biteme

filmu zdar!

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 11.9.2019  08:29
    S úsmevom po Slovensku (TV seriál) (2019)

Oceňujem výber protagonistov, všetci sú sympatickí a vtipní, vždy sa nasmejem + sa človek môže inšpirovať, ktoré miesta na SK navštíviť. Teším na ďalšie časti.

• 11.9.2019  08:26

Podľa mňa skvelé herecké výkony a vtipný dej, pobavila som sa :)

• 1.12.2015  22:08
    Odsouzení (2010)

To bolo hneď jasné že ide o film natočený podľa skutočnej udalosti. Keď sa mi začnú potiť dlane a zhoršujú moje kardio problémy viem, že ide o nespravodlivosť natočenú podľa skutočnej udalosti. Lebo taká podlosť to ani psychopat nevymyslí, čo sa niekedy deje v reálnom živote. A niekedy sa stane že sa človek celý zničený a doráňaný aj doklope tej spravodlivosti. Krásna ukážka lásky, ktorá nepozerá na vlastné dobro ale na dobro toho druhého. Bolo fajn to vidieť.

• 10.9.2015  15:28

Sľúbila som si že podobné sprostosti už pozerať nebudem :D ale nasmiala som sa...

• 25.1.2014  20:41

Príjemné aj pre dospelých, hoci mi trochu šli na nervy spievajúce scény - na môj vkus prehnane dlhé. Ale za to že dej nie je príliš predvídateľný a grafika super, dávam 5, pretože viac od animáku ani čakať netreba. Ten snehuliak tam ani byť nemusel, neviem. Žeby len na predĺženie herného času?

• 10.9.2013  19:01
    Oceány (2009)

Fakt úžasné zábery a príjemný komentár bez zbytočných obkecov. Odporúčam všetkým čo majú radi more, takto si predstavujem dokumentárne filmy.

• 10.7.2013  12:35
    Páli vám to? (TV pořad) (2004)

Vo svojej kategórii jedna z tých lepších vedomostných súťaží, aspoň trochu sa človek zasmeje, a nie ako na tom českom AZ kvíze alebo angl. The weakest link s podivnou ženskou. Kamenárov štýl je trochu neokresaný, ale aspoň je sympoš a snaží sa súťažiacich ukľudňovať. A ešte ten jeho prízvuk :)

• 16.6.2013  11:49

prehliadka fajnových kár, nič viac. dobre sa pri tom aj zaspávalo...

• 22.5.2013  21:46
    Umění lhát (2009)

Nie je to ani vtipné, ani romantické, ani fantasy. Zadefinovať štýl sa snáď ani nedá, je to prosto príbeh ktorý sa snaží, aby sa ľudia zamysleli najprv nad opodstatnenosťou lží v živote, a potom sa zameria na náboženstvo sťaby na evolučný výsledok schopnosti klamať. Chce nám nakecať, že dôvodom pre lži je vlastne láska, ale nakoniec príde moment prekvapenia, kedy sa láska stáva dôvodom prečo neklamať. To je ešte realistické, niekedy klameme aby sa mali druhí lepšie ("biele lži). Potom je tu ešte ďalšia vec. Príbeh začne stavať na tom, že náboženstvo je hrejivá lož a vlastne zohráva úlohu terapie - aby sa ľudstvo vyrovnalo so smrťou, nespravodlivosťou atď. Myšlienkovo dosť chabý film, ktorý prebije hociktorá krčmová debata. True story.

• 1.5.2013  14:30
    Looper (2012)

Dlhý a bezobsažný... fakt dobrá kombinácia :D

• 30.4.2013  21:01
    Divoši (2012)

Fuj - to je jediný výstižný výraz na tú kravinu a vlastne sa rozsiahlejším opisom pocitov nebudem venovať, skončila som po 5. minúte (až taká som trpezlivá)

• 22.4.2013  21:37

Ajaaj....3D dokonale sprzdila dojem z animácie, odbavili ju jak sa dalo a k tomu tie vtípky a catch phrases prebraté z predošlých dielov... stelesnené zúfalstvo od začiatku do konca. je to pěkne blbé :/

• 10.4.2013  21:49
    Kill Bill (2003)

Moja jednoznačná srdcovka, čo sa Tarantina týka. Hudba, herci, kamera, a samozrejme adekvátny stupeň psychickej narušenosti - všetko podľa môjho gusta. Jednotka aj dvojka, obe super.

• 2.3.2013  21:33
    Black Books (TV seriál) (2000)

Celkom vtipné, až na niektoré nevhodné scény, aj takých detinských tam pár bolo. Záver prvej časti, keď sa Manny snažil o paródiu Ježiša, bola extra úbohá a zasmiať sa tomu môže len osoba s nižším emočným kvocientom, bez urážky. Dlhú životnosť tomu nedávam, sfajčený ožrala ma postupne prestáva baviť a ťažko povedať, na čom môže seriál ďalej stavať. Výber hercov, na Britov, dobrý. Dostala ma časť s klavírom :) Ťažko to teda hodnotiť. Black books je ako sendvič. Z časti splesnetý, tak neviem či tú splesnetú časť vyrezať, alebo hodiť do koša celý.

