Aladin (2019)

Tak tu si to za druhý diel Maleficent Disney krásne u mňa vyžehlil...a to dokonale. Pre mňa bol nový Aladin super zábava. Will ma bavil, bol perfektný, pesničky nenudili, celkové spracovanie krásne a zábavné. Po nepodarenej Maleficent (1 aj 2) úplná bomba rozprávka. Dobrý výber hercov, ozaj sa na nich dobre pozeralo, príjemné triky, dobre zhudobnené i zaspievané. Za mňa Super. 4\5

1917 (2019)

Na pomerne jednoduchý príbeh tvorcovia našili vymakaný vizuál. Niet vôbec pochýb prečo jeden zo získaných oscarov bol za kameru. Špičková práca kameramanov je vidno v celom filme. Vlastne mi film pripomenul Gravitáciu, len tento krát na zemi a v roku 1917. Spoločné črty tam boli, jednoduchý príbeh, ktorý sa skladal z pár hodín života vojaka (v Gravitácii astronauta), pomerne kľudný rozbeh filmu až po scény kde vrcholilo napätie. Na rozdiel od Gravitácie ale film zobrazil to, že vojna je svinstvo...(nie že by som chcel zažiť to čo postava Sandry Bullock v Gravity).

Mr. Brooks (2007)

Milujem keď nič nečakám a dostanem maximum. Presne do tejto kategórie mi sadol tento film. Skvelé!

Zaklínač (2019) (seriál)

Tak škoda...vkladal som do tohto projektu veľké nádeje... nevyšlo. Netflix dostal úžasný materiál a vôbec jeho veľkosť nedokázal preniesť do reality. Je to veľká škoda. Nevadí, budeme ďalej čakať kým sa látky nechopí nejaké veľké Hollywoodske štúdio a nevzdá tomuto fantasy takú poctu akú si zaslúži: celovečerný film s R-kovým ratingom, špičkovými bojovými scénami, uhladenou no drsnou dejovou líniou, s castingom, ktorý bude mať úroveň a výpravou, ktorá bude stáť kopec peňazí no bude tak aj vyzerať. Prečo vidieť: Skvelá Hudba. A prečo nie: 1. Geralt má hlas Batmana/Dark Knighta, to je čistá tragédia (prebasované šuškanie) 2. Yennefer vôbec nie je očarujúca a ani žiadna z čarodejníc 3. Marigold je ako 20 ročný metrosexualny fracek 4. Ciri nemá v sebe žiadnu emóciu (uvidíme ďalej) 5. Calanthe mala byť vychýrená krásou, no nebola vôbec zaujímavá, nemastna neslana 6. Neuveriteľné a nekonečné skákanie v časových linkách 7. Snaha napchať do 8 hodín všetko možné, autori si neuvedomili že menej je niekedy viac 8. Kúzla...ty vole to robili tí istí čo robili aj The Lord Of The Rings??? Akože 6x portal, 2x fireball a nejaké znamenia??? Za 8 hodín? 9. Cahir vyzerá ako slizoun z Herryho Pottera 10. A na zaver Epicka bitka na Soddenskom Pahorku, tak tam som veru žiadnu epickost, veľkosť ani poriadny boj nezaznamenal...100 000 vojakov Nilfgardu tam malo byť a 30 000 malo padnúť...kde to prosím v tej 8 časti bolo? Mám pocit že som to asi prespal. Bonus: Doteraz som sa smial drakovi v poľskom seriáli Wiedzmin...od teraz sa už nesmejem. Verdikt: mrzí ma, že poliaci pred rokmi nemali viac peňazí, ich seriál pri tomto netflixackom aktuálne vôbec nevyzerá tak zle ako to vyzeralo kým sa toho Netflix nechytil. Žebrowski je pán herec a jeho Geralt je ako postava oveľa zaujímavejší ako uhuhlaný neustále sa divno škeriaci Cavill.

Le Mans '66 (2019)

Po skvelých Rivaloch prichadza absolútne nabušený film pre chlapov, plný burácania motorov, smradu benzínu a adrenalínu...a plný toho, že sa Ford nedal a natrhol výfuky Ferrari. Damonovi s Baleom to ukážkovo klape a Mangold opäť dokazuje, že dokáže točiť chlapské filmy...a Mangold + Beltrami je brutálna audiovizuálna orgia.

Joker (2019)

Na začiatku bol Deadpool a priniesol R-kový rating do filmového komiksu. Potom prišiel Logan a k R-ku pridal vážnosť, silu, hĺbku a ukázal, že filmový komiks nie je len zábava pre násťročných a ich rodiny...ukázal, že i tento žáner má svoje hodnoty a dorovnáva aj filmy na najvyšších priečkach hodnotiacich rebríčkov a dokáže uspokojiť náročného diváka. Boli to odvážne kroky Foxu a Marvelu, ktoré sa vyplatili. Tento krok konečne urobilo aj DC...a zdá sa, že tiež trafili do čierneho. Fantastický umelecký zážitok z vizuálu či hudby snímku Joker je popretkávaný brilantným hereckým výkonom Joaqina Phoenixa . Atmosférický, režisérsky i príbehovo skvelý, temný , surový, drsný film o magorovi, ktorý sa ešte viac zmagoril je originom najväčšej Batmanovej Nemesis - Jokera. Doteraz bol pre mňa Joker len jeden z mnohých pajácov, ktorí sa snažia zaujať Batmana svojimi zvrátenými kúskami. Po tom ako som videl Jokera je táto postava oveľa viac. Joaquin dal Jokerovi nie len origin, ale i dušu, dôvod a zmysel jeho existencie. Po tomto výkone si skutočne neviem predstaviť kto ale najmä ako bude hrať Batmana...tento Joker je plný, zrelý a samostatný film a skutočne nepotrebuje žiadneho netopierieho klaďasa (aj keď zrod Batmana tam tiež mal svojich pár minút). Predpokladám ale, že vzhľadom na kvality a hodnotenie a najmä zisky filmu, druhý diel bude a nepotrvá dlho a my dostaneme film kde sa títo dvaja stretnú (ten Patinson možno nebude až tak zlá voľba). Phoenixa registrujem zhruba od čias Gladiátora kde skvele zahral

Babadook (2014)

Pokus o Wanovskú atmosféru nevyšiel zrejme podľa predstáv. Snaha tu bola, herecky to tiež vyzeralo zo začiatku nie najhoršie no postupne sa to celé stalo nemastným neslaným. Vlastne ked si to tak po sebe čítam a premýšľam...nebola to od začiatku žiadna sláva. Slovenský krátkometrážny študentský film, ktorý som si následne pozrel mal super minútáž i atmosféru mal lepšiu ako tento celovečerák.

To Kapitola 2 (2019)

Ubehli 2 roky od prvej kapitoly no príbeh sa posunul o 27 rokov. Naši mladí kamoši sa opäť stretávajú aby porazili zlo, ktoré sa vracia do Derry. No na rozdiel od Kapitoly 1 sa Kapitola 2 snaží ponúknuť viac, ale podľa mňa tým naopak stráca. Neviem či v knihe je nejaká Kapitola 2, ani to či v nej sú príšery ako boli vo filme, no práve to skvelé pracovanie s postavou v Kapitole 1, kde vystupoval "Šáša" a pracovalo sa s atmosférou jedného zloducha, presne to chýba Kapitole 2. Viac príšer neznamená automaticky viac strachu či atmosféry. Toto bol podľa mňa hlavný kameň úrazu a slabšej kvality filmu. Ak ešte naviac odpočítam atmosféru, ktorú dodali prvej Kapitole detskí herci a ktorá sa s ich dospelými verziami mierne vytratila tak dostávam len slabší vývar predošlého dielu. Prepálená dĺžka na druhej strane nebola až tak citeľná, príbeh sa pekne odvíja a na plátne sa stále niečo deje, takže takmer 3 hodiny uleteli celkom slušne. Za mňa určite slabšie ako jednotka a je to škoda, Šašo bol opäť skvelý. 3/5

Smlouva s ďáblem (2000)

Jedna z najlepších komédií aké som kedy videl. Skvelé!