Zraněná srdce (2019)

Strašne to chcelo byť romanticky- dramaticky- eroticko- nostalgické... Vôbec to tam nebolo cítiť... Strašne mi to tam chýbalo.. napätie , ktoré mali cítiť jeden z druhého bolo nedostatočné... Obsah udalostí, ktoré sa v tomto období diali, bolo slabo znázornené..ale keďže som znalá histórie ( trošku..) , tak som sa orientovala... ale keďže som predpokladala zámer... vedela som si tam tú erotiku domyslieť.. U mňa dobré.. málo, pramálo drámy.. ale v množstve dnešných filmov.. spracovaní.. by som povedala, že lepšie, ako čokoľvek dnes natočené...

Hledá se Nemo (2003)

myslím, že som ešte nevidela lepšiu rozprávku, ako bol Nemo. Som už veľké dievča..ale stále ma vie rozplakať v prvých minútach, rozosmiať v celom príbehu.. nič, vôbec nič tomuto príbehu nechýba. Naozaj Pracujem v škôlke a mám teda tých rozprávok videných neúrekom... ale tento je: správne farebný.. žiadne temné farby, ani prehnané farebné kombinácie.. humor je inteligentný a dokonca pri každom pozretí v ňom nájdem niečo, čo mi uniklo predtým.... Je poučný, končí dobre a má aj hlbokú pointu.

Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Príbeh odložených hračiek.. dala by som ho ako povinné pozeranie pre všetky deti vo veku 4 až 14 rokov. Všetky diely.. a tento je za mňa najmenej pútavý.. ale ako tu už niekto spomínal.. možno na druhé, tretie pozretie to bude lepšie. U mňa bolo najkrajšie prvé a tretie spracovanie.. a to tretie bolo asi najlepšie. Ale to neznamená, že by tento príbeh nebol dobrý.... len v mojom svete... v mojom príbehu, by mala mať každá hračka svojho Andyho. :) A mala by niesť pointu : Hraj sa pekne. !!

Sedmilhářky - Série 2 (2019) (série)

Veľmi dobre prepracovaný seriál. Nesnaží sa vytvárať nové príbehy, ale stále ťaží s toho, čo sa už stalo...ak by to takto dobre pokračovalo, kľudne by som si vedela predstaviť aj tretiu, štvrtú sériu. V mnohom lepšia ako prvá. Skutočne. Dobre dramaticky prepracované.

Zlatý podraz (2018)

Zaujímavo spracovaný film a keby tak chcel byť o niečom... rada by som dala 5. Bohužiaľ...

Blok 99 (2017)

akčňák, ktorý chvíľami pripomínal Brúsa Vilisa v najlepších rokoch. Absencia minulosti pána boxera bola osviežujúca..žiaľ, ale celkový dojem mňa hlboko sklamal. Chvíľami sa film tváril, ako silnejšia verzia Hry o trony s krvavými vsuvkami ( plus pár navyše). Ani záver nevadil.. skôr to strohé krvavé Bum Bum bolo akési neemocionálne. Takže takto za mňa.

Hra o trůny - Série 8 (2019) (série)

samozrejme, že to bola dokonalá prezentácia necelej generácie žijúcej v Game of Thrones. Že som si v hlave predstavila iné závery?? Že som túžila po tom, aby iní prežili a iní zomreli? Ale však práve preto to od začiatku bolo dokonalé, že nik nevedel predvídať, ako to celé skončí. A skončilo to na parádu. Skutočne. Ani sladko, ani depresívne, skončilo to tak, aby život v tomto svete mohol pokračovať aj bez nás - divákov. Tlieskam. Výborne rozpracované od prvého dielu v prvej sérií až po záverečné titulky v šiestom diely v ôsmej sérií. Boli slabšie diely a silnejšie diely. Ale to presne vidím aj na hodnoteniach konkrétnych častí, že každý divák sa našiel v inej postave a preto nie vždy bol každý spokojný. Záver : najprepracovanejší seriál, ktorý sa zatiaľ natočil. Myslím, že skutočne by stálo za to prečítať knihy v ktorých sa príbeh začína oveľa skôr a je viac prepracovaný aj bočnými postavami ako seriál. Tak, idem na to a potom si sadnem k nejakej super stránke, kde budem hodnotiť knižný príbeh. :)

Venom (2018)

Nemám fakt problém ani s marvelovkami, ale toto NÉ. Nečakala som nič viac, ako dobré efekty, ale ani tie tam neboli. Povrchné grgy, prdy, hovná, dialógy, a samozrejme plno krvi. Mne tam teda fakt niečo chýbalo. Sorry. PS: všetci okolo mňa ma prestávajú chápať. S piatich divákov som bola jediný kritik. Tak teda asi je chyba vo mne. Ale keďže mám tú právomoc sem písať koment práve ja, tak si dovolím napísať pravdu. A to je: že ja si už nikdy nesadnem k tomu to filmu. Aj keď Toma Hardyho asi fakt milujem.

Ten pravý, ta pravá? (2018)

Jako fakt musím uznať, že v poslednej dobe išli filmy tak dopredu, že zápletka je pred divákom tak zašifrovaná, že je to až zázrak, že sa k nej dopracuje. A ak je to seriál a sledovanosť je závratná, tak nás prekvapia s ďalšími a ďalšími epizódami, až to nemá hlavu pätu. A toto bolo tak krásne predvídateľné a obyčajné, že mi to práve tak stačilo a trošku mi to aj chýbalo. Dokonca ani ako komédia to nebolo trápne. Pekné ( depresívne? úsmevné?) priamočiare. Som si oddýchla .

Král Lear (2018) (TV film)

Ak by som hodnotila hneď po vzhliadnutí, dala by som 1 hviezdu, ale dala som si čas. A musím dať tri. Herecké umenie v príbehu, ako som sa dočítala dalo údajne mnoho hercov. NIE. Nieje to pravda. Jediným hercom v tomto príbehu bol Antony Hopkins. Ostatný si zahrali asi len tak pomimo iných povinností. Nehovoriac o tom, že celé spracovanie bolo, akoby aj režisér si len odbehol natočiť toto dielo len tak pomimo inej robotky. Škoda toho. Veľká škoda. Námet na výbornú a záver z pozerania?? Takmer žiadny.