Violeta

Violeta

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 31.8.2017  20:53
    Pokoj na koštěti (TV film) (2012)

Probudit draka... Fakt tam nikdo nezachytil symboliku tohohle neuvěřitelnýho procesu lidskýho zrání?

• 2.4.2012  18:33
    Dluh (2010)

Ovšem lepší spoiler než oficiální text distributora jsme si nemohli přát! Mně už v něm chybí jen vysvětlení, co se s Rachel nakonec stalo. Jako by si John Madden řekl, že nás nebude zbytečne rušit dějem, když nashromáždil takový megaesa. Plytký drama o supertajný misi agentů Mosadu a nenaplněný příběh jedný nenaplněný lásky. Jenže já si i přesto celou dobu říkala, že koukám na docela dobrý film. Záhada... Rozluštění se zřejmě bude týkat rčení o jednoduchosti a kráse. Ale nevím.

• 5.1.2010  16:45
    Avatar (2009)

Spíš než k nazvání Avataru pohádkou bych se přikláněla k nazvání reality zlým snem.

• 7.8.2009  07:45
    Bruno (2009)

Extrémní nářez, konečně. Děkuju Brunovi, je všeho schopná mandarinka, připomněl mi můj pubertální sen, kdy se oblékám do těsné, nacistické uniformy a tlačím malé židy na trakárku k pecím. Schon. Škoda jen, že mi nejdou psát přehlásky. Chtěla jsem udělat přehlásku nad u ve slově Bruno a nad o ve slově schon.

• 6.9.2009  16:59

Tarantino by měl přestat onanovat na veřejnosti.

• 12.11.2009  11:09

Životní chybou M. J. bylo, že se narodil jako člověk, ne jako fenomén. Těžký úkol, já vím. Spi klidně, Majkle, moc se nevrť, abys nedopatřením nezahlédl, jakým fofrem a způsobem byla do světa vystřelená poslední vzpomínka na tebe.

• 16.7.2008  00:10
    Bathory (2008)

Jurajko, děláš si ze mě legrandu? Už ti někdo vyprávěl legendu o kvalitě a kvantitě? Jsem laický český divák, kterýmu tvoje Bathory show evidentně určená nebyla – soudě podle anglických popisků, kterým jsem bohužel ne vždy rozumněla, se svými osmi lety němčiny. Ale to je jednoznačně můj problém, ne tvůj. Tvůj by mohl být spíš to, že ani 300 mega a 140 minut tvému historickému dramatu neodpáře všechny ty Hádej, kdo jsem, Pálí vám to, Romány pro ženy, Světla pasáže, VéKáVéčka a já nevim co ještě. A kdybychom si náhodou nedovedli zařadit Lucku Vondráčkovou, nechals jí pro jistotu jméno Lucie, viď? Ale ani tohle není tvůj problém, v cizině tyhle fláky neznají, tam by ti to mohli uvěřit. Jenže oni možná budou řešit tu zatracenou kvalitu a kvantitu. Nech si tu legendu vyprávět, Juraji, než se zase do něčeho pustíš.. Jedna hvězda Anně Friel a druhá Hansi Mathesonovi. Čímpak to asi bude, Juraji?

• 11.9.2008  22:05
    Comeback (TV seriál) (2008)

pod návalem momentálních čerstvejch dojmů .. holt když musim tak musim a poserte se. Tohle je Majdalenka a tohle Apolenka - s Veronikou :)))) taky za nepřekonatelnýho Karlouše, jehož cesty jsou nevyzpytatelný a on to dobře ví a hlavně za to, že to vůbec vzniklo. Ne že bych to sledovala pravidelně, ale i pár minut může bejt stoprocentních. A tyhle minuty mýho drahocennýho života rozhodně byly, kamarádi.

• 27.1.2008  12:42
    Monstrum (2008)

Nebýt toho zoufale táááááhléééééhooooo začátku, dala bych plný počet. Líbílo se mi, že nikdo neměl potřebu nic vysvětlovat, co neviděl frajer s kamerou jsme neviděli ani my. Nikdo se netrápil reálností monstra - prostě co je velký, to je mostrum a nahání to hrůzu, s čímž souhlasím a líbí se mi to. Kýčovitější způsob, jak vyjádřit, že svoboda amerických občanů dostala za uši, mě taky nenapadá. A když se pak někdo při prvním závěrečném titulku zeptá: "A jsou teda mrtvý nebo ne??", rozesmějete se a poprvé od poloviny filmu vydechnete.

• 7.3.2008  19:16
    Ošklivka Katka (TV seriál) (2008)

Nepochopím to. Jsme opravdu národ takových dementů, když se Primě vyplatí nakoupit po jistě drahém průzkumu diváckého trhu jistě drahá práva na takovou stupiditu?? Víc ani řádku, nebo se zase nas..u a možná i rozbrečim.

• 5.2.2009  17:42

Hm, taky za tři. Zřejmě mi vzniká averze k současným americkým filmům, precizně a dokonale zpracovaným do nejmenšího vizuálního i dějovýho detailu. Asi je to postavený na hlavu, ale mě tohle nudí. Jít do kina a dopředu vědět, že to bude perfektní. Tentokrát na to u mě Coen bros. dojeli (do budoucna na to zřejmě dojedu já). Film perfektní, smích samozřejmej a pokrčení ramen na otázku "Tak co??" ... Na sobotu mam domluvený dobrovolný znásilnění Benjaminem Buttonem :)

• 8.2.2009  21:29

Omlouvám se filmu, že jsem ho tu přejmenovala na Dobrovolné znásilnění Benjaminem Buttonem. Dojem dokonalosti a preciznosti tentokrát přebila obrovská míra laskavosti, milýho humoru a taky až hmatatelná beznaděj a obyčejný strach ze stárnutí. Myslim, že líp, než nechat krásnou ženu stárnout vedle mládnoucího Pitta, tyhle pocity David Fincher snad ani vystihnout nemohl :)

• 3.12.2008  21:48
    Rallye smrti (2008)

Ženský tohle MUSÍTE vidět!!! Opancéřovaný káry, vytuněný kokpity, napalm, aktivovaný lebky, rozmašírovaný hlavy, řev kulometů, hvězdice, řetězy, všechno snímáno patnácti kamerama, zpomalený záběry, blonďatá vychcaná bestie a pár ostrejch sexykočiček. A hlavně - žádný zbytečný kecy. Bože!! Přesně moje krevní skupina, urvala bych si koule, kdybych je měla! A tělo pana Stathama? Jo, přemluvili by mě.

• 8.8.2008  15:49
    Terminátor: Příběh Sáry Connorové (TV seriál) (2008)

Lena Headey (TA Lena Headey z mýho Aberdeenu??) hraje Terminátorovo manželku nebo co to je v týhle stupiditě??? To bolí.

• 28.10.2008  21:06

Maličko tomu chyběl vocas, řekla bych, takovej ten zpětnej šleh. Nicméně to krásně a nenásilně rozšiřovalo mysl, padlo několik vět hodných zamyšlení, proběhlo několik okamžiků hodných závisti. Byla to barevná a líná pohoda. Klidně bych zašla znovu, jenže pocit, že produktivnější než chodit se dívat je nebránit se zažívat, je teď zase o něco silnější. ...Zašla jsem znovu.

• 4.9.2009  02:56
    Volejte věštce (TV pořad) (2008)

"pátek 4. září je dnem Venuše a na obloze se zakulatí měsíc, jehož chladné světlo nás zalije láskou, smířlivostí a pochopením... Sama Bohyně je patronkou této noci plné kouzel a ruku v ruce s královnou noci okouzlí lidská srdce, která se otevřou, aby z nich mohla vytrysknout láska." ... To snad neni možný. Ale klobouk dolů, já třeba lidskou blbost zpeněžit neumim. Věštka ušatá.

• 2.8.2008  23:21
    Wanted (2008)

No sice vůbec netušim proč to vlastně vzniklo, ale přišlo mi to téměř dokonalý. Jak řekla má ségra – Jo, to je přesně typ filmů, na který ráda chodím! :) Upřímně, váhám mezi 4 a 5*, chvílema mi to přišlo trošku přehnaný.. P.S: Angelino, jestli tohle čteš, fucking god (kristova noho), nažer se!! Byla jsem z tebe mírně nervózní. Ahoj.

• 25.12.2007  23:01
    Californication (TV seriál) (2007)

Způsob Hankova života se dobře pozoruje z povzdálí, žít bych ho rozhodně nechtěla. To, co mě v seriálu "rajcuje", by mě v reálu nejspíš přivedlo do Bohnic. Absence jakýchkoliv pravidel, bezedná svoboda - to všechno je jen blýskavé pozlátko hluboké osamělosti, jak je ostatně vidno i v seriálu. Protože ruku na srdce - co vám "sváže nohy" víc, než láska a důvěra někoho, kdo je pro vás důležitý? Jo, ta myšlenka je stejně tak kýčovitá, jako je pravdivá. Asi do tohohle komentáře úplně nepatří, ale mě to prostě napadne pokaždé, když bohéma Hanka sleduju.

• 1.4.2008  22:56
    Divočáci (2007)

Od téhle komedie jsem dostala mnohem víc, než jsem čekala. Oficiální obsah filmu docela smrděl trapně vtipnou americkou roudmůví, ale kdepak, vůbec! Sympatičtí „hrdinové“ + inteligentní humor, to je pro mě záruka dobré podívané a v tomto případě to platilo téměř stoprocentně. Bylo to prostě dobrý.

• 16.7.2007  09:59
    Edith Piaf (2007)

Na Edith Piaf mám úžasný vzpomínky z dětství - naše postarší sousedka ji poslouchala na plný pecky pokaždý, když měla kocovinu. Tu kazetu jsem si od ní nahrála a pak jsem si přečetla životopis Edith psaný její sestrou Simone. Do kina jsem šla pro to, abych si ten pomyslný kruh uzavřela. Marion Cotillard byla skvělá - přesně tak(vzhledově) jsem si Edith představovala a nikdy bych nevěřila, že "přítelkyně" z Taxi Taxi by mohla dát takovou roli. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že jsem si film měla odpustit - a zrovna tak každý, kdo životopis od její sestry četl a měl svoji hýčkanou iluzi o Edith. Nemyslím dobrou nebo špatnou, ale svoji. Po shlédnutí filmu už ji mít nebudete a to je myslím obrovská škoda, za kterou nestojí ani to, jak dobře je to natočené a zahrané.

• 8.2.2009  21:47

Miluju, když někdo dovede dvě hodiny plácat vo hovně způsobem, že se pak bráním přiznat si, že to bylo vo hovně. Dvě hodiny keců vo hovně ve filmu vo hovně mi daly pocit, že to rozhodně vo hovně nebylo. A právě pro tu Quentinovo geniální myšlenku, kterou jsem sice nezachytila, ale u r č i t ě tam byla, je to pro mě jasný plný počet!!

• 25.12.2007  21:21

Jakpak by tohle asi zpracovali amíci?? :) Pletu se, nebo by to bylo blbý, tuctový, se čtyřma černochama a udatným bělochem? Mimochodem Cate Blanchett si střihla zřejmě svojí životní roli, Babel byl oproti tomuhle ranní rozvička!! :)

• 28.9.2008  20:44
    Já, legenda (2007)

One smith show aneb škoda že mladý pán nebyl trošíčku starší. Jinak líbilo, myšlenka pěkná, příběh pěkný, tělo pěkné, pejsek také pěkný a temnošlápci zdařilí. Jako katastrofický celek chuťově i barevně vyvážené. Vařečku bych tentokrát dala černým.

• 10.9.2008  09:10

Obsah filmu společně s nejvýstižnějšim názvem, jakej jsem kdy slyšela, pro měl byl jasnej plnej počet, takže jsem do kina vyrazila vlastně jen abych se v tom utvrdila. Jenže - téma jak blázen a přitom jsem si z kina odnesla jen obrázek vyplašenejch očí a naběhlejch žil. A brouka v hlavě, proč mi P.S. Hoffman, to nadpozemsky slizký prase, přišel tak charizmatickej.

• 6.3.2008  18:29
    Once (2007)

Velká gratulace hlavním hrdinům! Pyšná jsem na ně, že to dokázali, nikoli na to, že jsem Češka a že JSME to dokázali - hesla typu "máme oscara" mi v tomto případě silně vadí, to ovšem souvisí spíš s naším přihlouplým čecháčkováním než s tímto filmem. Neřeknu nic nového - pro mě byl Once krásně pohodový zážitek. Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo to, že byl vlastně o ničem. Prostě týden ze života dvou lidí, které na pár dní (a možná do konce života) spojila láska k hudbě, potřeba a schopnost pohnout se z místa, něco dokázat. Film o tom, že věci budou vyjímečné tak, jak vyjímečné si je dokážeme udělat. Jednu hvězdičku ubírám paradoxně kvůli muzice - možná to bylo ozvučením kinosálu, každopádně zpívaný projev Glena Hansarda rval uši. V polovině filmu už jsem si v duchu přála, aby skončil a musím přiznat, že mi právě ten neskutečný ohlušující řev docela pokazil celkový zážitek z filmu. Pokud to ale opravdu bylo jen příšerným nazvučením kinosálu, tak všechno negativní zde popsané beru zpět a je to pro mě plný počet!

• 8.7.2008  08:32

Nejsilnější okamžik? Jednoznačně vyprávění o psu, kterýmu do žrádla nasypali rozdrcený sklo. Kašlete na to, Amíci, točte dál romantický komedie a cajdáky typu Armagedon, ale už nikdy tímhle způsobem nezkoušejte podchytit něco skutečnýho. Prosím. Poplácávání statných amerických ramen se v tomto případě s dovolením zdržím.

• 1.4.2008  22:17

Coenovcům 3x ZDAR! Nejlepší je zjištění, že nejvíc vás překvapilo to, že vás vlastně vůbec nic nepřekvapilo. Všechno dopadlo tak jak mělo, všichni se chovali tak jak měli, žádná překvapení, dějové ani charakterové zvraty, kterými nás současná kinematografie krmí a které už vlastně považujeme za „normální“. Takže ne, přátelé, až Coen bros. nám připomněli, co že je vlastně normální a jak se věci mají v normálním světě. Hlubší myšlenka? Vůbec, nula, prostě jen realita, realita, realita. 3* dávám filmu, protože byl normálně dobrý. A 5* bratřím Coenovým, protože POCHOPILI.

• 4.4.2007  19:15
    Babel (2006)

Můj celkový dojem z filmu je dost rozpačitý. Je pravda, že každý z těch příběhů by sám o sobě vydal na dobrý film. Je pravda, že Brad Pitt je výborný herec, zdaleka není jen pro okrasu a myslím, že ani nikdy nebyl. Cate Blanchett mám ráda pro její "normálnost" (za všechny třeba Veronica Guerin). Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že z filmu čišela prvoplánovost. Vlastně mi ve filmu chybělo už jen to, aby si všichni herci napsali fixou na čelo DRAMA.

• 24.2.2008  16:57

Ne, tak tenhle divnohumor fakt ne e. Zřejmě nepřekonatelné civilizační rozdíly.

• 8.1.2007  18:06

Dávám plný počet už jen proto, že tahle bondovka mi bondovky, ke kterým mám vyloženě averzi, nepřipomínala ani v nejmenším. Daniel Craig byl úúžasný a přiznávám, že těžko ohodnotím jeho herecký výkon, protože ten jsem vnímala až v druhé řadě..! :) Skvělá akční podívaná, jednoznačně.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6