milka

Filmový a seriálový povaleč

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75
    • 24.2.2017  00:24
    John Wick 2 (2017)

Rekordní počet headshotů: Splněno. Keanu v nejlepší formě: Splněno. Jedna nápaditá akční pasáž za druhou: Splněno. Scéna s tužkou: Splněno. Prostě řemeslná, a perfektně nasnímaná, čistá práce. Něco takového potřeboval přímočarý akční žánr jako sůl.

• 24.4.2016  13:06

Svým způsobem to největší scenáristické dno s tím nejdementnějším příběhem, co si umíte představit. Ale na druhou stranu pro mě dosti velká guilty pleasure, u níž jsem se celou dobu velmi zvrhle bavil. Akce je sice většinou spíše rutinní a za efekty by někdo zasloužil pár facek. Celé to ale výborně odsýpá, mrtvoly a headshoty se kupí a Gerard Butler to svou urputností a suchýma hláškama zachraňuje, co to jen jde. A tou stupiditou, o níž imho často věděli i sami tvůrci, mě to prostě docela bavilo. Na správně oldchool jedničku se to ale samozřejmě nechytá. 50%

• 24.4.2016  12:59

Vizuálně hravá a nehorázně zábavná pohádka, které se po stránce rodinné zábavy pro všechny generace dá máloco vytknout. Ten mix pohádky a malinko drsnějšího pojetí sice chvilkama trochu drhne a pasáž u Ludvíka mohla být kratší, jinak jde ale zatím zřejmě o nejlepší kousek z těch hraných Disneyovek posledních let. A Šer Chán je děsně cool. I když ho dabuje Marek Vašut.

• 24.4.2016  12:47

Může mi někdo vysvětlit, proč ve filmu o odvážné námořní akci musíme sledovat půl stopáže nesympatickou ženskou jak brečí a jezdí autem? Díky Bohu za sympatické trio Pine/Affleck/Foster, jinak bych u této nenapínavé lodní story snad usnul. 50%

• 24.4.2016  12:44
    The Visit (2015)

Čekal aspoň menší Shyamalanův návrat do formy, dostal jsem ale jen naprosto rutinní a zcela předvídatelný příběh (co to jako bylo za rádoby twist?) s pár atmosféričtějšími momentkami. Po té vší chvále jsem ale čekal přeci jen daleko víc.

• 24.4.2016  12:41

Jak poznáte totálně odfláklý a ničím zajímavý horor? Že i té jindy sexy Natalie Dormer to zde vůbec nesluší!

• 24.4.2016  12:39

Tak trochu nechápu, koho napadlo zkombinovat rodinnou vánoční podívanou s rádoby děsivým hororem, jenž se ovšem kvůli cílení na rodinné publikum musí držet absolutně zkrátka a nic neukázat. Komediální rovina tak nefunguje, hororové pasáže spíš nudí, a nebýt celkem podařeného titulního bubáka a závěru, tak bych snad usnul. Absolutně nevyužitý potenciál.

• 24.4.2016  12:36
    The Catch (TV seriál) (2016)

Pilot:Tentokrát to Shondě Rhimes prostě nevyšlo. Zatímco její předchozí zářezy se mohly pochlubit minimálně svižnými úvodními díly, v nichž úspěšně nalákala diváky na svou stranu, zde se ani toho nedočkáme. Místo toho dostáváme po všech stránkách nudnou a bezpohlavní podívanou s nesympatickými charaktery, která nemá namlsaného a zkušeného diváka vůbec čím oslovit. Spíše si budete říkat, proč Mireille Enos do tak nudného kousku po slušně rozjeté kariéře vůbec lezla. 40%

• 24.4.2016  12:33
    The Ranch (TV seriál) (2016)

Z novinky The Ranch se po čtyřech viděných epizodách žádná velká komediální pecka nestala. O žádný průser se naštěstí nejedná. Divák se i přes výhrady několikrát usměje a celé vám to díky sympatickému castingu a pohodovému country soundtracku příjemně uteče. Jen jsem se nemohl celou dobu zbavit dojmu, že z toho mohla být daleko větší pohodovka. To by si však tvůrci museli rozmyslet, co přesně chtějí točit. Místo správného feel-good kousku tak zatím dostáváme spíše rutinní nudu, která neví jestli chce spíše bavit, nebo být tak trochu dramatem o rodinných vztazích. A nefunguje moc bohužel ani jedno. Další hitový zářez po vzoru Zlatých sedmdesátých a Dva a půl chlapa tak tentokrát nečekejte. 50%

• 24.4.2016  12:25
    Vinyl (TV seriál) (2016)

Ano, Vinyl opravdu není bez chybiček. Na scénáři by se dalo ještě malinko zapracovat, v polovině seriál malinko přešlapuje na místě a vedlejší charaktery by si zasloužily podstatně větší péči. Jenže co naplat, když ten zbytek je i přes mušky neskutečně návykovou a mistrně natočenou záležitostí, která je vlhkým snem pro fandy sedmdesátkové hudby. Dobová atmosféra i soundtrack jsou opravdu geniální, celý seriál si však i po odchodu Martina Scorseseho z režijní židličky udržuje neskutečný feeling jeho dobových filmů. Divák tak už jenom čeká, kdy ze stojícího taxíku vyleze mladý De Niro. Ostatně, i ta gangsterská zápletka páchne jeho fláky na sto honů. Jde prostě o režijní, hereckou i vizuální parádu, na níž je poznat, s jakou nesmírnou péčí tvůrci k seriálu přistupovali. A vy byste se díky nim do tohoto nespoutaného hudebního ráje, nebo vlastně svým způsobem i pekla, nejraději ihned vydali. Takhle má prostě vypadat poctivá, vypiplaná televizní práce.90%

• 24.4.2016  12:22
    Noční recepční (TV seriál) (2016)

Bondovská atmosféra, labužnické obsazení, výtečná kamera a neselhávající Susanne Bier. Co víc si přát? Snad jen podstatně vyhrocenější a napínavější finále, které přeci jen malinko zaostalo i za očekáváním. I přesto ale poctivá a řemeslně výborná minisérie, jak má být.

• 21.3.2016  22:34
    Daredevil - Série 2 (série) (2016)

Co se dá dělat, i já to musím napsat. Už i Marvel má holt svého Temného rytíře. Comicsová krasojízda plná neskutečně vymazlené a intenzivní akce a hlavně výtečně sepsaného scénáře, jenž skvěle těží svou třináctidílnou stopáž a netflixovskou binge-watch metodu. Tady totiž nejde jen o titulního ďáblíka, konečně (!!!) geniálního Punishera a nepředvídatelnou Elektru, ale ten správný prostor a vývoj zde dostává také sympaťák Foggy a hlavně výborná Karen. To všechno v tempu, které ani na chvíli nepolevuje, vizuálem říkající si o velké plátno a v příběhu, jenž má tendenci vás neustále překvapovat. K úplné spokojenosti tomu chybí jen malinko výraznější a hrozivější záporák. Tady to schovávání padouchů do pozadí po výživném Kingpinovi přece jen tolik nefunguje. Už dlouho se mi nestalo, že bych chtěl nějaký seriál vidět ihned po skončení znovu, na tuhle výjimku si ovšem zřejmě čas udělám. Zatím nejlepší marvelovka. 90%

• 13.3.2016  02:21
    Steve Jobs (2015)

Stejně jako si Tarantino dialogově zaonanoval v Osmi hrozných, udělal si podobně radost u Jobse i Sorkin. A jeho neustálá dialogová smršť je zde tak enormní, že to bohužel v některých částech upozadilo i samotného Boyla a ubírá to bohužel i některým emotivním scénám. Někdy by zkrátka neuškodilo dialogově malinko přibrzdit a nechat vyniknout i obraz a samotnou režii. Možná by to pak celkově nepůsobilo tak chladně a odměřeně. Jenže i onanující Sorkin je pořád výborný Sorkin a i Boyle v pozadí má své řemeslo plně v rukou, takže jde pořád o velmi solidní nadprůměr. A po herecké stránce už je to úplná extra třída. Jen se nemohu ubránit dojmu, že kdyby se milovaný scenárista držel trochu na uzdě, mohlo to být ještě o něco lepší a hlavně emotivnější.

