Violeta

Violeta


28 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Jackie Brown (1997)

  Moje Nr.1! Postava Jackie Brownové mě dokonale fascinuje - její chůze, její hlas (v českém dabingu Valerie Zawadská, snad lepší než originál), to, jak si v baru zapaluje cigaretu,.. prostě všechno. Skvěle zahrané od všech, není třeba jednotlivě jmenovat. Ve filmu zdaleka nejde jen o mazaný manévr s pěnězi, je to především o životním stylu. O tom, že každý potřebujem mít to své jisté, a jak si to zařídíme je jen na nás. A k tomu nám dopomáhej Mel!

 • poster

  Aberdeen (2000)

 • poster

  Volver (2006)

  Trefně, citlivě a s příjemným humorem naservírovaný ženský svět. Věřím, že některým mužským divákům se může zdát film celkem plochý, protože tohle je prostě ženský film. Kdyby ho všichni chlapi pochopili a s nadšením přijali, asi by na tomhle světě bylo něco špatně. Penelopé s vycpaným zadkem se tímhle filmem stala jednou z mých nejoblíbenějších hereček.

 • poster

  Bouchači a bouchačky (2001)

  Denis Leary je tu sežrání! Pokaždý, když tenhle film vidím, strašně mi svojí pomalou, pohodovou atmosférou připomíná Jackie Brown.

 • poster

  Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

  Srovnáváte nesrovnatelné, přátelé, pokud v tomto díle hledáte cokoliv z předchozích, jakoukoliv návaznost či podobnost. NENÍ to pokračování jedničky a NENÍ to v žádném případě prvoplánová slátanina stupidních vtípků. Když tu čtu vaše názory, mám tendence se filmu zastávat, ale ono vůbec není třeba. Alain Chabat si svým svérázným pojetím snímku určuje publikum sám, čekatelům na pokračování jedničky se vysmívá do očí a v každé scéně dává najevo, že se baví především on sám. Znovu opakuji, že NIC v tomto filmu není prvoplánové a tomu, kdo si dal tu "práci" a věnoval trochu své pozornosti i menším (většinou nevyřčeným) detailům, dal Alain Chabat jedinečnou příležitost skvěle se bavit s ním a všemi ostatními. Patří mu můj velký dík za velice vtipnou, inteligentně zpracovanou nezapomenutelnou podívanou. Sakra prostě si pořádně zahulte a nezapomenete taky!!!

 • poster

  Soukromé životy Pippy Lee (2009)

 • poster

  Setkání v červenci (1978)

 • poster

  Kdo je tady ředitel? (2006)

  Nářez, nářez, NÁŘEZ! Lars von Trier je bůh! Jeho Ředitel mi dal neskutečně na prdel, to se jinak napsat nedá. A já se fakt nezmůžu na nic jinýho než na tyhle hysterický výkřiky nadšení!! Ó, dokonalý! .. to jsem prostě musela, chápete.

 • poster

  Adamova jablka (2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace