• Pohádka

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

V tom nekonečném souboji o nejlepší western všech dob mezi Tenkrát na Západě a tímto snímkem u mě o parník vyhrává Hodný, zlý a ošklivý. Oběma filmům jsem udělil 5*, ale tento by si zasluhoval spíše o jednu více. Geniální

Requiem za sen (2000)

Kamera 4*, hudba 5*, příběh 0*, herci 1*. Průměr 2,5*. Přikláním se díky celkovému dojmu z filmu na nižší hodnotu. Nelíbilo se mi to

Vyšší princip (1960)

HODNOCENÍ OBSAHUJE SPOILER!!! Je úžasné zjistit, že i v takové době vznikaly v Československu hodnotné nepropagandistické snímky... Poselství filmu je velmi silné a přetrvá ještě stovky let. Dále mi přijde zajímavé to s těmi citáty, které "někdo" vyslovil ve starověkém Římě a platí i 2000 let potom... Ti lidé museli být vážně úplně někde jinde. Herci jsou kvalitní, hudba taková jednoduchá ale příjemná, kamera klasická... Stopáž není vůbec náročná, film má spád, a proto uteče jako voda. Mrzí mě, že hlavní hrdinové filmu nakonec zemřeli- kdyby ale zázračně přežili, z filmu by lidé měli úplně jiný pocit a to, že lidskost v té době hrála svou malou roli. Přitom ale právě vůbec.

Králova řeč (2010)

Výborný scénář, herci, atmosféra a kostýmy. Anglický humor si své místo také našel, to mi udělalo radost. K dokonalosti mi však něco chybělo, proto dávám jen 4* a 80%. Film asi více docení britské publikum, na druhou stranu má co říct i ostatním...

Dědictví (2013) (seriál) odpad!

Je krásné vidět že existují i mnohem horší a méně sympatičtí herci než některé trapné karikatury z českého prostředí...

Kapitán Phillips (2013)

Zatím je to u mě na pomezí mezi 4* a 5*. Naprosto geniální výkon Hankse musím vypíchnout hned napoprvé. To, co tento pán vystřihl, se jen tak nevidí. Film je hodně dramatický a napínavý, pro skutečného pana Philipse to musela být neskutečná muka... Hudbu jsem upřímně moc nevnímal, zaregistroval jsem ji spíše až na konci filmu. První hodinku bych označil jako "rychle a zběsile na vodě"- pořád se tam ty lodě honí, což zdárně zaznamenává kamera. Na druhou stranu se mi některé záběry absolutně nelíbily, zejména ty z podpalubního prostředí. Somálští herci vcelku překvapili- až na vůdce nemají moc co hrát, šéf je jasně daný a ostatní se ke slovu dostanou jen kvůli výjimečným situacím (zranění nohy; přehnaná agresivita). Takové filmy stojí za to točit, ukazují nám skutečné životní příhody a navíc se občas zaměřují na oblast neprozkoumanou (život kapitána). Film snese ta největší měřítka. 4,5*, vážně se nedokážu stoprocentně rozhodnout

Schindlerův seznam (1993)

Jen jsem seděl a uvažoval, jak mohli žít takoví zmrdi co tohle vymysleli a další hovada co jim to žrali... Doufám že se něco podobného už nikdy nestane. Bavit se o tom jak je film dojemný ani nemá cenu. Herci (Neeson, Kingsley, Fiennes) jsou naprosto brilantní a nechápu že neobržel ani jeden z nich Oskara. Kamera, hudba, režie úchvatné. Absolutní špička, důkaz, že skutečný příběh lze na filmové plátno převést i v zajímavé, neokoukané a hlavné skvělé formě!!! 100%

Vikingové (2013) (seriál)

Po shlédnutí poloviny první řady mohu konečně s čistým svědomím udělit suverénní plný počet. Začátek prvního dílu mne znechutil, bál jsem se, že nebudu schopen epizodu dokoukat... Stačilo pár záběrů a brilantní irskou krajinu, pár dialogů o zápletce a hned si mě seriál získal. Strašně mi to připomíná 2 projekty, které mám strašně rád- Hru o Trůny a Pána Prstenů... Toho zejména kvůli skvělým exteriérům a hudbě. Hru o Trůny zas tak trochu tím příběhem, dobou, napětím... Mé hodnocení je možná částečně zkresleno- miluji tuhle pasáž dějin a obzvlášť ty severské mýty o Vikinzích... Žeru naprosto všechno od A po Z a možná proto (pro většinu asi nechápavě) řadím seriál Vikings ještě o stupínek výše než Hru o Trůny, přičemž její kvalitu tím nechci žádným způsobem urazit... Neokoukaní herci jsou fajn, fandím pochopitelně Ragnarovi a v některých situacích mi dost vadí Frollo... Slečna Winnick je vážně půvabná a pěkná, ne jako ty cuchty ze Hry o Trůny... Uděluji možná nejčistších 100% co jsem kdy nějakému seriálu dal... Pecka a doufám že druhá série nezklame

Black Books (2000) (seriál)

Hodnocení pilotního dílu: Zvláštní humor, anglický styl mi nevadí, toto bylo ale něco trochu jiného. Celková kvalita (herci, kamera apod.) mě absolutně neoslovila, tudíž jsem se rozhodl nedat seriálu další šance... 20%

Rocky (1976)

Naprostý úkaz, co se dá vytěžit z nízkorozpočtového filmu. Obrovsky geniální scénář o tom, jak si typický outsider plní svůj americký sen, v závěru potrápí obrovského favorita v přímém souboji a i když prohraje, sklízí velké ovace a stává se hrdinou, tím pravým vítězem. Ačkoliv zní to v dnešní době strašně ohraně, musíme brát na vědomí, že film vznikl v roce 1976, tudíž inspiroval budoucí vzniklé paskvily na toto téma... A i kdyby to bylo naopak, Rockyho jsem si tak oblíbil, že by mi to nevadilo. Film je neskutečně inspirativní. Stallone je perfektní, myslím že to je jeho životní role (a že si ji sám napsla tak trochu na tělo). Hudba? Každý člověk na světě musí těch pár tónů znát... Stejně tak záběr jak Rocky vybíhá schody v Philadelphii. Naprosto zasloužená fanouškovská základna, i počet Oscarů. Možná je škoda, že vznikly později neúspěšná pokračování. Co na tom, když mě ale Rockyho příběh neskutečně motivuje a zajímá? Klidně ať to pokračuje dál!!! 90%

Ovládací panel
1 bod