• 13.3.2016  02:11

Učebnicový příklad výrazu nuda k po*rání. Režijně absolutně nezvládnutá věc, které chybí jakékoliv napětí, drajv, gradace či dokonce zajímavě vykreslená hlavní postava. Co na tom, že se to Cooper snaží pojmout co nejvíce realisticky, když z hlediska mafiánského žánru se jedná o naprostý průser, v němž nedokáže divákovi správně naservírovat ani ty základní žánrové prvky. A proč zde sakra hraje polovina Hollywoodu, když zde téměř nikdo nemá co hrát? Ano, Johnny Depp je po delší době konečně zase za pana herce. Bohužel ovšem pod taktovkou režiséra, jenž si to vůbec nezaslouží.

• 13.3.2016  02:05
    Letopisy rodu Shannara (TV seriál) (2016)

1. řada:Celkem příjemná teenagerovská fantasy jednohubka s opravdu parádní výpravou a řemeslnou stránkou, jež vám ve svých světlejších chvilkách malinko připomene i toho Pána prstenů. Bohužel, i když se tvůrci snaží, seč to jde, a na MTV blbinu se zde překvapivě hodně umírá, puberťáckého kabátku se tento kousek bohužel zbavit nedokáže. Někdy je to tak zkrátka až příliš naivní, dialogy tahají za uši a někdy se divák nemůže ubránit dojmu, že z jistých zásadních scén dalo vytěžit daleko víc. Na druhou stranu, pořád se tu něco děje a člověk se nemá moc kde nudit. Ne, nová fantasy pecka typu Hry o trůny nám tady neroste, ani béčkové guilty pleasure však v tomhle žánru není k zahození. 60%

• 13.3.2016  01:58
    Fuller House (TV seriál) (2016)

Patříte mezi fanoušky klasických rodinných sitcomů, které jsou plné sterilního neurážejícího humoru a klišovitých moralitek? Tak to bude Fuller House přesně pro vás. Tady totiž jakoby se po více než dvaceti letech od konce Plného domu po tvůrčí stránce opravdu nic nezměnilo. Nic proti, já to všem těm fanouškům řachand typu Krok za krokem i docela přeju. Mně už však v dnešní době tato porce jednoduchých a neurážejících gagů společně s velkou dávnou nostalgie ke spokojenosti bohužel nestačí.50%

• 13.3.2016  01:51
    Hap & Leonard (TV seriál) (2016)

Po 2 dílech: Celkem sympatický chlapácký kousek. Režie s příliš pomalým tempem sice trochu drhne, atmosféra je ovšem správně buranská, obsazení hlavní trojice by snad ani nemohlo být příjemnější a jako rozehrávka na daleko krvavější a vyhrocenější průsery to funguje více než obstojně. Pokud tedy tvůrci v budoucnu lépe uchopí svůj styl a zapracují na humoru a hláškách, mohla by nás čekat poctivá a výživná žánrovka. A to rozhodně není málo. 70%

• 22.2.2016  00:11
    American Crime Story (TV seriál) (2016)

1. sezóna: Z American Crime Story se totiž díky scénáři a zpracování stala takřka televizní povinnost pro každého seriálového fanouška a pro mě zároveň největší seriálová událost od první řady True Detective. Nabízí totiž tak silný příběh, který ve mně rezonuje ještě týden po dokoukání. A to se mi u seriálu nestalo už sakra dlouho. Máme tu jeden z nejpropracovanějších kousků posledních dívající se na případ brilantně hned z několika pohledů, parádní retro atmosféru a hlavně perfektní hereckou sestavu, v níž ani v té nejvedlejší roličce nenaleznete slabý článek. Bezchybná Sarah Paulson tu hravě strká do kapsy své party z bratříčka American Horror Story, Sterling K. Brown je pro mě naprostým hereckým objevem a z geniálního provedení Johnnie Cochrana v podání Courtney B. Vance vám bude běhat mráz po zádech. Seriálová nutnost! 100%

• 22.2.2016  00:02

Jo, Michael Bay pořád umí natočit za málo peněz sakra hlasitou muziku a také atmosféra, kdy nevíte, komu vůbec můžete věřit, se Míšovi nečekaně povedla. Jenže co s tím, když se poslední hodina jinak slibného filmu zvrhne v pouhé nudné odstřelování ze střechy baráku s již až příliš patetickými dialogy a nulovým finále. Ne, závěrečnou uplakanou čtvrthodinu vážně za nabušené finále nepovažuji. Ještě, že je tady nečekaně sympatické televizní obsazení, které to jakž drží i v Bayových slabších chvilkách. Z tohoto námětu se zkrátka dalo vytěžit mnohem více.

• 21.2.2016  23:54

Celkem příjemná teen jednohuka, která se sice bohužel neobejde bez pár trapnějších chvilek, jakmile ovšem začne hlavní trojice využívat své skautské dovednosti, je o zábavu postaráno. Herci jsou sympatičtí, gore je výživné a najde se zde i pár skvělých nápadů. Navíc to na mě dýchlo takovou tou atmosférou oddychových "prcičkových" komedií, které už se dneska tolik netočí. Prostě žádný zázrak, ale jednohubka jako dělaná pro nějakou kalbu, fungují tito skautíci na jedničku.

• 21.2.2016  23:47

Jako film, jenž se snaží ukázat, že všichni špičkoví šéfkuchař jsou sobečtí a arogantní psychopati, to funguje vlastně na jedničku. Jako vztahovka, nebo nedej bože feel-good film, už bohužel tolik ne. Na to je to až příliš povrchní, nenápaditě a ve všech aspektech zcela předvídatelné. A vlastně i docela dost snobské. Bradley Cooper si to ale celé krade po sebe, zbytek celkem nařachaného obsazení také potěšil a hlad jsem měl, to zase jo. I přesto se jedná ale spíše o kulinářský průměr.

• 21.2.2016  23:42

První film, a snad na nějakou dobu i poslední, v němž mi Vin Diesel začínal připomínat Stevena Seagala. Už i Vin je totiž s každým dalším filmem malinko při těle a v akčních scénách, nebo tedy spíše jejich náznacích, se vůbec nepředře. A když se směje, vypadá jak po mrtvici. Zaplaťpánbůh za neodolatelnou Rose Leslie. Nebýt ji, už by nebylo v téhle rutinní nudě vůbec na co koukat. 50%

• 21.2.2016  23:38
    Vinyl - Pilot (E01) (epizoda) (2016)

Asi ta nejlepší pocta hudebním sedmdesátkám a rockovým peckám, jako si umím představit. Atmosféra je parádní, jeden dobový flák střídá druhý, Bobby Cannavala by snad ani nemohl být geniálnější a Scorsese jede na plný režijní plyn. A co na tom že přitom opakuje své osvědčené postupy. Jeden z těch seriálový kousků, jenž by miimálně v pilotu snesl velké plátno. Jestli si takovou kvalitu udrží celá série, máme se sakra na co těšit.

