Parfém: Příběh vraha (2006)

Čo sa týka spracovania filmu a podania divákom tak je to perfektné, ale Parfum má aj svoje nedostatky, ktoré uberajú na kvalite. Napríklad pri takejto zmiešanine žánrov by som čakal možno menej nezáživnosti pod jednou scénou. Určite mňžem odporučiť, ale prelomový zážitok negarantujem. Dávam 8/10 bodov.

Nevědomí (2013)

Slušná scifárna s Tomom Cruisom. Mne na filme však prekážala predstavivosť režiséra, ktorý čudne prepracoval napríklad letectvo. Taktiež je na filme slabý moment prekvapenia, kedže film sa držal po celý čas v istej úrovni. Aj tak bol fim dejovo zvládnutý celkovo dobre. Na jeden z najočakávanejších filmov roka to určite nepôsobí tak prevratne, dá sa to považovať za slušný výkon Kosinskeho, ktorý nemá veľa skúseností. Kopa hereckých hviezd, v tomto prípade myslím hlavne na Freemana, sa veľmi neukázala. Veľká škoda, že na filme ešte viac nezapracoval. Dávam 7/10 bodov.

Iron Man 2 (2010)

Jon Favreau sa snaží napraviť priemernú jednotku ďalším pokračovaním. Ale pán režisér nad filmom asi veľa nerozmýšľal. Dej je slabý a aj záporná postava sa nesnaží urobiť veľa rozruchu. Akčnosti je na akčný film v Iron Manovi až príliš, ale žeby neako dostala sa nedá prehlásiť. Koštovka pre fanúšikov komiksov, ale pre filmového maniaka to nie je určite správna káva. Dávam 4/10 bodov.

Spider-Man (2002)

Slušný popkorňák, ale žeby Sam Raimi ohromil, to sa povedať nedá. Rovnako ako po grafickej stránke, tak aj v príbehu je cítiť nedostatky. Spider-Man po čase ubudol na kvalite aj keď herci ako Dafoe si zaslúžia viac slávy. Určite nie som veľkým fanúšikom takýchto filmov, ale v podaní Sama Raimiho som si to nechcel nechať ujsť. A výsledok je celkom pochybný a zmätkový. Toto sa k majstrovi hororu veľmi nehodí. Dávam 7/10 bodov.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Presne takto to vyzerá, keď si niekto urobí žart z rozprávky a spojí ju s hororom. Na jednej strane sa to nedá považovať za umelecký výkvet, na druhej sa to dá pozrieť. Určite to však nekandiduje svojím súperom vo svojom žánre. Jednorázový vyháňačský sci - fi film s bezhlavým návalom zabíjania a mimozemských nápadov. Doteraz som v šoku z celkového dojmu, sám neviem čo režisér dokázal týmto prepojením. Aj tak priaznivých 5/10 bodov.

Machete (2010)

I keď bol Machete zatiaľ najslabší Grindhouse, určite to nie je ľahostajná záležitosť. Dany Trejo spolu so Seagalom tvoria Expendables v béčkovom obale. Filmu taktiež nechýba akčnosť, ale dojem to ktovieaký neurobilo. Robert Rodriguez zas splnil svoje poslanie a vložil do toho aj kus humoru. Dávam 7/10 bodov.

Iron Man 3 (2013)

Môžem prehlásiť, že rok 2013 je plný prekvapení a to presne platilo aj v prípade Iron Mana 3. Shane Black odviedol poriadny kus práce a veľkelepé finále dostal do poriadnej úrovne. Nevýhoda filmu je v deji. Istým smerom ma to ťahalo k 5*, ale potom prišlo nudnejšie obkecavanie a bolo po celom efekte. Aj tak musím uznať, že v 3D-čku to malo pekné vyvrcholenie. Konečne som sa dokázal dostať do neakého Marveláku. Konečne dal Marvel do filmu dobré vtípky s úžasným Benom Kingsleym. A to je veľká zbraň k úspechu. Taktiež bola zasadená pekná rána čo sa týka grafiky a deju. Určite sa to nedá zrovnávať s inými výkonmi od Marvelu. Dávam 8/10 bodov.

Pravá a levá ruka ďábla (1970)

Jednoznačne najlepšia westernová paródia, alebo návod k perfektnej zábave a relaxu. Dvojica Hill & Spencer je nezabudnuteľná a spolu s vtípkami, ktoré majú fakt grády to dáva filmu neskutočnný efekt. Myslím, že doteraz žiaden starší film ma nepresvedčil o svojej kvalite tak ako Pravá a ľavá ruka diabla. Videné 1000- krát a to stále neubralo na efekte. Dávam 9/10 bodov.

Tenkrát na Západě (1968)

Leone je už dávno považovaný za majstra vo westerne, ale ak by ste porovnávali snímok Vtedy na Západe s filmom Dobrý, zlý, škaredý, asi ťažko by ste našli podobnú zhodu. Najväčšia nevýhoda filmu je však preťahanosť a zdĺhavé scény, ktoré zachraňuje aspoň kvalitný nápor hudby. Dávam 9/10 bodov.

Gran Torino (2008)

Gran Torino určite nie je môj šálok čaja. Isteže tam je humor, klasika a dobrá réžia, ale takýchto vecí mám už dosť. Geniálne zobrazenie ľudskej namyslenosti a jednoduchosť tomu dáva jasný šmrnc v pozadí šikmookých postáv. Eastwood je už starý, aj keď na jeho profesionalite to veľmi neuberá, pre mňa bol Eastwood vždy tvárou westernu a nie namysleným dedkom. Dávam 8/10 bodov.