• 27.12.2012  15:38
    Mars útočí! (1996)

Pevne verím, že by Tim Burton najradšej vymazal tento šplech zo svojej zbierky. Ostatne, kto by v živote ani raz nezhodnotil svoj predošlý vkus a nepoložil si otázku: kde som mal hlavu?? Našťastie aj Tim sa včas uvedomil a začal točiť solídne diela, za čo mu patrí jedinečné miesto v dejinách filmu.

• 24.12.2012  15:24
    Eurotrip (2004)

Kravina. Chcela som to skuknúť len kôli Slovensku, takže kto má rovnaký zámer - stačí skipnúť na 55. minútu. Zo dvakrát som sa zasmiala, z toho jeden krát silene (scény niklák a ľudožravý pes), ale tých 8 minút života mi už nič nevráti. Amíkom treba uznať jednu vec, máloktorá krajina púšťa do sveta pafilmové zvratky tak frekventovane.

• 22.12.2012  15:56
    Grinch (2000)

Vianočný zákusok s vtipnou polevou pre chvíle, keď sú spolu malí aj veľkí. Ani sekundu som sa nenudila, čo nebýva bežné. Deti ocenia rozprávkovosť, dospelí snáď humor a hlášky Jima Carreyho (podľa mňa je to jeho najlepšia komédia) ale uznávam, že poväčšine chlapskí diváci fanklub nezaložia. Grinch, tak správne trafený saskvač, super strih aj zábery, rekvizity...nebolo čo pokaziť. "Tak pozor, mladá dámo! I kdybychom se rozmlátili na cucky, nenecháme si tím skazit Vánoce!"

• 22.12.2012  13:44
    Diktátor (2012)

Pôvodne som film hodnotila jednou malou hviezdičkou, aby sa na mňa nehneval fanklub filmu, ale kašlem na to. Kam už sme došli, že nám taká nevkusnosť príde vtipná... dopozerala som to len preto, že som chcela vedieť, na aký stupeň zvrhlosti to vytiahne, a zdá sa, že na onen vyšší. Zaujímalo by ma, ako veľmi sa herec stotožňuje so svojimi postavami a či vníma nulový kvocient hanby ako cnosť. Nechcem tu nikomu vnucovať žiadne mravoučné názory, takže tu končím.

• 22.12.2012  09:02

Na nezmyselnosť vojny poukazuje množstvo diel. Nie som veľký fanúšik vojnových filmov, ale toto sa dalo pozerať, lebo tu proti sebe stoja dva extrémy - vojnové násilie a harmonický život v odľahlej dedinke. Niežeby ma film dojal aspoň na jediný moment, ale niečím obzvláštneným predsa je - minimálne spomalenou scénou s besným diviakom, a práve tá prišľahnutá scéna je taká moja malá radosť:)

• 21.12.2012  00:49
    Move On (2012)

Nie je to jeden z tých lepších špionážnych filmov, dokonca mi tam chýba aj určitý štandard akčnosti a film som dopozerala až na druhý krát. Vzhľadom na to, že tam hrá Mads so slovenskou herečkou, by sa patrilo pozrieť si to aspoň z patriotizmu. Myslím, že je to práve ten druh filmu, ktorý sa hodí ako kulisa k rodinnému posedeniu... full attention not required.

• 13.12.2012  18:40
    Drive Angry (2011)

Satanista mláti hlavného hrdinu stehennou kosťou jeho mŕtvej dcéry... to tu ešte nebolo. Zato prízemných akčňákov akým je tento hmýria regály vo výpredaji. Ako tak pozerám na rok premiéry, podľa merítka stupidity scenára, postáv, deja atď. by sa vznik mohol datovať na 90-te roky. Divím sa, že Cage berie také role, no asi má na to svoje dôvody. Len dúfam, že sa z nich vylieči.

• 8.12.2012  19:38
    Komisař Rex (TV seriál) (1994)

Neprekvapuje ma americký preklad: A cop´s best friend :) Pes je príjemný spoločník, ale ako priateľa ho môže brať možno len dieťa alebo človek, ktorý nemá rád kritiku na vlastnú osobu. Pozriem si to rada, aj dvakrát. U mňa je to lepšie ako napr. Ally McDebilová, aspoň sa to drží pri zemi.

• 8.12.2012  19:10

Vidí sa mi neprimerané hodnotenie na csfd. Mám teóriu, že filmy s citovo zranenými géniami v hlavnej úlohe sú často preceňované. Príbeh ma zaujal od samého začiatku, potom napätie oslablo a nakoniec prišlo menšie sklamanie. Ako keď niekto položí pred dieťa krásne zabalený darček, nechá ho hádať čo je pod obalom a potom sa ukáže, že je to len školská taška. Silu lásky treba obdivovať, ale nie stratu samého seba ako dôsledok citového zranenia. Gladiátor sa so stratou rodiny lepšie vysporiadal.

