Tahle země není pro starý (2007)

Začátek sice vypadá dost slibně, pak se ale film potácí odnikud nikam. Naštěstí ho vždycky jednou za čas oživí nějaká dobrá scéna (většinou rozhovor), takže se člověk zas tak úplně nenudí.

Romaneto (1980)

Takové slabší 4*, má to sice docela dobrou atmfosféru, ale příběh je dost chatrný. V mnoha směrech to připomíná seriál Zlá krev, ale s horším scénářem. "Mystická" část příběhu působí spíš rozpačitě.

Barva kouzel (2008) (TV film)

Extrémně nesympatické pojetí Mrakoplaše, chabý design Smrtě a hlavně to není skoro vůbec vtipné. Co se týče Pratchetta, doporučuju spíše zdařilé české inscenace divadla v dlouhé (soudné sestry, maškaráda), ať už naživo či ze záznamu.

Kačer Howard (1986)

Zpočátku to vypadá jako celkem slušná komedie s fóry založenými na podobnostech a odlišnostech v lidském a kačeřím světě. Pak se tam ale rozjede nějaký nesmyslný příběh s nepřátelskou potvorou z vesmíru, která se zmocní těla Jeffreyho Jonese a provede jeho elektrifikaci, což provází různé trapné akční a trikové scény. Dost špatný byl i Tim Robbins, který měl být hlavní lidskou komickou postavou. Hlavním pozitivem filmu tak byla sympatická Lea Thompson.

Utopenec na útěku (1998)

Bláznivá střela to sice není, ale ve srovnání s většinou ostatních parodií rozhodně nadprůměr. Po většinu času se nenudíte a sem tam se i pořádně zasmějete.

Psanec Barbarosa (1982)

Celkem zajímavý western, který zbytečně netlačí na pilu a příjemně mísí syrovost s trochou komičnosti i mystiky. Překvapivě dobry Gary Busey, kterého jsem dosud znal prakticky jenom jako záporáka ze Smrtonosné zbraně.

Dynastie Nováků (1982) (seriál)

Zjevně nedoceněný komediální seriál o železničářské rodině se spoustou výborných herců a parádní muzikou. Nejvíce tu školí Kemr v roli dědečka.

Sherlock Holmes a doktor Watson: Krvavý nápis (1979) (TV film)

o něco svižnější než seznamovací první díl a řekl bych, že i o něco více humoru. Ten je v šerlokovských příbězích dost důležitý, protože ty jeho dedukce většinou opravdu nelze brát vážně. Jinak tenhle případ se myslím v originálu jmenuje Studie v šarlatové a správě měl být v už v prvním dílu místo Strakatého pásu, jestli se nepletu.

Sherlock Holmes a doktor Watson: Seznámení (1979) (TV film)

Zdařilá adaptace, u které byste ani nepoznali, že byla natočena v Rusku (teda pochopitelně pokud byste přeskočili úvodní titulky a nesledovali film v originále). Představitelé obou hlavních rolí jsou výborně vybraní, má to správnou atmosféru i optimální dávku humoru. Jen ten kriminální případ (strakatý pás) bohužel není zrovna žádný zázrak.

Jen ho nechte, ať se bojí (1977)

Hudební komedie, která má celkem dobrý námět, ale je ušitá hodně horkou jehlou. Sobota je tady ve formě srovnatelné s Jáchymem, scénář nicméně o pár tříd zaostává, autoři si zřejmě mysleli, že bude stačit, když tam nacpou pár známých tváří. Hudební vložky jsou v podstatě tragické. Třetí hvězdičku jsem dal víceméně pouze za závěrečnou scénu s požárem, která mi přišla celkem zábavná.