Ironfood

Ironfood

Petr Mahdal

okres Praha

13 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
  • 22.9.2018  06:44
  Letní romance (TV film) (1975)
  ***

  Hudební komedie alá Alfons Karásek. Hlavními pozitivy jsou Lubomír Lipský a dialogy ve formě krásných veršů typu Nenaléhej na mě více, prudký jsi jak šaratice, Vari vari z mého prahu, nesváděj mi moju drahů či Jsou tu taky zámky, hrady, jezdím tudy na porady.

  • 22.9.2018  06:38

  "Nestačí jen tak někoho zmlátit. Ještě u toho musíš být trochu vtipnej" V tom je sice největší mistr Arnie, ale Brůs to taky slušně zvládá:-)

  • 22.9.2018  03:33
  Den nezávislosti (1996)
  odpad!

  Spousta stupidních klišé, nelogičností a neuvěřitelných náhod. A je jich tolik, že už to ani není vtipné. Do prestižní kategorie odpadu tento film dostala zejména "geniální" scéna s rýmou...

  • 22.9.2018  03:30

  Vigvamové scény jsou sice fajn, ale celkově mě poslední díl druhé série trochu zklamal, obzvlášť při srovnání s devátým dílem, který podle mně klidně mohl být závěrečný...

  • 22.9.2018  03:21

  Trochu rozvláčné historické drama. Uvítal bych, kdyby se film více zaměřil na Alfrédovu státnickou činnost místo aby vymýšlel nějaké manželské problémy a křížil ho s Robinem Hoodem. Bitvy na svou dobu celkem solidní, i když v první se příliš nepovedlo demonstrovat účinek Alfrédovy taktiky, v závěrečné mi zas vadil přístup "tedy, hnal ho celý lid!". Jinak David Hemmings mi na Alfréda přišel jako dobrý typ, ale herecky příliš nepřesvědčil. (a vůbec občasné snahy o "umělecké" pojetí filmu působily dost rozpačitě). Celkem příjemně nicméně překvapil Michael York v roli dánského vůdce, i když je fakt, že měl mnohem lehčí práci než Hemmings.

  • 22.9.2018  03:12

  Parádní výslech a pitva doktora Zoidberga.

  • 22.9.2018  02:50

  Zdálky to vypadá jako Hoří, má panenko, zblízka je to velká nuda. Vtipné momenty jsem zaregistroval pouze dva, a to natáčení Augusty při jídle a tančícího Trégla...

  • 22.9.2018  02:39
  Daliborka (1978)
  ***

  Uděláno je to celkem pěkně, problém ale je, že pověst o Daliborovi je sama o sobě celkem o ničem.

  • 22.9.2018  02:36
  Pražský Sherlock Holmes (TV film) (1968)
  ****

  "Když budeme vědět, kam pro to pivo šla, tak to najdem" Řešit případ pátráním po původu piva ze džbánku je taková ryze česká vyšetřovací metoda:-)

  • 22.9.2018  02:32

  Druhý díl velkého blondýna mám radši a znám mnohém lépe než první. Je tu celá řada legendárních scén (neúspěšné pokusy o blondýnovu likvidaci, scéna na letišti ("vida Morice"), pohřeb, blondýnova návštěva u ministra ("Byl jsem dva roky na zemědělství, ale takové zmatky jsem tam nezažil"), agenti v blondýnově bytě ("V kuchyni máš tři kamarády s revolvery" ) a samozřejmě blondýnova exhibice vrcholící ukázkou karate ( "To dělá naschvál, že?" - "Ne, on je prosím vždycky takový").

  • 15.9.2018  12:07

  The Public Enemy byl zjevně inspirací pro pozdější mafiánské filmy, včetně mé milované Millerovy křižovatky. Bohužel již na něm poněkud zapracoval zub času, což se odráží zejména v příliš jednoduchém ději a v tom, že o obsahu mafiánské činnosti hlavních postav se toho zas tak moc nedozvíme. Ale hlavní problém mám s tím, že mi James Cagney připadá spíš jako komik z grotesky než nějaký velký drsňák. Doufal jsem, že během filmu projde nějakou proměnou, ale nedočkal jsem se.

  • 15.9.2018  11:51
  Šperk (TV film) (1975)
  **

  Nudné půlhodinové čekání na "překvapivou" pointu mi v půlce trochu zpestřila celkem povedená scéna, ve které se Hartl ve dveřích setká s Větrovcem a která (ač trvá jen asi 15 vteřin) zdvojnásobila počet mnou udělených hvězdiček.

