Ironfood

Ironfood

Petr Mahdal

okres Praha

13 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
  • 11.11.2018  09:18

  Příběh je bohužel tak slabý, průhledný a bez špetky originality, že to nemůže zakrýt ani pěkný vizuální háv, ani přítomnost Takešiho Kitana. Ten navíc dle mého názoru mohl dostat více prostoru a mohl být ještě "kitanovitější". Nicméně jsem se nenudil a klidně bych se na to někdy podíval znova, takže po velkém váhání nakonec dávám takové opravdu velmi velmi slabé 4*.

  • 7.11.2018  14:10

  Slušný zástupce žánru Sword and Sandal, respektive subžánru Sword, Sandal and Sorcery, přičemž sorcery prvky samozřejmě vycházejí (velmi volně) z antické mytologie. Celou dobu jsem si říkal, že je škoda, že na tom nedělal Ray Harryhausen, jeho triky by sem sedly jako prdel na hrnec a kamenný Procrustes by pak jistě vypadal méně směšně. Takto je asi největším pozitivem Christopher Lee, za zmínku jistě stojí i krásné italské herečky.

  • 7.11.2018  13:34

  Asi nejhorší film s Kosugim, co jsem dosud viděl (a to ty ostatní taky nejsou žádné zázraky). Že je příběh o ničem, to se u tohoto typu filmu v podstatě očekává, ale když se člověk nudí i u akčních scén, tak je to zlé. V závěru navíc zoufalství diváka dost graduje. Kosugiho synek tu nakopává dospělé, zatímco ninja Kosugi, který dosud likvidoval soupeře jak na běžícím pásu, najednou svádí vleklý rovnocenný souboj s nijak netrénovaným záporákem, kterého navíc hraje v té době již téměř šedesátiletý James Booth. A do toho všeho otřesná píseň Back to the shadow...Takže nakonec ani pořádně nevím, za co je ta jedna hvězdička. Asi za použití motorové pily v souboji, to se v ninja filmech zas tak často nevidí...

  • 10.10.2018  16:04

  Západní Německo v šedesátých letech chrlilo westerny jak na běžícím pásu. Zlatokopové z Arkansasu sice patří do skupinky těch, které nejsou podle Karla Maye, pár herců z klasických "májovek" tu ale uvidíte. V první řadě Maria Adorfa, který je jedním z největších pozitiv filmu. Filmaři tentokrát angažovali i echtovního američana s prďáckým jménem Brad Harris. Podle všeho měl hrát hlavní roli, ale jeho postava je tak nevýrazná a dějově nedůležitá, že to nelze říct na sto procent:-). Máme tu i partičku českých herců, z nichž stojí za zmínku hlavně Olga Schoberová a Jiří Hollý. Hudbu sice nedělal legendární Martin Böttcher, ale i tak je docela slušná, hitovku Viel Gold und keine Freunde nemůžu z hlavy dostat už několik dní. Celkově sice dle mého názoru Zlatokopové z Arkansasu nemají to kouzlo nejlepších májovek, ale možná k tomu přispívá i to, že už mi není deset a že český dabing tu rozhodně není tak vymazlený jako u pecek s dvojkou Brice-Barker...

  • 2.10.2018  21:59

  Pařící Homer je vynikající

  • 2.10.2018  21:57

  Přišlo mi to zábavnější, než dle mého názoru hodně přeceňovaný JCVD. I když je fakt, že kdyby se JCVD sestříhal na půl hodiny, byl by nejspíš zábavný zhruba stejně...

  • 2.10.2018  21:37

  Asi by to bylo za 5*, kdybych neznal Školu, základ života, která mi přijde minimálně o půl hvězdičky lepší. V Cestě je dle mého názoru o něco méně humoru a o něco více hluchých míst. Navíc František Vnouček v roli učitele Voříška mi místy přijde dost nesnesitelný...

