ricky4

okres Plzeň

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 14.8.2014  19:28

V tom nekonečném souboji o nejlepší western všech dob mezi Tenkrát na Západě a tímto snímkem u mě o parník vyhrává Hodný, zlý a ošklivý. Oběma filmům jsem udělil 5*, ale tento by si zasluhoval spíše o jednu více. Geniální

• 14.8.2014  13:59

Kamera 4*, hudba 5*, příběh 0*, herci 1*. Průměr 2,5*. Přikláním se díky celkovému dojmu z filmu na nižší hodnotu. Nelíbilo se mi to

• 7.5.2014  17:17

HODNOCENÍ OBSAHUJE SPOILER!!! Je úžasné zjistit, že i v takové době vznikaly v Československu hodnotné nepropagandistické snímky... Poselství filmu je velmi silné a přetrvá ještě stovky let. Dále mi přijde zajímavé to s těmi citáty, které "někdo" vyslovil ve starověkém Římě a platí i 2000 let potom... Ti lidé museli být vážně úplně někde jinde. Herci jsou kvalitní, hudba taková jednoduchá ale příjemná, kamera klasická... Stopáž není vůbec náročná, film má spád, a proto uteče jako voda. Mrzí mě, že hlavní hrdinové filmu nakonec zemřeli- kdyby ale zázračně přežili, z filmu by lidé měli úplně jiný pocit a to, že lidskost v té době hrála svou malou roli. Přitom ale právě vůbec.

• 21.4.2014  18:39

Výborný scénář, herci, atmosféra a kostýmy. Anglický humor si své místo také našel, to mi udělalo radost. K dokonalosti mi však něco chybělo, proto dávám jen 4* a 80%. Film asi více docení britské publikum, na druhou stranu má co říct i ostatním...

• 24.3.2014  23:56
    Dědictví (TV seriál) (2013)

Je krásné vidět že existují i mnohem horší a méně sympatičtí herci než některé trapné karikatury z českého prostředí...

• 28.2.2014  19:53

Zatím je to u mě na pomezí mezi 4* a 5*. Naprosto geniální výkon Hankse musím vypíchnout hned napoprvé. To, co tento pán vystřihl, se jen tak nevidí. Film je hodně dramatický a napínavý, pro skutečného pana Philipse to musela být neskutečná muka... Hudbu jsem upřímně moc nevnímal, zaregistroval jsem ji spíše až na konci filmu. První hodinku bych označil jako "rychle a zběsile na vodě"- pořád se tam ty lodě honí, což zdárně zaznamenává kamera. Na druhou stranu se mi některé záběry absolutně nelíbily, zejména ty z podpalubního prostředí. Somálští herci vcelku překvapili- až na vůdce nemají moc co hrát, šéf je jasně daný a ostatní se ke slovu dostanou jen kvůli výjimečným situacím (zranění nohy; přehnaná agresivita). Takové filmy stojí za to točit, ukazují nám skutečné životní příhody a navíc se občas zaměřují na oblast neprozkoumanou (život kapitána). Film snese ta největší měřítka. 4,5*, vážně se nedokážu stoprocentně rozhodnout

• 19.1.2014  21:10

Jen jsem seděl a uvažoval, jak mohli žít takoví zmrdi co tohle vymysleli a další hovada co jim to žrali... Doufám že se něco podobného už nikdy nestane. Bavit se o tom jak je film dojemný ani nemá cenu. Herci (Neeson, Kingsley, Fiennes) jsou naprosto brilantní a nechápu že neobržel ani jeden z nich Oskara. Kamera, hudba, režie úchvatné. Absolutní špička, důkaz, že skutečný příběh lze na filmové plátno převést i v zajímavé, neokoukané a hlavné skvělé formě!!! 100%

• 19.1.2014  21:05
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Po shlédnutí poloviny první řady mohu konečně s čistým svědomím udělit suverénní plný počet. Začátek prvního dílu mne znechutil, bál jsem se, že nebudu schopen epizodu dokoukat... Stačilo pár záběrů a brilantní irskou krajinu, pár dialogů o zápletce a hned si mě seriál získal. Strašně mi to připomíná 2 projekty, které mám strašně rád- Hru o Trůny a Pána Prstenů... Toho zejména kvůli skvělým exteriérům a hudbě. Hru o Trůny zas tak trochu tím příběhem, dobou, napětím... Mé hodnocení je možná částečně zkresleno- miluji tuhle pasáž dějin a obzvlášť ty severské mýty o Vikinzích... Žeru naprosto všechno od A po Z a možná proto (pro většinu asi nechápavě) řadím seriál Vikings ještě o stupínek výše než Hru o Trůny, přičemž její kvalitu tím nechci žádným způsobem urazit... Neokoukaní herci jsou fajn, fandím pochopitelně Ragnarovi a v některých situacích mi dost vadí Frollo... Slečna Winnick je vážně půvabná a pěkná, ne jako ty cuchty ze Hry o Trůny... Uděluji možná nejčistších 100% co jsem kdy nějakému seriálu dal... Pecka a doufám že druhá série nezklame

