ID:A (2011)

Severská verzia Agenta bez minulosti ale len tak trošku. Aliena je mladá žena ktorá sa preberie na neznámom mieste so stratou pamäti a taškou so zaujímavým obsahom. Ani ona ani divák nevie jej meno, odkiaľ je a kto je. O chvíľku ale zistí, že všetko nie je v poriadku a začne sa dramatická hra na mačku a myš. Za polovicou filmu sa to ale na môj vkus premení na krvavú melu ktorá sa odohráva " krajine nikoho " tak typickej pre akčný film. Logika začína upadať, prichádza silný nevkusný syndróm náhody a ide to mierne z kopca. 50 %

28 dní poté (2002)

Netradičný Boyle, pomerne silný námet ale chýbalo tomu povestné niečo čo sa do vás zahryzne a nepustí. Chcel som od polovice už koniec a to nie je dobre. Pritom to šlape a je v tom brutalita a akčnosť. Stále sa niečo dialo a nebola núdza o dejové zvraty. Miestami sa našiel " kľud " a vtedy Boyle prekvapil keď do tej krvavej smrti a beznádeje nám ukázal krásnu scénu s koňmi pri jazere ! Ináč sa ale jedná o čistú depresiu navyše krvavú ktorá nemá konca kraja. Záver filmu sa snaží ale len to zaklincuje. 60 %

Yesterday (2019)

Neskutočne originálny nápad v ktorom je milión ďalších mini nápadov ( coca cola ??? ) Spracovanie typického pre Boyleho, skvelá práca s kamerou, dokonalý strih, nadupaný soundtrack. Kde sa to koplo je hlavná postava, proste Patel je herecké drevo a to nie je urážka to je proste nemilosrdný fakt. Celý čas som si predstavoval na jeho mieste jeho menovca Dev Patela ktorý je predsa len vyšší level. Ináč celý film hodnotím veľmi pozitívne a spraví večer dokonalú náladu. A ako milovník The Beatles som si to celé dupľom užíval. Má to aj svoje nostalgické čaro. 80%

Extra život (1997)

Mám rád Boyleho lebo vie točiť nesfilmovateľné scenáre! Nechcem povedať, že by toto nikto nedokázal natočiť ale nechcem ani pomyslieť nato ako by to vyzeralo. On dáva do filmov hravosť, ľahkosť, je poeta, vtip s krvou snúbi a pod. Bolo to mystické , tajomné, krvavé, vtipné, nepredvídateľné a ..samozrejme nebesky romantické so štipkou tej pravej pekelnej škodoradosti. Romantická komédia ? kdeže ! čierny komédia ktorá má prvky romantiky ? určite ! Navyše s perfektnou výbavou v podobe McGregora ktorého ksicht sa mení v sekundu z loosera na action hero no.1 ! ...vychrtlá Diaz tvár nemení a nepotrebuje to, skvelá dvojica anjelov a nesmieme zabúdať na patrične lakomého Holma. Keby bolo niekomu málo a bolia ho zuby tak je tu ešte " ten zubár ! Tucci :) bavil som sa nadmieru dobre ! 80 %

Proti větru (2011)

Paulovi zmizne zo dňa na deň manželka, nastane to po nepeknej hádke. Paul a jeho dve malé deti sa musia pasovať s tým čo a prečo je s mamou. Nevedia, nevie to nikto. Po roku zmení Paul bydlisko a ..... je to ťažký film a Francúzi vedia veľmi trpko ale ľudsky natočiť trápenie. Pozorujú život a točia o tom filmy a preto sa na to vždy dobre pozerá aj napriek tomu, že je to tragédia. Iné národy by to tlačili do slz alebo by to bolo celé hysterické, ukričané a chceli by ste im dať po hube. Francúzsky film dá po hube vám, nech sedíte a mlčky sa dívate na život. 80 %

Čas (2021) (seriál)

Malý nenápadný mini seriál ktorý je tak tichý, že ho nebudete ani počuť. Ale vy ho rozhodne budete počuť. Silné charaktery napísané presne na telo a zahrané excelentnými hercami ( Bean, Graham ). Žiadne hlasité akcie, všetko podstatné je ukryté v hereckom výkone protagonistov a hlavne v dialógoch ! Dialógy sú tu alfa a omega o spravodlivosti ktorá je " nespravodlivá " a o živote a jeho temných zákutiach. Všetky dramatické a emotívne scény majú svoj voľný priebeh a nič tak neruší diváka aby ich prijal. Všetko je to také správne, chlapsky odmerané ale kdesi v tom strede je to žensky láskavé a poddajné. Fér je tu neznámy výraz a my si môžeme aspoň položiť otázku prečo by malo byť niečo fér ? Koho zaujíma, že väzenský systém je pod financovaný ? kto chráni väzniteľov ? jedná sa vždy naozaj len o nápravu človeka ? Priam dokonalý seriál u ktorého by som privítal ešte pár častí navyše aj keď viem, že v troch epizódach povedal všetko čo mal. 100 %

