Dva sřílející, mlátící a hláškující hlavní hrdinové musí spojit své síly (přestože se navzájem nemají rádi), aby potrestali zlého padoucha, který na ně ušil boudu a dostal je do lochu. Děj rychle odsýpá, občas nějaká akční scéna (dobře natočená), spousta hlášek a výborné finále. Jo a má to fajn hudbu od tvůrce legendární melodie "Axel F". K mé spokojenosti to naprosto stačí.

• 5.6.2012  11:34

Když jsem to viděl poprvé byl jsem z názvu natěšený na velkolepou podívanou zhruba ve stylu Star wars a ono velký prd. Minimum akce a ani děj mě nějak nezboural. Výprava ujde, ale nenadchne a nakonec mě nejvíc dostal Ra a jeho skládací hlava. Určitě to mohlo být mnohem lepší, námět byl dobrý.

• 5.6.2012  11:30
    Kapitán Ron (1992)

Kurt Russel tohle dílo táhne neuvěřitelně nahoru. Nízké hodnocení je pro mě docela záhada... Vždyť je to pohodová letní komedie s množstvím gagů, dobrodružnou atmosférou a cool hlavním hrdinou. Nenadchne ale pobaví, i takových filmů je třeba!

• 5.6.2012  11:26

Celou dobu jsem si říkal o kolik by bylo lepší, kdyby místo Russela byl v tom letadle Seagal. Ale to už by pak byl úplně jiný film. I tak se mi to docela líbilo - atmosféra, napětí, filmů odehrávajících se na palubě letadla moc není.

• 5.6.2012  11:22

Svého času měl tento film docela vysoký rozpočet a já jsem při jeho sledování usilovně přemýšlel za co ho ti tvůrci vlastně utratili. Děj nuda, akčních scén zoufale málo a ty co jsou nestojí za řeč, výprava taky nějak neoslňuje. Prostě velká slabota.

• 5.6.2012  11:18

Američtí amatéři vyřídí ruskou sbornou s Tichonovem na střídačce. Když to srovnám se starší verzí z počátku 80. let, tak tato se mi líbila mnohem víc. Natočeno opravdu strhujícím, atmosferickým a pohlcujícím způsobem, jeden z nej. sportovních filmů.

• 5.6.2012  11:15
    Odpadlík (TV seriál) (1992)

Nejvíc se mi líbilo úvodní intro. Viděl jsem asi tak 20 dílů (1. a 2. série) a některé nebyly špatné, jiné opravdu nudné.

• 5.6.2012  11:11
    Boeing 747 (2003)

Nápad dobrý, realizace slabá. Děj utahaný, akčních scén minimum a herecké výkony ty zde ani nehledejte. Škoda, ale třeba ten Lorenzo někdy natočí i dobrý film. Moc tomu ale nevěřím :-).

• 5.6.2012  11:08
    Zmije (TV seriál) (1994)

Součást mého dětství. Na svou dobu (a seriálové poměry) dobré akční scény i občasné vizuální efekty. O tom autu jsem vždycky snil.

• 5.6.2012  11:05
    Esmeralda (TV seriál) (1997)

Děs, hrůza a tak dále. Opět donekonečna natahovaná banální zápletka s (jak jinak) šťastným koncem. Babička se dívala tak proto to vím. Dlouho jsem přemýšlel nad tím, co se proboha může na těchto telenovelách těm jihoameričanům líbit a dospěl jsem k "převratnému objevu". Podle mě je to prostě chudobou, ti lidé v těchto chudých zemích se s ní potýkají stejně jako s kriminalitou a jinými "radostmi". No a pak přijdou večer domů, naladí si telenovelu - dojemný příběh se šťastným koncem ze světa bohatých a jsou spokojeni. U nás tomu asi nemůžeme rozumět.