  • 2.10.2018  21:33
  Druhý dech (TV seriál) (1988)
  **

  "To je čistý hovno, ještě nespadlo na zem" No, nakonec to nebyla taková katastrofa, jak jsem se obával. Fakt je, že základní linka je hodně slabá. Tím nemyslím ani tak problematiku krav jako spíš zoufale působící ústřední dvojici. Vadila mi hlavně postava Chýlkové, která má být zřejmě taková nekonvenční až střelená, ale ve výsledku byla pouze trapná. A ani Abrhám to příliš nezachraňoval. Nejhorší byly různé rádoby vtipné scény, když byli tihle dva sami. Naštěstí jsou některé vedlejší linky a vedlejší postavy zajímavější (nezapomenutelný je hlavně pan Stehno v podání Marka Vašuta).

  • 2.10.2018  21:29

  Hlavní linka s Marge, Bartem a dvojkolem není žádný zázrak. Naštěstí je tu ještě Homer, který si koupí činku a začne soutěžit v páce. Předtím ještě zvládne bravurní telefonát do pizzerie.

  • 2.10.2018  21:27

  aneb Jak mladý Josef Bek sbalil holku na internacionálu

  • 2.10.2018  21:26

  Pár zábavných hesel a pěkná traktoristická písnička, ale jinak dost nuda. Za zmínku stojí komická role Rudolfa Deyla, která člověku připomene jeho legendárního referenta Pulečka z Anděla na horách.

  • 2.10.2018  21:00
  Lék (TV film) (1982)
  ****

  Výborný Nárožný se svým receptem na léčbu hluchoty skokem ze židle. "Z pěti metrů je to prakticky úplná jistota, ale to bych nerad zkoušel s babičkou.."

  • 2.10.2018  20:55

  Daddy cool

  • 2.10.2018  20:53
  Láska jako trám (TV film) (1967)
  *****

  Pivcův styl humoru mám rád, tady mu navíc zdatně sekunduje Šejbalová a možná ještě zdatněji Záhorský. Právě scény se Záhorským mi přišly nejzábavnější a vytáhly to na pět hvězdiček, ať už Pivcovy nářky na manželku ("A jednou, když jsem dělal referát o mezinárodní situaci, víš, že se smála? Ta se smála, ano, třebaže ta situace byla vážná") či Záhorského vdovecký životní styl ("No a zbytek důchodu, ten můžu klidně a bez počítání propít v pivu. Radím tento systém všem důchodcům"). Jedinou větší výtku mám vlastně k závěru, který mi přišel scénáristicky trošku odfláknutý.

  • 2.10.2018  20:49

  V Simpsonových se člověk často dozví něco zajímavého, tady třeba, že Ježíš vydá za šest leprikónů, ale jen tak ho nechytneš...

  • 30.9.2018  18:49

  "Pánové, já byl vážně na tý procházce, fakt. Já jsem hrozně plachej člověk, kterej se vzdaluje lidský společnosti" Komediální postava pana Pacínka výborná, detektivní rovina filmu už je poněkud slabší, a zejména v závěru je postup policie i chování pachatele dost absurdní

  • 30.9.2018  18:23
  Kapacita (TV film) (1970)
  ****

  Povedená doktorská komedie, ve které profesor z Prahy zaskakuje za svého kamaráda obvoďáka v horách a musí se sžívat s místními poměry. Hlavním pozitivem je Martin Růžek, bonusem je minirolička Václava Trégla, který i v pokročilém věku dokazuje, že je parádní komik.

  • 30.9.2018  18:06
  Host do domu (1942)
  **

  Herecké obsazení slušné, námět taky není (na svou dobu) úplně špatný, jen toho humoru je tu poskrovnu. Ale aspoň to v podstatě nikdy nesklouzává do úplné nudy, takže to lze bez problémů použít jako takovou oddechovou jednohubku...

  • 22.9.2018  06:44
  Letní romance (TV film) (1975)
  ***

  Hudební komedie alá Alfons Karásek. Hlavními pozitivy jsou Lubomír Lipský a dialogy ve formě krásných veršů typu Nenaléhej na mě více, prudký jsi jak šaratice, Vari vari z mého prahu, nesváděj mi moju drahů či Jsou tu taky zámky, hrady, jezdím tudy na porady.