• 21.2.2016  23:34
    11.22.63 (TV seriál) (2016)

Pilot: Že by konečně pořádná seriálová "kingovina"? Pilot 11.22.63 možná na první pohled tolik nešlape zrovna na plyn a nenabízí příliš kulervoucích situací. Naopak, moc se tu toho nestane a spíše než na smrtící tempo se tu spoléhá na pečlivé budování věcí příštích. To však tvůrcům vychází na výbornou a divák už teď chce vědět, jak se příběh sympaťáka Jakea vyvrbí nadále. Atmosféra je parádní, Franco hraje na jedničku a záhady a tajemství sympaticky přibývají. Něco mi ale říká, že kdyby se Hulu drželo vzoru svých internetových konkurentů a dopřálo nám ihned jeden velký maratónek, divák by si to celé vychutnal o to více. Takhle nám nezbývá nic jiného, než s napětím čekat na další týdny a doufat, že tahle “kingovina“ konečně dokáže naplno využít svůj nesmírný potenciál.80%

• 21.2.2016  23:21
    Deadpool (2016)

Nejkrvavější a nejvtipnější pocta skupině Wham! v historii!

• 29.1.2016  23:38
    Angel from Hell (TV seriál) (2016)

Po 2 dílech:Angel from Hell sice není žádným sitcomovým peklem typu nedávného Dr. Kena či Mr. Robinsona, u nichž si chtěl divák vypíchnout oči a pro jistotu i rozmlátit svůj počítač. Andělská novinka je prostě jen další z řady naprosto nevýrazných a totálně nudných komediálních zářezů, jimž se prostě nevyplatí věnovat ani těch dvacet minut vašeho času. Obzvláště, když byste poté všechny postavy nejraději zaškrtili a ultraotravná Jane Lynch v něm snadno přichází o svůj menší komediální statut. Tenhle kousek prostě nebrat.40%

• 29.1.2016  23:26
    Baskets (TV seriál) (2016)

Pilot:První dojmy z očekávané komediální novinky jsou spíše rozpačité. Populární vousáč si seriál sice krade pro sebe a potenciál na netradiční podívanou tu vzhledem k námětu pořád je. Záleží však na tom, jak rychle scenáristé uchopí svůj tvůrčí styl a usadí svoji humornou složku, jež dosud vyznívá dosti roztříštěně. Tvůrci totiž spoléhají zejména na absurdní humor a scény záměrně balancující na hraně trapnosti, který mi zatím příliš nesedí. Na druhou stranu, Baskets je jedním z těch případů, který kvůli svému specifickému stylu rozhodně nesedne každému a známá hláška “sto lidí, sto chutí“ na něj sedne dokonale. Možná vám tedy tento kousek hned od počátku sedne daleko více, než mé maličkosti. 60%

• 29.1.2016  23:21

Po všech směrech naprosto klasický a rutinní životopis, který z režijního hlediska nepředvádí vůbec nic svěžího a výjimečného. Což je vzhledem k historii kapely celkem škoda. Místo toho, aby se u těchto rapperských drsňáků šlapalo pořádně na dřeň, se tu tvůrci pohybují jen tak nějak po povrchu a všechny palčivá témata se tu jen načrtnou a po chvilce opustí, aniž by je tvůrci nějak efektně využili. Celé to proto ve výsledku působí spíše jak povrchní reklama na všechny zúčastněné (a ne zrovna sympatické) hudební ikony, která rozhodně není tak nekompromisní a dravá, jak se na první pohled tváří. Po těch ohlasech vlastně docela zklamání.

• 29.1.2016  23:07
    Sinister 2 (2015)

Je až s podivem jak se scenáristům a naprosto neschopné režii povedlo původní atmosférický kousek šmahem změnit takřka v odpad, v němž nic nedává smysl, postavy se chovají jak po lobotomii a některé scény na sebe téměř ani logicky nenavazují. Původní příběh a výtečnou jedničku to pošlapává snad ve všech směrech. Hlava mi nebere, jak se něco tak laciného, co od pohledu vypadá jak direct-to-dvd film, vůbec dostalo do kin.

• 29.1.2016  23:01

Překvapivě svižná a atmosférická hororová jednohubka, která za Wanovými předchůdci zaostává méně než bych čekal. Obzvláště v první polovině se fungujícími lekačkami rozhodně nešetří. Škoda, že v poslední třetině už to celé podstatně ztrácí dech a celé se zvrtne jen v nenapínavou variaci na závěr předchozích dílů. I přesto ale tato série pořád nečekaně baví.

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75