Střípky ženy (2020)

Veľmi dobré. Mám rada filmy, ktoré veľa nehovoria ( dialógy..) ale za to veľa povedia. Tento patrí k tým lepším. Výborne vybrané hlavné postavy. Ich pocity som im verila.. a Shia LaBeouf by si zaslúžil Oskara za svoj herecký výkon v tomto dielku. Ešte som nevidela mužskú postavu, ktorej som viac verila jeho psychický stav.

Bridgertonovi (2020) (seriál)

Je podľa knižnej predlohy.. Je o členoch rodiny Bridgerton A kníh je 8.. Prvá je o Daphne, druhá o Anthonym, tretia o Benedictovi(hoci som chvíľami mala pocit, že v seriály spravia z neho homoša...), štvrtá o Colinovi, piata o Francesce, šiesta o Eloise ( áno, bude dlho, predlho považovaná v smotánke za starú dievku..), siedma o Hyacinthte, a posledná o maličkom Gregorym.. Veľmi som sa potešila filmovému spracovaniu.. hoci sa dá vážne namietať na to, ako do seriálu vhodili príliš veľa černochov ( pravdepodobne s ohľadom na dnešnú dobu..) a dokonca aj homosexuálov ( hoci verím, že v dobách, kedy existovala táto spoločnosť ich tiež bolo ako húb po daždi).. v knihe sa o tom nepíše. Zo začiatku sa príbeh javí sladko a postupne sa rozbaľuje ako cukrík. Hlavne, čo sa sexu týka.   čo bolo dosť zaujímavé prekvapenie.. nie, že by toho v knihách nebolo habadej.. ale bolo.. Už som čítala aj negatívne hodnotenia, čo sa týkalo prekrúcania historických faktov, ale do toho sa nejdem miešať, pretože sa v histórií moc nevyznám.. ale rozhodne za mňa výborné.. Žiadne SCI-FI..Súdne prostredia.. Sladučké skrz-naskrz. Konečne niečo iné.. niečo, čo tu už dlho nebolo. A dúfam, že sa dodrží postupnosť v príbehoch : hoci odhalili identitu Lady Whistledownovej skôr ako v knihe.. čo ma mrzí..mohli to nechať aspoň na záver druhej série.. Krásny knižný príbeh pre mňa bol najmä Benedict a Eloise ( tam bolo kopec srandy a vybrali na to úžasnú herečku..) .. A najviac vášní bolo s Franceskou.. ten bol prekrásny tak sa veľmi teším na filmy.. MOC. a musím povedať, že mi vôbec neprekáža, že už viem ako to celé dopadne...

REC (2007)

A teda od tohoto som čakala oveľa menej ( Aká zúfalá už som, keď neočakávam viac?? : to robí tá karanténa. :) ) Ale teda.. bola to pecka. Dobré zábery, napätie a hoci som to musela mať skoro úplne ticho ( kvôli rodinným príslušníkom, ktorí už spali...ináč by som to ani nemohla pozerať..) stálo to za to. Kto má chuť sa báť a pozrieť si niečo nie s typicky americkým koncom, tak odporúčam. PS: u mňa ten koniec bol na jednotku s hviezdičkou. A je aj dvojka... tak sa chystám..

Roztříštění (2019)

Už som sa bála, že budem veľmi sklamaná, ale nebola som. Bolo to výborné. Výborné

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Vôbec nie zložitý príbeh, vôbec nie tajuplný záver.. prosto jednoduchý príbeh o smútku, hnevu, frustrácie a tiež plný pocitov, ktoré nasledujú bezprostredne po tých prvotných, negatívnych. U´mňa dosť dobré.. aj ako dej napredoval, ako sa posúval a kam došiel na záver. má plných mojich päť a moju pozornosť v pamäti.

The Best of Enemies (2019)

Pozreté dnes.. teraz.. pred chvíľou. Bolo to neskutočné. Veľmi hralo na city , ale takým tým uveriteľným spôsobom ( ako to vedia češi natočiť...ak viete, ako to myslím.. prosto : reálne a dobre hoci s tým nemajú nič češi.... viém...) Téma, ktorá je a vždy bude aktuálna ( pokiaľ ľudia budú putovať krajinou a to VŽDY budú..myslím tým migrovanie a integrovanie hoci práve je smiešne, že amerika sa tvári, že nechce integrovať, keď tý akože američania sa bez dovolenia integrovali sami....) Proste a jednoducho: bolo to dobré a hoci vytrhnuté z konceptu, chápem zámer a na mňa to zabralo. Opäť si potvrdzujem, že ČSFD nie je až tak objektívna ( alebo sa tam zapája vzorka veľmi zvláštnych pozeračov. ) alebo nie som ja dosť objektívna. Jednoducho: u mňa dobré. Veľmi dobre strávený čas.

Dva světy (2017) (seriál)

Všetky moje hypotetické otázky boli v príbehu zodpovedané. A pretože nie som žiadny filozof, tento seriál ma uspokojil a nehľadala som vyššie pravdy. Dostatok lásky, nelásky, sebelásky a nenávisti, závisti a zla. PUF : dokonca aj sem tam realisticky. Veľmi dobre sa mi to pozeralo. Páčilo sa mi pomalé napredovanie deja. Dvojka dala priestor aj ďalšiemu napredovaniu. Aj môže, aj nemusí byť. U mňa dobé

Pečovatel (2014)

Veľmi dobré spracovanie príbehu. Dostatočne brutálne, uveriteľné, zvrhlé a odporné. Kto je vrah a čo sa stalo s jeho bratom bolo správne prepracované a tak ma to pomotalo, že som vraha vôbec nepredpokladala, že toto je on. Záver bol dokonalý.

The Morning Show (2019) (seriál)

Ako postupovali epizódy, menil sa aj osobný pohľad na postavy. Kto sa mi zdal ZLÝ...stával sa DOBRÝM a naopak. Jediný, kto nemenil svoju úlohu bol Billy Crudup a to som práve stále očakávala, kedy to príde. Námet na seriál dobrý , aj sa dobre rozvíjal. Herečky v hlavných úlohách mi nevadili. Amerického spracovanie som sa trochu obávala a tak som si aj sadla k TV. Ale musím pripustiť, že dramatizácia je opäť na správnom mieste.. po rokoch. Očakávala som iný záver, ale práve to ma baví na nepredvídateľných filmoch. Preto 5 hviezd. A som opäť zamilovaná... och Billy. A samozrejme sa musím vyjadriť k problematike MeeToo: ako brilantne si poradila amérika s problémom. Išlo vlastne o to, že ju sexuálne obťažoval..alebo neobťažoval?? Ak sa opýtate jeho: bol absolútne presvedčený o tom, že nie, že ona to chcela.. ľutujete ho, vlastne len využil svoju moc na to, na čo by sme ju použili všetci, keby sme ju mali. ( jasné, že áno....) Ale akonáhle sa na to pozriete jej očami, tak sa dialo niečo iné. Tak nejako vyzerá podľa mňa celé toto haló okolo hnutia. Samozrejme, že sú aj jednoznačnejšie prípady, kedy viete, kto je zloduch a kto obeť... ale asi ako v tomto prípade, a takých je asi viac , sa dá na vec pozrieť z dvoch pohľadov.. a hlavne: pohľadom ohrdnutej ženy ( muža), ustráchanej ženy ( muža) ... atď. On to tiež vlastne pochopil až na konci.. ( či je to spoiler už??)