Violeta

Violeta

• 27.11.2007  19:56
    Irina Palm (2006)

Plný počet! A nejlépe *******. Teď, když jsem film v klidu vstřebala, dodávám, že jsem byla omráčená mírou "lidskosti", která v každé minutě filmu křičela z plátna. Tím, že se prakticky od začátku do konce smějete a přitom tu není řečený jediný vtip nebo cokoliv směšného. Silou přirozenosti a osobnosti, jakou je Meggie.. Opravdu se mi pro tento film těžko hledají slova, musí se vidět. Shrnu to takhle: Až budu velká, chci být jako Irina Palm. Kdo ji poznal, pochopí.

• 27.11.2007  19:55

Zpětně ubírám jednu hvězdu, když nad tím přemýšlím. Jennifer toporná jako vždy, Mark Ruffalo naprosto o ničem, Shirley trapná, trapná! Ano, byla to role, ale tááák trapná.. Je jasné, že tohle by chudák Kevin neutáhl, ani kdyby měl 130 koní a turbo navrch. Nicméně uznávám, smála jsem se - vyspat se s třemi generacemi rodiny je opravdu obdivuhodný výkon. Obzvlášť pokud by si ta nejmladší přála být vaší dcerou. Průměr - neurazí, nenadchne.

• 26.11.2007  09:02
    Notting Hill (1999)

Jééé, mě se to fakt strašně líbilo, ne? Provařeným ksichtům navzdory, protože tohle je tak milá a slaďoučká limonádka se skvělým humorem, že jí by kdokoliv míň provařený příšerně uškodil. Spike – dokonalý prototyp muže, Kůň a pes – nepopsatelný. Obojí mě spolehlivě rozesměje pokaždý, když si to vybavím (třeba zrovna teď). Surreální, ale milé.

• 16.11.2007  14:03
    Zoolander (2001)

Stiller family foréver!!

• 14.10.2007  20:15

Denis Leary je tu sežrání! Pokaždý, když tenhle film vidím, strašně mi svojí pomalou, pohodovou atmosférou připomíná Jackie Brown.

• 14.10.2007  19:56

Kdybych nevěděla, že se tenhle příběh doopravdy stal, nepřišlo by mi hloupý napsat, že to byl nudný, suchý a dost neuvěřitelný film. Dokoukala jsem ho vlastně jen kvůli Cate Blanchet a z úcty k Veronice Guerin.

• 14.10.2007  19:49

Tenhle film má snad všechno, co od filmu očekávám - mj. skvělé herce, zajímavé prostředí a hlavně - nutí mě přemýšlet. Přesto mi to nějak "nedalo".

• 14.10.2007  17:55
    Solaris (2002)

Nemůžu se zbavit dojmu, že minimálně za polovinu mého příjemného rozpoložení z filmu (a hodnocení) může ta strašně zvláštní hudba, která se neměnná proplétá celým filmem..

• 14.10.2007  17:50

Hodně příjemný film! Myslím že to vůbec nebyla plochá, prvoplánová komedie, naopak to šlo hodně do hloubky. Tak proč ale tak příšerný a pitomý konec??? Nebýt toho, byl by to pro mě jasný plný počet!

• 14.10.2007  17:40

Chilli, sex a samba - to je ďábelsky ostrý koktejl namíchaný samotnou Penelopé. Příběh zdaleka tak ostrý není, vztah Isabelly a jejího nevěrného Romea je milý, plný vášnivé lásky, zkomplikované komickým psychickým blokem. Harold Perrineau je v roli transsexuálního kámoše Monici(y) vážně skvělý, těžko uvěřit, že je to ten samý chlapík, který na nás před nedávnem mrkal z obrazovky v seriálu Ztraceni.

• 13.10.2007  12:25
    Kill Bill (2003)

No já vim, Tarantino dobrej, když já od něj miluju Jackie Brown. A tohle není Jackie Brown, to je jen Tarantino.

• 13.10.2007  12:12
    Hodná holka (2002)

Přehlídka depkařů jako vyšitá! Film má tak ubíjející, deptavou atmosféru (především zásluhou skvělé Justine), přesto je každý záběr vyloženě pastva pro oči i opatrnou dušičku.

• 13.10.2007  12:03
    Snílci (2003)

Ježiš to bylo pitomý, mají to ti herci zapotřebí?. Michael Pitt je stopadesátkrát lepší v Hedwiga and The Angry Inch.

• 13.10.2007  11:57

Skvělý a dokonalý a parádní music k tomu!

• 13.10.2007  11:52
    Zvětšenina (1966)

Já to prostě nepochopila.

• 13.10.2007  11:42

Kdysi před lety to pro mě byla dost bezvýrazná záležitost. Klasika - proměna mladé, nesmělé dívky s těžkým dětstvím v polodivokou kočku s polotvrdými lokty, která po velké životní zkušenosti zůstala stále krásnou, neposkvrněnou růžičkou. Teď, po pár letech, je to pro mě kupodivu nemlich totéž. Zajímavější pouze o to, že jsem byla schopná identifikovat roztomilou začínající Piper Perabo a Mariu Bello, která pro mě byla díky tomuto filmu jen "taková divná chlapanda". To samozřejmě po shlédnutí Dějin násilí beru všemožně zpět!

• 13.10.2007  11:40
    Hlas moře (2004)

V okamžiku, kdy padla věta: "Horší, než když rodič přežije své dítě je, když ono samo si přeje zemřít", padla všechna moje přesvědčení, že nebudu brečet. Zastihla mě úplně nepřipravenou, nestačila jsem ani mrknout a už mi tekly slzy, vůbec to nešlo zastavit. To se mi ještě nikdy nestalo.

• 13.10.2007  11:40

Nářez, nářez, NÁŘEZ! Lars von Trier je bůh! Jeho Ředitel mi dal neskutečně na prdel, to se jinak napsat nedá. A já se fakt nezmůžu na nic jinýho než na tyhle hysterický výkřiky nadšení!! Ó, dokonalý! .. to jsem prostě musela, chápete.

• 13.10.2007  11:29

Moje česká prvotina po několika letech. A docela nadšení, musím říct. Z principu se současným českým filmům vyhýbám - ještě nikdo mě nepřesvědčil o tom, že by stálo za to utrácet jimi čas. Takže fakt milý překvapení.

• 16.7.2007  09:59
    Edith Piaf (2007)

Na Edith Piaf mám úžasný vzpomínky z dětství - naše postarší sousedka ji poslouchala na plný pecky pokaždý, když měla kocovinu. Tu kazetu jsem si od ní nahrála a pak jsem si přečetla životopis Edith psaný její sestrou Simone. Do kina jsem šla pro to, abych si ten pomyslný kruh uzavřela. Marion Cotillard byla skvělá - přesně tak(vzhledově) jsem si Edith představovala a nikdy bych nevěřila, že "přítelkyně" z Taxi Taxi by mohla dát takovou roli. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že jsem si film měla odpustit - a zrovna tak každý, kdo životopis od její sestry četl a měl svoji hýčkanou iluzi o Edith. Nemyslím dobrou nebo špatnou, ale svoji. Po shlédnutí filmu už ji mít nebudete a to je myslím obrovská škoda, za kterou nestojí ani to, jak dobře je to natočené a zahrané.

• 7.5.2007  11:23

Almodóvar - to je ten pán, který má tak dlouhou ruku, že dokáže pohladit moji duši až ze Španělska. Jeho filmy mě nutí přemýšlet - o Pedrovi. V každém svém filmu vám dá něco ze sebe, jen tak ťukne.. a hledej, Šmudlo. Nechci jít až tak daleko a přemýšlet, zda je nebo není transsexuál, to je samozřejmě jen jeho věc a hlavně - pokud je moje teorie "kus filmu = kus mě" pravdivá, bylo by to zde až moc okaté a jednoduché. Jádro pedra by mohlo být hned v názvu.. Ale stop, tohle je názorný příklad toho, co se mnou Pedro vyvádí, film byl skvělý jako vždy!

• 7.5.2007  11:22

Pokud vás tohle potká (nemusí to být nutně s tímto koncem), je to obrovské štěstí, nebo obrovský průser? K samotnému filmu: Je to celé takové kostrbaté.. Kostrbatě natočené, kostrbatá Fanny i Gérard, Mathilda i Bernard a celá kostrbatá jsem z toho byla i já. Příběh je to ale nádherný, srdceryvný a dojemný, plný neovladatelné vášně - vůlí neovladatelného lidského pudu. Není nad dobré sousedské vztahy!

• 7.5.2007  11:22

Jak mám ráda emoce až na kost, tak tady už jsem se přece jen trochu kroutila. Tohle byl obnažený nerv. Říkala jsem si Sakra tohle už přece vidět a slyšet nemáme, tohle je to nejnitěrnější soukromí, tak proč?? Dodívala jsem se až do konce, samozřejmě. Voayerismus tvrdýho kalibru, pane Polanski, máte nás přečtený. Ne ne, tentokrát to nebylo unešení emocemi, byla to mírná fascinace tím, že vidím to co vidět nemám.

• 7.5.2007  11:21
    21 gramů (2003)

Tohle dývko zakopu na zahradě a v životě už nechci nic tak bolestnýho vidět!

• 16.4.2007  09:37
    Vesnice (2004)

Dobrý to bylo, originální. Zajímavý nápad, dotažený až do konce.

• 10.4.2007  10:24
    Ed Wood (1994)

Úžasná postava, tenhle Ed. Nadchnul mě víc než celý film, který je ovšem taky vynikající.

• 4.4.2007  19:15
    Babel (2006)

Můj celkový dojem z filmu je dost rozpačitý. Je pravda, že každý z těch příběhů by sám o sobě vydal na dobrý film. Je pravda, že Brad Pitt je výborný herec, zdaleka není jen pro okrasu a myslím, že ani nikdy nebyl. Cate Blanchett mám ráda pro její "normálnost" (za všechny třeba Veronica Guerin). Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že z filmu čišela prvoplánovost. Vlastně mi ve filmu chybělo už jen to, aby si všichni herci napsali fixou na čelo DRAMA.

• 4.4.2007  18:54
    Volver (2006)

Trefně, citlivě a s příjemným humorem naservírovaný ženský svět. Věřím, že některým mužským divákům se může zdát film celkem plochý, protože tohle je prostě ženský film. Kdyby ho všichni chlapi pochopili a s nadšením přijali, asi by na tomhle světě bylo něco špatně. Penelopé s vycpaným zadkem se tímhle filmem stala jednou z mých nejoblíbenějších hereček.

• 4.4.2007  18:37
    Jackie Brown (1997)

Moje Nr.1! Postava Jackie Brownové mě dokonale fascinuje - její chůze, její hlas (v českém dabingu Valerie Zawadská, snad lepší než originál), to, jak si v baru zapaluje cigaretu,.. prostě všechno. Skvěle zahrané od všech, není třeba jednotlivě jmenovat. Ve filmu zdaleka nejde jen o mazaný manévr s pěnězi, je to především o životním stylu. O tom, že každý potřebujem mít to své jisté, a jak si to zařídíme je jen na nás. A k tomu nám dopomáhej Mel!

• 28.3.2007  16:45
    Mluv s ní (2002)

Pedro dává do svých filmů duši. Díváte se na ně a čtete v jeho duši. Nechává vás číst mezi řádky, kroužit kolem ní, ale dotknout se nemůžete. On se naopak směle dotýká míst ukrytých hluboko ve vaší duši. Jak je možné, že něco naprosto ohavného vám v jeho podání vůbec ohavné nepřijde? Nepřijde vám to snad ani ujeté a perverzní, naopak. V jeho podání je to počin člověka, který hluboce miloval, věřil, naprosto propadl své iluzi až do té míry, kdy ztratil poslední zbytky soudnosti. Pro mě nepochopitelné.