Příběh Elizabeth Smartové (2017) (TV film)

Veľmi slabé spracovanie, nehovorím teraz o ultra lacnom sotva televíznom filme. Herci hádam kategórie C, nesympatická apatická hlavná postava ktorá po dvesto dňoch v púšti a bez stravy, umývadla, vani a sprchy stále rovnako nalíčená, vlasy rovnako čerstvo zmyté. Celé proste nedôveryhodné, amatérsky spracované, resp. nespracované ale sfušované. Koľko možností mala Elizabeth k úteku toľko je hviezd na nebi. Jediná výhoda filmu je ,že to trvá len hodinu a pár minút. 20 %

Rytíři spravedlnosti (2020)

Som komédia, nie som komédia, som vážny film ? nie som vážny film, som divný film ktorý rieši pomstu, kauzalitu vesmíru, Vianoce, lesný roh, gangsterský gang, ukrajinského prostitúta ale s upraveným menom, psychologické rady, hackerov ktorý neznášajú monitory so slabým rozlíšením ? áno toto je on ! film ktorý som teraz dopozeral ! :) je v tom toho viacej, severský noir je dnes už povinný aj v porne takže hromada je aj tu, máme tu sociálne siete, máme tu rozpadnuté rodiny, divné indivídua ktoré trefne ukazujú to, že zdravotníctvo v trhovej ekonomike nie je kurva pre všetkých dostupné. Čo moje dojmy ? sú zvláštne, čakal som rozhodne viac, film to striedal na mňa pomerne rýchlo a stúpal si sám sebe občas na nohy ( ten koniec je pre priateľov milovníkov radiátorov ? ) ... sem tam si film zo mňa utiahol a ak som sa pýtal na logiku vylepil mi facku len tak pleslo. Ale...zabavil ma, v tragickom svete a tragickom príbehu sme videli , že cúvanie s autom môže byť problém...že zdieľanie kuchárskych receptov môže byť problém...a ak prídete z Ukrajiny kde vás mal každý v zadku tak....všetko zmení všetko ! maličkosť, banalita, nech sa páči tu je voľné miesto sadnite si......80 %

Modrá až na kost (2021) (seriál)

Cesta za pomstou nebola nikdy krvavejšia alebo prečo veriť sile noža ! Takto by sa dal zhrnúť do jednej vety ústredný motív seriálu ktorý pojednáva o pomste mladej ženy. Chcel som to rozkecať a rozpísať ale všimol som si, že kolega : EvilPhoEniX   to už spravil skôr a lepšie. Načo sa opakovať a načo písať čo niekto napísal presne tak ako to ja cítim. Je to skutočná dramatická jazda skoro bez hluchého miesta. Súhlasím s tým, že všetky postavy jednali presne ako mali jednať a divák nevie do poslednej chvíli kto a kedy zahynie. Tu nemá nikto isté, že sa dožije záverečných tituliek a nejaké tie americké sladké konce tu rozhodne nehľadajte. Naopak, seriál je jedna veľká kvalitne spracovaná depresia. Korejci to vedia a znovu ukazujú, že s Netflixom idú do boja s konkurenciou ...na nože !  80 %

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Megan Fox ako hviezda filmu o matke Tereze ? prečo nie ? ! v tomto filme umierajú malé čivavy a nafetovaný Angličan si robí prdel z Američanov ( ako by nestačilo, že tí idioti si sami vystačia )  Miestami kostrbaté a tlačí sa na pílu ale všetko pozitívne na filme robí len Simon Pegg...bez neho by to bola veľmi veľká katastrofa. Jeff Bridges je tam do počtu, Kirsten Dunst úsmev, úškľab, mrzutý výraz, nasraný výraz, prekvapený zdesený výraz a ...opakovať v ľubovoľnom poradí. Gillian Anderson ukáže kolt ..ehm parón..dekolt :) áno dekolt ..film je z roku 2008 ehm.. Megan Fox...netreba komentovať ..poznáte ten vtip o dutej tekvici...ale nič... proste 60 %.