Ironfood

Petr Mahdal

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 17.5.2020  18:21

Jeden z nejlepších dílů, ve kterém hlavní dvojici poněkud zastiňuje rakeťák Tommy Mckay (John Castle), ve srovnání s nímž působí Boddie a Doyle jako trochu přecitlivělí a příliš opatrní chlapíci (zejména můj favorit Bodie mě svým vyměknutím v "zemi nikoho" trochu překvapil, ale aspoň to bylo vtipné:-)) Cowley zase chvílemi propadá depresi, ale Bodie ví, jak ho hodit do pohody. I když si to pak trochu pokazí, když neví, že je zapnutá vysílačka... Za zmínku stojí rovněž legendární feťák Piksla, původním jménem Plechovka ("Každej tady zná Pikslu. Je v pohodě").

• 17.5.2020  18:07

Většinu druhého dílu vyplňuje dle mého celkem zbytečná linka "O původu Yennefer", která místy připomíná začátky Harryho Pottera v Bradavicích. Přesto to v podstatě byla ta lepší část dílu. Linka s Ciri se totiž v podstatě nikam neposunuje a v Geraltově lince je povídka "Konec světa" osekaná tak brutálně, že se z toho člověku chce téměř brečet. Především z ní zmizel veškerý humor (k smíchu je tu jen opravdu zoufale nepovedená maska sylvána, jejímž účelem bylo možná to, aby Cavillův ksicht působil relativně méně toporně). Na závěr zazní písnička Toss a coin to a witcher. O té sem někde četl, že se stala velkým internetovým hitem, takže jsem se bláhově domníval, že by nemusela být špatná. Bohužel je to naprosto tuctový popový cajdák.

• 17.5.2020  15:45

Jiří Císler a Iva Janžurová rozjíždějí velké pojišťovací šmé. Bohužel závěr je poněkud rozplizlý a bez pořádné pointy.

• 17.5.2020  15:45

Těhotná Simona Stašová se snaží hodit otcovství na "Itala" Oldu Kaisera. Ten ji zaujme zejména fárem značky Porsche, ale ukáže se, že až tak skvělá partie není.

• 17.5.2020  15:44

Příběh o tom, kterak prodej auta naruší vztahy mezi dvěma manželskými páry. Navzdory slušnému obsazení (Janžurová, Kozderková, Řehoř, Křiváček a v menších rolích Kopecký jako advokát a Kotva jako hospodský kibic) to bohužel žádná velká legrace není. Navíc to působí hodně nerealisticky, teda zejména ty náhlé změny Řehoře a Křiváčka z velkých kámošů v zapřísáhlé nepřátele a zpět.

• 12.5.2020  13:36

Spíše než pokračování je to takový volný remake. Čekal jsem naprostou katastrofu, ale nakonec to zas až tak tragické nebylo. Pár humorných momentů se tam najde a do trapnosti to sklouzává mnohem méně, než jsem se obával. Takže jako taková jednorázová oddechovka je to celkem OK.

• 12.5.2020  13:25

Měl jsem trochu obavy, že díl se svatbou bude příliš sentimentální, ale naštěstí se tu podařilo udržet celkem sympatický nadhled.

• 12.5.2020  13:22

Bat Masterson není zrovna nejznámější postavou divokého západu, a zřejmě i proto patří k mým nejoblíbenějším:-) Tady mi sice jeho ztvárnění zpočátku moc nesedlo, ale postupem času se to zlepšovalo, v závěru Bat navíc projevil vytříbený vkus při volbě dárku pro Murdocha:-)

• 12.5.2020  13:18
    Začátek konce (TV film) (1961)

Řanda a Brodský tu působí trochu jako předchůdci Pata a Mata, bohužel jejich řádění v domácnosti není příliš komické. Možná to chtělo nastudovat si pro inspiraci pár němých grotesek.

• 12.5.2020  13:12
    RocknRolla (2008)

Další podařená RItchieho gangsterka. Přišlo mi to zábavnější než Lock, Stock and Two Smoking Barrels, ale ne tak vymazlené jako Snatch. Výborný je tu Mark Strong, zejména v originálním znění.

• 2.5.2020  15:45

Začátek v zábavním parku vypadá slibně, zejména parádní jízda na brouku:-) Pak už je to bohužel slabší.

• 2.5.2020  15:45

První akce ligy mi přišla celkem zábavná, zbytek moc nezaujal...

• 2.5.2020  15:43

Zhruba hodinu celkem nuda, pak ale nastoupí operní pěvec Josef Křikava v roli zpěváka Šimůnka, jehož brilantní komediální výkon kulminuje efektním předáním klíče

• 2.5.2020  15:40
    Výhra admirála Kotrby (TV film) (1981)

Děj žádný zázrak, ale kvalitní herecké obsazení a pár hlášek ("za ten zbytek si vyfasuju něco užitečnýho pro domácnost, třeba rum") na 45 minut dobré zábavy stačí. Slabší 4*

• 25.4.2020  15:09

Celkem podařená satira, zejména díky dobrým hercům, semtam nějaké také dobré hlášky a svižného tempa. Místy mi to připomnělo příběh Na brigádě z Pražské pětky a pochválit musím Sovákovu úvahu na téma lenosti.

• 25.4.2020  15:02

Nečekal jsem zázraky, ale i tak byl první díl trochu zklamáním. Hlavním problémem je, že zatímco Sapkowski je extrémně poutavý a vtipný vypravěč, seriál zatím vypráví děj poněkud neosobně a fádně a postrádá tu správnou šťávu a humor. Cavill v roli Zaklínače nepřesvědčil, pořád mám pocit, že by tam měl být někdo šlachovitější s méně naducaným obličejem. Příliš mi nesedlo ani obsazení Lvice z Cintry...

