fishki

Skype: Fishki007
Twitter: DusanFischer

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 17.4.2019  19:05

Atmosferický film, ktorý krásne ilustruje absurdnosť socializmu tesne pred jeho rozpadom. Za kvalitou stojí najmä herecký ansámbl na čele s geniálne zmäteným Lasicom.

• 12.4.2019  08:05
    Velký draft (2014)

Poznáte ten pocit. Pozeráte film o téme, ktorej veľa nerozumiete. Na scéne je veľa postáv, ktoré sa prekrikujú, hádajú, vymieňajú si lístočky a divoké telefonáty. Vy nerozumiete, ale bavíte sa. Draft Day mal byť ten prípad, ale nie je. Reitman na to jednoducho nemá. NFL Draft je zaujímavý proces, ale filmu sa nepodarilo ani z časti pokryť machinácie, ktoré ho sprevádzajú. Všetko je povrchné, často zmätočnejšie, a pri rozhodujúcich scénach nevie divák povedať, či je to pre hlavnú postavu dobre alebo zle. Film má celkom spád a vďaka vedľajšiemu hereckému obsadeniu (Elliott, Langella) nenudí. Ale to je na dnešnú dobu málo.

• 10.4.2019  22:01

Všetci, čo niečo znamenajú v komediálnom priemysle sa zišli, aby porozprávali svoje osobné zážitky s Donom Ricklesom a to celé je doplňované o faktografické informácie o jeho živote. Unikátne dielo.

• 8.2.2019  01:15

V jednoduchosti je krása. Je príjemné vidieť, že v dnešnej dobe technológií dokáže niekto urobiť dokument, ktorý pozostáva len z fotografií, starých záberov a hlasov v pozadí. Dokument sprevádza diváka Elvisovým životom pomalým tempom, ale o to viac zaujímavým. Zimmy si ma získal Springsteen on Broadway, týmto si to u mňa ešte viac vylepšil.

• 8.2.2019  01:11
    Springsteen on Broadway (koncert) (2018)

Springsteena som vždy vnímal cez Born in the USA a Streets of Philadelphia ako ikonu svojho žánru, ale nikdy som sa mu hlbšie nevenoval. Dokonca sa priznám, že mi skutočný príbeh piesne Born in the USA dlho unikal a rovnako ako konzervatívni politici v Amerike som ju považoval viac za chválu spoločnosti než ako jej kritiku. Potom sa mi do ruky dostala audiokniha Born To Run (2016), ktorú nahovoril sám Springsteen. Niečo sa vo mne zlomilo a začal som počúvať jeho pesničky oveľa dôslednejšie. Podobne ako kniha, tak aj tento dokument je príjemným road tripom z New Jersey do Kalifornie a naspäť. Spoločnosť vám bude robiť jeden na prvý pohľad obyčajný muž v rifliach a tričku bez veľkých okázalostí. A pritom dokáže byť tak spontánny a hlboký.

• 15.9.2015  13:28
    Mr. Robot (TV seriál) (2015)

Od prelomu storočia sa vyrojilo kvantum filmov / seriálov o tom, ako sme všetci otrokmi technológií, ako sa otravujeme vlastným jedlom, stávame sa nezávislejšími od ľudského kontaktu. Často som to bral ako hippie bludy do vetra ľudí, ktorí sa chcú prechádzať po lúke v batikovanom tričku. No realita dnešných dní ukazuje, že Slaterov posledný prejav na Time Sq. je bližšie pravde, než sme si ochotní pripustiť. Po pozretí celej série musím zmeniť z 3* na 4*. Veľká škoda tých hluchých miest zo začiatku. Prvý a posledný diel sú TOP.

• 9.9.2015  16:02

Ako film možno príliš zmätočné. No ako malý kopanček do maskulínneho a v tej dobe populárneho gangu Hell's Angels s perfektným soundtrackom je to super.

• 26.8.2015  13:05

Deti, toto sa vám stane, ak nenahlásite náckov! A Reagan tu chcel byť strašne Bogart :)

• 12.4.2014  15:54

Strašne zaujímavý prípad, ale ako dokument dosť nuda. V tomto je trilógia Paradise Lost o dva stupne lepšia.

• 27.4.2013  09:25
    Láska bolí (TV seriál) (2011)

Prvá polka série je super, druhá je mdlá, nudná a hlúpa a zachraňujú ju len Zimmer & Grunberg, spolu s Newton. Škoda.

• 22.4.2013  14:06

Teabaggers si tento dokument určite púšťajú každý deň pred spaním a snívajú o tom, aká mohla byť Amerika krásna takto. Napriek pár dobre trafeným vtipom je tam stále veľa hluchých miest a tvorcovia rozhodne nevyužili potenciál látky naplno. Škoda.

• 4.11.2012  11:41

Realisticky natočený príbeh jednej vyhasnutej hviezdičky, ktorej stúpla sláva do hlavy. Dnes nájdeme takých kvantá. No, ešte keď bola televízia v plienkach, tvorcovia už vtedy bravúrne odhadli ako to pôjde do kelu, keď sa zrazu interpreti budú dostávať ľuďom denne do obývačiek. Výborné herecké trio Neal-Matthau a šialený Griffith na čele.

• 16.7.2012  19:52
    Newsroom (TV seriál) (2012)

Keď sa rozbehlo strieľanie v Tuscone, mal som zimomriavky a slzy na kraji. To sa mi nestalo ani keď som sa o tom dopočul v spravách. Áno, takto silný je ten seriál.

• 6.12.2011  01:16
    Štvanci (1979)

Takže Waltzov Colonel SS Landa nebol originál. Škoda, no.

• 17.11.2011  14:26

Unikátny dokument mapujúci atentát na Kennedyho a následujúcich pár dní po udalosti. 4 hodiny materiálov z TV či od amatérov. Počas celého dokumentu nie je počuť jediný voice over. Všetko je vidieť tak, ako to ľudia v tej dobe videli v TV. Väčšina záberov je needitovaná, takže je k videniu mnoho outtakes, gag reel, blooperov, etc. Občas sa objavia možno nudné zábery na ulice, či ľudí, z celkového dokumentu však mrazí.

• 14.11.2011  00:40

Takéto otrasné a nudné spracovanie si chlapci fakt nezaslúžili.

• 24.8.2011  09:07
    Na telo (TV pořad) (1999)

Zlatica Puškárová je výsmech slovenského vysokého školstva, keď ako absolventka žurnalistiky a politológie nevie položiť jednu normálnu otázku. Hanba

• 18.3.2011  09:52

Tento slasher z mojich obľúbených 80-tych rokov je pre mňa príjemným prekvapením. Obsahuje všetko čo má nadpriemerný horor mať - jednoduchý príbeh, cool postavu vraha, príjemnú stopáž, sekeru, psychadelickú hudbu a kozy.

• 17.3.2011  13:04

Niekedy ma udivuje, čo sú niektorí ľudia schopní urobiť pre druhých. Silou príbehu a beznádejnosťou mi to pripomínalo Skafander a motýľa. Úprimne zaslúžené Oskary.

• 13.3.2011  15:20
    Světáci (1969)

Prekrásna ľudská satira so situáciami, ktoré ma nahlas rozosmiali. Navyše Oldřich Nový s noblesou. Ale ako píše Tsuna, tie hudobné vsuvky mohli vynechať.

• 1.3.2011  01:40

Je sranda sledovať, ako niektorí ľudia dávajú bez rozmyslu 4-5* výkalom z Fox News a Tea Party, ale akonáhle sa objaví normálny, i keď trošku pro-Obamovský dokument (ak sa to tak dá nazvať), majú plnú hubu hlúpych rečí. Rád by som počul jediný racionálny argument voči tomuto dokumentu. Pre mňa je detailným a živým priebehom kampane jedného kandidáta, ktorý je predsa tak trocha iný. Nechcem hodnotiť Obamu, ani jeho politiku a už vôbec nie Spojené štáty ako také. Hodnotím tento dokument. A ten sa mi páčil teda veľmi.

• 23.2.2011  13:07
    Chaplin (1992)

Prekrásny životopisný snímok prekypujúci známymi tvárami. Robert Downey Jr. podal svoj životný výkon (nech už si robí v súkromí čo chce). Nikdy som nebol veľkým fanúšikom Chaplinových filmov, ale teraz, keď vidím, že za tým čaptajúcim nemým trampom je skutočný príbeh, na jeho tvorbu sa od teraz pozerám inak. Vďaka za to, páni!

• 15.2.2011  01:43

Strašne nevyužitý potenciál. Ako zo strany námetu, tak hercov. Škoda, že je Waters úchylný fušér. Ten film mal naviac.

• 10.2.2011  08:39

Tieto (pred)vojnové westerny sú super. Krátka stopáž, jednoduchý príbeh, kopec humoru a šialené strielačky. Aj to moje hodnotenie je adekvátne prestrelené. Ale film určite stojí za videnie. Najmä kvôli druhej časti.

• 9.2.2011  17:40

Určite veľmi silná téma. Dokument bol silný a priamočiary. Ukazoval to najhoršie, čo sa zvieratám robí. Či už pre jedlo alebo pre kožu. Po skončení som sa zamyslel a je mi ich ľúto. Ale vegetariána to zo mňa nespraví. Sorry

• 9.2.2011  11:05

Nevyrastal som na tom. Videl som to po prvý raz, keď som mal 23 rokov. Šaolínske filmy nemám príliš v obľube. Ale svojvoľne som sa nechal unášať tou jednoduchosťou a zároveň umením. A že bez tréningu by to nebolo ono? Veď práve preto tam ten tréning bol. Určite top vo svojom žánre.

• 4.2.2011  21:07
    Noční šichta (TV film) (1996)

Uau, skutočne uau! Takto skvelo už som sa dlho necítil po filme. Kde začať...keď sa u nás doma v 93om formovali nové republiky a my sme začínali objavovať čo to je západná televízia, v USA boli naplno rozbehnuté late night shows, za ktoré obdržali ich protagonisti milióny (už v tej dobe!). Pre mňa, ako človeka, ktorý vyrastal na Lenovi, O'Brianovi, Lettermanovi a ostatných a dodnes ich žerie, je film zhmotneným snom. 90 minút nahusto natlačených zákulisných ťahov a informácií, aby boli čo najzrozumiteľnejšie podané. Ten film má takú hustotu, že som si ho chcel po skončení pozrieť ešte raz, lebo nech dáva divák akýkoľvek pozor, všetko sa vstrebať nedá. Ide však o veľmi špecifickú tému a človeku, ktorý nesleduje dianie okolo late night shows bude zvláštne, ako dôležité je začínať svoju show o 11:45 miesto 11:30 a kde len o päť minútové posuny padajú hlavy vo veľkých korporáciach a hosti odchádzajú zo svojich show a štúdiám miznú milióny dolárov. Betty Thomas si ma získala už komédiou o Hawardovi Sternovi, ale len tu ma utvrdila, že látke skutočne rozumie a vie rozbehnúť na place taký kolotoč, že je niekedy ťažké držať s hercami tempo. Herecky nemám čo vytknúť. Chlapci stvárňujúci Jaya a Davida si urobili poctivo domáce úlohy, napozerali si ich show a perfektne sa do nich vžili. Veľké plus patrí Kathy Bates, ktorá tiež chytila svoju príležitosť za pačesy a nechala tam dušu. Úprimne jeden z najlepších filmov, aké som kedy videl.

• 4.2.2011  19:33
    Ninočka (1939)

Greta bola vynikajúca. Jej agentka, ktorá je bez akýkoľvek citových prejavov vychovaná režimom, vhodená do kapitalistickej Ameriky, aby sa neskôr zaľúbila a objavila v sebe skutočného človeka, mi chvíľkami pripomínala Sheldona Coopra z BBT. Škoda toho hereckého pádu. Originálna romantická oddychovka, ktorá je na svoj vek narodenia ešte v kvalitnej miere vtipná. Táto látka by v 50-tych rokoch už taká vtipná nebola, že.

• 2.2.2011  11:45

Nemám rád konšpiračné dokumenty, ale tento ešte nepatrí k tomu najhoršiemu. Poďme sa bližšie pozrieť na týchto všeznalcov: Jesse Ventura? Bývalý wrestler a kandidát Reformnej strany, ktorá nie je nič iné ako populistický a oportunistický centrizmus v priamom prenose? A čo tí ostatní "talk show hosts" o ktorých ste v živote nepočuli? A čo znamená, keď dajú bezdomovca pred knižnicu s Bobom Woodwardom, Ústavou USA a Wilsonovým životopisom (kvôli nezaujatosti) a pod neho napíšu "researcher"? To znamená čo? Že číta knihy? Super. A prirovnávať USA k Sovietskému zväzu? A že sa na verejnosti Republikáni a Demokrati osočujú a v skutočnosti sú kamaráti? A v ktorej demokratickej krajine to tak nie je?! A povedať, že USA ovláda skupina oligarchov? Som si plne vedomý, že vláda spojených štátov drží Lincolnov odkaz a slúži "of the people, by the people, for the people". Ale podľa určitých merítok sa dá USA považovať za najväčšiu demokraciu na svete, čiže je prirodzené mať nepriateľov. Ale prečo ľudia v tomto dokumente nedali jeden návrh na zmenu? Prečo ich nie je vidieť vo verejnom živote? Prečo nekandidujú na verejný úrad? Je ľahké schovávať sa v pivnici niekde v Idaho Falls a vykrikovať. A že všetkým ide o peniaze? What else is new? Nikto vás nenútil, aby ste v Obamovi videli čierneho Mesiáša. Tak vám treba. A rozčúlený a nestabilný Boehner (ktorý je teraz Speaker of the House a je častým terčom posmechov) a šialená bábka Tea Party Michele Bachmann mi naozaj neprídu ako fundovaní ľudia čo sa týka akejkoľvek oblasti. All in all, hodnotil som len tie oblasti, ktorým rozumiem a ktoré sledujem. A u tých ostatným ma autor aj tak nepresvedčil svojimi argumentami. Takže aj toto dielko považujem za výplod ľudí okolo Fox News, ktorí chcú jednoducho šíriť zlobu bez akejkoľvek pridanej hodnoty.

• 30.1.2011  22:35
    Carlos (TV film) (2010)

V prvom rade klobúk dolu pred Ramírezom, ktorému sa podarilo udržať ma pri živote a v napätí celých šesť hodín aj vzhľadom na to, že ani príbeh Carlosa a ani tento seriál tých šesť hodín neutiahne. Každý diel minisérie má svoje 'ups' and 'downs'. Našťastie tie 'ups' prevyšovali (za jeden spomeniem prepadnutie hq OPEC-u). Tri hviezdičky dávam len tvorcom za tú drzosť zbytočne tento príbeh naťahovať.

<< předchozí 1 2 3 4 5