urzug

urzug

A. M.

okres Praha

5 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 16.2.2019
  Sentimental Education (1998)

  Film sleduje životy skupiny mezinárodních modelů se zaměřením na hlavní postavu Fabrice (Clément Sibony). Zkoumá samotu jeho okázalého životního stylu, který vede k sebeobjevení a nakonec k osobnostní katarzi.

  • 16.2.2019
  Nude, Descending... (2002)

  Proslulý padělatel umění se snaží dokončit svou verzi Lichtensteinova obrazu, ale marně hledá klid. Na návštěvu za ním přijíždí jeho matka, kdysi slavná herečka z dob francouzské nové vlny, spolu se svým bývalým manželem, zničeným auteurem, chamtivým obchodníkem s uměním a jeho bývalým narkomanským milencem.

  • 12.11.2016
  John Cale - Hallelujah (hudební videoklip) (2016)

  V rámci propagace reedice svého koncertního alba Fragments of a Rainy Season (1992) představil velšský hudebník a skladatel John Cale nový videoklip k jedné písni z této desky, Cohenově Hallelujah.

  • 13.5.2016
  Bideshini (2005)

  Hlavní protagonista filmu, novinář Joy Hassan (Helal Khan), opouští kvůli špatné ekonomické situaci svou manželku. Potká americkou dívku Elizabeth Reed (Carmen Brandt). Ta je znuděná svým pohodlným životem (je dcerou milionáře) a přichází najít změnu do Bangladéše. Zde se příběh začíná vyvíjet...

  • 28.11.2015
  Dyddiau Du/Dark Days (2009)

  Velšský hudebník John Cale byl požádán, aby zastupoval svou rodnou zem na slavné mezioborové přehlídce současného umění, Benátském bienále. Film zachycuje Caleův vztah k Walesu, velšském jazyku a také odhaluje problematiku komunikace a jedinečnosti bardské tradice země. Obsahuje záběry z jeho rodného domu, ale také z okolních břidlicových dolů.

  • 28.11.2015
  The Velvet Underground Tarot Cards (1966)

  Původně natočeno jako pozadí pro koncerty skupiny The Velvet Underground (& Nico) v dobách, kdy vystupovala s programem Exploding Plastic Inevitable. Každý člen kapely čte své tarotové karty na párty ve velkém bytě. Čtenář je rušen hlukem vytvořeným kolem něj.

  • 26.11.2015
  Wonderland USA (1989)

  Film představuje maďarskou herečku Eszter Balint (Podivnější než ráj) a velšského hudebníka Johna Calea. Tento krátkometrážní film diváka zavede na temnou stranu slavné knihy Lewise Carrolla. Alice klesne do divů dekadence a zoufalství, zastoupených newyorskými ztracenými dušemi a šarlatány prodávajícími rozbité sny.

  • 26.11.2015
  Synesthesia (TV seriál) (1997)

  Dvanáctidílný dokumentární seriál, jehož autorem je multimediální umělec Tony Oursler, se zaměřuje na dvanáct umělců, jimiž jsou: Arto Lindsay, Alan Vega, Lydia Lunch, David Byrne, Tony Conrad, Laurie Anderson, Glenn Branca, Kim Gordon, Genesis P-Orridge, Dan Graham, Thurston Moore a John Cale.

  • 26.11.2015
  About Face: The Story of the Jewish Refugee Soldiers of World War II (2005)

  Celovečerní dokumentární film vypráví pozoruhodné, dříve neznámé příběhy tisíců mladých židovských imigrantů, kteří uprchli z Německa a Rakouska v prvních dnech Hitlerova režimu.

  • 26.11.2015
  John Cale - Face to the Sky (hudební videoklip) (2012)

  Videoklip k písni Face to the Sky z alba Shifty Adventures in Nookie Wood velšského hudebníka Johna Calea.

  • 26.11.2015
  John Cale - Close Watch (hudební videoklip) (2015)

  Videoklip ke zcela nové verzi starší písně Close Watch velšského hudebníka Johna Calea. Režie se zhostila Abigail Portner, která režírovala i hudebníkův předchozí klip If You Were Still Around (2014).

  • 24.11.2015
  Process (2004)

  Hlavní postavou tohoto francouzského dramatu je herečka (Beatrice Dalle), která je postupně tlačena k sebevraždě. Důvodem je autonehoda, při níž zahynula její dcera. V sérii nelineárních scén je líčena její neschopnost vyrovnat se se ztrátou, zejména poté, co je jí nalezena rakovina prsu a musí podstoupit amputaci. Když ji opustí i manžel, stále častěji se oddává anonymním pohlavním stykům a nadále propadá do deprese.

  • 24.11.2015
  John Cale - Catastrofuk (hudební videoklip) (2011)

  Velšský hudebník John Cale se setkává s dcerou Eden. Ta je režisérkou tohoto videoklipu, jehož děj se odehrává na cizí planetě.

  • 24.11.2015
  John Cale - Perfect (hudební videoklip) (2005)

  První oficiální videoklip velšského hudebníka Johna Calea z nového tisíciletí. Vizuální podobu dokresluje píseň Perfect z jeho aktuální desky Black Acetate (2005).

