Žraločí tornádo 6 (2018) (TV film)

Teda, větší koncentrace stupidity se snad najde jen v parlamentu, ale tady je to daleko větší sranda. Kdyby antiherečka Tara Raid nebyla tak odpudivě hnusná, že při každým záběru na její ksicht jsem se lekl, dal bych i čtyři hvězdičky. Největší pecka: "Jsi mi nějak povědomý, nechodili jsme spolu na střední?"

Letiště (1970)

Vztahová konverzačka, na jejímž pozadí je zasněžené letiště a letadlo, které letí do Říma podle knihy kdysi ultrapopulárního Arthura Haileyho, kterého tenkrát dospělí hltali stejně jako děti o pár desítek let později Harryho Pottera. Ale furt se na to dá koukat, zejména kvůli babče podvodnici a Georgi Kennedymu v jedné z jeho proslulých vedlejších rolích. Za povšimnutí stojí, jaká nervní hudba se před lety v takovýchto filmech používala.

Příběh služebnice (1990)

Proti současnému seriálu dost slabota. Zábavné je ovšem srovnávat jednotlivé postavy - Natasha Richardson je sice daleko přitažlivější než Elisabeth Moss, ale její Offred postrádá psychologický rozměr. Bréca Faye Dunaway není taková studená svině jako Yvonne Strahovski, Robert Duvall působí vedle Fiennese neohrabaně, někdy až dobrácky. Victoria Tennant jako Teta Lydia je ve srovnání s bestií Ann Dowd skoro komická. Je ale jasné, že ve 109 minutách se nedá rozehrát tak komplikovaný děj s flashbacky jako umožňuje mnohadílný seriál.

Na jeden nádech (2018)

Žlutá mlha... Překvapilo mě, že se nikdo nepokusil s ní něco udělat - třeba ji zkropit vodou! Jinak nápad vcelku slušný, provedení pomalé, chvílemi nudné. Pointa by byla zajímavá, kdyby nebyla zřejmá od desáté minuty. Kreativec distributora, který vyzvracel promo text, se opět vyznamenal - pětipatrový činžák v Paříži považovat za místní mrakodrap může opravdu považovat jen přeplacenej idiot.

Muž z Vysokého zámku (2015) (seriál)

Z Dickovy předlohy si seriál bere v podstatě jen námět, pak se vyvíjí zcela po svém. Tagawa, který kdysi proslul v rolích potetovaných jakuzáků, zde ve své životní roli - jeho ministr Tagomi je nositelem tradic a posledních zbytků pokory a cti - přesně toho, čeho se skopčákům nedostává. Dějem nás provází šmrncovní Juliana, která vyroste z obyčejné holky v bojovnici odporu. Některé špeky jsou fakt boží - třeba J. Edgar Hoover jako šéf náckovské ARBI nebo to, že hlavní árijskou postavou je Gruppenführer s tak obyčejným americkým jménem: John Smith. K vyvrcholení třetí série dojde velmi předvídatelným způsobem, který ale vyvolá až bolestivou zvědavost, kam se bude děj ubírat v poslední sérii.

Žraločí tornádo 3 (2015) (TV film)

Mankote, to byla ultrahovadina... Ale stále mě baví sledovat, jakou zhovadilost si kluci vymyslí. Akorát ta Tara Reid kdyby nebyla tak příšerně neherecká a nečuměla furt jak půl prdele z roští...

Černí baroni (2004) (seriál)

Oddychovka, která místy pobaví. Slabinou je jednoznačně pitvořící se Radek Holub, který předvádí kreaci mezi slizounem, Švejkem a debilem.

Sharknado 2 (2014) (TV film)

Ian Ziering je zřejmě naprostý herecký génius, že to dokáže hrát tak smrtelně vážně. Jestli to naopak myslí vážně, pak je to naprostý pako. Film je ještě nesmyslnější než jednička, ale už tam není ten moment překvapení (ty vole, to je píčovina!). Herecký ansámbl tvoří zkušení B- až D-čkaři, co k nim říci: Kari Wuhrer má na svůj věk pořád docela šmrnc, Tara Reid stále dokazuje, jak příšerná je "hérečka". Ostatní nestojí ani za zmínku. U jedničky jsem napsal, že film odporuje přírodním zákonům - tady funguje aspoň jeden: Zákon o zachování hmoty. O co Tara Reid vychrtla, o to Vivica Fox úspěšně ztloustla.

Žralokonádo (2013) (TV film)

Tak především: Je to píčovina. Halda filmařských chyb - mj. furt se tam mění počasí, chvíli strašnej slejvák, vzápětí sluníčko, takže všichni promoknou na kůži a hned jsou suchý atd... O nesmyslech logických a nesmyslech odporujících přírodním zákonům by se dala napsat tlustá bichle (fascinující je třeba moment, kdy tunový žralok padá z kilometrové výšky, Ziering se rozkročí, nastaví řetězovku, přefikne o od hlavy k vocasní ploutvi a ani to s ním nehne). Ale! Tenhle film není a nemá být dílem, které vyvolá filosofické debaty v zahulené místnosti plné podnapilých filmových kritiků, ale má POBAVIT. A to se mu povedlo vrchovatě.

Svět po zániku (2011)

Zase jedna post-apo variace. Tentokrát o skupince, která se musí bránit nájezdu krveržíznivých kanibalů v opuštěném domě. Slabinou je, že dobývání pevnosti se odehrává ve tmě, kde je lautr hovno vidět, takže divák spíš tuší, co se děje. Škoda, mělo to celkem našlápnuto...