dzivetka

dzivetka

<< předchozí 1 2
    • 8.3.2013  14:38

Důstojné zpracování knižní předlohy. Dětství, prázdniny, cikády a prosluněná Provence. Vše navíc protkáno milým humorem. Obvykle haním český dabing - tady se, myslím, povedl (Viktor Preiss). Nádherný film.

• 8.3.2013  14:23
    Nevinné lži (TV seriál) (2013)

Pod hladinou: Obrovské překvapení, vzhledem k tomu, čím televize své diváky pravidelně hostí. Alice Nellis nezklamala - perfektní režie, perfektní scénář, výborné herecké výkony...upozorňuji, že Aňu normálně moc nemusím - tady byla úžasná. Velmi silný příběh, který nutí k zamyšlení a který je uvěřitelný. Oceňuji odvahu České televize zařadit do hlavního vysílacího času těžce psychologický film. Smekám.//100% Lež má rozbité auto: Vystřízlivění. Přiznám se, že jsem čekala do konce filmu, abych viděla, kdo režíroval. Chvílemi primitivní...herecky taky nepřesvědčivé. Mně naprosto nesympatičtí herci - s výjimkou Borise Hybnera a toho malého chlapečka. Sotva průměr.// 50% (jenom proto, že dávají obvykle ještě horší věci) Druhý dech: Já nevím...Příběh podle mě dost nereálný - nechal by to opravdu zajít tak daleko? neměl ulité peníze na dalších účtech? "náhodná" setkání s bývalým zaměstnancem? těžce optimistický konec? podnikání bez kapitálu? Každopádně ze začátku docela dobré, až z toho mrazí, tím koncem to podle mě zkazili. Langmajer slabší, na mě moc přehrával...Petra Hřebíčková skvělá.// 65% (Pořád lepší, než ten divný předchozí díl)

• 31.12.2012  11:22

Narazila jsem na něj náhodou v televizi...Nejdřív jsem chtěla odejít, čekala jsem, že to bude nějaký druhořadý western. Vydržela jsem - a nelituju! :D Neříkám, že je to vrchol kinematografie, ale...Miluju oslíky - a tady snad není v celém filmu záber bez osla! :D Štístko je tááák roztomilý :) Pro mě milé překvapení a nová srdcovka :) Akorát myslím, že to teda není o přátelství chlapce a osla :)

• 14.12.2012  16:24
    Bůh masakru (2011)

Ja nevím...forma divadelní hry zajímavá, jinak mě to nijak neoslovilo. Dabing příšerný - teda doufám, že to byla chyba dabingu a ne hereckých výkonů...Chvilkama mi to připomínalo situační komedie a la Přátelé, které mi jsou cizí. V podstatě jsem se 79 minut jen nudila. Za mě ne.

• 14.12.2012  16:11

Většinu lidí to asi nenadchne, ale mně se to líbilo. Jednoduché, prosté, i slzička ukápla :) Čtyři hvězdy - i přesto, že romantické komedie ráda nemám.

• 6.8.2012  19:21
    Brouk v hlavě (divadelní záznam) (1969)

Podle mě stejný připad jako u Sluhy dvou pánů - průměrná hra, jejíž úspěch závisí na zpracování. To je v tomhle případě bravurní. Neskutečně roztomilá Jiřina Jirásková, nezapomenutelný Vlastimil Brodský. Můžete se na to dívat donekonečna - a pořád se tomu musíte smát. :)"Já jsem Boutóóón!" :D

• 6.8.2012  19:09
    Milenec (1992)

Já nevím... Když jsem zjistila, že byl podle mně známé knižní předlohy natočený film, dost jsem se vyděsila - a právem. Vzhledem k absenci nějaké větší zápletky bych ho zkrátila asi o polovinu - ty dvě hodiny, to už je jen pro otrlé. I přesto, že jsou erotické scény celkem odvážné, natočené jsou vkusně. Ta vata okolo byla už slabší, no. Co bylo ale bezkonkurenčně nejhorší, to byl český dabing - pokud můžete, sežeňte si to radši v originále. Jednou se to jakž takž dalo, podruhé to vidět nemusím.

• 7.7.2012  21:31

Ale jo, příjemné překvapení...Ve srovnání s takovými Účastníky zájezdu je to zlatý.

• 29.6.2012  20:59

Vážení a milí, takhle má vypadat Komedie! Zlatá šedesátá v celé své kráse! Nápadité, hravé a opravdu vtipné. Kéž by takových bylo víc.

• 29.6.2012  20:55

Jsem spokojená. Jeden z mála případů, kdy se mi film líbí víc než kniha. Aktuální témata, dobře vybraní herci, hudba, celkově působivé.

• 29.6.2012  20:48

Prasárna. Chápu, že se nemusí všechno povést, ale tohle? Kniha byla úspěšná díky svému vyznění - to tady úplně překroutili. Jedno velké utrpení. Nikdy víc.

• 29.6.2012  20:42

Ale ne. Jestli něco opravdu nemám ráda, pak je to americký pohled na evropskou realitu. Vezmeme vážný příběh a budeme dělat, že je to úžasné. Poválečné Německo? Ani náhodou! Jedno velké zklamání. Chápu, že nahá Winsletová je super...ale mně to nějak nestačí. Postrádám hlubší myšlenku. Jo, já vím, Kate má hodně hluboké myšlenky - ale že by za ně musela dostat Oscara? Nic proti ní nemám, hraje dobře - ale v jiných filmech. Jedna hvězdička...vlastně ani nevím za co.

• 29.6.2012  20:27

Milé ztvárnění kultovních knížek. Bála jsem se, že to bude průšvih, že to bude působit jako parodie, ale výsledek mě nadchl. Nechápu, jak se jim podařilo sehnat tak vhodné kluky...perfektní.

• 29.6.2012  20:13
    Kamarád taky rád (2011)

Další slabomyslná americká komedie...možná o něco vtipnější než obvykle, ale pořád je to bída. Je mi líto, ale za mě ne.

• 29.6.2012  20:00

Po dlouhé době jsem se v kině nenudila. Velmi originální film, zábavný, dobří herci, dobrá hudba...já nevím, jestli bych našla nějaké mínusy. Tohle je hodně povedené. Akorát by mě zajímalo, kolik krabiček cigeret během natáčení padlo - tam snad není záběr, kde by nikdo nekouřil. :)

• 29.6.2012  19:50
    Bílá stuha (2009)

Film, který donutí člověka přemýšlet. Ačkoliv je černobílý, ukrutně dlouhý a bez hudby, napětí mu nechybí. Jak ho shrnout? Ponurá vesnice, afmosféra strachu...a plno otázek, na které nedostanete odpověď. Pocit úzkosti po zhlédnutí vás jen tak neopustí. Musím pochválit výběr herců - každý se výborně hodí k postavě, kterou představuje. Navíc jsou všichni takoví správně němečtí. :) Výkony dětí jsou bez výjimky excelentní. Nemám co vytknout-tleskám.

• 29.6.2012  19:27

Lehká komedie s banální zápletkou, která je-ve srovnání se svými četnými americkými kolegyněmi-opravdu vkusná. Francouzi komedie prostě umějí, to mi nikdo nevymluví. Všechno navíc v kulisách půvabného Monaka. Dobré to bylo :) ("Tys s ní spal?" - "Tak trošku!" :D )

• 29.6.2012  19:18
    My všichni školou povinní (TV seriál) (1984)

Podle mě tady teď něco podobného chybí. Seriál o dětech, pro děti, bez fantasmagorických zápletek, lovení příšer apod. Seriál z prostředí, které každý zná, s příběhy, které se můžou stát. Když si člověk odmyslí ty "soudružky", tak to zas tak hrozný není. :) Jako dítě jsem to milovala.

• 29.6.2012  16:43
    Máj (2008)

Tolik kritizovaná hudba se mi zrovna líbila, scenérie nádherné, pan Tříska výborný. Zbytek katastrofa. Výkony mladých herců v kontrastu s Třískovou brilantní recitací vyznívají až komicky. Je to sexistické, k ženám až urážlivé. Mácha nic o frivolní Jarmile v Máji nenapsal (i když nepopírám, že Jarmila, která má potřebu se před každým chlapem svléknout, by mu asi nebyla proti mysli). Uznávám, že není možné adaptovat Máj do filmové podoby...ale takhle zjednodušená interpretace je k pláči. A scéna, v níž Vilém vraždí otce? To měl být hloupý vtip? Nejsmutnější na tom je, že si to teď budou děcka pouštět místo toho, aby si přečetli knížku, že si budou myslet, že TOHLE je Máj. Ach jo, to jsem se zase naštvala.

• 29.6.2012  16:33

Je to pitomost, ale člověk se zasměje - ty idiotské úsměvy vždy a všude :) Každopádně jednu hvězdičku bych dala - aspoň pro tu "historickou hodnotu" - budovatelský film jako když vyšije.

• 29.6.2012  16:24

Není to klasická americká ptákovina, to se tomu musí nechat...námět by byl zajímavý, s vyjádřením myšlenky už je to horší. Snaha asi byla, ale celkově je to nepovedené. Pohádka pro slaboduché Američany. Jako kdyby Forman předpokládal primitivnost diváka. Se vši úctou k režisérovi - tohle nevyšlo.

