Zlatý Glóbus 2011 (2011) (pořad)

Ricky Gervais sa sťažoval u Conana O'Briana, že mu vela ľudí hovorilo, že bol minulý rok príliž mäkký. Tento rok teda mäkký ozaj nebol. Zosmiešnil asi všetkých čo tam ten večer boli. A jeho posledná veta "Thanks to God, for making me an atheist." to zaklincovala. Ja som sa bavil.

Lovcova noc (1955)

Kamera. Steady zábery. Mitchum. To sú tri veci, ktoré mi ostali v hlave po filme a ešte tam asi dlho budú. Tie zábery na asi každé zviera na svete ku koncu filmu mi pripadali až smiešne. Rovnako ako keď Michum uteká pred starou ženou ako zbabelec. Ale to sú 50s. A preto ich mám tak rád. Je to noir. Ale veľmi zvláštny a jedinečný noir.

Dobří holubi se vracejí (1988)

Kňažkova takmer one man show. Ale bolo by nefér nespomenúť ten obrovský ansábl českých a slovenských hercov. A Rudolf Hrušinský st. bol fakt zlý.

Great Balls of Fire! (1989)

Po dlhom uvažovaní musím ísť na silných 90%. Celý tím na čele s dokonalým Dennisom Quaidom odviedol sakra dobrú prácu. Atmosféra a šialenosť tej doby je nastavená vynikajúco. Navyše by som upozornil na výkon nenápadného Johna Doea (už len to meno :)). Jeho zobrazenie Jerryho bratranca J.W. Browna bolo na jednotku. All in all, vynikajúci biografický snímok o jednom bláznovi, ktorý zmenil hru na piane na dosť dlhú dobu.

Skřítek (1993)

Na moje milé prekvapenie celkom zábavná hororová chuťovka. Taká menej hrôzostrašná verzia vraždiacej hračky Chuckyho. Humor a horor 90-tych rokov mám rád, takže som ochotne prehryzol aj šialenosti typu Leprechaun na skateboarde. A navyše Jennifer je celkom kočka. A na to, že išlo o prvú úlohu, tak ju zvládla na jednotku. Možno keby sa neupísala nekonečnej tragédií typu Friends, bola by z nej dnes nadpriemerná herečka. A nie len pekná tvárička do bezduchých romantických výplodov.

Kevin Smith: Too Fat for 40! (2010) (TV film)

Je to Kevin Smith. Love him or hate him. Sú to dve hodiny spoteného tlstého režiséra plné nadávok a nechutostí. Prakticky ide len o pár príhod. A niektoré sú skutočne vtipné. A Smith je skutočne vtipný chlapík and shit :)

Určitě, možná (2008)

Taký trošku iný sladký príbeh o tom, ako je rodina dôležitá a ako všetko zlé je nakoniec na niečo dobré. Navyše s peknými babami, strávitelným Ryanom a nie príliž otravnou Breslin. Ani "nekomediálna" stopáž tomu príliž neuškodila. Romantická jednohubka na sobotný večer, u ktorej sa nebudú nudiť ani páni.

Pohřben zaživa (2010)

Nadpriemerná adrenalinová konverzačka, ktorá mne ako klaustrofobikovi zvýšila frekvenciu srdca na dvojnásob. Teší ma, že Reynolds utiahol celých 90 minút sám bez hluchých miest. Navyše uspokojivý koniec. Poctivých 80%.

Bourák (1993)

Príbeh dobrý, ale zle zfilmovaný. Snaha dostať sa do Notre Dame zhltla viac ako polovicu filmu. A scény s futbalom boli pre mňa príliž odfláknuté. Rovnako ako koniec. Inu, 90tie roky sa zameriavali na niečo iné. Škoda, no. Potenciál to malo. A to vedla mňa v ofenzívnej lajne stál istý čas Rudy :)