• 17.1.2014  12:25
    Black Books (TV seriál) (2000)

Hodnocení pilotního dílu: Zvláštní humor, anglický styl mi nevadí, toto bylo ale něco trochu jiného. Celková kvalita (herci, kamera apod.) mě absolutně neoslovila, tudíž jsem se rozhodl nedat seriálu další šance... 20%

• 11.1.2014  16:46
    Rocky (1976)

Naprostý úkaz, co se dá vytěžit z nízkorozpočtového filmu. Obrovsky geniální scénář o tom, jak si typický outsider plní svůj americký sen, v závěru potrápí obrovského favorita v přímém souboji a i když prohraje, sklízí velké ovace a stává se hrdinou, tím pravým vítězem. Ačkoliv zní to v dnešní době strašně ohraně, musíme brát na vědomí, že film vznikl v roce 1976, tudíž inspiroval budoucí vzniklé paskvily na toto téma... A i kdyby to bylo naopak, Rockyho jsem si tak oblíbil, že by mi to nevadilo. Film je neskutečně inspirativní. Stallone je perfektní, myslím že to je jeho životní role (a že si ji sám napsla tak trochu na tělo). Hudba? Každý člověk na světě musí těch pár tónů znát... Stejně tak záběr jak Rocky vybíhá schody v Philadelphii. Naprosto zasloužená fanouškovská základna, i počet Oscarů. Možná je škoda, že vznikly později neúspěšná pokračování. Co na tom, když mě ale Rockyho příběh neskutečně motivuje a zajímá? Klidně ať to pokračuje dál!!! 90%

• 11.1.2014  16:40

Zpracováno na příjemnou knižní předlohu. Film, který však není zas až tak pohodový... To částečně retrospektivní vyprávění je poněkud zvláštní. Pan Kaiser všechno zvládá bravurně, za linii přítomnosti jsem tak nadmíru rád. Kdyby tam nebyla, film bych hodnotil mnohem níž. Z výkonu Barneva jsem rozpolcený- střídá povedené vtipné momenty s momenty absolutního amatérismu. Nevím, zda to přikládat trochu pomalejšímu myšlení jeho postavy nebo jeho neumění. Herečky jsou všechny do jedné nepříjemné. Měli by zde hrát odvážné role, žádná z nich však není nijak extrémně přitažlivá (snad s výjimkou té první od Rajských). Film je tak trochu epizodický. Nechápu moc, proč když se hrdina stěhuje do jiného zaměstnání, musí to vždy proložit slovy "a zase jsem cítil, že musím jít dál"- kde je nějaká originalita? Herce z vedlejších rolí hodnotím kladně (zejména pan Huba předvádí mistrovský um). Kamera? Nic světoborného, za zmínku snad stojí jen zajímavý pohled na Kaisera sedícího před 10 zrcadly. Hudba nezklamala. Nejlepší na filmu mi suma sumárum přišlo to, co (podle mě) nebylo úplně účelem- na příkladu pár charakterů jsme poznali vývoj české společnosti (těch vyšších vrstev)... 60%

• 6.1.2014  22:46
    Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)

Hodnocení pilotního dílu: solidní žánrovka, která se zatím nepouští do neprobrázděných vod a možná to tak je dobře. Slušní herci, scénář na spád. Výtku u herců bych měl jen k těm mladým podezřelým... Jsem zvědav jak se to vyvine, určité linky byly naznačeny tak nezbývá než čekat. 65%

• 6.1.2014  22:43
    Čtvrtá hvězda (TV seriál) (2014)

Hodnocení pilotního dílu: seriál se zatím jeví celkem slibně. Je tu dost zajímavých postav, které hrají solidní herci. Bude to nejspíš o české debilitě. Nejvíce mě zaujalo duo Neužil a Trojan, co se vtipnosti týče. Jen tak dál, zatím dávám 80%

• 5.1.2014  23:36
    Do hlubiny (2005)

Pohodový film na léto s celkem příjemným obsazením. Faktem ale je že film nemá absolutně co říct. Má totiž podobný scénář jako naprostá většina potápěčských snímků. Outsider naráží na velký poklad, vmíchá se do toho velký zlobič, který nakonec umírá a končí to happyendem. Často tam hrají roli krásný holky, vydírání a smrt někoho blízkýho... Smysl nemá cenu řešit, film oceníte pokud neznáte snímky z hlubin nebo jste fanda bohužel zesnulého Walkera... 60%

• 5.1.2014  23:30

Vynikající parta vojáků, skvělý scénář. Zaujala mě hlavně ta spousta vtipů. Od filmu jsem nečekal vůbec nic, přinutil mě se dívat až můj táta. A jsem za to rád, protože jsem si to báječně užil. 80%

• 2.1.2014  00:14

Důmyslný scénář ve spojení s příjemnými herci dal vzniknout fajn filmu. Je fakt, že se nejedná o nic světoborného a že plno scénáristyckých obratů je prostě známo. Tudíž nic nového. Film táhne Freeman. Dobrá stopáž. Průměrný americký malofilm, 60%

• 1.1.2014  20:00

Slabší odvar jedničky, pořád ale královská zábava podpořena precizním scénářem a vynikajícími hereckými výkony. Pan Hrušínský je velkej borec a má můj zasloužený obdiv. 80%

• 30.12.2013  23:23

Vynikající film s legendárním soundtrackem. Film jsem viděl poprvé, přesto jsem však veškeré psíně znal, zkrátka jsem je měl pod kůží a myslím, že nejsem jediný... Film ve mně vyvolal neskutečně pozitivní a příjemnou náladu. Hodnotit herecké výkony snad ani nemá cenu- všichni jsou skvělí a lidští. Příběh dává smysl, ve scénáři jsem nenašel jedinou chybičku až na delší stopáž. Nakonec ale musím usoudit, že filmu asi prospěla. Ze začátku filmu jsem byl nervózní z toho, jak nikdo nemluvil. Časem jsem si ale zvykl. Práce kameramana? Jedny z nejgeniálnějších záběrů- snad všichni někdy museli vidět nehybné pohledy dvou kovbojů při souboji... To je naprostá lahůdka, přičemž v tomto filmu k tomu máme takovou třešničku v podobě příběhu Harmonikáře. Netroufám si tvrdit, jaký western je nejlepší. Viděl jsem Sedm statečných, Hodný zlý a ošklivý, Nespoutaný Django (ano, nejsem fanda Tarantina, ale ta kvalita tam pro mě fakt je srovnatelná)... Každý film je pro mě lepší než ten druhý v jiných směrech... Všechny tudíž řadím na přibližně stejné postavení v žebříčku. Westerny považuji za jeden z vrcholů filmové tvorby- a Tenkrát na Západě je více než čestným reprezentantem. 90%

• 30.12.2013  14:16
    Jak se Aleš potkal s Harry Potterem (amatérský film) (2007)

Omlouvám se, vím, že se jedná o amatérský film- ale scénář je naprosto debilní a zkrátka zvláštní. Kladně naopak hodnotím "home" triky, které se jevily celkem příjemně. Hlas dabéra mě bude strašit ještě hodně dlouho... Příjemná délka :). Dávám 1* za snahu a triky

• 28.12.2013  22:02
    Mrazík (1964)

Jako film je to tragické. K pobavení a hlavně na Vánoce to je však obrovská tradice, kterou všichni znají nazpaměť- to jim ale nezabrání film opět shlédnout. To je můj případ. Líbí se mi, že de facto každých 5 minut někdo pronese nějakou legendární hlášku... Syn rád husí játříčka, Nastěnku chci za ženu, mlčim mlčim, je to jasn0? Jasné! Jen krátký výčet té klasiky, která určitě zlidověla. Navíc je to precizní ukázka, že i dabing může být lepší než originál. Jediný ruský film, který celkem uznávám. Mimochodem se "dokonce" dostal do Debilních keců na Vánoce- a to už je co říct...Film 10%, scénky a tradice to však šíleným způsobem vytahují nahoru > 60%

• 28.12.2013  12:01

Prostě pohodový s¨film o snílkoi, který mi silně připomíá mne samého... Fajn režie, parádně si Stiller ve svém debutu pohrál s efekty a de facto i všechny ty scény, když si něco představuje, jsou geniální. O titulcích nemá cenu se bavit, to je nádhera. Musím pochválit i kameru, protože většina záběrů přeesně sedí do tohoto typu filmů. Žádné rychlé a zbytečně přiblížené zběry, toho si cením. Samotný příběh je prostě... Takový příjemný. Super scenérie v Grönsku a na Isladu, scéna kdy jede na longboardu se mi strašně líbila a říkal jsem si, že bych si to chtěl taky někdy zkusit... Ty záběry z těchto dvou zemí mi místy připomínaly Nový Zéland (pardon, Středozemi). Vtipných scén bylo víc než jsem čekal, ale zas ne tolik aby jimi byl film přeplněný. Hodnotím film velmi vysoko. Podle recenzí jsem se těšil na krátkou návštěvu Sena Penna- ta mě ale celkem zklamala, čekal jsem od ní fakt víc. Proto dávám jen 4*, jinak bych se za 5* vůbec nestyděl. 80%

