Violeta

Violeta

1 2 3 4 5 6 následující >>
    • 23.3.2007  08:47
    Ulice (TV seriál) (2005)

Takže ta Miriam Hejlová je opravdu výborná! :)) Bravurně si to střihla i ve španělské odnožce seriálu (v orignálním názvu Asfalto). To je fakt prča. Sorry.

• 6.3.2007  08:05

Těžko říct, jestli se pro mě informací v závěru filmu něco změnilo. Sledovat počínání těch, kteří nemají co ztratit vs. těch, kteří teprve hledají (co by mohli ztratit), pro mě bylo zajímavé už od začátku a nutilo mě přemýšlet. V každém okamžiku a fázi života prostě máme co dostat, pokud se nebojíme brát.

• 8.1.2007  18:06

Dávám plný počet už jen proto, že tahle bondovka mi bondovky, ke kterým mám vyloženě averzi, nepřipomínala ani v nejmenším. Daniel Craig byl úúžasný a přiznávám, že těžko ohodnotím jeho herecký výkon, protože ten jsem vnímala až v druhé řadě..! :) Skvělá akční podívaná, jednoznačně.

• 31.10.2006  08:34

Film je na můj kus dost rozvláčný, ale dohromady strašně hezký celek a docela silný zážitek.

• 17.10.2006  15:38

Úžasně milý - tahle komedie i Joe. Příběh už tak milý není, ale beru to s nadsázkou, stejně jako paruku přirostlou k Joeově hlavě!

• 12.10.2006  09:01

Kdepa. Přes knírkatýho asexuála Kevina Klinea pro mě v tomhle případě cesta nevede. Neatraktivní nuda od začátku do konce. "Ty vole, Meg, néé.." - To bylo to jediný, co ve mě tenhle Polibek vyvolal.

• 7.10.2006  14:57
    Frida (2002)

No aby se mi Frida nelíbila, s mojí zálibou v kráse a svobodě! Srostlé obočí je jasný důkaz, že Salma Hayek do toho šla fakt naplno. A že tyhle důkazy normálně nemám ráda! Ono z toho opravdu bylo cítit, že to nebyla Salma sobě, ale skutečné Fridě Kahlo, a to se mi líbilo - ta opravdovost. Vášeň, se kterou Frida malovala, milovala, bojovala, a důstojnost, se kterou odešla. Je to radost, když jde forma ruku v ruce s obsahem.

• 7.10.2006  14:53

Nechce se mi ohlížet na to, kolik společného to mělo s reálnou story. Pro mě byla realita to co jsem viděla a cítila. Tzn.ochromující bezmoc vůči lidské demenci, ať už je vyvolaná dobou, neinformovaností či nevzdělaností. Měřítko normálnosti je v naší společnosti bohužel nastaveno velice přesně, s nulovou odchylkou - a, ouvej! Zase ta demence. Další svý názory si pro jistotu nechám pro sebe, aby nám to měřítko neprasklo.

• 7.10.2006  14:52

Přiznávám, že první dvě třetiny filmu nic moc, pro mě. Na můj vkus příliš mnoho sentimentu a hlubokomyslných blábolů.Chtěla jsem box, svaly, dřinu, pot a krev. To všechno jsem postupně dostala a dostala jsem i mnohem víc, než bych si byla přála. Konec byl pro mě naprosto šokující a nečekaný, brečela jsem tak, že jsem sotva četla titulky. A říkala si proč sakra nezůstalo u hlubokomyslných keců. Vyzvedávám do nebes skvělou Hilary Swank, každé své roli dává 150% ze sebe a zbytek profesionálně nadře.

• 7.10.2006  14:30

Kdybych mohla hodnotit jen název filmu, bylo by to 5*, protože právě samotný název dává obrovský prostor pro fantazii. Příběh, který mi byl nabídnut, na plný počet není, přesto musím říct - krásné, dojemné, smutné. Těsně před závěrem vždy přepínám, protože na to nemám nervy!!!

• 7.10.2006  14:23

Moje zamilovaná oddychovka. Můžu ji vidět desetkrát do roka a pokaždý budu zamilovaně civět na Bena Chaplina a obdivovat skvělou Umu. Nikdy žádnou svoji věhlasnou roli nevyšvihla takovým způsobem, jako právě Noelle - můj názor.

• 7.10.2006  14:19
    Big Lebowski (1998)

Dude je opravdu nechutný týpek, co? Doma bych ho mít nechtěla, ale přes plot bych ho pozorovala od rána do večera! Jedna z mých oblíbených pohodovek, rozhodně.

• 7.10.2006  14:15
    Motýlek (1973)

Hmmm.. Drama, které působí velice mile. Milé je zřejmě pevné přátelství navzdory osudu, milé jsou maličkosti a rituály, které dělají utrpení jakžtak snesitelné, milý je Dustin Hoffman i Steve McQueen. Čím víc se při tomto filmu usmíváte, tím více si uvědomujete paradox toho, co vás to vlastně rozesmívá. Silný příběh o silné vůli.

• 7.10.2006  14:08
    Hooligans (2005)

Ačkoliv jde tenhle film obsahově úplně mimo mě, přesto se mi hodně líbil. Pojetí "násilí hrou" tomu dodávalo pro mě velice zvláštní atmosféru. Režisér tu mimojiné zavedl sondu hodně hluboko do útrob fotbalových hooligans a tím mi odhalil něco dříve nepoznané a fascinující svojí extrémností. Velký dík za rozšíření obzorů!

• 7.10.2006  14:07

Vřele doporučuju bez českého překladu, obzvlášť pokud máte 8 let němčiny jako já a nerozumíte ani slovu. Film tak dostane úplně jiný rozměr - všechno je jen a jen o vašich pocitech a fantazii a nakonec vás to zákonitě rozbrečí. Stoprocentně. I kdybyste si do té doby mysleli, že "tuty stačí postavit k lopatě a vono se jim to srovná". Samozřejmě také můžete dojít k tomu, že chcípnul, protože byl nemocnej - a právě v tom tkví jedinečné kouzlo fantazie - bude to totiž jen vaše dílo.

• 7.10.2006  14:06

Pokud se Jim Carrey zrovna neproměňuje v masku nebo nepátrá po zvířátkách, musím říct, že mi jeho humor vyloženě sedí. Blbý a blbější je další z jeho komedií, u které strašně ráda povypínám mozkové závity a strašně dobře se bavím.

• 7.10.2006  13:58
    Drž hubu! (2003)

Tak tenhle film je dokonalá pastva pro vyznavače francouzského filmu, mezi které se počítám. Nepřekonatelný francouzský humor doplněný neuvěřitelně trefnými střihy - naložilo mi to jako už dlouho nic!

• 7.10.2006  13:58

Na Moje léto lásky jsem si vzpomněla dneska, když nám k tanci a poslechu hráli Goldfrapp - jejich Lovely Head je totiž právě ten song, který filmu dodává tu tíživou a naléhavou atmosféru. A přitom tak brutálně svobodnou. Pamatuju si tohle: dvě kukačky něco hledaly a našly sebe - to bylo milý. Lovely Head – stačí pustit si po nějaké době trailer a lítáte v tom znovu. A Paddy Considine – Co takhle k pěkné kostkované košili Prestižky? Bože, jestli existuje antichlap, pak je to Paddy Considine v roli Phila.

• 7.10.2006  13:36
    Sex a Lucía (2001)

Jedinečná, zvláštní atmosféra filmu.. Říkáte si: Je to sen? Zdá se to někomu? Ne, nezdá. Tak se to prolíná s Lorenzovou knihou? Je to jeho fantazie? Není. Je to celé realita, od začátku do konce. Se všemi bolestmi, rozkošemi, útěky a setkáními. Je to o múzách. A také o snílkovi, který zásadním způsobem zasahuje do života svých múz, bere si jejich duše a skládá z nich tu svoji. Pokaždé, když si Sex a Lucía pustím, odlétnu někam strašně daleko, stejně jako v tomto komentáři :).

• 7.10.2006  13:34

Srovnáváte nesrovnatelné, přátelé, pokud v tomto díle hledáte cokoliv z předchozích, jakoukoliv návaznost či podobnost. NENÍ to pokračování jedničky a NENÍ to v žádném případě prvoplánová slátanina stupidních vtípků. Když tu čtu vaše názory, mám tendence se filmu zastávat, ale ono vůbec není třeba. Alain Chabat si svým svérázným pojetím snímku určuje publikum sám, čekatelům na pokračování jedničky se vysmívá do očí a v každé scéně dává najevo, že se baví především on sám. Znovu opakuji, že NIC v tomto filmu není prvoplánové a tomu, kdo si dal tu "práci" a věnoval trochu své pozornosti i menším (většinou nevyřčeným) detailům, dal Alain Chabat jedinečnou příležitost skvěle se bavit s ním a všemi ostatními. Patří mu můj velký dík za velice vtipnou, inteligentně zpracovanou nezapomenutelnou podívanou. Sakra prostě si pořádně zahulte a nezapomenete taky!!!

1 2 3 4 5 6 následující >>