• 19.4.2020  15:22

Desetiminutová sonda do podniku s rychlým občersvením v poválečném období. Za dokument bych to ovšem neoznačoval, když je vše nahrané. Moc zábavné to taky není (pobavili jen poslední mohykáni dobrovolné nezaměstnanosti).

• 19.4.2020  15:15

Základní nápad je fajn, ale způsob jeho zpracování mi přiliš nesedl, působí to jako taková kombinace buranské a teenagerovské komedie, dal bych přednost realističtějšímu zpracování a inteligentějšímu a susšímu humou

• 19.4.2020  15:13

"Je to fanatik! Jedenáctka!" Logika příběhu sice místy dostává na frak, ale jinak výborná zábava. Vynikající tu je Karel Hlušička jako kasař Willy Kleiber, taktéž bratři jsou parádní:-)

• 19.4.2020  15:10

"Bonbóny jsou zdravou výživou a do jisté míry i ochranou před onemocněním" Jó, to byly časy:-) Jinak celkem fádní dokument o výrobě různých cukrovinek.

• 19.4.2020  15:09
    Krabička (TV film) (1977)

Tklivý příběh, ve kterém Somr okrádá rodinu, aby měl na cigára, a zatáhne do toho i jedno ze svých dětí. Tomu říkám veselá bakalářská historka:-)

• 19.4.2020  14:56
    Pánský večírek (divadelní záznam) (1970)

Dvojici Šimek -Grossmann mám rád, ale tady mi ten humor často přišel příliš laciný. František Ringo Čech v převleku za ženskou je možná dobrý jednorázový fór, ale nemůžete na tom uvařit půl pořadu. I ten Pavel Bobek, můj nejoblíbenější český zpěvák, mi tu přišel spíše trapný.

• 19.4.2020  14:48

Po předchozích dvou průměrných epizodách jsem začal přemýšlet, jestli má smysl pokračovat ve sledování, a tento díl mé dilema krásně vyřešil, za což děkuji:-). S motivem časové smyčky se dají dělat velké věci (obvzlášt na Hromnice), ale tady se z něj nepodařilo vytěžit téméř nic, ba naopak působil spíš otravně, protože se kvůli němu neustále vracíme na párty, která mi hned od začátku připadala jako velice pitomý nápad. Doufal jsem, že aspoň z Michaelina tajemství, které má sloužit jako důkaz existence časové smyčky, se vyvrbí něco zajímavého, ale bohužel je to trapárna, která by navíc "v reálu" asi sotva splnila svůj účel. Také v závěru jsem pocítil malou naději na nějaké zajímavé rozuzlení, o to větší ale bylo zklamání. Záporák mi přišel neskutečně trapný, ale připouštím, že nejsem zas až takový expert na star trek, abych mohl ocenit jeho retro aspekt.

• 19.4.2020  14:43

Jak už název naznačuje, po úvodním dvoudíle se začíná prakticky zcela odznova. Nějak se nám to odklání od tradičního startrekového konceptu, naštěstí zůstává můj oblíbenec Saru

• 19.4.2020  14:33

Druhý díl poněkud akčnější, ale přesto o něco nudnější než první.Uvítal bych méně projevů v klingongštině, která není mojí doménou.

• 19.4.2020  14:31

Tak první díl nevypadá špatně (rozhodně to z mého pohledu není takový bankrot jako Abramsův filmový počin). Má to správnou startrekovskou (což v mém případě znamená Novou generaci a Voyager) atmosféru, na můstku zaujal hlavně mimozemšťan Saru.

• 19.4.2020  13:58
    Boot Hill (1969)

Průměrný western který mohla oživit přítomnost cirlkusu, bohužel se ten cirkus nepodařilo do děje nějak smysluplněji implantovat, působí spíš poněkud přebytečně. O komedii téměř nemůže být řeč, pár komediálních prvků (například v závěrečné holomajzně) působí spíš rušivě

• 19.4.2020  13:50

V první půlce jsem si našel pár zábavných momentů (Peterkův přímočarý přístup k balení žen a takový ten agitační humor, který je vtipný poněud jiným způsobem, než tvůrci zamýšleli). Bohužel to postupně upadá do čím dál větší nudy.

• 17.3.2020  12:46

Tondova slovenština je famózní

• 15.3.2020  11:06

Dementní děj, který je navíc poněkud nesrozumitelně vyprávěný, což je možná pokus tu demenci trochu zastřít. Výsledkem je absence napětí a nulový vztah k postavám (nepočítám-li silnou averzi vůči postavě dítěte). Bojové scény většinou takový průměr, větší bitevní scény docela slabota a nuda. Což zřejmě souvisí s tím, že je člověku u prdele, kdo, proč a s kým bojuje. Přitroublé dialogy a monology také na kvalitě nepřidají. Jakž takž snesitelný je začátek filmu, kde mírový štváč Jackie Chan svede souboj s jakousi neznámou ženštinou a následně se skamarádí s bezprizorní římskou legií a (bůhvíproč) spolu postaví jakési město. Při výstavbě si zvládnou procvičit bojová umění a její dokončení oslaví zpěvem mírových písní. Za nepříliš šťastné považuju obsazení Adriena Brodyho do role hlavního záporáka, který vypadá spíše jako nějaký germánský náčelník než římský vojevůdce. Extrémně otravná je postava dítěte (SPOILER ALERT možná se tak snažili zajistit. aby lidem moc nevadilo, až konečně umře:-)

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29