Kouzelníci (2013)

Rozpačité. V jednu chvíli si to hraje na pomalu rodinnou komedii, na kterou se můžete kouknout s desetiletým prckem, a za minutu tam začne Jim Carrey zvracet sladkosti a provrtávat si vrtačkou hlavu. I tak se zde ale pár vtipných momentů najde a herci to drží hodně nad vodou, i když Carrey už začíná být při některých svých obličejových kreacích dost scary. Příště by si ale mohl režisér nejdříve rozmyslet, co za komedii chce vlastně točit.

Kouzlo měsíčního svitu (2014)

Jedna z těch sterilnějších allenovek, kterou zachraňuje hlavně Firthův šarm a kouzelná Emma Stone. Hlavně nečekaně sehraná dvojice tlačí tuto nepříliš nápaditou romantiku vpřed. Woodyho švih a poetika si tentokrát vzala spíše dovolenou, ale i tak jde vlastně o hodně fajn jednohubku.

Kouzlo přítomného okamžiku (2013)

Další z řady velmi nadprůměrných indie filmů o dospívání a cestě do teenagerovské duše. A opět se to rozhodně neobejde bez emocí a řádně vypjatých scén, které vám asi jen tak z hlavy nezmizí. Celé to navíc táhne dopředu nenápadná, avšak neselhávající režie a hlavně ústřední duo Miles Teller a Shailene Wodley, mezi nimiž to opravdu funguje a táhnou snímek i v malinko rozpačitějších momentech. Některé filmy podobné tématiky mě sice zasáhly daleko víc (Perks of Being a Wallflower) a otcovská linie se dala využít daleko více. I přesto to ovšem patří v minižánru coming-of-age filmů mezi silný nadprůměr.80%

Kovbojové a blázni (2002)

Asi jsem nějakej divnej ale mě to přišlo docela dost dobrý.Děj to mělo dobrej a zábavy bylo dost a dost tak nevim proč si to jěště nezopakovat :-)

Kovbojové a vetřelci (2011)

Ne úplně vydařený žánrový mišmaš. První půlhodinka je přitom hodně fajn. Daniel Craig je velkej drsňák, Paul Dano dostává furt přes držku a celkově to má hodně podařenou westernovou atmosféru. Jenže pak dorazej emzáci a Jon Favreau jakoby najednou nevěděl jakou cestou se vydat a není to ani moc kovbojský a ani moc sci-fi. Postavy tady jen furt někam jedou na koni a vlastně se až do finální bitvy nic extra nestane. Finální bitva je nakonec celkem fajn a připomene, že akce Favreauvi jde hezky od ruku. Se zbytkem si ale neví moc rady a bere se zatraceně vážně. Aspoň, že ten Craig s Fordem neselhávají a celé si to s přehledem vychutnávají. Jinak ale celkem zklamání.50%

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (2008)

Fakt humus. Člověk si sice říká, že snaha by se měla ocenit. Ale když se člověk koukne na ty hnusný postavy, blbě renderovaný prostředí tak jako fakt sorry, ale to nejde. Jasně není to hollywood řeknete si, jenže když už chci mít první český 3D animovaný film, tak by to mohlo být aspoň trošičku hezký. A když už to ne, tak by to mohlo bejt aspoň vtipný. Jenže to je ještě horší!! Celou dobu jsem na to koukal a vůbec jsem nechápal čemu se tam ty postavy smějou a někdy jsem si řikal něco ve smyslu, jo aha tohle asi mělo bejt vtipný. Nejhorší jsou snahy o "Burtonův styl", kdy třeba bezhlavej troubí na trubku a nebo tam hrajou kostlivci na piáno. To jsem trpěl úplně nejvíc. Prostě hrůza a ani nevim proč dávám tu jednu hvězdu. Asi ze soucitu, že se tak zbytečně snažili kluci.

Kráčející skála (2004)

Další povedená akční zábava,která jenom potvrzuje že z Rocka se stává nová akční hvězda,která má o hodně lepší herecké ambice než všichni Arnoldi a Sylvestři dohromady

Král Artuš (2004)

Jsem v rozpacích právě jsem se vrátil z filmu na který jsem se dost těšil a(i přes moje kladné hodnocení) jsem zklamaný.Čekal jsem něco ve stylu Pána Prstenů nebo Troje ale to jsem nedostal.Nobudiž to bych ještě překonaže je to trochu jiné jenže to by si ten film nemohl hrát na to jaj je vážný.Opak je totiž pravdou tento film byl měl odlehčující zábavou jenže on si hraje na něco úplně jiného a tento přehlédnout.Tak si asi řikáte proč jsem dal na konec 4 hvězdy.Je to kvůli 3 věcem.Za 1.Kvůli dobrým bojům.Hlavně ta bitva na ledě mě dostala.Ta poslední u Badon Hillu už nebyla tak dokonalá ale i tak stála za to.2.Jsou tu výborní herci.Clive Owen je výborný a charisma by mohl rozdávat.Keira Knightley je sexy ale to neni její jedinou předností.To je i herectví a způsob s jakým pouští do bitev.A paj je tu ještě Stellan Skargard který je v roli hajzla číslo jedna dokonalý.No a za 3.Vždyt je to Brukheimer :-) tak jestli se přenesete i přes zápory co jsem jmenoval tak budete jenom spokojení

Králova řeč (2010)

Herecký koncert podpořený výbornou režií. Má to navíc i dobrý scénář s parádními dialogy a docela rychle to odsejpá. Připadalo mi to ale dost odměřené a ty emoce na mě moc nefungovaly. Postavám jsem se nedostal pod kůži tolik, jako třeba těm v Hooperově Dammed United. Takhle je to pro mě "jen" další nadprůměrné drama z britské královské rodiny, i když pořád to není tolik chladné jako třeba Královna. Firth s Rushem si toho plešouna nicméně zaslouží.70%

Králové ro(c)ku (2006)

Písničky ještě chytlavější než ve Škole ro(c)ku, Blackův humor ještě šílenější a celý vlastně tak nějak lepší. Jenom v půlce se to chvilkama malinko zadrhne ale i tak jsem se většinu času velmi dobře bavil. Začátek s Meat Loafem a konec ze Satanem rulezzzz!