Weyland

Weyland

Česko

• 6.9.2013  12:21

Film se mi velice líbil. Mám rád nečekané konce a tady tento film to plní. Ale uznávám, že pro někoho to může být spíše nudné a natažené. Každopádně herečku Rooney Maraovou, kterou jsem do včerejška neznal, jsem si hned zamiloval.

• 5.8.2013  00:41
    Trans (2013)

Film, který zaujme už od začátku a až do závěru člověk nemá tušení, jak by to celé mohlo dopadnout. Neuvěřitelně dobře zkombinovaná hypnóza, která zároveň působí i na diváka. A k tomu všemu ještě jako třešnička na dortu - skvělý soundtrack.

• 22.4.2013  01:09

Příjemná, klidná romantická komedie s úžasným hereckým obsazením. A i přesto, že je téměř od začátku filmu jasné, jakým směrem se bude děj ubírat a jak to nakonec celé skončí, je příběh zajímavý a diváka zaujme.

• 19.4.2013  00:48

Žádná sláva, ale ani žádný propadák. Přesně takto bych označil právě tuto komedii. Hlavní dvojka v podání Toma Hardyho a Chrise Pinea byla dobrá. Vtipné scény, ve kterých si navzájem provádí naschvály, mě opravdu bavily. Ovšem vůbec mi zde neseděla Reese Witherspoon, která si střihla hlavní ženskou roli. Měl jsem dojem, že se k této postavě vůbec nehodí. Zápletka se záporákem, v podání Tila Schweigera, byla ve filmu opravdu jen tak na oko, aby se neřeklo, což celkem zamrzí. Pocity z filmu mám opravdu dosti smíšené.

• 18.4.2013  02:21

Parádní podívaná! Avšak pro jedince, kteří nesnesou násilí ve filmu, nebude zrovna ideálním filmem na večer… Filmové zpracování podle skutečného příběhu mě opravdu nadchlo. Řekl bych, že herecký výkon Dominica Coopera byl až nadprůměrný – dokázal role krásně oddělit. A to tak, že jsem si chvílemi říkal: „Hraje Udaje a Latifa stále jeden a tentýž herec?“. Film mě opravdu zaujal svou myšlenkou a zanechal na mně dobrý dojem.

• 13.4.2013  23:02
    Diktátor (2012)

Tahle bláznivá komedie je pro mě zkrátka to pravé. Ve filmu je dostatek vtipných scén, ale není to jak u jiných komedií, že by to bylo přehnané. Podle mě to v tomto filmu bylo přesně akorát. Dost se mi zamlouvala jasná myšlenka a směřování děje i herecké obsazení. Nemůžu také nezmínit dobře předělané známé písničky na Aladdin style.

• 13.4.2013  14:03
    Nesvatbovi (2005)

Komedie Nesvatbovi je ideálním filmem na páteční večery. Hlavní dvojka v podání Owena Wilsona a Vince Vaughna je naprosto úžasná. Role jim zkrátka sedí. A když se k těmto dvěma přidá i Christopher Walken a krásná Rachel McAdams, připadáte si dvě hodiny jako v opravdovém nebi. Vtipných scén se tu najde opravdu dost… Takže nudit se rozhodně nebudete.

• 13.4.2013  13:57

Příjemná romantická komedie o rozvedeném páru, který se „omylem“ vrací k sobě, avšak vše nefunguje tak jak by mělo… Nápad rozhodně dobrý, provedení také a herecké obsazení se mi dost zamlouvalo. Filmu nechybí vtip, příjemná atmosféra, ale také zamyšlení se, nad životem se svým protějškem. Zakončení filmu se povedlo a celkově mi tento dvouhodinový snímek utekl rychle, jako voda. Velké plus dávám za hudbu od Zimmera.

• 11.4.2013  10:44
    Gambit (2012)

Gambit je jeden z těch filmů, u kterých čekáte, co se z nich vyklube, a při závěrečných titulcích zjistíte, že se vlastně nevyklubalo nic. Na druhou stranu je to film ideální do deštivého počasí, když nemáte co dělat. Film totiž nijak nepřekvapí, ale rozhodně ani neurazí. Pravdou je, že jsem si od filmu sliboval víc, kvůli hereckému obsazení. Colin Firth, Alan Rickman a Stanley Tucci byli vynikající, ale řekl bych, že to kazila Cameron Diaz, která mi tam vůbec neseděla.

• 20.3.2013  21:24

Musím uznat, že spojení Nicolase Cage a Johna Travolty je fantastické! Psychopatický terorista a proti němu polda - to je sice u mnohých z nás již ohranou myšlenkou, ale tady to má šťávu a velký potenciál, který se podle mého názoru naplnil, jak jen to šlo. Úžasný nápad vyměnit tváře a nápaditý zvrat děje - výměnou tváří, mě opravdu dostal. Takové filmy, u kterých je člověk překvapen, mám opravdu rád. Herecké výkony byly skvělé, hlavní dvojice dokáže diváky přesvědčit, že zahrát jak zápornou, tak i kladnou roli, opravu umí. Navíc - ta neskutečná hudba od Johna Powella! Až běhá mráz po zádech.

• 1.3.2013  20:39

Je mi to opravdu líto, ale i jako velký zájemce o okolnosti kolem 11. září 2001 musím bohužel říct, že tento snímek je snad tím nejhorším, co bylo ve spojení s tímto datem natočeno. Film je zbytečně natažený na téměř tři hodiny. První hodina je neuvěřitelně nudná a opravdu jsem přemýšlel, jestli v tu chvíli z kina neodejít. Děj skáče z města do města, ze státu na stát a v podstatě se všechny dialogy stále vedou o ničem. Jediné, co tenhle film podrželo, byla až druhá část, kdy to konečně začalo být zajímavější a akčnější. Každopádně jsem od filmu čekal daleko více…

• 28.2.2013  14:44
    Machři (2010)

Veselá komedie o partě přátel, kteří vzpomínají na své dětství. Lepší obsazení jsem si snad ani nemohl přát. Dát všechny mé favority komedií do jedné společné mě neskutečně potěšilo. Humoru je ve filmu dostatek, takže si nemám na co stěžovat. Film bych označil za lehký nadprůměr.

• 28.2.2013  13:42
    Starý páky (2009)

Příjemná průměrná komedie - sice mi zápletka přišla trošku zvláštní, ale nakonec účel k pobavení se, splnila. Dvojice John Travolta a Robin Williams byla celkem zajímavá. Ze začátku jsem to nemohl strávit, ale nebylo to tak špatné, jak jsem si původně myslel.

• 25.2.2013  15:52

Pokud si tento film pustíte, určitě se nudit nebudete. Samozřejmě se nejedná o žádnou velkolepou komedii, ale na páteční večer se hodí ideálně. Jedna z věcí, co mě na filmu potěšila, byly nadprůměrné efekty a triky, za což má u mě film velké plus - to se u komedií tak často nevidí. Hlavní čtveřice postav v podání Bena Stillera, Vince Vaughna, Jonaha Hilla a Richarda Ayoadea opravdu pobaví. Všechny postavy mají svůj originální charakter a diváka zkrátka zaujmou. Jediná věc, která mi na filmu chvílemi vadila, byl někdy až příliš nucený a tudíž i trapný humor.

• 25.2.2013  01:39

Velice krásný romantický film, vyprávějící o problémech staršího páru v jejich manželství. Snímek má jednoduchou dějovou linku, na které celý film v podstatě staví - ta se však postupně rozvíjí a tudíž se nestává nudnou. A jelikož já mám jednoduchost rád, film si mě získal - každopádně není komedií, jak by se z traileru mohlo zdát, ale spíše intimním snímkem, který se zamýšlí nad stereotypním životem dvou lidí. Hlavní dvojice byla obsazená na výbornou. Nedokážu si snad ani představit, že by byl obsazen někdo jiný než úžasná Meryl Streep a Tommy Lee Jones, chemie mezi nimi je naprosto dokonalá! Kromě hereckých výkonů jsem ocenil humor, zvraty a dobře vybranou hudbu.

• 18.2.2013  01:25
    Let (2012)

Drama, na které určitě dlouho nezapomenu. Úžasný scénář, vynikající herecké výkony a jednoduchá krásná hudba. Denzel Washington svou roli alkoholika hraje opravu přesvědčivě a role mu zkrátka sedla. Ku podivu musím říct, že mi tento přes dvě hodiny dlouhý snímek, utekl rychle jako voda. Ve filmu se pořád něco děje a nudné pasáže jsem v podstatě ani nezaznamenal. Myslím, že se jedná o opravdu jeden z těch lepších dramatických filmů, které vypráví o alkoholikovi nebo jinak závislém člověku. A o dobrém a částečně i dojemném zakončení filmu, ani nemluvím…

• 10.2.2013  23:42

Opět jeden ze snímků, u kterých je trailer lepší než samotný film. Děj se drží jen v jedné linii a vůbec se nerozvíjí. Dvouminutové romantické scény natočené z jednoho úhlu kamery, se mi zdály až přehnané a působily na mě dojmem, že tvůrci už nevěděli čím jiným film vyplnit, tak na diváka zkusili city… Ukončení filmu a vyřešení hlavní, a v podstatě i jediné zápletky mi přišlo velice strohé a dosti jednoduché. I zde mohli tvůrci zapojit více fantazie a vymyslet něco smysluplnějšího. Herecký výkon hlavních hrdinů byl průměrný, ale upřímně řečeno - od Kirsten Dunst jsem prostě čekal více. Co mě ale na filmu asi nejvíce zklamalo, byla absence jakékoliv akční scény. Bohužel film si mě nezískal ani hudbou, které dávám také jednu z hlavních priorit. Na druhou stranu musím ocenit velice kreativní a originální nápad vytvořit film o dvou světech s odlišnou gravitací. Film z mého pohledu zachraňovaly jedině 3D efekty a ve většině scén i dobrá kamera a sympatický Timothy Spall.

• 23.1.2013  23:31
    Méďa (2012)

Pokud hledáte film u kterého byste si dali popcorn, sklenku coca-coly a smáli se hodinu a půl v kuse, je pro vás tato komedie rozhodně tou pravou volbou! Rozesměje snad opravdu každého. Úžasný nápad, natočit film, který představí mladého chlapce a jeho nejlepšího kamaráda - malého plyšového medvídka, který ožije, jsem opravdu ocenil. Možnost vidět, jak by se choval dospělý plyšák je opravdu k popukání a diváka opravdu baví od začátku až do konce, a to i díky tomu, že děj jde pořád kupředu. Ve filmu se odehrává jedno velké a důležité životní rozhodnutí, které nakonec končí vskutku zajímavě. Mila Kunis vypadá ve filmu úžasně a roli tak trochu naštvané přítelkyně hraje opravdu přesvědčivě. Vulgárními výrazy se zde vůbec nešetří, ale je to naštěstí v takové míře, že to diváka neurazí. Méďa je komedie, kterou si můžete pouštět zas a znova a stejně vás neomrzí, navíc – některé scény jsou opravdu nezapomenutelné. Na filmu se mi velice zalíbila i hudba, kterou zkomponoval Walter Murphy.

• 23.1.2013  19:53

Snímek vražedná hra je jeden z těch průměrných akčních filmů, typu „zkouknu dvakrát a dost“. Děj se ze začátku rozjíždí poněkud z volna, ale namísto klasického krimi filmu mi trochu připomíná obvyklé postupy vyšetřovatelů z Kriminálky Las Vegas. Až v půlce filmu se děj zařadí do těch správných kolejí, přijde nějaká ta větší akce, ale i tak mám dojem, že je děj dosti natahován, až to trochu diváka nudí. Kamera mi v několika scénách (hlavně v těch akčních) připadala příliš chaotická. Opravdu jsem měl často co dělat, abych zpozoroval, kdo komu dává pěstí. Herecké výkony byly průměrné. Ve filmu mě mile překvapil Jaen Reno, kterého jsem na začátku filmu téměř nepoznal. A nakonec, co mě na filmu zamrzelo, byla poněkud nedořešená minulost onoho psychopata – vraha. Myslím, že tvůrci mohli tímto děj zajímavě rozšířit.

• 23.1.2013  19:53

Jeden z nejlepších filmů, jaké jsem v poslední době viděl. Hned na začátku vás zaujme jedna z hlavních postav svým způsobem života, humorem a svou prací a svou odpovědností. Na tomto filmu se sešli velice dobří herci, kteří film dotáhli do zdárného konce. Nápad s černým otrokem, který se stane něčím víc a zařadí se do společnosti bílých, byl brilantní. A také za to sklidil asi nejvíce humorných narážek ve filmu. Leonardo DiCaprio na sebe nechal sice delší dobu čekat, než se v tomto snímku objevil, ale mělo to svůj důvod a také se to nakonec vyplatilo. Svou roli zahrál přesvědčivě a na výbornou. Příběh filmu je místy až napínavý a diváka zaujme. Jediné co bych možná vytknul a co by mohlo vadit slabším povahám, je příliš násilných scén, které jsou mnohdy ukázány do detailu. Závěr je každopádně úžasným vyvrcholením a dodává příběhu „spravedlivost“. Ještě bych rád upozornil diváky na pěti vteřinový bonus, který je až po závěrečných titulcích.

• 23.1.2013  19:53

Tento horor bych snad ani nenazval hororem. Na mě jako na diváka působil vyloženě směšně a jakoby se snažil jiné horory parodovat. Začátek filmu byl celkem slibný a vše vypadalo, že bude na dobré cestě k úspěšnému filmu, ale po 20 minutách jsem absolutně změnil názor. Režisér si pravděpodobně myslel, že hlasitými zvukovými efekty a zvýšenou hlasitostí hudby dodá divákovi pocit strachu, ale na mě to tedy takto nezapůsobilo. Závěru filmu už pak patřil jen můj tichý výsměch a velké zklamání. Jediné plusové body, které bych filmu dal, byla role otce, kterou si zahrál Jeffrey Dean Morgan. Další plusové body bych dal za jednoduchou ale místy zastrašující hudbu a za efekty.

• 23.1.2013  19:52

Film mě od úplného začátku dostal do příjemné nálady. Sice po dvaceti minutách následuje mírně nudnější část, avšak hned po ní se to rozjede a divák se směje až do úplného konce této téměř dvouhodinové komedie. Všichni ze „sedmi“ psychopatů mají humorné a dosti zajímavé příběhy, které na vás opravdu nenechají zamračený výraz ve tváři. Závěr filmu je trošku až dojemný, ale myslím, že je i tak více než dobrým závěrem tohoto snímku. Na filmu jsem mimo jiné ocenil nejen klasické písničky, ale i přímo složenou hudbu pro tento film.

• 23.1.2013  19:52
    Bídníci (2012)

I přes fakt, že nemám filmové podání muzikálů rád, musím u Bídníků udělat výjimku. Herecké výkony byly naprosto famózní - procítěné a zazpívané s takovou dávkou emoci, jakou jsem v jiném muzikálu nezažil. Co mě dosti zamrzelo, byla podle mého názoru příliš krátká role Anny Hathaway, které jsem zkrátka čekal ve filmu tak nějak víc – ale pravdou je, že jí nemám za její roli co vytknout. Myslím, že na filmu se hodně podařily i kostýmy a masky herců. Například Hugha Jackmana jsem na začátku filmu skoro vůbec nepoznal. Instrumentální hudba na pozadí byla složená na jedničku a dost mě také zaujala výprava filmu. Řekl bych, že se Tom Hooper nemá vůbec za co stydět, ba naopak!

• 23.1.2013  19:51

Snímek Anna Karenina je velice zajímavé drama, které mě zaujalo hned od první minuty. Na filmu mě především zaujalo úžasné prolínání divadelní a filmové scény, které filmu dodalo jakousi špetku originality. Herecké obsazení mi bylo dosti sympatické. Keira Knightley krásná jako vždy a s rolí si opravdu vyhrála do detailu. Jude Law mě jako Alexandrovič Karenin přímo ohromil - role chladného člověka žijícího podle svých mravních kodexů mu sedla dokonale. Jediné z čeho jsem byl u filmu místy mírně nervózní byly změny mezi divadelní a filmovou scénou, u kterých mi někdy trvalo se zorientovat a zařadit si je správně do děje. Hudba složená Dario Marianellim byla skvělá a filmu dodala ten správný tón, který opravdu připomínal ruské prostředí a místy i romantickou náladu. Na filmu jsem také ocenil občasné humorné vsuvky. Myslím, že Joe Wright odvedl dosti slušnou práci a na film se určitě ještě několikrát rád podívám.