milka

Česko
Filmový a seriálový povaleč

1 2 3 4 5 20 38 57 75
    • 29.1.2016  22:55

Jako chápu, že to chtěl udělat Moffat strašně meta a společně s Gattisem už si vlastně dělá z diváků tak trochu srandu a zkouší, co ještě vydrží. To bych ještě bral. Jenže to by to muselo celé dávat aspoň v základech trochu smysl a tvůrcům se nesměl jejich "originální" nápad v poslední třetině naprosto rozpadnout pod rukama. Jo, řemeslně to je stále výborné a hlavní dvojice stále perfektní, jen už to prostě svými rádoby svěžími a vtipnými hrátky spíše nudí, než baví. Čtvrté série se začínám upřímně bát.

• 17.1.2016  03:03

Ani se mi nechce věřit, že něco tak nápaditého, hravého a svým způsobem i dosti originálního, natočil do této doby komediální rutinér Adam McKay. Tomu říkám zjevení. Herci parádní (nejvíce ruluje každým filmem lepší Carell), humorné vložky fungují parádně a nepříjemný závěr rezonuje až nečekaně silně. Jenže těch dialogů plných ekonomických a finančních termínů bylo zkrátka někdy tolik, až je to téměř k neprospěchu filmu. Divák je zkrátka v některých částech všemožnými termíny až utlučen a snímek postrádá i přes McKayovu nesmírnou snahu tu správnou dynamičnost a živelnost. I přesto ovšem jeden z největších úkazů poslední doby, který si ještě zasluhuje minimálně jedno shlédnutí. Tohle totiž najednou prostě pobrat nejde.

• 17.1.2016  02:55
    Spotlight (2015)

Poctivý kus filmařiny, v níž je všechno na tom správném místě. Tempo je možná chvílemi až příliš pomalé, a tak nějak jsem čekal, že jim bude církev šlapat víc na paty. I přesto z toho však vznikla nadprůměrná investigativní detektivka s realistickou atmosférou a bezchybným obsazení. Jen toho geniálního Scheibera byl na můj vkus až příliš málo. Na zlatého plešouna to sice není, kdyby ale Hollywood ročně produkoval více podobných žánrovek, rozhodně bych se nezlobil.

• 3.1.2016  12:45
    Miliardy (TV seriál) (2016)

Pilot: Trošku těžkopádnější a po dialogové stránce strnulejší, než bych čekal. Jako lákadlo na budoucí (doufejme) mrazivý duel ovšem pilot funguje více než solidně. Damian Lewis a Paul Giamatti si to totiž obrovsky dávají už teď.70%

• 3.1.2016  12:02

Čekal jsem tarantinovskou onanii a tu jsem nakonec také dočkal. Překvapivě mi to ale nevadilo tolik, jak jsem se obával. Quentinovo obří ego je cítit z každého záběru, celé by se to slušelo tak o půl hodiny zkrátit a některé dialogy jsou fakt zbytečně natahované a o ničem. Obzvláště prostřední hodinka tím silně trpí. Jenže co na plat, když to Tarantino zachraňuje svou sebejistou a neselhávající režií, v níž si skvěle pohrává s mnoha motivy a žánry. A navíc má po ruce opravdu šťavnaté obsazení, které si zde vychutnává každou vteřinu. Obzvláště velký prostor pro výtečného Waltona Gogginse mi udělal ohromnou radost. Nová tarantinovská klasika, kterou bych si pouštěl kvůli vypiplaným dialogům a přehršelu nápadů opakovaně, se tu tak nezrodila a Tarantino si místy sám pod sebou podřezává větev. Kvalitní film, u něhož budou jeho skalní fanoušci slintat blahem, to však i přesto je. 70%

• 3.1.2016  11:51
    Creed (2015)

Ty bláho, nevěřil bych, že to někdy řeknu, ale po tomhle bych Slyovi toho zlatýho plešouna snad opravdu přál. Víc už ze sebe, či své srdcové postavy, opravdu nevymáčkne.

• 2.1.2016  23:13

Boží a totálně sehraná hlavní dvojice utopená bohužel v naprosto zaměnitelné romantické komedii. Kdykoliv se hláškující Sudeikis a sexy Alison baví o sexu či o vztazích, je o zábavu a skvělé momenty postaráno. S postupující stopáží se však zpočátku svěží komedie mění v naprosto rutinní a nenápaditou romanťárnu, jež vás nemá moc čím překvapit. Závěrečnou půlhodinkou se tak divák už spíše pronudí a marně doufá v návrat hlášek z úvodu. A to je fakt škoda. Potenciál byl díky sehranosti hlavního dua úplně někde jinde.

• 2.1.2016  23:03

Snímek, v němž je toho špatně tolik, že už to ani není vtipné. Jen nevím, jestli za všechno vinit zrovna Joshe Tranka. Ten film je totiž po scenáristické i dramaturgické stránce tak otřesný, že by mu ani atmosférická režie nepomohla. Vždyť na proměnu hlavních hrdinů tu čekáme 50 minut, aby se pak zbytek příběhu (poznávání schopností, zjevení záporáka, ztýmování hrdinů) zfoukl a naprosto vycucal z prstu během pouhé půl hodiny! Bohužel i Trank tu na nějaké nápady či pokus a atmosféru kašle a místo toho tak dostáváme jen hnusně vypadající nudu, v níž nic nedává smysl a mezi hlavní čtveřicí to absolutně nefunguje. Dvě hvězdy dávám jen za neselhávající dvojici z House of Cards, tedy stále neodolatelný kukuč Kate Mary a charismatický chraplák Reg E. Catheyho. Jinak ale slušná zoufalost.

• 2.1.2016  22:47
    Pixely (2015)

Je až s podivem, že někdo dokáže tak vděčný geekovský námět zpracovat tak nezajímavě a bez jediného svěžího nápadu. Aneb film, v němž megatrapný Kevin James hraje amerického prezidenta, prostě nemůže být vtipný.

• 2.1.2016  22:43
    Joy (2015)

Russellovi už začíná s jeho osvědčeným týmem a stylem malinko docházet dech. První polovina Joy je totiž dosti velký režijní guláš, v němž jsou rádoby vtipné scénky dávkovány bez ladu a skladu, celé to působí chaoticky, postavy jsou nesympatické a celá ta stylizace alá televizní soap opera tom vůbec nesvědčí. Až se zjevením Bradley Coopera a náhlým vršením problémů začne film po režijní stránce opět připomínat toho starého dobrého Russella, jak ho máme rádi a celé to konečně začne šlapat, jak má. Bohužel už je na to malinko pozdě a svůj vlastní odfláknutý scénář, v němž režisér až překvapivě kašle na pořádné vykreslení vedlejších postav, zkrátka zakrýt nedokáže. Jennifer Lawrence je ovšem opět famózní a i zbytek obsazení drží toto rozpačité drama za všech okolností nad vodou. Od Russella jsem ale očekával mnohem více.

• 26.12.2015  03:42

Pubertální pohádka o snaživém DJovi, který po hodině a půl neustálého kalení a nic nedělání konečně složí svůj vysněný hit a nabrnkne si sexy top modelku svého srdce. Moc se tu toho neděje, muzika je příšerná a charaktery děsně nesympatické. I přesto se na to díky svižné, vizuálně hravé režii a fajn castu vlastně docela příjemně kouká.

• 26.12.2015  03:36
    Svatojánský věneček (TV film) (2015)

Tentokrát to Strachovi bohužel zase tolik nevyšlo. Svatojánský věneček pořád ani zdaleka není žádným nekoukatelným failem a žánr za poslední roky zažil desítky mnohem děsivějších zářezů. I přes menší rozpaky se tomu totiž pořád nedá upřít poctivé režijní řemeslo a sympatické obsazení, díky němuž to celé skvěle uteče a divák se vlastně hezky odreaguje. Ani tak se ovšem nezbaví dojmu, že s příběhem si někdo mohl dát trošku větší práci. Děj je totiž prostě a jednoduše mišmaš, jenž příliš nedrží pohromadě. Obzvláště díky němu se totiž nyní pohybujeme v průměrnějších žánrových vodách, což je po předešlých režisérových kouscích malinko škoda.

• 13.12.2015  23:32

Nejlepší Spielberg od Mnichova, jeden z nejhravějších scénářů bratrů Coenů a Tom Hanks zase jednou hrající na dvě stě procent. Je třeba ještě něco dodávat?

• 6.12.2015  02:08

Tak tohle mi nesedlo. Hipsterská konverzačka s rádoby chytrými a hlubokými dialogy, které mě ovšem příliš neoslovily, nenápaditou a skoro až ospalou režii, kterou zachraňuje jen snažící se hlavní dvojka. I když pravda, uvěřit Segelovi takhle vážnou roli bylo v některých okamžicích docela těžký. Celé to navíc směřuje odnikud nikam a všechny ty vyřčené životní pravdy a zkoumání samoty nemají bohužel vůbec takový dopad, jak by si tvůrci přáli. I když chápu, že zrovna u tohoto kousku je to silně individuální, takže zatímco já málem usnul, jiné to může emociálně docela semlít. A já jim to vlastně docela závidím.

• 5.12.2015  02:43
    Dr. Ken (TV seriál) (2015)

Asi to nejhorší co americká komediální produkce v posledních letech vyplodila. A Ken Jeong by si měl uvědomit, že hrát v rádoby rodinném sitcomu v podstatě stejného ulítlého magora jako v Community, je tentokrát spíše trapné, než vtipné. Takhle přesně vypadá herecká sebevražda v přímém přenosu.

• 5.12.2015  02:39

Tohle budete buď milovat, nebo nenávidět. A já naštěstí patřím do té první kategorie. Totální úlet, který se po mimózním startu až nečekaně rozjede. Humor to sice místy malinko drhne a rozhodně nesedne každému. Jinak tu ale máme až nečekaně odsýpající zábavu plnou skvěle natočené a sympaticky brutální akce (finále v supermarketu vládne) a hlavně sympatické obsazení v čele s vyhuleným Eisenbergem, přehrávajícím Gogginsem a po delší době zase správně cute Kristen Stewart. Na jednu stranu se nedivím, že to díky svému výstřednímu stylu propadlo, i přesto si však tenhle nenápadný úlet rozhodně zaslouží váš divácký pokus. Já si totiž tuhle akční šílenost kdykoliv rád pustím znovu. 70%

• 5.12.2015  02:30
    Vzmuž se (2015)

Spíše průměrnější romantická jednohubka, která sice disponuje odsýpajícími dialogy, neselhávajícím Peggem a tou správnou odlehčenou atmosférou, jenže k tomu bohužel přidává i v některých pasážích ne zrovna sympatickou hlavní hrdinku a místy dosti nefungující až skoro trapný humor (úchylný spolužák byl fakt hodně mimo). V rámci žánru tedy nic originálního či must-see, ale na druhou stranu na jeden večer, proč ne.

• 29.11.2015  02:48
    Mimoni (2015)

Ale jo, sice ještě asi tři stupně infantilnější, než dřív, ale pořád celkem roztomilý a dětsky cool. I když ta krátkometrážní stopáž svědčí těm jejich blbinám podstatně víc, to je jasný.

• 29.11.2015  01:15

Po sakra dlouhé době konečně poctivá česká pohádka, která nestojí na rádoby humoru či trapném pitvoření herců, ale zejména na skvělé pohádkové atmosféře a až překvapivě vybroušené řemeslné stránce. A to jsem u Nellis po jejích posledních kouscích opravdu nečekal. Jen škoda až příliš vysvětlujícího a uspěchaného závěru a toho, že Issová mi i přes její velkou snahu v té roli příliš neseděla. I přesto ale až nečekaná spokojenost. Tři bratři se můžou jít klouzat.

• 28.11.2015  20:23
    V hlavě (2015)

Nejzábavnější, nejdojemnější a nejnápaditější film roku najednou? Jo, Pixar je vážně zpátky.

• 15.11.2015  16:18

Letošní rok zaznamenal český filmový rybníček vlastně celkem překvapivý počet nadprůměrných zářezů (Ztraceni v Mnichově, Nenasytná Tiffany, Sedmero krkavců). Tím nejvýraznějším kouskem ovšem pořád zůstávají Kobry a užovky. Jan Prušinovský se zde po komediálních štacích v Okresním přeboru a Čtvrté hvězdě definitivně posunul mezi tuzemskou režisérskou špičku, když nám servíruje výborné drama se skvěle přirozenými dialogy, jež díky zasazení na malé město a do tamních typických postaviček místy až nečekaně tne do živého. A to ani nijak přehnaně netlačí na režijní pilu. Připočtěte si k tomu ještě skvělé bráchy Hádkovi, správně dávkované humorné momentky či na domácí poměry nedostižnou technickou stránku, a máte před sebou jeden z mála českých snímků posledních let, který byste prostě neměli minout. Jen ten závěr bohužel není tak dotažený, jak by si tvůrci přáli.

• 25.10.2015  19:12
    Quantico (TV seriál) (2015)

Po 4 dílech: Hodně zábavné béčko, které si na nic nehraje a skvěle odsýpá od začátku do konce. Tvůrci správně střídají flashbacky s aktuálním děním a otázek, nebezpečných tajemstvích hlavních postav i podezřelých je stále více než dost. Tvůrcům se zkrátka i přes menší ohranost látky daří diváka držet v neustálém napětí. Pravda, herecké obsazení sem nemuselo vypadnou z bravíčka a nějaký menší herecký tahoun by se hodil. I přesto jde o jednu z nejchytlavější jednohubek podzimu 70%___1. sezóna: 60%

• 25.10.2015  19:02

Celkem příjemná teen jednohubka, která výborně uteče, člověk si u ní správně oddychne a vývoj hlavní posty funguje, jak má. Jen ta Cara Delevingne mi tady nepřijde jako ta tajemná holka, o níž si vypráví fámy celá škola, a za níž by se puberťák vypravil světa kraj, příliš uvěřitelná. A navíc jsem očekával, že tu půjde spíše o onen dobrodružný road trip, který tu nakonec pobral jen minimum stopáže. Jako oddychovka pro puberťáky je to ale stále celkem fajn.

• 25.10.2015  18:57
    Marťan (2015)

Ridley po dlouhé době zase na režijním vrcholu. Jestli z Marťana nebude za deset let sci-fi klasika pro celou rodinu, tak už z ničeho.

• 25.10.2015  18:51
    Public Morals (TV seriál) (2015)

Po 4 dílech: Čekal jsem víc. Burnsovi sice nedělá problém servírovat nám stylovou atmosféru šedesátých let a najít si do svého kousku správně sympatické obsazení. Jinak má ale divák tak nějak dojem, že už tohle párkrát viděl, a bohužel o něco lépe natočené. Rozjíždějící se válka gangů sice stále skrývá jistý potenciál, zároveň vás však dosud nemá čím překvapit, jede po již dosti vyjetých gangsterských kolejí a vrší jedno klišé za druhým. A ani v dialozích si není Burns dvakrát jistý v kramflecích. I když po řemeslné stránce se mu nedá nic moc vytknout, po té příběhové zkrátka nabízí naprostou rutinu, která ze svého potenciálu zatím příliš nevytěžila. Šance na zlepšení a válku gangů ve velkém stylu zde ovšem stále je. Pokud vám tedy chybí dobové gangsterky a nepohrdnete ani tou pohybujících se spíše ve vodách průměru, dejte tomuto kousku šanci. 60%

• 25.10.2015  18:44
    Lucifer (TV seriál) (2016)

Pilot: Tak tohle asi fungovat nebude. Čert vem, že to s předlohou nemá absolutně nic společného a Gaiman by měl do Hollywoodu nejlépe poslat nějakou bombu. Ono to hlavně selhává jako ona nahlášková stylová krimi ala Castle. Lucifer sice je celkem cool a sem tam nějakou hlášku prohodí, mezi ním a sexy policistkou to ale příliš nefunguje, kriminální linka nabízí stokrát viděnou nudu a celkově to postrádá jakýkoliv drajv a švih, kvůli němuž byste chtěli s těmito charaktery trávit více času. Víc jak pilot tomu dám jen v případě hodně nadšených ohlasů. Zatím to ovšem vypadá na průser ala Constantine. 50%

• 25.10.2015  18:35

Já to Ejioforovi vlastně celou dobu neskutečně fandil. Mít pro sebe jako jedinej týpek na Zemi sexy Margo Robbie, taky bych se o ní s takovým hezounkem jako Chris Pine nechtěl dělit.

• 25.10.2015  18:32

Až nečekaně povedený animák, který si i přes moderní provedení bere to nejlepší z těch starých dobrých 2D animáků a svým humorem a poetikou se comicsům blíží o několik světelných let blíž, než všechny ty nepovedené celovečerní pokusy. Humor funguje pro děti i nostalgické dospělé a příběh je na Asterixovy poměry vlastně i docela originální. Víc takových evropských animáků.

• 25.10.2015  18:07

Slušná komediální jednohubka s pohodovou atmosférou a sympatickými charaktery, která mi vlastně jen připomněla jeden z mých největších seriálových restů. Něco mi totiž říká, že v případě nakoukání bych si to celé logicky užil podstatně více. A možná bych i pochopil, proč je tu za titulní postavu týpek, co je ve filmu z celé pětice snad nejméně. Jeremy Piven si to ale pořád neskutečně dává.

• 25.10.2015  18:04
    Ladíme 2 (2015)

Klasická dvojka se vším všudy. Více songů, které už spíše nefungují, více z prstu vycucaných konfliktů a ještě mnohem více toho dámského juchání, které mužská část publika jen tiše přetrpí. Humor už tu tentokrát moc nefunguje, finále v Evropě je až nečekaně odfláklé a příběh jakoby tu ani nebyl. A celou dobu jsem měl pocit, že už tu Annu Kendrick ani moc nebaví. 50%

1 2 3 4 5 20 38 57 75