• 5.12.2012  14:53
    The One Warrior (2011)

Najprv mi to prišlo ako nepodarený pokus o paródiu na Hercula. Potom ma "film" začínal nielen nudiť, ale aj štvať, len neviem čo viac. Desní herci, neoriginálne scény, dej postavený na hlavu. Kto toto spáchal zrejme nevie, čo je to copyright. A prečo vôbec míňal energiu na točenie...možno si chcel iba vyskúšať rekvizity a stokrát obohraté magické efekty. Potom už len stačilo vymyslieť nejaký príbeh hrdinu, ktorý zachraňuje ľudí, ktorých nepozná ale z nejakého dôvodu mu na nich záleží. Stavím dvacku, že osemročné decko by vymyslelo lepšie zápletky. Herci sa museli nudiť asi ešte viac ako divák, jedným slovom - brak.

• 4.12.2012  18:03

Dievča s inteligenciou paradajkového pretlaku ide na potrat, a jej kamarátka jej "pomáha." Plán sa po mnohých nepríjemnostiach podaril ale nekončí šťastne, obom zostali nevyliečiteľné rany. Film ma len presvedčil, aké hlúpe je nielen ísť, ale aj pomáhať pri potrate. Príbeh je z prostredia, kde sú potraty nelegálne. Myslím, že je jedno, či legálne alebo nie, alebo sa niečo mení na zločine, keď ho pácham so zavretými očami? Keď tento film niekto pochopí tak, že označí za príčinu všetkého utrpenia neschválenie legalizovaného potratu, tak už fakt neviem...

• 26.11.2012  23:54
    Modra (2010)

Je pekné, keď cudzinci so slovenským pôvodom nezabúdajú na svoje korene. Ale k veci. Diváci zo zámoria ocenia skôr dobrosrdečnosť Slovákov, rodinnú pohodu a prírodu vyžarujúcu pokoj, film má ale zopár nedokonalostí. Dej je nudný, rozhovory plytké až neprirodzené, prosto trapas. Nikdy som nebola v Modre, tak neviem ako často sa tam pije, zrejme zakaždým keď sa stretnú dvaja či viacerí. Neviem, či sa práve týmto môžeme chváliť svetu. Drinking escapades nezvládala ani mladá Kanaďanka, keď zaspala tu na hojdačke, tu na lavičke v parku. Že ju tá teta pustila von v takom stave!!!:) Možno tým chceli ukázať, aké bezpečné je vyspať sa z opice priamo v centre Modry... Scenár dosť jednoduchý, ľudia pôsobili zaspato. Režisérke, vlastnej matke Hallie (Liny) išlo hlavne o to, aby sme pocítili teplo rodinného kruhu, súdržnosti celej komunity. Na amatérsky film, natočený zo súkromných emočných dôvodov, dobre - ale mohlo byť aj lepšie.

• 20.11.2012  12:39

Priam knižná vzorka propagandy rodinného šťastia a pohody pred sebadeštrukčným workoholizmom. Možno bola cieľom filmu prevencia aktuálnych trhlín v spoločnosti, no určite aj snaha zabaviť a uspokojiť dopyt po fantastične. Michael zastupuje rad typických manželov, ktorí prichádzajú o všetku radosť života - nesprávnym rebríčkom hodnôt, zaslepenosťou úspechom, až sa časom stávajú otrokmi vlastnej ctižiadosti. Diaľkový ovládač, sťaby Arabelin prsťeň, ktorý dokáže splniť túžby človeka, je metaforický nástroj na udržanie ideálneho života. Michael vďaka nemu dosiahne všetko čo kedy chcel, ale postupne mu dochádza, že život robí šťastným niečo iné.

• 19.11.2012  00:07
    Requiem za sen (2000)

Koncentrovaný hnus aneb skúška nervového systému, nakoľko dokáže telo zniesť príval negatívnych podnetov. Keď si idem pozrieť film, chcem sa hlavne obohatiť, ale toto mi ubralo chuti do života.

• 18.11.2012  23:06

Ďalšia z radu filmových sérií, ktorá ťaží z predošlej slávy. Svetlou stránkou bol zjav N.P. Harrisa, aj Haroldova karmická smola nikdy neunaví, lenže my sme už inakšie rozmaznaní a na kvalitku si potrpíme. Tak ako čaj chutí stále slabšie po každom vymáčaní, je aj zhulená dvojka každým dielom nudnejšia.

• 18.11.2012  16:09

Sympatický mladý pár si po nezvyčajnom stretnutí ešte niekoľko krát skríži cestu. Väčšinou nie celkom náhodou :) Realisticko-romantický príbeh rodiacej sa lásky dvoch mladých ľudí, narozdiel od americkej tvorby bez šablón či prehnanej sentimentality. Komediálne situácie a celkový dojem z priateľstva a neskôr vzťahu príjemne ovlaží a prijme nás zamilovať si svojskú romantiku ázijskej tvorby.

<< předchozí 1 2