  • 13.9.2018  11:52

  Prvních zhruba 40 minut to působí jako velmi zdařily předchůdce filmů Adéla ještě nevečeřela a Tajemství hradu v Karpatech. Adélu to připomíná mimo jiné postavou slavného detektiva (v Adéle je to legendární Nick Carter, tady ještě legendárnější Sherlock Holmes) a Tajemství hradu v Karpatech prostředím opery. Humor sice není tak důrazný a je ho třeba trošku hledat a jít mu trošku naproti, ale jsou tu i opravdu podařené scény (Voskova analýza "cizojazyčné nahrávky) a hlášky ("Nádherný kosým - ne to je můj župan" nebo " Vaše postřehy, byť diletantské, jsou pro mne velmi povzbuzující"). Setkání Holmese s paní Abrahamovou, čili Vlastou Fialovou, silně připomíná první setkání Cartera s hraběnkou Thunovou, čili Květou Fialovou, v Adéle. Povedená je i následná diskuze o vnímání hudby. Bohužel právě zde končí ta kvalitní část filmu a začíná slabší část, ve které přibývají hluchá místa a humor se hledá mnohem hůře.

  • 8.9.2018  23:17

  Film, na kterém režisér legendárního prvního King Konga spolupracoval s legendárním Rayem Harryhausenem (v titulkách je uveden jako první technik) je v podstatě povinností pro každého fandu techniky stop motion. Děj v některých ohledech King Konga připomíná, Mighty Joe Young nicméně není žádný démon džungle, ale prostě přerostlá gorila, a celý film se nese v podstatě v rodinném duchu. Nejzajímavější mi připadaly scény, kdy Joe bojuje se lvy...

  • 8.9.2018  23:11

  Z toho, co dělá z původních Sedmi statečných skvělý film, tady v podstatě nic nefunguje. Jednotliví členové sedmičky jsou sice napohled různorodější, ale u většiny stejně pořádně nevíte, co jsou zač, takže výsledkem je prostě parta "nějakých chlápků" a ne zajímavých individualit. Ani motivace k přijetí úkolu se tu ve většině případů příliš neřeší, takže u ní pak nelze vysledovat ani žádný posun (mimochodem, minimálně v jednom případě jsem si už v půlce filmu nebyl jistý, jak se vlastně dotyčný do skupiny dostal). V paměti mi neutkvěla ani žádná vtipná scéna a v podstatě úplně tu chybí napětí a neshody mezi ochránci a obyvateli. Akční pasáže dlouhou dobu vypadaly poměrně slibně, a říkal jsem si, že když už nic, tak závěrečný boj by mohl být zábavný. Bohužel je to nakonec jen takový jeden velký zmatek, který často nedává moc smysl.

  • 5.9.2018  20:50

  Running Mana jsem dříve moc rád neměl, nějak jsem se nemohl smířit s tím, že je to jen takové bakelitové béčko, na kterém se dá najít spousta chyb. Ale při opětovných zhlédnutích jsem se s tím smířil, přestal hledat chyby a začal se skvěle bavit. Jo a mojí volbou by byl Profesor Subzero. I když Dynamo je taky fajn, ačkoli to jeho vozítko je dost fórové. Piloun vlastně taky není úplně špatný, ale při vzpomínce na jeho smrt mi vždycky trochu zamrazí. Ovšem takový Fireball, to je fakt zoufalec. A mimochodem, i když už chyby nehledám, tak stále nechápu, jak mohli na Richardse vypsat kurz sto ku jedné poté, co už tři protivníky zlikvidoval...

  • 5.9.2018  20:36

  Druhý díl Hvězd nad Syslím údolím se soustředí na doktorku v podání Veškrnové, která je slovy pana rady Vacátka "rozpracována na více místech". Úvod s dle mého názoru poněkud nedoceněným komediálním talentem Karlem Kolouškem je sice slibný, pro zbytek však bohužel ještě více než v prvním díle platí, že špatný scénář nedokáže zachránit ani dobré herecké obsazení (na scénu tu přicházejí například Brzobohatý a Němec).

  • 5.9.2018  20:34

  Natočit s takovou skvadrou kvalitních komediálních herců něco tak nudného je v podstatě umění. Trochu to zachraňuje pouze dvojka Zázvorková-Beneš. Nárožný je tu nesmyslně natlačen do téměř tragické pózy v důsledku sexuálních problémů s manželkou Janžurovou (světlou chvilku má v manželčině vzpomínce na jeho rozverné období). Dvořák tu slouží v podstatě jako křoví s jedinou hláškou (já nekoukám, já když koukám, tak si hledím svýho)

  • 5.9.2018  20:27

  První příběh mi přišel nejlepší, pak se to postupně trochu zhoršovalo. V průměru za 4*.

