nevermore

nevermore

okres Brno

15 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Záskok (divadelní záznam) (1997)

  Ať si říká kdo chce co, tohle je jednoznačně TOP 3 Cimrman. Svěrákova role a role zvídavého invalidy Jana Kašpara je bezkonkurenční a dlouho jsem se tak nezasmál jak při větě "Chyběls nám tu chlapče zvídavá.... copak by tě dneska zajímalo.."

 • poster

  Něco z Alenky (1988)

  Mé hodnocení není subjektivní, protože já prostě na surrealismu ulítávám, ale toto bylo tak dobrý jak jen mohlo být.

 • poster

  Potopa (1974)

  Výborný film pro náročnějšího diváka a milovníky historie.. Již dlouho jsem nebyl nějakým filmovým počinem tak nadšen. Ti herci, ta naturálnost scén. Symfonie 300 minut a dal jsem to na jeden zátah, ani mi to nepřišlo... Všem, co mají něco společného s tímto filmem skládám poklonu.

 • poster

  Kokain (2001)

  SPOILER. Tenhle film dojímá k slzám. Johnny v jeho možná nejlepší roli, výborně hraje drogového dealera. Dostane se úplně nahoru a pak následuje strmý pád a i když se chystá s tím seknout, podrazí ho další přátelé a končí jako ta největší troska. Nejlepší je jeho zpověď na konci. "Já rozdával srdce na všechny strany a teď už mi ho k životu moc nezbejvá. Ale usmívám se neboť vím, že moje ctižádost byla dycky větší než můj talent. Už na mě žádný bílý koně ani hezký dámy nečekaj." 5 hvězdiček jako nic.

 • poster

  Osudový dotek (2004)

  ČÁST SPOILERU. Rozhodně jeden z nejlepších filmů, s kterýma jsem měl tu čest. Poprvé, když jsem se dodíval jsem jen zíral na sjíždějící titulky. Prej, že happyend a všechny zachránil. Houby! Něco, co mohlo být a není!! A ztrestal akorát sebe. Hm většina lidí by se na ostatní beztak vykašlala a udělala by to, co je nejlepší pro ně. Ať mi nikdo neříká že ne.

 • poster

  Johnny si vzal pušku (1971)

  Nikdy jsem neviděl depresivnější film...Nebudu nic psát, jen doporučuji.

 • poster

  Zrození národa (1915)

  Velkolepé, úchvatné, mistrovské, klasika. Vždy jsem chtěl, aby vyhrála konfederace a tento film ukazuje škaredý Sever :-) Ne, teď vážně, tento kus je opravdu nutné shlédnout, je převratný, je to revoluce. A věřím, že se u toho i nasmějete. Pravda, napadá černou rasu, ale už jen kvůli tomu mi přijde nesmírně zajímavý (chápej originální, ne myšlenkou dobrý), v dnešní době by si nikdo nemohl něco takového dovolit natočit. To už prostě nejde. Zdá-li se Vám film dlouhý, koukejte jako já na rozkouskovanou verzi po 10 minutách na Youtubu.

 • poster

  Vrchní, prchni! (1980)

  Tomuhle se dá vytknout jen závěrečná honička, zbytek je neskonalá zábava. Vrcholem filmu jsou jednoznačně scénky se Svěrákem, placení účtu v rodině právníků a hádka Weigela s Lírem. Vůbec je tu plejáda výtečných herců. "Mně se dycky líbily ženský a na to jsem dojel." :)

 • poster

  Kouř (1991)

  Naprosto kultovní film. Miluju každou sekundu tohoto počinu. Archivář Béda a Čtvrtníček v roli Glossnera to vyšperkovali na maximum, k tomu navíc úžasně bizarní hudba. Člověk se jen musí připravit na výpravu do období tehdejšího marasmu a mírně se obrnit. Ovšem mně to nepřišlo nějak extra nezkousnutelné. Tenhle film je pro mě TOP10!

 • poster

  První den zbytku tvýho života (2008)

  + Skvělá hudba, natřískáno emocema rozličných druhů, velice dobří herci. A největší plus má pro mě tento film za podnícení tradičních hodnot, které dnes ve filmech dostávají většinou solidně na frak.. Proč takovýto film není v top žebříčcích, umím si ho tam skvěle představit na místě Untouchables!95%

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace