Violeta

Violeta

• 2.7.2008  12:46

Mám obrovskou potřebu k tomu něco napsat, ale nejsem si jistá, zda se mi to podaří srozumitelně poskládat. Vnímali jste ty propastný civilizační rozdíly? Nutilo vás to přemýšlet nad vlastními prioritami, potřebami a tím, co zahrnuje váš životní standard? Cítili jste obrovskou pokoru k přírodě a nesmyslnost všeho blýskavého a voňavého kolem nás? Nemluvě o destruktívní civlizační potřebě pokořit nepokořitelné – přírodu. Já se toho nemohla zbavit. Osud Bílé tečky byl jasnou metaforou toho všeho, ač byl dle mého názoru úmyslně lehce nadnesený. Tak. Poskládat se mi to sice nepodařilo, ale pokud si teď neťukáte na čelo, mám aspoň z poloviny vyhráno.

• 20.6.2008  10:09
    Proti zdi (2004)

Při troše štěstí uděláte ze života v prdeli život trochu míň v prdeli. Aspoň že se nám tu nikdo nesnažil vnuknout pocit, že by to mohlo být i jinak. Potkal ji ve fázi, kdy jeho život už nezávisel na na něm samotném a odsud není pro člověka cesta zpátky. V jeho případě byla - v podobě Sibel, nadstandardu od pánaboha. Budiž mu přáno, dostal šanci žít život trochu míň v prdeli a to se v takové fázi rovná menšímu zázraku.

• 3.6.2008  15:50

Dobrý den. Jak jde čas, rozplakávám se u filmů čím dál dřív. Tentokrát přišlo první zachvění v okamžiku, kdy se Annette se Sebastianem prvně setkali tváří v tvář. Vzájemně propletené prsty na řadicí páce smáčely slzami mé oči, tváře i uši. Láska krásná, bolestná, zakázaná, smutná a na poslední chvíli i naplněná.. Rozplakalo by mě to i v kreslené podobě, jednoznačně. Ale opravdu to nedávám za vinu kvalitě filmu, je to spíš moje emoční labilita v pokročilém stádiu, která mě nutí plakat nad vším, co se spolu šťastně hýbe v protisměru. Převelké důležitosti dospívání jsem se tentokrát nevysmívala, naopak.

• 29.5.2008  17:15

Tenhle film mě odrovnal ve všech směrech, protože: Dokonale brnkl na moji romanticko-trpitelskou duši lačnou po emocích, bolesti, rozkoši a nevím čem všem ještě, co neodmyslitelně patří k té vytoužené snové lásce a vášni, po které touží snad každá ženská. Možná i chlap, nevím? Perfektní v každém okamžiku, dostal mě příběh a dostala mě Julianne Moore. Doteď pro mě byla jen dobrá herečka a ošklivé káčátko, taková nemastná neslaná ledová královna. Tady na mě působila skoro jako zjevení, ač jsem ženská, nemohla jsem se na ni vynadívat. Dostal mě i Ralph Fiennes, doteď pro mě jen nudný zženštilý typ a strašně se mi líbil i Ian Hart, ten ušák ušatej zahrál roli detektiva-otce z let čtyřicátých tak přesvědčivě, že jsem skoro vrkala blahem. Krásné byly i milostné scény - bylo jich hodně (správně :), ale hlavně! Byly tak minimalistické a přitom tak otevřené a všeříkající, až to bralo dech. Opravdu si nepamatuju, kdy by mě nějaký film dostal tak jako Hranice lásky. Já jsem z tohohle filmu opravdu úplně vyřízená, moji milí přátelé, úplně hotová. Možná je to na tom komentu i trošku poznat.. :)

• 6.5.2008  18:59
    Robin Hood (TV seriál) (2006)

Ach jo. To je strašný. Proč to dávají? Navíc to nosí smůlu - když na to omylem narazím, vím, že ten večer dávají všude úplný hovno.

• 6.5.2008  18:50
    Tlumočnice (2005)

Líbí se mi, jak hraje Sean Penn. Je takovej "syrovej". Přesně proto se mi líbí i Nicole Kidman. Pro mě úplně nepochopitelně - díky vzhledu a našim jednostranným sympatiím. Asi jsem vážně víc než děj sledovala a řešila tenhle svůj rébus. A když tenhle svůj rébus přičtu ke zbytku dojmů, vychází mi to celkem jasně.

• 6.5.2008  10:18

Nóóó.. pokud s Paříží nemáte osobní zkušenost, bude to pro vás zřejmě tvrdý oříšek. A pokud jste vynucený mužský doprovod, snažte se co nejrychleji usnout, jinak svůj ženský protějšek zřejmě zabijete. Ikdyž mě návštěva Paříže v mnoha ohledech dostala, musím říct, že prvních pár příběhů mě docela nudilo - Paříž nepaříš. Zapařím. Pak jsem hodila za hlavu všechno, co jsem od filmu čekala a ono to najednou dostalo úplně jiný šmrnc, těšila jsem se na každý další příběh a vážně si přála, aby to ještě nekončilo. Rozhodně to chci vidět znovu a v každé short story si vychytat úplně nejvíc co půjde. A že tam toho bude..

• 5.5.2008  15:16

Docela líbilo! Jen škoda, že se všechny proměny neodehrávaly v reálu, bylo by to pro mě zajímavější. Zrzek bezmezně dojatý zapadajícím sluncem ovšem neměl chybu, to je fakt. O sečtělém homosexuólovi ani nemluvím, výborný. No a umí si snad někdo představit Elizabeth Hurley bez šatů na ramínka a rozparku na stehni??

• 24.4.2008  18:19
    Benny a Joon (1993)

Johnny Depp zase krásně ujetej, že? Tak jako vždycky, vždyť ten chlapec to ani jinak neumí. Jinak průměrná podívaná na dost otřepaný mezilidský téma. Nebýt podivínského blázna Sama, ani bychom nevěděli, kdože to vlastně má jaké mouchy a jakým způsobem by na nich měl zapracovat. Julianne Moore byla jako vždy tak ošklivá, až byla opravdu hezká. Což je ale pořád lepší než opak!

• 24.4.2008  18:11

Jo, bavilo mě to a zajímalo. Takový to "nahlídnutí do zákulisí", to mě vždycky baví. Vidět finální produkt a vědět, jak to vzniklo. Před kamerou pitva nebohého mimozemšťánka na operačním sále prostoru 51, za kamerou britský obýváček let devadesátých plný dobrot. Jo, tak to se mi fakt líbilo.

• 19.4.2008  16:33

Tom Wilkinson, to je jako ten holicí strojek, co?? Strašně dlouho mi trvalo, než jsem si v hlavě poskládala, co si o tom myslim. Dokonce ani ve zdejších komentářích jsem nevyčetla, co si o tom myslim. Ale!! Pořád mi to vrtalo hlavou. A taky to, proč mi to tou hlavou tak vrtá. No a už to vim! Ale nenapíšu to! Aby to náhodou nevypadalo, že jsem stejný blázen jako Kaufman!!!

• 17.4.2008  15:22

Hezký příběh s hezkými lidmi, řešení složitých životních situací jsou tu však zabalená do pohádkových pláštíků. Podvědomě cítíte, že problémy všech zúčastněných jsou vážné a zaryté hluboko pod povrch, a přesto nám tvůrci naservírovali něco jako happyend, čímž vlastně sami shodili závažnost situace na všech frontách. Nic z toho mi ovšem nemůže vzít ten zvláštní a hezký pocit někde kolem srdíčka, který jsem po celou dobu měla. Tolik touhy, bolesti, vášně a lásky pohromadě.. Nádhera.

• 16.4.2008  17:30

To jsem snad ve filmu ještě neviděla - tvůrci prokázali neuvěřitelný talent zvrtnout každou relativně dobře vyhrocenou situaci do příšernýho patosu. Vrtáci. Přicházelo to krásně ve vlnách, s naprostou pravidelností. Jako u móře, parádička..

• 15.4.2008  17:17

Už samotný název filmu mluví za vše. Moje pocity zde naprosto přesně vystihla Faye - doporučuji přečíst a zamyslet se. A tančit, jestliže můžeme.

• 13.4.2008  20:15

Nemůžu hodnotit, protože jsem to viděla před tisíci lety a pamatuju si jen jedno jediné - ona, myslím, leží na posteli, on stojí nad ní a naléhavě říká: "Proč jsi zradila své srdce, Kety?" Přesně takhle si to pamatuju, doslova, nevím proč se mi to tak zarylo, proč to na mě tenkrát tak strašně zapůsobilo. Jak říkám, vůbec nehodnotím, jen jsem si chtěla trochu nostalgicky "ublejt", když už jsem se proklikala až sem.

• 13.4.2008  19:36
    Trenérka (1986)

Další film, kterému jsem se hodně dlouho vyhýbala a teď jsem ráda, že jsem ho viděla. Bylo v něm všechno to, kvůli čemu jsem na něj házela bobek – úplně klasický příběh odvážný trenérky a citlivý mámy, banda buranů proměněná v hrdé bojovníky a nevlastní syny svého kouče v sukni atd. Prostě normální americká limoška, tak jak jsme předpokládali. Navíc to tušení, že už jsem to někdy viděla.. Jenže ono mi to tentokrát docela hodně dalo. Asi ta odvaha, bojovnost, kuráž, tvrdost vs. citlivost, víra v to dobrý, co v nás je, bla bla bla. Zřejmě ted vypadám jako sentimentální kráva – ve srovnání s ostatními hodnoceními, ale já přesně tohle vyhledávám čím dál častějš a mnohem intenzivnějš než dřív. I ve filmu. A tady jsem to dostala.

• 13.4.2008  18:35

Trochu mi to připomínalo rčení o kameni a cihle.. No, docela dost. Nechci zabředávat, jen musím poznamenat, jak moc mě překvapila Nastassja Kinski – nikdy bych si ji nedokázala představit v roli sympatické lesbické blbky, to je jedna věc. A druhá? Máme jednu společnou věc – debilní otázky. Ale jinak si myslím, že takhle to fakt nefunguje. Ne takhle hustě, existujou přece pravidla. Sakra. Ale nechci zabředávat.

• 11.4.2008  12:10

Hmmm, tak tady moje nadutost dostala pořádný kopanec! Můj shovívavý a pobavený úsměv se postupně měnil v zaujetí objevenou precizností a propracováním příběhu, následoval vzdor a potřeba dokázat sama sobě, že se objevené dějové nitě dokážu držet až do konce. Pak mírná panika z toho, že to zřejmě úplně nezvládnu. Závěrečné titulky jsem sledovala s našpulenýma rtama, potupným poraženeckým výrazem a tichým uznáním. Stydím se!

• 9.4.2008  18:28

Takhle nějak si představuju manželství dvou inteligentních lidí, klobouk dolů. A Shirley McLaine mě mile překvapila - po její afektovanosti tu nebylo skoro ani stopy. Pochopitelně se to neobešlo bez závěrečných slziček a nudle u nosu.

• 1.4.2008  22:56
    Divočáci (2007)

Od téhle komedie jsem dostala mnohem víc, než jsem čekala. Oficiální obsah filmu docela smrděl trapně vtipnou americkou roudmůví, ale kdepak, vůbec! Sympatičtí „hrdinové“ + inteligentní humor, to je pro mě záruka dobré podívané a v tomto případě to platilo téměř stoprocentně. Bylo to prostě dobrý.

• 1.4.2008  22:36

Sakra co já na těch dovolených dělala špatně?? Proč jsem nekradla kelímky, neorganizovala veřejná hlasování o tom, kolik přítomných onanuje, proč jsem házela (bez)významný laškovný pohledy místo toho, abych vznesla jasný požadavek na (ne)závazný sex atd. atd.?? Vždyť jsem si tu dovolenou kurva mohla tak pěkně užít!! :)

• 1.4.2008  22:17

Coenovcům 3x ZDAR! Nejlepší je zjištění, že nejvíc vás překvapilo to, že vás vlastně vůbec nic nepřekvapilo. Všechno dopadlo tak jak mělo, všichni se chovali tak jak měli, žádná překvapení, dějové ani charakterové zvraty, kterými nás současná kinematografie krmí a které už vlastně považujeme za „normální“. Takže ne, přátelé, až Coen bros. nám připomněli, co že je vlastně normální a jak se věci mají v normálním světě. Hlubší myšlenka? Vůbec, nula, prostě jen realita, realita, realita. 3* dávám filmu, protože byl normálně dobrý. A 5* bratřím Coenovým, protože POCHOPILI.

• 23.3.2008  12:28
    Moulin Rouge (2001)

Moulin Rouge na mě působí jako legální náhražka marihuany. Moje srdíčko se tetelilo od začátku do konce, kdy mi ho Roxane vyrvala z těla a mrskla s ním o zeď. Ale budiž - hlavně že vím, že teď už nemusím pro svoji dávku euforie sahat dozadu do šuplíku, ale že stačí pustit si Moulin Rouge, nasát a se Satine a Christianem ujíždět daaaaleko od reality.

• 22.3.2008  12:36
    Nezapomeň (2006)

Ani deset panáků na rozvázání jazyka by mi nepomohlo povědět, co všecno jsem tu viděla.

• 18.3.2008  10:13
    Producenti (2005)

Popravdě nedokoukala jsem to, i přes mnohá doporučení a ohlasy. Vycepovaný hajlující holub ovšem neměl chybu!

• 16.3.2008  17:30
    Otevři oči (1997)

Jak se tak dívám na ostatní hodnocení, zřejmě mi něco zásadního uniklo.. Tohle bude zřejmě ten případ, kdy je lepší držet hubu.

• 12.3.2008  21:43

Do poloviny 5*, od poloviny n u l a, tam už pro mě film nepokračoval. Od začátku jsem se skoro tetelila blahem - krásný, rajcovní vztah, zajímavá herecká dvojka, celé takové zááhadné - v čele s Nataschou McElhone to pro mě byla strašně zajímavá mozaika. Jenže. Pak si zřejmě některý z tvůrců dobře (nebo spíš zoufale špatně) ubalil. Zbytek byl tak smutný kino, že to odmítám brát jako regulérní a oficiální součást filmu. No nebojim se to napsat - urazilo mě to!! :) Vopruz!

• 8.3.2008  20:30
    Muži na stromech (TV seriál) (2006)

Pondělí pro mě znamená Muži na stromech, jednoznačně. Pokaždý si u nich báječně odfrknu a utvrdí mě v tom, jak strašně fajn je být ženská - ani nevím proč, prostě utvrdí. Vyloženě si vychutnávám takový ten jemňoulilinký opar stupidity, který se pro někoho méně vnímavého může nad tímto seriálem vznášet a stejně tak si vychutnávám lidi, kteří ho opravdu za stupidní považujou. Jen na okraj - plný počet má ode mě i značka "Muži na stromech" a zrovna tak i ten, který podle této značky seriál pojmenoval. It must have been genius!!

• 7.3.2008  19:16
    Ošklivka Katka (TV seriál) (2008)

Nepochopím to. Jsme opravdu národ takových dementů, když se Primě vyplatí nakoupit po jistě drahém průzkumu diváckého trhu jistě drahá práva na takovou stupiditu?? Víc ani řádku, nebo se zase nas..u a možná i rozbrečim.

• 7.3.2008  18:40

Kterak arogantní truhlík k rozumu přišel aneb Ne vždy účel světí prostředky, že. Také extrémní příklad toho, jak může naše jednání nepřímo, ale o to tragičtěji ovlivnit životy druhých. Dobře promyšlené, dobře zahrané, dobře strávené.