Malá mořská víla (2023) odpad!

Melissa McCarthy je v roli Urshuli, úžasná. Tím to končí.

Morbius (2022)

Za mě dobrý, nerozumím hejtu. Furt lepší než ten nudný nový Batman.

Čarovný les (2014)

Moc rád bych to viděl jako divadelní hru, bylo by to jedno z těch nezapomenutelných. Ale na stříbrném plátnu spíš ne-e než ano. Ale i tak se mi to líbilo.

Výchozí bod (2014)

No já nevím, nepřijde mi to jako něco extra úžasného. Je to hezké, místy napínavé a citlivé a chytře-vypadající ale na víc jak na 3 hvězdy to u mě nemá. 70%

Lucifer (2016) (seriál)

" A Priest Walks Into a Bar" - Slušně elegantní pilot a celý první a druhý díl mě dokázal přimět, abych se díval dál. V první sérii tohoto seriálu zazní hodně kvalitních hlášek a spočetně komických scén které mají nějaké to kouzlo. Bohužel ale musím říct, že mě zklamali časté cliché, které mi v momentě zkazili ten první pocit a dojem z předešlých dílů. Díl od dílu bývali něco jako nudná "Kriminálka: Lucifer" (jako by jich bylo málo) a přestali se soustředit na to hlavní a to důležité... to co diváky zaujalo v prvním díle. Naštěstí to pochopili v posledních dílech, kde se na to začali soustředit a tyto díly měli ten pořádný nádech a nespustil sem z nich oči, ale jenom toto na pořádný TOP seriál prostě nestačí. Z někdy napsaného scénáře jsem měl dlaň na obyčeji ale někdy jsem se zároveň docela dobře pobavil. Co se mi opravdu líbilo na 1. sérii byla kamera, která v napínavých situacích měl něco do sebe a příjemný anglický hlásek jménem Tom Ellis který celý seriál doslova TAHAL. 1. série - 65%

Perníkový táta (2008) (seriál)

1. série - 90 %, 2. série - 90 %, 3. série - 100 %, 4. série - 100 %, 5. série 100 % - Nemám slov, stále na špičce a žádný jiný ho nenahradil. All Hail Heisenberg.

Stranger Things (2016) (seriál)

Moc sem nepochopil, jak je možná se bát, smát se, rozplývat se nad roztomilostí některých scén, mít husí kůži všude po těle, zapomenout polykat sliny, přestat mít hlad, dokonce ztratit pojem o čase během jednoho seriálu který sem mimochodem dal maratonem. Seriál, který má úplně všechny známé žánry a proto ho to dosazuje do absolutní špičky žebříčku seriálů v roce 2016. 80. léta jsou znázorněna naprosto perfektně až se cítím mezi nimi a skladby pro seriál pánů Dixna a Steina je neuvěřitelný. Herecky se mi moc líbila Winona Ryder, Millie Bobby Brown a Finn Wolfhard kteří byly fakt přesvědčiví :) 1. série - 100%

Jedna noc (2016) (seriál)

Po skončení prvního dílu jsem byl zatažen silnou a temnou atmosférou rovnou do dílu druhého, dá se říct, že to je možná i trochu Klišé ale mě to vtáhlo. Po zkoukávání jeden díl za druhým s velice krátkými pauzami napětí a očekávání od finále stoupala a nemohl jsem vydržet s pocitem, že nevím jak to doopravdy je. Roli méně úspěšného, zlé strany-zastupujícího, levného a na jednu stranu proradného právníka na sebe vzal John Turturro který se mi líbil hnedka od prvního filmu díky jeho hlasu, který do této role naprosto padne. Nemůžu si avšak pomoct, ale vidím v něm 85% Saul Goodmena z Breaking Bad/Better Call Saul který má zde také podobné chování a i hlas. Překvapení se mi dostalo, když Riz Ahmed zahrál změnu charakteru a zahrál ji velice přesvědčivě, až i já z něho měl pak strach a začal sem se ptát na tu Jednu noc, jak to vlastně bylo. Člověk by neřekl, co způsobí oholená hlava. Dle mého názoru nejlepší seriál co se týče téma soudní síně a řešení případu. Za napětí a chuť sledovat díl po dílu dávám *****. 1. série - 90%

Pátá vlna (2016)

Nudná, spousty clishé naplněná, puberťácká první část filmu, které nemá žádný nádech ale i přesto se přes to dokážete přenést. Druhá polovina filmu už nějaký ten nádech má, ale ubohou první hodinku to nezachrání. Film pro teen děcka, kterým je děj u prdele, ale hlavně že tam je nějakej ten sexy borec bez trička, spousta citových momentů a trocha toho breku. Za roztomilou Chloë a rozuzlení v 80. minutě dávám 40%.