• 27.12.2013  10:19

Jedna z největších českých pohádkových legend. Už desítky let jedna z nejoblíbenějších pohádek... Samé superlativy na její adresu padají i více jak 50 let po jejím vzniku- a vůbec nezáleží na nějakých scenériích, složitosti atp. V jednoduchosti je síla a krása. Neskutečně kouzelné...100%

• 23.12.2013  23:55

Nevěděl jsem co mě toho čekat. Všichni známí mě zrazovali, že je to akorát romantická blbost. Na druhou stranu mě celkem lákalo hodnocení, tak jsem tomu dal šanci... Film je to kouzelný s velkou spoustou brilantních herců. Samotný dej je moc komplikovaný, je škoda, že se ve filmu objeví až tolik linií... Ztrácí to pak na účinnosti. Na navození vánoční atmosféry ideální film. Přijde mi vtipné, že jsem den před shlédnutím tohoto filmu viděl Schindlerův seznam... :) Vadí mě ti drsnáci, co dělaj že to je kravina aby zastínili že nejsou z kamene. Komu to nepřijde roztomilé, hezké, kouzelné nebo aspoň příjemné je pro mě suchar a měl by přestat být tak drsnej. 85%; skoro bych zapomněl na úžasnou hudbu...

• 23.12.2013  23:46

Na svou dobu neskutečně hezká a kouzelná pohádka. Co na tom, že exteriéry a podobné věci, které dnes k filmům neodmyslitelně patří, jsou jednoduché kulisy? Zastíní to dej, herci a takové to klasické pohádkové vyznění. Jestli může být česká filmařina na neco pyšná, tak právě na tyto staré pohádky... Obdivuji to, že se pohádka hraje přes vánoce i 55 let po vzniku- pro (mrtvé) tvůrce to musí být obrovské vyznamenání... 80%

• 22.12.2013  23:45
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Od skromného televizního projektu víc nečekám. Příjemní herci, hudba, scénář, prostory i kostýmy. Nehraje si to na nic, jednoduchý známý příběh s kratší stopáží. Na vánoční svátky ideální film do pohody. 60%

• 8.12.2013  22:11

Upřímně mě tento film překvapil. Podle hodnocení a komentářů jsem čekal velký propadák, nakonec z toho všeho vzešel příjemný pohodový snímek. Příběh je na 100 minutovou stopáž komplikovaný, i když na konci se všechny ty nitky dobře spojí... Herci jsou bravurní, hlavně tedy Chmela, jehož grimasy jsou naprosto geniální. A půvab krásné Derbes je nepřekonatelný... Její románek je tak romantický, až jsem se zasnil... Pochopitelně existují lepší filmy- z hlediska splnění žánru se to však povedlo. 60x70%

• 28.11.2013  23:34
    České století (TV seriál) (2013)

1. 70%, 2. 70%, 3. 80%, 4. 80%, 5. 90%

• 11.11.2013  22:10

Z hlediska kostýmů, masek a prostorů je výrazně chudší než předchozí díly. Na druhou stranu se konečně aspoň trochu vybrousily dialogy, snad bude tento trend pokračovat. Převládá u mě optimismus. Jako dokument to má hlavně poučit a naučit (to plní), ale zde to dohromady dodává jakousi nadstavbu. 75%

• 10.11.2013  15:19

To, jak je film přímočarý, si zaslouží pochvalu. Tvůrci se ničeho nebojí a sypou jednu lumpárnu za sebou a je jedno kdo v ní jel... Kvalitní herci nezklamali. Hudba navozuje víceméně tu správnou atmosféru. A to, že se i v tak složitém dramatu najde prostor pro plno kvalitních vtipů a narážek (Vedralovo hodnocení politické situace) si zaslouží obdiv. 80%

• 30.10.2013  20:21
    Vyšetřování ztráty třídní knihy (divadelní záznam) (1997)

Úžasný. Ve scénce akorát strašná škoda, že po 25 minutách ztrácí na vtipnosti a vše se v podstatě začne opakovat. Jinak ale hlášky jako "učí se dobře, to nemohu říct" nebo "... Nechutný, Nepevný, Netěsný, Nerez..." se staly totálně známými skrz celou českou veřejnost. A je úplně jedno, že půlka národahru neviděla. 90%

<< předchozí 1 2 3 4 5