Huangovi v Americe (2015) (seriál)

Po 5 dílech: Fresh Off the Boat zdaleka není žádným komediálním odpadem, u něhož kvůli bychom kvůli porci trapného humoru nedokázali sedět ani minutu. Je to prostě jen další rodinná limonáda, jež nemá náročnějšího diváka čím překvapit a bohužel vlastně ani čím zaujmout. Potenciál byl díky střetu dvou kultur opravdu daleko jinde. Obyvatelé čínských čtvrtí sice budou mít konečně důvod sednout si k bedně, my ostatní ale můžeme tento kousek v klidu přeskočit. 40%

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Tak ten úvodní videoklip byl fakt megavtipnej, ale pak už to byla spíše průměrná romance s pár dobrými momenty a výborným Hugh Grantem. Ten si to tady užívá a docela mu jde i ten zpěv. Akorát by mu měly příště najít lepší partnerku.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Dosti nevyrovnaný film, který v si v první půlce hraje skoro až na rozverný rodinný film a v té druhé se zase změní v nejdražší film pro cinefily všech dob. A v celku neuspokojí ani jednu z těchto skupin, protože budou muset protrpět tu jednu polovinu. Ta druhá polovina ale funguje fakt parádně a jako pocta Meliésovi to opravdu funguje. Řemeslně je to jak jinak také vynikající. Jen ten titulní hrdina mohl být vybrán lépe.70%

Hunger Games (2012)

Na to, že jsem od tohoto filmu vůbec nic nečekal, jsem nakonec příjemně překvapen. Ta rádoby filozofie a kritika společnosti sice nevychází tolik, jak by si asi tvůrci přáli a ty kostýmy byly celkem děsivý (i když chápu, že to byl záměr). Stejně tak kamera mohla být místy trochu klidnější a třeba při začátku her jsem měl co dělat, abych rozlišil kdo je kdo. Ale jinak spokojenost. Příběh má totiž rozhodně co nabídnout a to srovnávání s Twighlitem upřímně nechápu, protože za 1) hrdinka není žádná uplakaná husička a za 2) o romantiku jde tady opravdu až na posledním místě, jestli vůbec. Režie je výborná a celé hry v lese mají super atmosféru. Jennifer Lawrence je vynikající a herecky ji stačí jenom Woody Harrelson, kterej by ale uhrál i reklamu na vložky. Příjemné překvapení a pokračování bych si dal klidně hned. 70%

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Hezky natočené nic. Aneb hezký příklad toho, že rozdělit dějově ne zas nařachanou knihu na dva filmy je prostě debilita. Postavy a výteční herci zde tak většinu času jen sedí někde v bunkru a kecají o naprosto o ničem. Akce se děje kdesi v dálce mimo záběr a ani potenciál o napínavý konec nedokáží tvůrci pořádně využít. Díky bohu za Lawrence, jenž má řemeslo stále v ruce a hereckou sestavu, která neselhává ani v těch nejmenších rolí. Po nabušené dvojce jde ale o značný kvalitativní propad. 50%

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Že by překvapení roku? Vypadá to, že rozhodně ano. Tam, kde jednička zajímavá témata vlastně jenom načínala a neuměla je pořádně dotáhnout (i když byla v rámci žánru stále ok), Francis Lawrence přichází s naprosto špičkovou režií, která naplno využívá všechny zajímavé aspekty předlohy. Temná atmosféra, konečně skvěle znázorněný svět a obraz její společnosti, neselhávající tempo a na rozdíl od jedničky totálně přehledné a v některých pasážích i dosti intenzivní akční scény. I když těch bitek mezi jednotlivými účastníky mohlo být na druhou stranu více. V hereckém obsazení byste také těžko našli slabý článek. Jennifer Lawrence sice v některých scénách až příliš tlačí na pilu, ovšem i tak opět výborně ztvárnila jednu z nejsilnějších ženských hrdinek posledních let. Woody Harrelson také neselhává, Donald Sutherland je po hooodně dlouhé době správně ďábelský a Philip Seymour Hoffman si pro sebe krade každou scénu. Tahle série udělala prostě díky Lawrencovi hodně velký krok dopředu a vypadá to, že nás s ním nejspíš ještě čekají hodně zajímavé věci. Kdo by to ještě před rokem a půl u téhle adaptace tušil.

Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel (2008)

Na jedničce Hvězdné pěchoty jsem vyrůstal a mám jí docela rád a na dvojku bych radši zapomněl, protože to bylo fakt peklo. No a teď tady máme dokonce díl třetí a s ním i Casper Van Diena, který si od prvního dílu v moc dobrých filmech nezahrál (teď si vzpomínám snad jen na Ospalou díru). Dobrá zpráva je, že to dopadlo lépe jak dvojka. Je vidět, že režisér má s touto sérií své zkušenosti a najde se zde pár dobrých nápadů připomínající jedničku, reklamy a zprávy pro rekruty jsou fajn a ze začátku je to docela fajn. Ale dobrej film to taky úplně není. Příběh není nic moc, i když od toho jsem ani moc nečekal. Horší je to s akcí a triky, které režisér opravdu nezvládá. To i v jedničce byly daleko lepší triky než v tomhle a akce je docela nepřehledná. Herci jsou taky příšerní, postavy demetní a dialogy též. Navíc se to po docela slušném rozjezdu začne strašně vléct a nakonec to skončí pomalu jak nějakej pobožnej film, ve kterým se furt modlej. No prostě pořád je to blbost, ale i tak se tam občas něco dobrého objeví a ke katastrofické dvojce se to naštěstí nepřiblížilo. Další brouky už ale radši ne.

Hvězdný prach (2007)

Tak po Zlatém Kompasu, který se mi narozdíl od většiny lidí hodně líbil, přichází další dobrá fantasy. Ze začátku se mi to sice moc nezamlouvalo a trochu jsem se nudil, ale asi po půl hodině se mi to začalo velmi zamlouvat. Atmosféra byla přesně pohádková a kouzelná, jakou si tento příběh zasluhuje a Mathew Vaughn to až na ten avizovaný začátek zvládnul na jedničku. A je tu hlavně i Claire Danes, která je úžasná a prozáří celý film jako její vlasy. Potěší i Michelle Pfeiffer v záporné roli a Roberto De Niro v menší roličce. I tak byl výbornej a jeho kreace v dámských šatech byla fakt vtipná. Zbytek obsazení byl taky fajn, jenom ten Charlie Cox byl trochu nevýrazný. Tahle fantasy se prostě docela povedla, pohádková atmosféra z toho září a vy se budete 2 hodiny příjemně bavit ať už jste dítě či dospělý. A budete přát Vauhnovi pro příště trochu větší rozpočet. 70%

Hvězdy nám nepřály (2014)

Jo, Josh Boone prostě ví, jak pracovat s postavami, a navíc umí v první polovině vybudovat pohodovou atmosféru i z tématu, od něhož by to divák vůbec nečekal. Pravda, z hlediska charakterů má tentokrát trochu snadnější práci, jelikož sehranější dvojici už asi obsadit nemohl. Shailene Woodley je zase cute a Ansel Elgort aspiruje na sympaťáka roku. Škoda dosti přestřelené stopáže, která natahuje jednoduchou story až příliš a přidává tak řadu nehodících se kýčovitých momentů. I přesto ovšem již druhá Booneova trefa do černého. 70%