Sunwheel

okres Dolný Kubín

2 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 11.5.2019  13:07

Typický Yankee/vodič kamióna len tak náhodou zabráni starému čínskemu proroctvu v amerických uliciach. Pomôže mu starý ujo, znalý všetkých proroctiev a nový čínsky kamoš, s ktorým zapijú magický absint a nezabudnú prisahať na americkú vlajku aby na záver získali dve šťabajzne! Dej ako z automatovej arkádovky, solídne kulisy a na tie roky aj celkom slušné triky. Béčkové guilty pleasure 80. rokov!

• 26.4.2019  22:12

O triedu lepšie než jednotka. Dokument ide viac do hĺbky jednotlivých aspektov kulturistiky. Ešte viac rozoberá jej tienisté stránky. Zaujímavé je sledovať ako veľmi sa zmenilo jedno odvetvie športu vďaka modernej dobe a vplyvom sociálnych médií.

• 26.4.2019  10:30

Najhoršia rozprávka za posledné obdobie z slovensko-českej produkcie. Nič tu nefunguje, je to nasilu pozliepané a ten """zvrat""" na konci by nevymyslel ani pacient s detskou obrnou. Jediná hviezdička za nápad urobiť to dvojjazyčne. Dúfam, že aj v českej distribúcii to bolo rovnaké.

• 17.4.2019  22:11

Film som si pozrel znova aj po rokoch a stále môžem skonštatovať, že je to akési nutné zlo, vďaka ktorému vznikli pokračovania. Absolútne tupé. nelogické a už vôbec nie sci-fi. Ale v tej dobe a točené v podmienkach aké to malo to mohlo ohúriť. No dnes neobstojí na ničom.

• 15.4.2019  15:04

O čosi slabšie ako legendárny Pumping Iron. Tam to celé viedol Arnie aj svojím humorom a vystupovaním. Aj keď paralely medzi ním a Heathom v prezentovaní a egu sa určite nájdu.

• 5.4.2019  13:44
    OKTAGON MMA ZÁPASENIE (TV pořad) (2016)

Oktagon robí úžasnú robotu, čo sa týka MMA. Z borcov robí skutočných ľudí v očiach fanúšikov. Akcia, krv, emócie, víťazstvá a pády. A to je prosím pekne realita a nie hollywoodsky film. Ako povedal Marpo v jednej časti...toto je jediná reality show o skutočných hviezdach!

• 7.3.2019  11:26
    Rocco (2016)

Nejakým zázrakom som našiel na stránke tento film a po prečítaní pár komentárov som sa rozhodol, že teda dám šancu aj dokumentu o pornohviezde. Meno Rocco Siffredi mi niečo hovorilo v puberte a popravde som zabudol na to, že existuje. Po prezretí dokumentu mal človek miestami pocit, že hlavného hrdinu ľutuje a miestami ho nechával úplne chladným. Vidieť ho plakať, modliť sa v kostole a potom nejakej pornoherečke pchať kríž do úst, či ho nosiť vo svojom asi poslednom snímku ukazuje rozpoltenosť Roccovej osobnosti dokonale. Asi vyzretý, mentálne stabilný jedinec sa tomuto odvetviu venovať nemôže. Najkontrastnejšie to bolo vidno v spomínaní na matkinu kamošku. Istú hodnotu snímok má a negatívny tón celému biznisu divákovi neunikne.

• 25.2.2019  10:48

Jedno sobotné popoludnie som na návšteve mal možnosť vidieť tento film ako podmaz. Ako niečo, čo vám ide v pozadí sa to dá prelúsknuť. Ide o tradične tupú, miestami aj vtipnú americkú komédiu, ktorá sa sem-tam snaží o akýsi vážny tón (otázky slobody a medziľudských vzťahov ilustrované na bande hipíkov žijúcich v komunitnom spoločenstve). Človeka udrží pri sledovaní nostalgia za herečkou, čo hrala Rachel Greenovú a doktorom Pierceom. Inak asi nič.

• 9.2.2019  10:30
    Beze stop (2018)

Zaujímavý príbeh. Očakával som nejaký zvrat v deji vyústený do post-apokalyptického sci-fi terna. No film si držal svoju komornú latku nastavenú v rozumných medziach. Snímka pracuje s mnohými otázkami o modernej spoločnosti. Ten koniec ma prekvapil. Super herečka!

• 9.2.2019  10:26

Možný dôvod, prečo som sa nudil je ten, že takýchto "zombíkov" poznám vo svojom okolí moc na to aby som to vnímal ako niečo netradičné, umelecké a výnimočné. Popravde som celý čas čakal na nejaký zvrat v deji. Že sa pripojí ku kapele, čo je na turné a nikdy nehrala. Len pozvoľný pád do alkoholického dna bez nejakých výraznejších emócií.

• 4.2.2019  22:25

Riečna horúčka (akýsi ekvivalent tej morskej?) pretvorená do podoby filmu. Oceňujem námet a realizáciu, no musím priznať, že som sa veľmi nudil. Chcelo by to viac hereckého predstavenia?

• 4.2.2019  22:22

Postapokalyptických filmov je mnoho, no málo z nich si pokladá otázku, aké by to reálne mohlo byť. Tento film jemne pracuje s ľudskými emóciami a na v podstate najmenej pravdepodobnom hlavnom hrdinovi odkrýva jednoduchý príbeh človeka, čo chce niečo znamenať v podstate žiadnej spoločnosti. Lebo konečne má tú možnosť! Príjemná jednohubka, ktorú som si užil od začiatku po koniec.

• 2.2.2019  19:36

Tragikomická sonda do hlbín ruskej duše. Alebo niečoho iného...?

• 2.2.2019  19:34
    John Wick 2 (2017)

John Wick tak trochu dospel. Už ultragýčových Rusov vystriedal a rozhodol sa vycestovať za ženskou do Talianska aby sa sama odrovnala, pričom ho prenasleduje charakterný černoch. A mimo to nám film ponúka trošku rozšírenie wickovskej mytológie a celkom zaujímavý záver, ktorý volá po pokračovaní. A to som si myslel, že dvojka môže len nudiť! Inak zapojenie Morpheusa hodnotím ako zbytočnú vatu na filme.

• 2.2.2019  19:30
    John Wick (2014)

Ultimátny akčný film, pripomínajúci starú akčnú videohru v modernom temnom šate. Akurát tí všade prítomní zlí Rusi v akčných filmoch, to je už také otrepané, až to znižuje hviezdy v hodnotení.

• 27.1.2019  11:25
    161>88 (2012)

Ak by som mal dokument hodnotiť z filmárskeho hľadiska, tak ide vyslovene o nekonzistentnú, podpriemernú vec, kde nezainteresovaný divák sa pozerá na 94 minút nekvalitného strihania, nesúvislého komentovania (kde komentujúci ani nie sú predstavení) a rôznej úrovne zvukového a obrazového materiálu. Z obsahového hľadiska vie film ponúknuť otvorené prihlásenie sa ľavicových extrémistov k obľúbenému násiliu nielen na ideovom nepriateľovi, ale aj na civilistoch, policajtoch a majetku (topka je zničenie McDonaldu a následný komentár podguráženého aktivistu).

• 24.1.2019  10:16
    Get Thrashed (2006)

Veľmi kvalitný dokument o histórii jedného z najznámejších metalových subžánrov. Je tu cítiť zameranie na americkú scénu, ktorá je rozobraná dosť podrobne. Určite by prospelo, keby tá európska dostala viac priestoru. Predsa len vznikla za iných okolností a formovali ju úplne iné veci. Bolo pri nej viac cítiť kontakt s ostatnými subžánrami (v tej americkej spomenuli presah do niektorých modernejších fúzii, no neuviedli, že death metal tiež vychádzal z thrashu - viď. napr. Possessed). Napríklad pri tom Celtic Froste nebolo uvedené, že thrash vlastne nehrali. Bolo vidno, že dokument tvorili americkí fanúšikovia a kapely. Viem si predstaviť, že pri dlhšej stopáži by sa tieto neduhy dali eliminovať. Zároveň si uvedomujem ako by tento dokument hodnotil niekto, kto metal nikdy nepočúval.

• 23.1.2019  21:47
    Čára (2017)

Slušná slovenská gangsterka umne využívajúca prostredie slovensko-ukrajinskej hranice. Emócie akurát, žiadna zbytočná láska, primeraná a uveriteľná drsnosť postáv, pričom každá si hrá svoj vlastný príbeh. Chcelo by to viac takých filmov aj z ostatných kútov Slovenska. Pretože nie len "na východe nič nie je"!

• 28.12.2018  15:38

Hlavný hrdina je veľmi sympatický a zároveň tak jednoduchý (v tomto prípade pozitívne). Prostredie a kulisy boli celkom vhodne zvolené zo slovenskej a českej krajiny (hlavne rozprávkový zimný skanzen v Zuberci). Negatíva vidím v miestami gýčovo pôsobiacich televíznych efektoch a pasážach akoby vykradnutých z iných rozprávok (scéna s ježibabou v kotli). No v spleti rozprávok posledných rokov z československej produkcie rozhodne tá lepšia vec, ktorá vo vianočnom období vôbec neurazí.

• 11.12.2018  10:03

Zaujímavá sonda do československej hard'n'heavy scény v období prechodu z komunistického do kapitalistického zriadenia. A tiež príklad toho, ako ego jedného človeka dokáže zničiť budúcnosť celkom dobre rozbehnutej kapely.

• 10.12.2018  10:21
    Coco (2017)

Zo všetkých amerických animákov poslednej doby bolo toto príjemné osvieženie. Zasadenie do mexicko - folklórneho, miestami až aztécko - mytologického podhubia tradičného sviatku Día de Muertos, ktoré vykreslili skutočne farbito a presvedčivo ma pritiahlo k filmu prakticky okamžite. Spočiatku jednoduchý príbeh sa neskôr celkom rozvetvil a priniesol rôzne zvraty, ktoré vyvrcholili epickým dojímavým záverom!

• 10.12.2018  10:14
    Ip Man (2008)

Popcornové guilty pleasure plné dokonalých kung-fu scén, morálneho pátosu a žiadnej nudnej minúty. Trošku mi vadilo to antijaponské vyznenie, čo na druhú stranu vyvažovalo kopec "zlých" čínskych postáv. Predstava, že sa celý príbeh aspoň v istých kontúrach mohol skutočne odohrať dodáva filmu na zážitku! K dokonalosti mi chýbalo len to, že hlavný protagonista mohol tiež sem tam dostať...

• 10.12.2018  10:02

Viem si predstaviť, že v detstve by to na mňa mohlo silno zapôsobiť. Doslova nesympatické bábky dotvárajú ponurú, desivú atmosféru pomerne nelineárneho príbehu. Dnes na tom badať zub času, pri ktorom mi chýba nostalgia na ignorovanie akejsi ťažkopádnosti.

• 26.11.2018  13:20

Dlho som premýšľal ako mám tento film hodnotiť. Nikdy som nebol skalný fanúšik Queen, aj keď ich výnimočnosť a vplyv na celú rockovú scénu som vnímal už od detstva. Poznal som asi všetky skladby, ktoré zazneli od nich vo filme, pretože ich počujete neustále všade okolo seba. Od filmu som čakal istú gradáciu, nejakú (alebo aj nejaké) love story, množstvo muziky, cit pre detail a nadšenie mladých ľudí pre rock and roll. A dočkal som sa všetkého! Jediné, čo mi vadilo na filme, som zistil až po pozretí zaujímavostí o ňom. Uveril som v kine všetkému!

• 12.11.2018  14:09

Trošku ma mrzí, že som sa z dokumentu nič nedozvedel. Verím, že jeho dospievanie, prípadne životné míľniky, či nejaké múdra z pod pivného krígľa mohli osviežiť. Len som si príjemne zaspomínal o čom to ten Záviš vlastne je. Mimochodom v popisku sa spomína Fanánek, no mne sa ho nikde nepodarilo vo filme nájsť :C

• 17.9.2018  15:03
    Tisove tiene (TV film) (1996)

Vidieť po rokoch názory Žabkaya a Rašlu na Tisov proces je v plejáde rôznych dokumentov s rovnakou tématikou osviežujúce. Oproti dnešnej vyslovene jednostrannej potrebe rôznych historikov bol toto veľmi dobrý počin. Aj keď má svoje nedostatky a konkrétni aktéri by si zaslúžili minimálne diskusiu za jedným stolom.

• 13.9.2018  13:40

Ako v každom filme z "apokalyptickej trojky" aj tu maestrov rukopis graduje a nechá vás v napätí od prvej scény po koniec príbehu. Výnimočnosť tohto hororu tkvie najmä v tom, že sa vyhýba každému "satanskému" klišé v hororoch.

• 13.9.2018  13:35
    Halloween (1978)

Žáner "slasher" viacmenej nemám rád. Je to predvídateľné a dnes už pomaly prestáva aj byť hororom v pravom význame slova. Výnimku tvorí len zakladateľ, po ktorom sa vám všetko zdá len lacnou kópiou. Záverečné sekundy vzdychania najmocnejšou bodkou!

• 13.9.2018  13:30
    Šílenství (1994)

Dlho som odolával kvôli názvu si pozrieť tento film. Ako dlhoročný fanúšik Lovecrafta som pomerne alergický na rôzne filmové, či iné vizuálne adaptácie jeho diel. Carpenter si našťastie zobral len maestrovu rozprávačskú formu a vytvoril horor, ktorý by síce mohol zapadnúť medzi Howardove diela, no napriek tomu je dostatočne svojský s vynikajúcim Samom Neillom v hlavnej úlohe.

• 6.9.2018  11:36

Film robený cielene pre mladšieho, nenáročného diváka, ideálne ženského pohlavia. Ponúkne mu nejakú tú akciu, svalnatého hlavného hrdinu, trošku lásky a zaručene dobrý koniec (aj keď absolútne neguje celý film a príbehovo ste vlastne na začiatku).

<< předchozí 1 2 3 4