Tajnosti a lži (2015) (seriál)

Po 3 dílech:Tajnosti a lži možná nebudou úplný průserem a zcela jistě zaujmou diváka spotřebních kriminálek, který seriál mimoděk zahlédne v deset večer v televizi. Nají se u něj, vypije si to svoje pivko či malinko se u toho napne a půjde spokojeně spát. V nabité konkurenci si z novinky ovšem nesedne na zadek asi nikdo a díky rutinnímu a ničím objevnému zpracování se na něj rychle zapomene. Nemůžu se navíc zbavit dojmu, že scénáře jako tento by se zkrátka do televizní podoby natahovat neměli a víc by jim slušela celovečerní stopáž. Ryana Phillipeho je na podobné kousky škoda.50%

Poslední chlap na Zemi (2015) (seriál)

Po 7 dílech: Zprvu hodně originální a netradiční věc, která se bohužel během pouhých pár epizod změní v rutinní americkou limonádu s otravným hlavním charakterem a čím dál více nefungujícím humorem. Od té doby, co to začíná popírat svůj vlastní název, nemám důvod dál sledovat. 60%

The Returned (2015) (seriál)

Po 2 dílech: Proč mám proboha koukat na remake jen dva roky staré francouzské pecky, jež je předěláno zcela záběr po záběr a nepřináší naprosto nic nového? Navíc, když to zcela postrádá onu mysteriózní atmosféru a vztahy mezi charaktery či emoce si tu, na rozdíl od originálu, vzaly dovolenou. Prostě totální zbytečnost určena jen pro Amíky, co jsou líní stahovat či číst titulky. 40%

Ovečka Shaun ve filmu (2015)

Tak neuvěřitelně nápaditý a humorem natřískaný film bez toho, aniž by se v něm promluvilo jediné slovo, vážně umí natočit snad jenom v Británii. Z toho čumějícího psa v útulku se popadám za břicho ještě teď.

Tučňáci z Madagaskaru (2014)

Po třetím Madagaskaru jsem čekal malinko větší odvaz. Jasný, hraní si na špiónské filmy je super. Čekal jsem však, že z toho tvůrci vytěží daleko víc. Najde se zde několik výtečných gagů, jako celek to ale tentokrát nadchne spíše menší publikum.

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

1. sezóna: Už od prvních sekund je pak jasné, že tuhle polo-komediální jízdu si nejvíce užijí fanoušci starého dobrého Breaking Bad. Opět zde na vás dýchne atmosféra zaprášeného Albuquerque, odkazy a pomrknutí zde zejména v úvodu naleznete na každém kroku a tvůrci zase nezapřou svou slabost pro pomalejší tempo ani do komičnosti natahované scény či černý smysl pro humor. A opět to funguje na jedničku. To všechno samozřejmě s prvotřídní režií, kamerou, scénářem...prostě vším, co ke Gilliganovi patří. Je proto škoda, že se zde toho po příběhové stránce příliš nestane a celá sezóna je tak spíš opět pomalejším rozjezdem k (doufejme) mnohem vyhrocenějším událostem. Místo hlavní dějové linky zde tak tvůrci skáčou spíše od jednoho průseru ke druhému a celá sezóna působí malinko roztříštěným dojmem. I přesto se ovšem Better Call Saul řadí mezi ty nejvýraznější a nejlépe natočené dramatické kousky posledních měsíců, jemuž se hned na úvod povedlo naplno vykročit ze slavnějšího stínu, a ukázal, že spin-off nemusí být jen o ždímání slavné značky. 80%

Focus (2015)

Je vážně super vidět Willa Smithe po strašně dlouhé době v jeho staré dobré hláškující formě. Fakt už si mi chyběl, Wille. I na dalších frontách ale vládne spokojenost. Dostáváme totiž překvapivě hodně svižný podfukářský film, jichž je v současnosti jako šafránu. Některé scény jsou navíc až překvapivě nápaditě a výtečné vypointované (scéna na fotbale nemá chybu). Jen škoda, že v druhé polovině jsou podfuky nahrazeny zcela normální romancí, která úvodní hodinku malinko poškozuje. Jelikož to však mezi Willem a nehorázně sexy Robbie skvěle jiskří, dá se to snadno prominout. Příjemné překvapení.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Sázka na marveláckou jistotu. Charaktery pořád baví, Whedon má hlášek a nápadů na rozdávání a fungují překvapivě i vážnější a emociálnější chvíle. Tohle si prostě jako comicsový fanda nejde neužít. Jen ten Ultron a Spaderův charismatický hlas zůstali krutě nevyužity a při závěrečná rozhodně nebyla tak strhující a vypiplaná, jako řádění na Manhattanu. Navíc byl ten Ultronův plán opravdu dementní. I přesto ale poctivý letní popcorn se vším všudy.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Vážně nevím, koho mám opěvovat dřív. Toho magora/génia, který tomu odklepnul těch neuvěřitelných 150 mega (pošlete mi jeho adresu! Klidně mu budu jako vděk čistit hajzl, cokoliv bude chtít). George Millera, jenž musel brát při natáčení hodně tvrdý drogy, jinak to není možný. Nebo boží hereckou trojici Hardy/Theron/Hoult, u který jsem nevěděl, koho mám vlastně nejradši. Vytvořili totiž tak neuvěřitelný, kulervoucí, anarchistický akční náhul, u něhož jsem ke konci skoro plakal dojetím. Audovizuální nádhera, soundtrackové žrádlo a akční ráj. U žádného jiného filmu nepasovalo hodnocení non-stop akční jízda tolik, jako tady. Každá akční scéna je navíc totálně jiná a ještě více boží, než ta předešlá. Tenhle film zkrátka nemá v současnosti obdoby a jsem rád, že dneska na něco takto nekompromisního a ujetého ještě odvahu. Druhá, a nejspíš i třetí, návštěva kina je v tomhle případě povinnost.

Chappie (2015)

Neskutečný bordel, který je jednu chvíli drsnější komedií, poté chce být roztomilý jako Číslo 5, pak to chce být gangsta drsný a nakonec zase akční a dojemný. Sice to pak nedrží moc pohromadě, ale mě se to stejně nějakým zvráceným způsobem líbilo. Chappieho si prostě nejde nezamilovat, efekty má Blomkamp stále v malíku a Zimmerův soundtrack to umí vždy správně nakopnout. Navíc to odsýpá od začátku do konce a akci má Blomkamp pořád v malíku. Akorát si zase mohl více pohlídat scénář plný děr a daleko lépe využít Hugh Jackmana. Tak unylý a nezajímavý záporák se jen tak nevidí. I přesto evidentně chyby si ale u mě Blomkamp po Elysiu napravil reputaci. 70%