  • 24.11.2015
  Brian Eno & John Cale - One Word (hudební videoklip) (1990)

  Oficiální videoklip k písni One Word ze společného alba hudebníků Briana Ena a Johna Calea Wrong Way Up je tvořen počítačovými grafikami.

  • 24.11.2015
  John Cale - Dead or Alive (hudební videoklip) (1981)

  Videoklip k písni Dead or Alive z alba Honi Soit velšského hudebníka Johna Calea pocházející z roku 1981.

  • 24.11.2015
  JC-03 (2003)

  Krátkometrážní film přibližuje vznik alb 5 Tracks a HoboSapiens velšského hudebníka Johna Calea. Můžeme vidět záběry z nahrávacího studia, ale také přípravy na koncerty a části samotných vystoupení.

  • 25.1.2015
  Salamandr (2008)

  Argentina, po skončení diktatury: Třicetiletá Alba byla nedávno propuštěna z vězení a jde vyzvednout svého šestiletého syna, kterého nikdy nepoznala. Společně se usadí ve ztraceném údolí El Bolson v Patagonii, kde nalézají útočiště odpadlíci z celého světa. Zde se setkává s různými druhy lidí, od osvícených po staré hippies.

  • 3.1.2015
  A Bridge to a Border (2014)

  Bývalý důstojník hraniční hlídky Pakal Gomez je obviněn z vraždy dvou ilegálních přistěhovalců a neprávem uvězněn. Později je poslán do zdravotnického zařízení, odkud uniká a začne plánovat teroristický čin s ostatními vězni, zatímco jeho přátelé se jej snaží zastavit.

  • 3.1.2015
  Loop>>60Hz: Transmissions from the Drone Orchestra (2014)

  John Cale, velšský hudebník a hudební skladatel, představil v roce 2014 své nové hudební dílo, které zahrnovalo dva koncerty jeho kapely doprovázené létajícími objekty v sále londýnského divadla Barbican. Na celém projektu spolupracoval s architektem Liamem Youngem. Režisér Bevis Bowden natočil o tomto projektu patnáctiminutový dokumentární film, v němž autoři vyprávějí o přípravě díla.

  • 1.1.2015
  Mark Lanegan - I'm Not the Loving Kind (hudební videoklip) (2013)

  Mark Lanegan vydal v roce 2013 album s vlastními verzemi písní jiných autorů. Jednou z nich byla píseň I'm Not the Loving Kind od Johna Calea. A tu také vybral jako první singl a vznikl k ní videoklip. Ve videu chodí starý muž vzhledem připomínající kovboje neonovým městem Las Vegas.

  • 30.12.2014
  Sport pro holky (2011)

  Talentovaná jezdkyně na koních Gracieuse (Marina Hands) pracuje na farmě, kde je s nimi v kontaktu. Majitel však prodá jejího oblíbeného koně a ona odchází. Začíná tak znovu od nuly ve stáji německého trenéra a bývalého šampióna Franze Manna (Bruno Ganz) a jeho manželky Joséphine (Josiane Balasko).

  • 30.12.2014
  Lennon or McCartney (2014)

  550 osobností různých profesí, převážně hudebníci a herci, odpoví na jednu jedinou otázku: Lennon nebo McCartney? Film ukazuje, jaký vliv měli tito dva členové skupiny The Beatles na celý svět.

  • 30.12.2014
  John Cale (TV film) (1998)

  Režisér James Marsh, z jehož rukou pochází také například filmový portrét zpěváka Marvina Gaye, natočil roku 1998 dokumentární film o velšském hudebníkovi, hudebním producentovi a skladateli Johnu Caleovi. Film mapuje významné části jeho kariéry (jsou zde rozhovory s lidmi jako Lou Reed či La Monte Young), jeho dětství (záběry z jeho rodné vesnice na jihu Walesu) i jeho aktuální práci (balet věnovaný své dlouholeté spolupracovnici Nico). V archivních záběrech zde můžeme vidět například Iggyho Popa, Patti Smith či Andyho Warhola.

  • 13.12.2014
  John Cale - If You Were Still Around (hudební videoklip) (2014)

  John Cale, velšský hudebník, skladatel a producent, se rok po smrti svého dávného přítele, ale i rivala Lou Reeda rozhodl uctít jeho památku hudebním videoklipem If You Were Still Around. John Cale, který je jedinou postavou vyskytující se ve videu, si prohlíží útržky fotografií nejen Reeda, ale i dalších lidí, které znal a kteří již nežijí. Jsou to například Andy Warhol, Nico či Edie Sedgwick. Režie videa se zhostila Abigail Portner, takto sestra Davida Portner (a.k.a. Avey Tare z hudební skupiny Animal Collective).

  • 13.12.2014
  The Velvet Underground in Boston (1967)

  The Velvet Underground in Boston je raritní filmový záznam z koncertu skupiny The Velvet Underground v její klasické sestavě. Na pódiu skupinu doprovázejí různí tanečníci a režisérem není nikdo jiný než Andy Warhol.

  • 13.12.2014
  Dick: A Film by Jo Menell (1989)

  Film Dick: A Film by Jo Menell je krátkometrážním experimentálním filmem, ve kterém režisér představil fotografie mužských pohlavních orgánů za doprovodu hlasů žen, které vyprávějí své zkušenosti s nimi.