• 29.6.2012  16:17

Když jsem ho viděla poprvé, nelíbil se mi, moc jsem to nechápala. Pak jsem si přečetla knížku...a smekám. Bravurně zvládnuté. Nádherný film. Kraj, kostýmy..všechno je takové malebné - radost pohledět :).

• 29.6.2012  16:12
    Partička (TV pořad) (2011)

Jednou za čas je to fajn, jinak se začnete nudit. Opakovaný vtip není vtipem, no. Krom toho, kdyby nechtěli být za každou cenu sprostí, byli by podle mě vtipnější. Ale tak dobrý, jednu hvězdičku ještě přidám za "trojhlavou saň", za "co by klaus nikdy neřekl" a za Igora :)

• 29.6.2012  15:55

Na tohle nemůžu vidět ani upoutávku. Uřvaní spratci, blbé vtipy...ne! ne! ještě jednou ne! Už jako malé mi to připadalo ohavné - a názor už asi nezměním.

• 29.6.2012  15:51
    Krtkova dobrodružství (TV seriál) (1963)

Vím, že je oblíbený. Třeba Francouzi ho milují. Vzpomínám si, že na vysoké si do sešitku s ním rodilý mluvčí, který nás učil, zapisoval poznámky. Mě Krteček nikdy neoslovil - a to doslova! :) Už jako dítě jsem zuřila, že nemluví. No, ráda ho nemám, ale uznávám, že se to panu Millerovi povedlo - ta figurka sama o sobě je geniální. Dvě hvězdičky aspoň postavičku.

• 29.6.2012  15:42
    Pan Tau (TV seriál) (1971)

Já nevím...už jako malá jsem ten seriál nenáviděla. Dodneška mi to připadá takové úchylné....ten děda a ty děti dohromady. Za mě ne.

• 29.6.2012  15:40
    Most (2003)

Neříkám, že to křesťanský podtext nemá, ale vtloukat to do hlavy žákům, to by si někteříˇ"vševědoucí" vyučující na katolických školách mohli odpustit. Přesto stojí za vidění. Sama bych v tom spíš hledala paralelu jednání člověka. Někdy není možné volit mezi dobrým a zlým...je nutné volit mezi zlým a ještě horším. Jedna hvězda dolů za zbytečných cca 10 minut.

• 29.6.2012  15:35

Dialogy primitivní, erotika neerotická...i přesto je v tom filmu něco, co mě nutí dát tři hvězdičky. Španělské filmy mám docela ráda, tenhle je další v řadě. Pravda, neurazí, nenadchne, asi by to šlo natočit líp, ale úplná ztráta času to není. Ačkoliv to postrádá hloubku, je to takové...jak to říct...evropské, přirozené. Btw. hlavní herečka je nádherná.

• 29.6.2012  15:06

První dvě třetiny jakž takž. Je to sice takové naivní, ale dejme tomu. Průšvih byla poslední třetina. To "rádobysladkoamerické" finále posunulo film úplně někam jinam. Komorní konec, který byl v knižní předloze, by byl podle mě vhodnější a hlavně věrohodnější. V knize se Bruno prostě najednou ztratí, rodina o něm nic neví. Po čase najde otec jeho oblečení u plotu a všechno mu dojde. Vzhledem k tomu, že se děj s největší pravděpodobností odehrává v Osvětimi, je krajně nelogické, že by v tom obrovském prostoru našli tak rychle místo, kudy se dostal do tábora, že by v tom obrovském množství vězňů, kteří vypadali při pobytu v táboře všichni stejně, byli schopni zjistit, že zrovna jejich syn je právě "ve sprše"...Taky mě mrzí, že vynechali dle mého názoru velmi důležitý moment z knihy. Bruno má ke konci příběhu vši - proto mu musejí oholit hlavu. Proto potom umírají se Shmuelem ne jako německý chlapec vedle židovského, ale jako LIDÉ, jako stejní malí kluci. Ten zástupný manévr s čepičkou už tak působivý není. Představitelé Shmuela a Pavla výborní. Celkově za tři, víc dát nemůžu.

• 29.6.2012  14:12
    The Silent Scream (1984)

Zvrácenost. Ale najdou se tací, kteří tomu věří. Nám to pouštěla jedna fanatička na gymplu. Pokud máte v plánu se na to podívat, připravte se, že vaše znalosti v oblasti biologie vezmou za své. Vzpomínám si, že jsem to tenkrát probírala s gynekologem - a tomu jen stoupaly vlasy hrůzou na hlavě. :D Snůška lživých informací, vymývání mozků, nic víc. Spoustě lidí se to ale "hodí do krámu".

<< předchozí 1 2