milka

Česko
Filmový a seriálový povaleč

• 7.4.2013  20:18
    Bastardi 3 (2012)

Pure evil potřetí. Po skončení filmu jsem se cítil vlastně podobně, jako po skončení výtečného Honu, ovšem zcela v opačném významu. Po shlédnutí mi také nebylo moc dobře a o některých lidech si už také nemyslím moc dobrého. Tak odpudivý a zvrácený film už jsem dlouho neviděl.

• 7.4.2013  20:13
    Hon (2012)

Hutná depka, po které vám nebude moc dobře a lidech si nebudete myslet nic moc dobrého. Jen chování postav v některých chvílích mi příliš nesedlo, stejně jako místy až příliš jednoduché argumenty na můj vkus (Děti vždycky mluví pravdu a basta). I tak ovšem neskutečně intenzivní pecka.

• 7.4.2013  20:05

Sympatický milý malý film s výtečně napsanými postavami a hezky švihlou zápletkou. Dialogy odsýpají, Aubrey Plaza je cute a Jakea Johnsona z New Girl mám čím dál radši, Jen ten maník, co vypadá jak mladší verze Seana Beana, mi tam moc nesednul a od závěru jsem také čekal malinko víc. I tak ovšem příjemné překvapení. 70%

• 7.4.2013  19:57

Přesně ta správná 70´s kriminálka, jak jsem čekal. Ze začátku má sice Friedkin malinko problémy s tempem a úvod se tak bohužel malinko vleče. Poté už ovšem servíruje jednu výbornou scénu za druhou a pronásledování vlaku zaslouženě patří k památným scénám žánru. Nechápu, jak se mi tahle klasika mohla tak dlouho vyhýbat.

• 7.4.2013  19:49
    Arrow (TV seriál) (2012)

Po 19 dílech: Výtečná oddychovka, která jde navíc příběhově překvapivě čím dál více nahoru. U Stephena Amella sice chvilku trvá, než mu jeho Oliver Queen správně sedne a přemýšlení se u tohoto seriálu také zrovna nevyplatí. Jinak ale tvůrci zatím nabízí slušnou jízdu z hodně solidní akcí a čím dál lepšími postavami, u kterého se výborně odreagujete. Jen by to už konečně chtělo nějakého pořádného záporáka, aby se náš moderní Robin Hood pořádně zapotil.

• 7.4.2013  19:43
    Stoupenci zla (TV seriál) (2013)

Po 11 dílech: Již teď jasný adept na seriálový propadák roku. Po výtečném atmosférické úvodu se to totiž celé hodně rychle řítí do pekel. Ze scénáře se stává natahovaný guláš plný stokrát viděných zvratů, postavy jsou ploché a po psychologické stránce to zoufale nefunguje. Navíc tak stupidní chování tajných agentů jsem snad ještě v životě neviděl. Na druhou stranu to však táhne nepřekvapivě výtečná hlavní dvojice a Kevin Bacon si o nějakou tu hereckou nominaci fakt říká. Režie se taky snaží ze stupidního scénáře vytěžit maximum, ale někdy to prostě nejde. Dávám tomu šanci do konce série, ale už moc Williamsonovi nevěřím.50%

• 4.4.2013  20:13
    Lesní duch (2013)

Tak zase nic. Místo nadějného remaku jsme dostali další zbytečný moderní horor, jenž spoléhá jen na všudypřítomnou brutalitu. A vlastně ani na nic jiného spoléhat nemůže. Atmosféra zde totiž není žádná, děj nedává smysl a postavy jsou nesympatické a chovají se tak idiotsky, že jsem měl chuť je tou motorovkou rozřezat sám. Mohlo to dopadnout sice ještě hůř a do sprzněné Noční můry v Elm Street to má naštěstí daleko, ale i tak celkem zklamání.

• 1.4.2013  01:08

Strhující, nečekané, dojemné. Ty nejlepší příběhy zkrátka vždycky napíše sám život.

• 21.3.2013  00:48

Zase si to přetáhnul Judde. Novému snímku Judda Apatowa opět nechybý drsný a hrubý humor a ani závažná dospělácká témata. Jenže celý je to rozplizlé přes 2 hodiny a film je až bolestivě natahovaný. Najdou se zde navíc scény, které už opravdu balancují na hranici trapnosti (proč tam je proboha ta Melissa McCarthy!!??). Herci to ovšem stále zvládají na jedničku, hlavně tátové John Lithgow a Albert Brooks potěšili, a několik opravdu vtipných scén se zde zase najde. I tak má ale člověk pocit, že kdyby celý film byl tak o půl hoďky kratší a vystřihli se všechny trapný fóry, tak by to bylo mnohem vtipnější i Apatowsky pravdivé.

• 21.3.2013  00:39
    Na dřeň (2012)

Vizuálně zajímavé, Marion Cottilard famózní, ovšem jinak mě tento snímek příliš neoslovil a na dřeň se mi opravdu nedostal. Některé emotivní scény zde působí až příliš nuceně, konec je totálně zbrklý a nevyužitý. Ali mi pak hlavně přišel naprosto nesympatický a jeho postava mě spíše iritovala, než abych se ji v tomhle emocionálním pekle snažil pochopit. Režie a bezchybná Marion to však v tom mírném nadprůměru přece jen udrží.70%

• 21.3.2013  00:34
    Banshee (TV seriál) (2013)

Alan Ball umí, diváci čumí. Nekompromisní, brutální nářez, jenž si nebere servítky a ve kterém každá výtečně natočená bitka opravdu bolí.I tak ovšem Ball nezapomněl ani na svoji porci nadsázky, na realitu se tady kašle a pro kulervoucí hlášku se nejde daleko. Největším kladem jsou ovšem stejnak výtečně napsané postavy, které jsou v tomhle krvavém městečku opravdu na každém kroku, Lucasem Hoodem počínaje (jedna z nejlepších seriálových postav za hodně dlouhou dobu) a krásnou policistkou konče. Hlavně díky nim ten příběh tak výtečně funguje. Grandiózní finále je pak už takovým šťavnatým dárkem pro fanoušky a zakončení v opravdu velkém stylu, za které by se nemuseli stydět ani režiséři některých akčních filmů. Druhou sérii chci hned a ne až za rok!

• 21.3.2013  00:27
    Zjevení (2012)

Jeden z těch neskutečně pitomých a naivních hororů, který je vlastně jenom k smíchu. O atmosféru či lekačky se zde ani nikdo nepoukouší a pouhé koukání na hezkou Ashley Greene bohužel nestačí. A kariéra Draca Malfoye míří hodně rychle do hajzlu.

• 15.3.2013  21:48
    Mama (2013)

Režijně vlastně velmi dobrá a místy hodně atmosférická podívaná, u které se občas i příjemně leknete. Jenže to už dneska vážně nikdo neumí napsat výborný nepředvídatelný hororový scénář? Zde se totiž zpočátku slušný námět v průběhu čím dál více rozplizává. Čím více vidíme titulní Mamu, tím více je to stupidnější. O přiblblém závěru radši ani nemluvím. Režie to ale stále drží v mírném nadprůměru a Jessica Chastain to také bez problémů utáhne. Takže až na ten scénář vlastně docela fajn.60%

• 15.3.2013  21:38
    Zápisky mladého doktora (TV seriál) (2012)

Křečovité. Ta vážnější linka okolo přeměny z naivky v totálního cynika se závislostí na krku funguje vlastně velmi dobře. Bohužel ta humorná hrát příliš nefunguje a s tou vážnější linkou to dohromady fakt nefunguje. Režie navíc také kdovíjak neuchvátí, takže to musí vlastně celé zachraňovat překvapivě výborný Daniel Radcliffe a neméně dobrý (ale značně nevyužítý) Jon Hamm. Vcelku ale spíš promarněná šance a i na ploše čtyř dvacetiminutových epizod vlastně místy docela nuda.

• 15.3.2013  21:31
    Nevinné lži (TV seriál) (2013)

Zatím velice zajímavý cyklus. Pod hladinou: Klasická emotivní sonda Alice Nellis do hloubi jejích postav a zase režijně i herecky výborně zvládnuta. Bohužel to místy shazuje předvídatelný scénář a jistá divácká odtažitost. 70% Lež má rozbité auto: A prý, že u nás nejde natočit svěží a vtipná romantická komedie. Vojta Kotek hned ve svém režisérském debutu dokazuje, že to jde. Zvláště, když má k dispozici přesný scénář a výborné herce. Zatím asi největší překvapení.80% Druhý dech: Bohužel už scénáristicky malinko nedomrlé a někdy to až příliš tlačí na emotivní strunu. Režie ale na televizní počin stále velmi fajn a Langmajer s Malým to uhrajou i v těch horších chvílích.70%

• 15.3.2013  14:10

Jsem rád, když mě film v dnešní době stihne několikrát překvapit a příjemně mě tahat za nos. A to se Soderberghovi rozhodně povedlo. Vynikající drama, které se ze začátku tváří jako kritika farmaceutických firem se totiž v polovině změní v kriminální thriller, který funguje ještě o třídu lépe. Scénář je opravdu výborný a všechny zvraty jsou zde naprosto uvěřitelné a perfektně vysvětlené. Soderberghova režie už dlouho nebyla jistější a o přesném obsazení se snad ani nemusím rozepisovat. Snad jen, že Jude Law už mě dlouho takhle nebavil. Prostě naprostá spokojenost a vlastně i dost velké překvapení, i když si dokážu představit, že některým lidem to menší odchýlení od farmaceutické linky nemusí sednout.90%

• 10.3.2013  00:58

I přes všechny ty zlatý plešouny a další ocenění mě vlastně překvapilo, jak moc se mi to líbilo. Dokonalý vizuál, bezchybná režie Anga Lee a jeden nehorázně cool tygr na cestě za vírou, která vás učaruje i kdyby ste nechtěli. To téma jsem sice Angovi s navijákem nespolknul a v některých chvílích mohly více zasáhnout střihačovi nůžky. I tak ale klobouk dolů před Angem, že tuto zatraceně těžkou látku dokázal ukočírovat se vztyčenou hlavou (a sehnat na ní ty šílený prachy), a hlavně s naprosto nečekanou pointou. Ta vás buď potěší nebo naštve, ale hlavně vás dost šokuje a to je v tomhle případě hlavní.80%

• 10.3.2013  00:48
    Polski film (2012)

Je fajn, že se u nás taky někdo pokouší o malý filmový experiment, kde si tvůrci nebojí hrát s diváky a hlavně si ze sebe dělají celou dobu prdel. A ještě víc fajn je, že to doopravdy vychází a takový uragán nápadů a hlášek se v naší kotlině jen tak nevidí. Navíc to funguje i jako ona sonda do hercovi duše. Jen škoda, že v poslední půl hodince už tomu malinko dochází šťáva. I tak ale hodně příjemný překvapení, i když chápu, že tenhle styl nemusí sednout každýmu.

• 10.3.2013  00:43

Příjemná komedie s několika vynikajícími momenty a výtečnou hlavní dvojicí. Příběh je vlastně ale úplně triviální a jedoucí podle šablony (i když je to podle skutečnosti) a za to srdíčko to stejnak nechytne. Zkrátka fajn jednohubka na zpříjemnění večera, ale jeden z Top filmů? To ani náhodou.

• 3.3.2013  02:50

Režijně a hlavně scénáristky vlastně ne zas tak zajímavý snímek, u kterého přesně víte, co se stane za 5 minut. Vynikající herecké obsazení však tuto zdánlivou rutinu dostává do příjemného nadprůměru. Clint se jako starý bručoun nikdy neomrzí, Amy Adams je neodolatelná a Justin Timberlake je výbornej, i když vlastně ani nemá moc co hrát. Už jenom díky této trojici se vyplatí tento filmeček vidět a i ty všudypřítomná klišé vám přestanou vadit. 70%

• 3.3.2013  00:09
    Divoši (2012)

Oliver Stone se sice snaží přiblížit některým svým předchozím snímkům, až bolestivě je zde ale vidět, že už na to zkrátka nemá. Dravý vizuál sice funguje, ovšem styl bývalého režijního mága už dávno není tak dravý a vybroušený a většinu času spíše nudí. Postavy jsou nesympatické, záporáci až moc přepálení, akce málo. Stoneův rádoby návrat na výsluní se tedy opět míjí účinkem, tedy aspoň u mě.

• 2.3.2013  23:18

3D překvapivě fajn, lítající opičák byl cool (je příjemný zase vidět/slyšet Zacha Braffa), ale jinak tak sterilní,utahaný a nudný, až jsem v půlce na minutku usnul. Je na tom strašně vidět, jak moc by chtěl Raimi tu hravou a epickou pohádku natočit, ale vůbec mu to nejde. Což je u něj docela docela smutný. Herci také navíc nezachrání všechno. James Franco si to sice se svým zhuleneckým úsměvem užívá a Michelle Williams je také pohádkově přesná, ale taková Rachel Weisz snad nikdy nehrála hůř. Chvílemi jsem opravdu trpěl a takového nástupce (nebo spíš předchůdce) si Čaroděj ze země Oz opravdu nezaslouži.50%

• 2.3.2013  23:11

Další důkaz toho, že přístup Bigelow byl naprosto správný. Tato poměrně čerstvá událost se totiž vážně nedá natočit jako dojemný příběh hrdinných vojáků s přemírou patosu a dalších amerických klišé. Prostě to v tomhle tématu nefunguje a zbytečně to snímek devalvuje až na hranici nechtěné směšnosti. Rádoby svižná akce navíc diváka vůbec nevtáhne a skrz naskrz televizní look tomu také příliš nepomáhá. Snad jen ten správňácký Robert Knepper potěšil. Jinak ale naprosto zbytečný film, který se na Zero Dark Thirty nechytá ani omylem.

• 2.3.2013  23:04

Celkem příjemný teen horůrek s fajn lekačkama a celkem překvapivým zvratem ke konci filmu. Jen škoda toho nedodělaného scénáře, ve kterém je hodně naprosto zbytečných a pitomých odboček, které jsou nakonec naprosto k ničemu. Ale Jennifer Lawrence na sebe dokáže upozornit i v obyčejném horůrku. Vzhledem k současnému hororovému marastu je to však stále hodně fajn film.

• 2.3.2013  22:59

Mizerné a vlastně i dost smutné pokračování. Obšlehnutý vizuál sice stále jakž takž funguje, ale to je tak všechno, co se na této videoherní adaptaci dá pochválit. Scénář totiž nedává absolutně žádný smysl, atmosféra se zapomněla někde v mlze a hlavní hrdinka je tak příšerně otravná, že jsem pomalu začal fandit té sektě. Michaela J. Bassetta mám celkem rád, ale tohle je šílenej přešlap mimo.30%

• 2.3.2013  22:55

Přesně tak tupé, jak se dalo čekat. Ale naštěstí také dost svižné, zábavné a hlavně akční. Akce je totiž vážně víc než dost, většinou je skvěle natočená a člověk díky ní filmu odpustí ty poněkud blbější pasáže. Chris Hemsworth to navíc utáhne za každé situace. Jako jednohubkové akční béčko ideální.

• 28.2.2013  21:32
    85. Annual Academy Awards (TV pořad) (2013)

Seth MacFarlane měl nakročeno slušně a ze začátku chrlil jednu hlášku za druhou a hudební čísla byly taky většinou prvotřídní. Jenom se zdá, že čim víc se to snaží tvůrci něčím osvěžit, tím je to ke konci utahanější a unylejší. A zde to už šlo poslední hodinku podobně rychle k zemi, jako když si šla Jennifer Lawrence pro toho svýho plešouna. Seth MacFarlane už se pak spíše trápil a nezachránil to už ani jeho Méďa a boží děkovačka Bena Afflecka. Promarněná šance.

• 28.2.2013  21:23
    Až po uši (studentský film) (2012)

Vzhůru do oblak meets Paralelní světy. Bohužel i přes výbornou animaci však poněkud nevýrazné a dosti nevyužité.

• 28.2.2013  21:21

Když už je Asterix pomalu větší než Obelix a je také větší idiot, tak je opravdu něco špatně. Ještě, že jim ten Depardieu už z tý Francie zdrhnul.

• 28.2.2013  21:08
    Adam a pes (2011)

Dojemný kraťas, který výborně vystihuje lásku psa k člověku. Ale ten Adam byl docela svině.