  • 5.9.2018  20:24
  Hlavní výhra (TV film) (1982)
  ***

  Výborný šetřílek Nárožný (pořád svítit, to byste chtěli)

  • 4.9.2018  22:02
  Vrtkavý král (TV film) (1974)
  ***

  Tak Josefa Somra mám sice hodně rád, ale do role Přemysla Otakara mi příliš nepasoval...

  • 4.9.2018  21:58
  Jako nikdy (2013)
  *****

  Pro mne, který již nad českou kinematografií téměř zlomil hůl, velmi příjemné překvapení. Ačkoli film zpracovává docela smutné téma, sálá z něj hodně pozitivní energie. Schmitzer se do role přesně hodí, také Medvecká se Špalkovou jsou výborné. A přestože se tu vypraví o poměrně nestandardních vztazích, většinou se to drží v uvěřitelné rovině.

  • 3.9.2018  21:12
  Miracle Mile (1988)
  ***

  Zpočátku to vypadá jako nepodařená romantická komedie, potom spíš jako taková "rodinná" apokalyptická komedie, pak to ale začne být trochu drsnější a ulítlejší. Nicméně pořádně to podle mně šlape pouze při scéně v hospodě, když se začne hrozba řešit, a následném odjezdu. Zbytek filmu už je spíš přešlapování na místě bez většího posunu. Ale na druhou stranu z toho trochu čiší taková příjemná tvůrčí nevázanost, jako by ten film točili jen pro vlastní zábavu. A moje oblíbenkyně Denise Crosby ze Star Treku je tu sice jen chvíli, ale alespoň v té nejlepší části filmu...

  • 3.9.2018  21:02
  Hrbáč (1959)
  ***

  No, už to není ten zážitek, jako kdysi, ale pořád velmi slušná zábava. Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami, Bourvil ale zrovna není můj oblíbený komik, takže nakonec jen 3...

  • 3.9.2018  21:00

  Homer se dostal ke spoustě cukru, zatímco Milhouse honí FBI

  • 3.9.2018  20:56

  Kdo se bavil u prvního dílu, ten se myslím ani u dvojky nudit nebude. Nicméně (jak už to tak bývá) už to není jako jednička, aneb kdo chce druhý díl bíti, hůl si vždycky najde. Zlatému kruhu lze vytknout klasické "dvojkové" chyby jako slabší příběh, zbytečné nové postavy (v podstatě zbytečná celá nová organizace, i když krkem mi lezl hlavně agent Whiskey) a naopak zbytečné lpění na starých postavách (švédská princezna, ze které byli v prvním dílu všichni (muži) u vytržení, už tu působí spíš otravně). Celkem dobře z mého pohledu dopadla změna na postu "ulítlého" záporáka. Ona teda Julianne Moore nepředvádí žádné zázraky, ale pořád je to lepší než Samuel Jackson, který mi v jedničce hodně lezl na nervy (i když je pravda, že k tomu do značné míry přispěl český dabing). No a zlatým hřebem Zlatého kruhu je Merlinův pěvecký výstup s písní Take Me Home, Country Roads (tu prý složili nějací američtí čičmundové, opravdový hit z ní ale udělal až Pavel Bobek). A za Merlinovu příkladnou hlavičku by se nemusel stydět ani odborník Gerard Depardieu...

  • 3.9.2018  20:43

  Po zhlédnutí jsem se nemohl ubránit pocitu, že stačilo udělat pár jednoduchých změn, a mohl to být velmi slušný film. Zejména změnit hudbu, obsadit místo Zbyňka Frice kohokoliv jiného, vymyslet nějaký alespoň trochu nápaditější příběh a vyřadit různé klišovité scény, jako vzpomínání na hamburger. Hlavním pozitivem je dvojka Bartoška-Mrkvička, špatná není ani mladá Sandra Nováková v roli malé "drsné" holky.

  • 3.9.2018  20:37

  Krom Ralphova výslechu soukromým očkem celkem nuda...

  • 24.8.2018  17:15

  Béčkový film se slabým příběhem a téměř nulovým napětím. Navíc se bere příliš vážně a zároveň není udělaný až tak extrémně špatně, aby to bylo vtipné (i když výkon představitelky hlavní hrdinky je místy dost tragický, zvlášť v kombinaci s českým dabingem). Výsledkem je hodina a půl čisté nudy, kterou nezachrání ani Bruce Campbell, zvlášť když nepoužívá motorovou pilu a neutrousí ani jednu vtipnou hlášku.

  • 24.8.2018  17:12

  Po ztrátě olympiády pomáhají Bart a Líza v domově důchodců, zatímco Homer prodává pružiny pitomcům...

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace