Violeta

Violeta

• 7.3.2008  18:40

Každý film s Fanny Ardant je pro mě krásná podíváná, protože ona je krásná. Byla ve 30 letech a je i dnes. Krásný byl i tento příběh dvou zpřízněných duší, bylo dojemné sledovat, co dokáže víra v duši a kvality člověka. Přesně jako když po týdnu zalijete květinu a ona vám znovu doslova ožije. Úmyslně neříkám "zkrásní", protože krásná je pořád, i uvadlá. Ona jen čeká na toho, kdo jí znovu dodá vše co potřebuje k tomu, aby se mohla znovu předvést v celé své kráse a síle. A taková nádherná květina, která se dočkala, byla Marie Callas.

• 7.3.2008  18:33

Ježišikriste

• 7.3.2008  18:24

A Michelle Pfeiffer je jó herečka, když se naučila lítat v tomhle kostýmu!

• 7.3.2008  09:38

Co jinýho asi tomuhle masakru dát než 4*? Tady se samozjřemě hodnotí hlavně velikost, počet, výdrž a nápad a to všechno mě náramně pobavilo! Rocco análista nezklamal, oceňuji především jeho profesionalitu a zapálení pro věc. V momentě, kdy většina ostatních ztrácela jiskru v oku a občerstvovala se u baru, Rocco za tyto odpadlíky plnohodnotně zaskakoval a dařilo se mu držet v pozoru nejen morálku. Za zmínku rozhodně stojí i celková vizáž přítomných dam - Discopříběh jak vyšitej!! :) K tomu český dabing (přísahala bych, že průvodkyně byla Gondíková!) a dílo "zkázy" bylo dokonáno. 5* to ode mě nedostane, protože stejných kvalit jako třeba Aberdeen to přece jen ještě nedosahuje. Ale jen o chlup! :)

• 6.3.2008  18:43

Tady je to jasný - pokud jste napřed četli knihu, nemůžete prostě dát víc. 3* za to, jak je to natočené, 2* ubrané za to, o co všechno byl film ochuzen. Logicky, já vím.

• 6.3.2008  18:29
    Once (2007)

Velká gratulace hlavním hrdinům! Pyšná jsem na ně, že to dokázali, nikoli na to, že jsem Češka a že JSME to dokázali - hesla typu "máme oscara" mi v tomto případě silně vadí, to ovšem souvisí spíš s naším přihlouplým čecháčkováním než s tímto filmem. Neřeknu nic nového - pro mě byl Once krásně pohodový zážitek. Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo to, že byl vlastně o ničem. Prostě týden ze života dvou lidí, které na pár dní (a možná do konce života) spojila láska k hudbě, potřeba a schopnost pohnout se z místa, něco dokázat. Film o tom, že věci budou vyjímečné tak, jak vyjímečné si je dokážeme udělat. Jednu hvězdičku ubírám paradoxně kvůli muzice - možná to bylo ozvučením kinosálu, každopádně zpívaný projev Glena Hansarda rval uši. V polovině filmu už jsem si v duchu přála, aby skončil a musím přiznat, že mi právě ten neskutečný ohlušující řev docela pokazil celkový zážitek z filmu. Pokud to ale opravdu bylo jen příšerným nazvučením kinosálu, tak všechno negativní zde popsané beru zpět a je to pro mě plný počet!

• 6.3.2008  16:34
    Robin Hood (TV seriál) (1984)

Praskla bych štěstím, kdyby ho znovu dávali!

• 6.3.2008  16:17
    Shortbus (2006)

Sakra já nevím. To, co dělá ze sexuálních scén smyslnou erotickou podívanou, je naše fantazie, nic jiného. A protože tady byl prostor pro fantazii absolutně nulový, nezbývalo než sledovat to, co zřejmě mělo šokovat svojí otevřeností, se stejným zaujetím jako třeba hledat v oříškové směsi váš oblíbený druh. J. C. Mitchell se vyjádřil v tom smyslu, že nejde o porno, nýbrž o vyjádření lidské sexuality - zřejmě nějaký hlubší psychologický zámysl. A kdo v tom vidí něco jiného a tento snímek nedocení, je blbé perverzní prase, předpokládám. Docela překvapení od tohoto režiséra, protože jeho Hedwig and the Angry Inch je úžasná podívaná. Nicméně když to shrnu - jsem blbé perverzní prase, které zjistilo, že mu film vlastně nemůže nabídnout nic, co by neznalo a v polovině to vypnulo.

• 3.3.2008  19:49
    Chlapci a chlapi (TV seriál) (1988)

Dost těžko se mi hodnotí, protože si po těch 19 letech skoro vůbec nepamatuju, o co tam šlo a jestli tam vůbec o něco šlo. Nicméně teď, po těch letech, se mi na tváři roztáhl óóóbrovský úsměv, zalila mě vlna nostalgie a vzpomínek na šíleně erotickou scénu Mária Kubce a Kateřiny Lojdové hned v prvním dílu, na drsňáckou jizvu Martina Zounara, na krasavce v uniformě Františka Kreuzmanna alias npor. Ráže, kterého jsem tenkrát bláznivě milovala, na krásnou Evu Vejmělkovou atd. atd. Bylo mi tenkrát asi 9 let, takže o spojení s náborovou propagandou nemohla a nemůže být řeč. Jediné, s čím se mi teď tento první díl paralelně spojil, je Robin Hood s mladičkým Michaelem Praedem, myslím, že to tenkrát běželo zhruba současně. Takže si dovoluju hodnotit pouze tento první díl, předpokládám totiž, že víc než další dva tři zřejmě neuvidím. Každopádně titulní a závěrečnou písničku si pamatuju dodnes skoro slovo od slova!!! A i přesto, co tu čtu, nevěřím tomu, že jsem jediná.

• 3.3.2008  09:35

Nemůžu si pomoct, pro mě to nemělo nejmenší chybu.. Dát si to takhle v neděli, místo vytírání a žehlení zaparkovat v křesle a dívat se na milý, obyčejně neobyčejný lidský příběh, bez násilí, intrik a speciálních efektů, snít o vile v Toskánsku, úžasném italském temperamentu, o tom od našeho naprosto odlišném způsobu žití, o "beruškách", o pomíjivosti a jedinečnosti okamžiků a zážitků.. Hmmmmm, nečekaně neobyčejné a okouzlující.

• 26.2.2008  15:47

Příjemný, milý, oddychový. Obě dámy v letech okouzlující. Natascha mcElhone jako vždy zvláštně zvláštní.

• 24.2.2008  16:57

Ne, tak tenhle divnohumor fakt ne e. Zřejmě nepřekonatelné civilizační rozdíly.

• 24.2.2008  16:47

Tady opravdu není třeba slov, stejně jako v tomto nejzvláštnějším dokumentu, jaký jsem kdy viděla. Který vám beze slov vysvětlí principy žití a sebedestrukce.

• 24.2.2008  16:40

Asi jsem dobře nepochopila, co mi tím chtěl autor říct. Opravdu mi to přišlo nudný a přiblbý. Ale soundtrack k tomu je výtečný, přesně sedí k atmosféře filmu, ráda ho poslouchám.

• 23.2.2008  17:16
    Zrůda (2003)

Hm hm, s Oscarem pro Ch. Theron nesouhlasim. Polovinu z jejího hereckého výkonu odvedl kostým a maska. Obivovat na ní, jak úžasně potlačila svoji krásu a eleganci mi nepřijde na místě - pokud je herečka, v příslušné roli to od ní očekávám. Všechny oslavné písně, které jsou tu prozpěvovány na adresu Ch. Theron, bych naopak věnovala Christině Ricci. Na to, aby mě přesvědčila o tom, že není Christina Ricci, ale Selby Wall, jí stačilo prvních pár minut filmu, in natura, bez speciálních přikrášlovacích efektů. A to je pro mě herectví.

• 27.1.2008  12:42
    Monstrum (2008)

Nebýt toho zoufale táááááhléééééhooooo začátku, dala bych plný počet. Líbílo se mi, že nikdo neměl potřebu nic vysvětlovat, co neviděl frajer s kamerou jsme neviděli ani my. Nikdo se netrápil reálností monstra - prostě co je velký, to je mostrum a nahání to hrůzu, s čímž souhlasím a líbí se mi to. Kýčovitější způsob, jak vyjádřit, že svoboda amerických občanů dostala za uši, mě taky nenapadá. A když se pak někdo při prvním závěrečném titulku zeptá: "A jsou teda mrtvý nebo ne??", rozesmějete se a poprvé od poloviny filmu vydechnete.

• 27.1.2008  12:35

Neznám Cronenbergovy dřívější počiny, díky nicmoc komentářům na čsfd jsem si tenhle film nechala dvakrát ujít. Napotřetí jsem se dívala a počtvré jsem ho nahrála. Popáté a pošesté jsem žasla nad vztahem manželů Sallových a scéna na schodech mě totálně rozsekala. Takže pro mě maximální spokojenost. Jedna hvězdička dolů za nereálně "snadný" konec.

• 26.12.2007  22:16
    Mechanik (2004)

55 kg Christiana Balea udělalo z tohohle ponurého, uvěřitelného, kvalitního snímku vyloženě děsivou podívanou!

• 25.12.2007  23:49
    Dva v tom (1995)

Hugh, Hugh Grant! Po stodevadesátýpátý a pokaždý stejně!

• 25.12.2007  23:42
    Kinsey (2004)

Existuje krásnější člověčí vyznání a slovní spojení než je "žlabatka v jantaru"?

• 25.12.2007  23:01
    Californication (TV seriál) (2007)

Způsob Hankova života se dobře pozoruje z povzdálí, žít bych ho rozhodně nechtěla. To, co mě v seriálu "rajcuje", by mě v reálu nejspíš přivedlo do Bohnic. Absence jakýchkoliv pravidel, bezedná svoboda - to všechno je jen blýskavé pozlátko hluboké osamělosti, jak je ostatně vidno i v seriálu. Protože ruku na srdce - co vám "sváže nohy" víc, než láska a důvěra někoho, kdo je pro vás důležitý? Jo, ta myšlenka je stejně tak kýčovitá, jako je pravdivá. Asi do tohohle komentáře úplně nepatří, ale mě to prostě napadne pokaždé, když bohéma Hanka sleduju.

• 25.12.2007  22:35
    Fontána (2006)

Přiznávám, že jsem absolutně nepochopila, která bije, dokonce ani po tom, co se mi to snažila vysvětlit kamarádka. Ale ta nádherná hudba spojená s vizuálním zpracováním byl tak úžasný kinozážitek, který se mi nevratně zaryl do paměti, že ho v žádném případě nemůže zastínit moje nepochopení. Dodnes mi z toho běhá mráz po zádech.

• 25.12.2007  22:23

Uppřímně - viděla jsem to snad ani ne do půlky, takže nevím, jestli bych měla hodnotit.Vlastně jsem to zhodnotila už tím,, že jsem neměla potřebu dodívat se do konce. 2* jsou za J. Deppa, který má úžasný talent hrát totálně vyšinuté jedince.

• 25.12.2007  22:05

Pořád mi vrtá hlavou to označení "komedie"..

• 25.12.2007  21:48

Panejo, uniklo mi prvních cca 10 min. filmu a až teď, po přečtení obsahu mi to konečně dalo smysl! Říkala jsem si - ti Francouzi ale dokážou "komorně" (to slovo se mi pro tenhle film strašně líbí) zpracovat takový citlivý téma, aniž by měli potřebu cokoliv vysvětlovat. Prostě - nabídli jsme ti krásný lidský příběh, tak proč pátráš po logice?? :) Jsem fakt nenapravitelný snílek!

• 25.12.2007  21:34
    Jeskyně (2005)

Kristepane. Vidím, že většina dala 1*, ale ZA CO?? Mám ráda stupidní filmy, bavím se právě tou stupiditou. A jak nad tím zase přemýšlím, vlastně jsem chvílemi až žasla, kroutila hlavou, nevěřícně se smála a dokonce jsem běžela pro svoji polovičku, že tenhle flák si rozhodně nesmí nechat ujít! Takže když to shrnu, takhle se mnou už dlouho žádný film nezacvičil. ** (DVĚ) !!

• 25.12.2007  21:21

Jakpak by tohle asi zpracovali amíci?? :) Pletu se, nebo by to bylo blbý, tuctový, se čtyřma černochama a udatným bělochem? Mimochodem Cate Blanchett si střihla zřejmě svojí životní roli, Babel byl oproti tomuhle ranní rozvička!! :)

• 25.12.2007  21:11
    Sexy Pistols (2006)

U tohohle filmu jsem se výborně bavila. Vypnutí mozku je samozřejmě podmínkou, ale právě za tyhle typy filmů jsem nesmírně vděčná!!

• 25.12.2007  21:05

Kdyby tenhle film trval jednou tak dlouho, dala bych 5*. Těch 111 minut je pro takový příběh stejně nesmyslných, jako kdyby původní Irvingova kniha měla pouhých 111 stran.

• 25.12.2007  20:58
    5x2 (2004)

Myslím že to je superrealita. Vlastně pořád nechápu, proč se rozvedli?