Chudáčci (2023)

Absolutna parada. Oscara pre najlepsi film a herecku v HR poprosim. :)  92%

Duna: Část druhá (2024)

Tu nie je o com. Pre tieto filmy vzniklo kino. Duna je saga sucasnosti, ktora ma predpoklady stat sa kultovkou typu SW, ST ci LOTR. Villeneuve s Zimmerom potvrdzuju extratriedu a Timothee sa s istotou stava velikanom svojej generacie hercov. 90%

Americká fikce (2023)

Dobry film, dobri herci a za myslienku trefne vystihujucu sucasne hodnotenie umenia hviezdicku pridam. Skoda, ze tvorcovia nesli viac za hranu korektnosti, lebo to malo potencial aj na 5*

Richard Jewell (2019)

Tento film je svojim sposobom dokonaly a jeho myslienka zreje v case ako vino. 90%

Válka policajtů (2024)

Prijemne prekvapenie slovenskej filmovej tvorby. Naozaj napinavy film do poslednej minuty. Bromance, chemia kamaratstva, medzi Bartom a Lojom funguje pomaly na urovni  Lea s Bradom v poslednej Tarantinovke  a vedlajsia postava krcmarky je naozaj roztomilo vyzivna :) Napriek tomu minusy sa isto najdu, ako napr okazale, priam mysticke tajne stretnutia s sedou eminemciou a pod. Obsadenie Rytmusa filmu tiez rozhodne nepomohlo a som len rad, ze jeho screentime je minimalny. Chapem ale jeho marketingovy potencial, ktory bol viditelny aj na navstevnosti kina... 75%

Tore (2023) (seriál)

Hlavná postava bola na ranu lopatou a celkovo väčšina postáv dosť nesympatických. Napriek tomu v tom niečo bolo. Minimálne zaujímavý soundtrack, hlavne Bitch cover potešil.

Maestro (2023)

Kvalitny filmik, taky klasicky oscarovsky, zahrany dobre, obcas trosku sterilny, ale celkovo to funguje. Oplati sa pozriet uz len kvoli kostolnej scene, za ktoru hviezdicku pridam. 77 %

Slow Horses - Season 1 (2022) (série)

Svizna oddychovka, kvalitna prva seria. Hviezdicku pridavam za zaseknuty Scientist a Garyho Proclaimers tribute :).

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Tak a je to tu. Pravdepodobne film roku 2023. Ak sa teda nic prekvapive nestane. Novy filmovy skvost od osvecenych filmovych legiend. Naozaj dlhy filmovy epos, ktory aj mna prinutil si v kine odbehnut na malu :) Film dokonale vystihuje potencial upadku ludskej spolocnosti. Silny, obcas az absurdne a zarazajuco skutocny pribeh, velmi pekna kamera a zaradom iduce mnohopocetne vyborne sceny. Strhujuci herecky duet DiCaprio De niro doplna vyborna Lily Gladstone a zopar dalsich vkusnych mensich postav.  Rozhodne si ho pozriem znova a odporucam kino kazdemu. 93%