  • 22.9.2018  06:38

  "Nestačí jen tak někoho zmlátit. Ještě u toho musíš být trochu vtipnej" V tom je sice největší mistr Arnie, ale Brůs to taky slušně zvládá:-)

  • 22.9.2018  03:33
  Den nezávislosti (1996)
  odpad!

  Spousta stupidních klišé, nelogičností a neuvěřitelných náhod. A je jich tolik, že už to ani není vtipné. Do prestižní kategorie odpadu tento film dostala zejména "geniální" scéna s rýmou...

  • 22.9.2018  03:30

  Vigvamové scény jsou sice fajn, ale celkově mě poslední díl druhé série trochu zklamal, obzvlášť při srovnání s devátým dílem, který podle mně klidně mohl být závěrečný...

  • 22.9.2018  03:21

  Trochu rozvláčné historické drama. Uvítal bych, kdyby se film více zaměřil na Alfrédovu státnickou činnost místo aby vymýšlel nějaké manželské problémy a křížil ho s Robinem Hoodem. Bitvy na svou dobu celkem solidní, i když v první se příliš nepovedlo demonstrovat účinek Alfrédovy taktiky, v závěrečné mi zas vadil přístup "tedy, hnal ho celý lid!". Jinak David Hemmings mi na Alfréda přišel jako dobrý typ, ale herecky příliš nepřesvědčil. (a vůbec občasné snahy o "umělecké" pojetí filmu působily dost rozpačitě). Celkem příjemně nicméně překvapil Michael York v roli dánského vůdce, i když je fakt, že měl mnohem lehčí práci než Hemmings.

  • 22.9.2018  03:12

  Parádní výslech a pitva doktora Zoidberga.

  • 22.9.2018  02:50

  Zdálky to vypadá jako Hoří, má panenko, zblízka je to velká nuda. Vtipné momenty jsem zaregistroval pouze dva, a to natáčení Augusty při jídle a tančícího Trégla...

  • 22.9.2018  02:39
  Daliborka (1978)
  ***

  Uděláno je to celkem pěkně, problém ale je, že pověst o Daliborovi je sama o sobě celkem o ničem.

  • 22.9.2018  02:36
  Pražský Sherlock Holmes (TV film) (1968)
  ****

  "Když budeme vědět, kam pro to pivo šla, tak to najdem" Řešit případ pátráním po původu piva ze džbánku je taková ryze česká vyšetřovací metoda:-)

  • 22.9.2018  02:32

  Druhý díl velkého blondýna mám radši a znám mnohém lépe než první. Je tu celá řada legendárních scén (neúspěšné pokusy o blondýnovu likvidaci, scéna na letišti ("vida Morice"), pohřeb, blondýnova návštěva u ministra ("Byl jsem dva roky na zemědělství, ale takové zmatky jsem tam nezažil"), agenti v blondýnově bytě ("V kuchyni máš tři kamarády s revolvery" ) a samozřejmě blondýnova exhibice vrcholící ukázkou karate ( "To dělá naschvál, že?" - "Ne, on je prosím vždycky takový").

  • 15.9.2018  12:07

  The Public Enemy byl zjevně inspirací pro pozdější mafiánské filmy, včetně mé milované Millerovy křižovatky. Bohužel již na něm poněkud zapracoval zub času, což se odráží zejména v příliš jednoduchém ději a v tom, že o obsahu mafiánské činnosti hlavních postav se toho zas tak moc nedozvíme. Ale hlavní problém mám s tím, že mi James Cagney připadá spíš jako komik z grotesky než nějaký velký drsňák. Doufal jsem, že během filmu projde nějakou proměnou, ale nedočkal jsem se.

  • 15.9.2018  11:51
  Šperk (TV film) (1975)
  **

  Nudné půlhodinové čekání na "překvapivou" pointu mi v půlce trochu zpestřila celkem povedená scéna, ve které se Hartl ve dveřích setká s Větrovcem a která (ač trvá jen asi 15 vteřin) zdvojnásobila počet mnou udělených hvězdiček.

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace